Джакомо Бонавентура

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5803
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 726 times
Been thanked: 1166 times

Джакомо Бонавентура

Мнение от R. GULLIT » 02 юни 2018, 19:06

Позиция: Халф
Номер: 5
Роден на: 22.08.1989 г
Място на раждане: Сан Северино Марке

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Джакомо Бонавентура

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 08 юни 2018, 19:42

Ще поднови до 2022 с повишена заплата. Край на мечтата Алегриева, край и на надеждите ни, че това лято ще се отървем от райола. Остава да пожелаем на Джакомо повече мачове да са му като тези срещу Болоня и Фиорентина, а не като... всеки, който ги предшестваше. :D
Secondo quanto riferisce premiumsporthd.it, dopo Alessio Romagnoli, un altro giocatore del Milan è ad un passo dal rinnovo con il Milan: i contatti con il suo agente Mino Raiola sono continui e il centrocampista rossonero dovrebbe firmare presto il prolungamento dal 2020 al 2022, con anche un aumento di ingaggio.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7193
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Джакомо Бонавентура

Мнение от cuorerossonero » 08 юни 2018, 21:10

Е сега е моментът Алегри да избръска в масата едни 35 милиона и да го прибира. :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5803
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 726 times
Been thanked: 1166 times

Re: Джакомо Бонавентура

Мнение от R. GULLIT » 08 юни 2018, 22:18

Алегри да се помоли на Аниели и може и да стане :D

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Джакомо Бонавентура

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 27 юли 2018, 00:06

Абе Бонавентура да не е играл инкогнито на Световното, защо не взема участие в подготовката, при положение че се води част от групата, отпътувала за САЩ? Контузия?
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5803
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 726 times
Been thanked: 1166 times

Re: Джакомо Бонавентура

Мнение от R. GULLIT » 27 юли 2018, 10:03

Питай Гатузо за него и Силва. Халилович и той гледал отблизо. Явно тренера е заложил "на сигурно". Ще печелим турнира.

Потребителски аватар
cinzano
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1413
Регистриран: 04 юни 2018, 22:53
Has thanked: 76 times
Been thanked: 105 times

Re: Джакомо Бонавентура

Мнение от cinzano » 27 юли 2018, 10:14

На мен ми е по интересно, че Халилович не помириса терена, Бонавентура няма с какво да ни изненада, вероятно физическата му кондиция не позволява да играе

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3183
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 862 times
Been thanked: 505 times

Re: Джакомо Бонавентура

Мнение от Petar Zanev » 29 авг 2018, 16:40

Джак и пянич са единствените халфове, които са вкарали поне по 1 гол в последните 8 издания на Сериа А.

https://www.milannews.it/news/opta-bona ... e-a-306254

FORZA MILAN!!!
FORZA MILAN!!!

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Джакомо Бонавентура

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 29 авг 2018, 16:54

Дано продължи в същи дух, може да е фундаментален за нас, ако направи сезон като първия и втория, когато, иронично или не, имаше доста по-слаби съотборници от сегашните. Но и играеше в по-офанзивна роля, което явно му приляга.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3183
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 862 times
Been thanked: 505 times

Re: Джакомо Бонавентура

Мнение от Petar Zanev » 29 авг 2018, 20:08

Определено най му подхожда да играе като ляв атакуващ халф (или LAM както беше на фифата :D ).
Една линия от Джак Хакан Сусо за Игуаната няма да прощава на никоя защита.

FORZA MILAN!!!
FORZA MILAN!!!

baggior18
Фен на Калчото
Мнения: 172
Регистриран: 24 юни 2018, 00:23
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Джакомо Бонавентура

Мнение от baggior18 » 29 авг 2018, 20:15

Petar Zanev написа:
29 авг 2018, 20:08
Определено най му подхожда да играе като ляв атакуващ халф (или LAM както беше на фифата :D ).
Една линия от Джак Хакан Сусо за Игуаната няма да прощава на никоя защита.

FORZA MILAN!!!
Абсолютно. Това трябва да е атакуващата тройка зад Игуаин. В тясна формация бих очаквал много влизания навътре от Бона,Сусо и комбинации с Хакан и Пипита. Според мен, обаче, една от причините да не налагаме 4231 е липсата на надеждни бекове, които да подкрепят фланговите футболисти,да покриват огромен периметър и все пак да са добри в дефназивен план. 433 поне теоретично покрива по-голяма част от игрището, съответно всеки футболист има по-малка обособена зона и периметър на игра. Въобще и централния дефанзивен халф и двата бека са основни елементи за успешно 4231, все зони, които откровено ни куцат.Имах огромни очаквания към Конти, със сигурност любимият ми трансфер на Мирабели, но нещата не се развиха благополучно. Все пак има време и надеждата умира последна. :)

shevchenko_89
Фен на Милан
Мнения: 533
Регистриран: 08 юни 2018, 16:03
Been thanked: 53 times

Re: Джакомо Бонавентура

Мнение от shevchenko_89 » 29 авг 2018, 21:27

Според мен точно за 4-2-3-1 имаме играчи- Сусо и Бона им подхожда атакуващи халфове, както и Хакан е централен атакуващ зад нападателя. Имаме си идеални дефанзивни- Биглия, Кеси и съответно Бакайоко. За Бековете РР все пак е добър, а Лаксалт е показал, че също го бива, млад е и дори по-пъргав от РР. Калабрия си е добре, трябва му само още спокойствие и увереност. А заместни си има добър- Абате и когато се оправи Конти. А Кастийехо, добре покрива зоната на Сусо, като резервен план. Борини пък, колкото за заместник на Бона също става, а в случаите и Лаксалт също

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5803
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 726 times
Been thanked: 1166 times

Re: Джакомо Бонавентура

Мнение от R. GULLIT » 02 сеп 2018, 22:41

Райола му е договорил +2 г. на договора с Леонардо и Малдини. От 2 млн. заплатата ще му бъде качена.
А като цяло е един от тримата миланисти с Романьоли и Донарума, викнат в Суадрата от Манчини.

Benovski
Фен на Милан
Мнения: 600
Регистриран: 05 юли 2018, 22:09
Has thanked: 201 times
Been thanked: 86 times

Re: Джакомо Бонавентура

Мнение от Benovski » 02 сеп 2018, 22:48

Калдара също е повикан, макар да се съмнявам да запише минути

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3075
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1878 times
Been thanked: 678 times

Re: Джакомо Бонавентура

Мнение от gLoRy » 02 окт 2018, 14:35

Изображение

Отговори