Тео Ернандес

Benovski
Фен на Милан
Мнения: 603
Регистриран: 05 юли 2018, 22:09
Has thanked: 202 times
Been thanked: 88 times

Re: Тео Ернандес

Мнение от Benovski » 14 окт 2021, 21:15

Sheva7 написа:
14 окт 2021, 20:44
drzzd написа:
14 окт 2021, 20:25
Никой не е казал, че ваксините те пазят на 100% от вируса. Това, което правят (ако образуваш достатъчно антитела) е, че те предпазват от тежко преболедуване и хоспитализация.
И това е доста дискусионно... Познавам българин с наднормено тегло, живеещ в Италия, който беше в кома, в момента са го съживили, но минаха 4 месеца...Още не е активен в социалните мрежи. Не вярвам да е единственият такъв случай.

А сертификатите са за нещо съвсем друго. Който е по-разсъдлив, ще се сети. Както и за локдауните, и за подготовката за кибер пандемия. whistle
Няма нещо, което да те предпази на 100 %. Всичко е строго индивидуално как ще реагира имунната система. Такива примери работят както в едната, така и в другата посока, но че ваксините работят е факт и това може да се види на запад, където все повече се случват нещата. Само местният бай хой още не са го убедили в това.

Потребителски аватар
Sheva7
Фен на Милан
Мнения: 618
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 187 times
Been thanked: 100 times

Re: Тео Ернандес

Мнение от Sheva7 » 14 окт 2021, 22:16

Benovski написа:
14 окт 2021, 21:15
Sheva7 написа:
14 окт 2021, 20:44


И това е доста дискусионно... Познавам българин с наднормено тегло, живеещ в Италия, който беше в кома, в момента са го съживили, но минаха 4 месеца...Още не е активен в социалните мрежи. Не вярвам да е единственият такъв случай.

А сертификатите са за нещо съвсем друго. Който е по-разсъдлив, ще се сети. Както и за локдауните, и за подготовката за кибер пандемия. whistle
Няма нещо, което да те предпази на 100 %. Всичко е строго индивидуално как ще реагира имунната система. Такива примери работят както в едната, така и в другата посока, но че ваксините работят е факт и това може да се види на запад, където все повече се случват нещата. Само местният бай хой още не са го убедили в това.
Не бих казал, че можем да говорим за толкова висока ефективност до момента, в който мерките не отпаднат напълно, а не само частично, и то за достатъчно дълъг период от време - години напред. И говоря както за маски, така и за социална дистанция, локдауни и т.н... Не знам колко работят ваксините, но целта е да няма нито един заразен, а това е невъзможно. В Австралия напълно изтрещяха...Важен е въпросът за произхода на вируса, а това е ключово за бъдещето развитие на пандемията, а и на света.

Не е само местният бай хой, защото в Рим и други градове има протести против Зелените паспорти. ;) Ама щом ви е кеф - хубаво, плащайте зелени такси за енергия и ликувайте, като показвате зелени сертификати във всеки обект, който посещавате. :) Биг Брадър до дупка! rolleyes

Проблемът не е във ваксините и цялостната им употреба, защото е имало доста ефективни в миналото, които са изкоренили много тежки заболявания, но е нямало чак толкова масивна пропаганда за ползите от тях колкото сега, въпреки че онези ваксини са били проучени доста по-добре от настоящите. Проблемът е в злоупотребата с власт, в алчността и жаждата за контрол...Не ни боцкат постоянно за туберкулоза през няколко месеца, поне аз не помня такова нещо, може би бъркам... Да се отрича политизирането на пандемията, е несериозно според мен.

Иначе най-сигурният начин за предпазване от болестта е ограничаване на социалните контакти - не до степен да не се среща човек с никого, но да се избягват тълпите в затворени пространства. Най-вече през есенно-зимния период. Ваксинираните също разпространяват заразата, а и защитата намалява няколко месеца след поставената втора доза... Тези +90%, които се тиражираха, бяха рекламен и ПР трик, всъщност, това си е жива измама, но паметта на хората явно е къса. Първо обещанията бяха, че след ваксиниране ще се целуваме и прегръщаме както обикновено, после се уточни, че ваксината просто помага да се изкара по-леко болестта...
Министерство на истината и пропагандата...За съжаление, неправилният начин, по който се артикулира информацията, разклати доста доверието в науката. Корупцията трябва да се бори, както и липсата на ценностна система в постмодерните общества. Корупцията е по-страшна болест от който и да е вирус, от която и да е пандемия, метафорично казано, ракът на всички общества.

