Брахим Диаз

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 291 times
Been thanked: 430 times

Re: Брахим Диаз

Мнение от R. GULLIT » 20 юли 2021, 14:23

Пеше, пак статистика, извадена от контекста на нещата. Реално, обаче, Брахим бе дупка първите 25 мача и никой не го имаше за алтернатива на Хакан. Заменяше Салемакерс, беше контузен и т.н.

Достатъчно пъти сме отбелязвали слабата физика и губенето на топката, проваляло десетки нападения. Нещо, което и Хакан имаше, но в по-малка степен.

А и в крайна сметка на нас не ни трябва 10-ка, която да гради статистика за себе си, а такава, която гради играта. Руи Коща и Сейдорф са с далеч по-лоши индивидуални показатели, но с безценен принос.

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 362 times
Been thanked: 328 times

Мнение от Petar Zanev » 20 юли 2021, 15:04

Напълно съм съгласен.
Идеята на статистиката беше да умаловажа приноса на Хакан, а не да изтъкна този на Диаз.
Според мен чисто технически испанеца доста превъзхожда турчина, но както всички сте казали основният проблем му е физиката, както и прекаленото задържане на топката понякога.
FORZA MILAN!!!

Cafu
Фен на Калчото
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 50 times
Been thanked: 84 times

Мнение от Cafu » 20 юли 2021, 16:37

Лично на мен Диаз по ми харесва от турчина. Трябва просто да се научи да се играе по-бързо, защото скоростта я има, но наистина прекалено задържа. Ръста не е такъв проблем, и други тапи са прокопсали в Серия А. Лошия момент обаче е, ако го гласим за титуляр. Надявах се на Луис Алберто, защото с Диаз/Леао/Малдини джуниър, нещата изглеждат притрснителни.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 388 times
Been thanked: 364 times

Мнение от drzzd » 20 юли 2021, 16:43

То в неговия стил на игра няма проблем да задържа. Напротив. Често дори избухва с неочакван ход, с който матира противниковите играчи, но когато някой защитник го натисне "по-мъжката" лесно се предава, пада на земята и губи топката много често с напълно чиста игра, което пък води до опасни контри.

Казвал съм и преди, като стил на игра напомня Меси, дори и чисто физически си приличат. Само че разликата е, че Лео умее да запазва топката и да цели точния момент, в който да комбинира, знаейки перфектно кой къде се намира от неговите съотборници. Затова съм и умерен оптимист, че Браим може много да надгради предходния сезон, но затова е нужно време и повече игрова практика. Второто пък е пряко свързано с футболистът, който ще дойде на мястото на Хакан.
...e chi non salta è un porco juventino!

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 323 times
Been thanked: 111 times

Мнение от cap7ainjack » 21 юли 2021, 11:02

Брахим аз също го харесвам. Да не му правим оценки от сега. Последният сезон не му беше блестяш, но определено може много да надгради. Така че заслужава да му се даде шанс

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 388 times
Been thanked: 364 times

Мнение от drzzd » 22 юли 2021, 12:48

Новата прическа на Браим :D
Прикачени файлове
E61rNRyWYAgnNYw.jpg
...e chi non salta è un porco juventino!

Потребителски аватар
Simov
Фен на Калчото
Регистриран: 04 юни 2018, 20:36
Has thanked: 34 times
Been thanked: 16 times

Мнение от Simov » 22 юли 2021, 12:58

Дано новите наем, номер и прическа му донесат само късмет и успехи с отбора! ok

Отговори