Benovski
Фен на Милан
Мнения: 603
Регистриран: 05 юли 2018, 22:09
Has thanked: 202 times
Been thanked: 88 times

Re: Тео Ернандес

Мнение от Benovski » 14 окт 2021, 22:27

Sheva7 написа:
14 окт 2021, 22:16
Benovski написа:
14 окт 2021, 21:15


Няма нещо, което да те предпази на 100 %. Всичко е строго индивидуално как ще реагира имунната система. Такива примери работят както в едната, така и в другата посока, но че ваксините работят е факт и това може да се види на запад, където все повече се случват нещата. Само местният бай хой още не са го убедили в това.
Не бих казал, че можем да говорим за толкова висока ефективност до момента, в който мерките не отпаднат напълно, а не само частично, и то за достатъчно дълъг период от време - години напред. И говоря както за маски, така и за социална дистанция, локдауни и т.н... Не знам колко работят ваксините, но целта е да няма нито един заразен, а това е невъзможно. В Австралия напълно изтрещяха...Важен е въпросът за произхода на вируса, а това е ключово за бъдещето развитие на пандемията, а и на света.

Не е само местният бай хой, защото в Рим и други градове има протести против Зелените паспорти. ;) Ама щом ви е кеф - хубаво, плащайте зелени такси за енергия и ликувайте, като показвате зелени сертификати във всеки обект, който посещавате. :) Биг Брадър до дупка! rolleyes

Проблемът не е във ваксините и цялостната им употреба, защото е имало доста ефективни в миналото, които са изкоренили много тежки заболявания, но е нямало чак толкова масивна пропаганда за ползите от тях колкото сега, въпреки че онези ваксини са били проучени доста по-добре от настоящите. Проблемът е в злоупотребата с власт, в алчността и жаждата за контрол...Не ни боцкат постоянно за туберкулоза през няколко месеца, поне аз не помня такова нещо, може би бъркам... Да се отрича политизирането на пандемията, е несериозно според мен.

Иначе най-сигурният начин за предпазване от болестта е ограничаване на социалните контакти - не до степен да не се среща човек с никого, но да се избягват тълпите в затворени пространства. Най-вече през есенно-зимния период. Ваксинираните също разпространяват заразата, а и защитата намалява няколко месеца след поставената втора доза... Тези +90%, които се тиражираха, бяха рекламен и ПР трик, всъщност, това си е жива измама, но паметта на хората явно е къса. Първо обещанията бяха, че след ваксиниране ще се целуваме и прегръщаме както обикновено, после се уточни, че ваксината просто помага да се изкара по-леко болестта...
Министерство на истината и пропагандата...За съжаление, неправилният начин, по който се артикулира информацията, разклати доста доверието в науката. Корупцията трябва да се бори, както и липсата на ценностна система в постмодерните общества. Корупцията е по-страшна болест от който и да е вирус, от която и да е пандемия, метафорично казано, ракът на на всички общества.
Абе истината е, че всички са големи теоритици и философи, ама ако някой техен близък попадне в ковид отделение и няма кой да го погледне и няма връзка с него по телефон, тогава се почва да се звъни за връзки и за информация и за всичко. Дано не ви се налага, пък правете каквото щете.

Потребителски аватар
Sheva7
Фен на Милан
Мнения: 618
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 187 times
Been thanked: 100 times

Re: Тео Ернандес

Мнение от Sheva7 » 14 окт 2021, 22:38

Benovski написа:
14 окт 2021, 22:27
Sheva7 написа:
14 окт 2021, 22:16


Не бих казал, че можем да говорим за толкова висока ефективност до момента, в който мерките не отпаднат напълно, а не само частично, и то за достатъчно дълъг период от време - години напред. И говоря както за маски, така и за социална дистанция, локдауни и т.н... Не знам колко работят ваксините, но целта е да няма нито един заразен, а това е невъзможно. В Австралия напълно изтрещяха...Важен е въпросът за произхода на вируса, а това е ключово за бъдещето развитие на пандемията, а и на света.

Не е само местният бай хой, защото в Рим и други градове има протести против Зелените паспорти. ;) Ама щом ви е кеф - хубаво, плащайте зелени такси за енергия и ликувайте, като показвате зелени сертификати във всеки обект, който посещавате. :) Биг Брадър до дупка! rolleyes

Проблемът не е във ваксините и цялостната им употреба, защото е имало доста ефективни в миналото, които са изкоренили много тежки заболявания, но е нямало чак толкова масивна пропаганда за ползите от тях колкото сега, въпреки че онези ваксини са били проучени доста по-добре от настоящите. Проблемът е в злоупотребата с власт, в алчността и жаждата за контрол...Не ни боцкат постоянно за туберкулоза през няколко месеца, поне аз не помня такова нещо, може би бъркам... Да се отрича политизирането на пандемията, е несериозно според мен.

Иначе най-сигурният начин за предпазване от болестта е ограничаване на социалните контакти - не до степен да не се среща човек с никого, но да се избягват тълпите в затворени пространства. Най-вече през есенно-зимния период. Ваксинираните също разпространяват заразата, а и защитата намалява няколко месеца след поставената втора доза... Тези +90%, които се тиражираха, бяха рекламен и ПР трик, всъщност, това си е жива измама, но паметта на хората явно е къса. Първо обещанията бяха, че след ваксиниране ще се целуваме и прегръщаме както обикновено, после се уточни, че ваксината просто помага да се изкара по-леко болестта...
Министерство на истината и пропагандата...За съжаление, неправилният начин, по който се артикулира информацията, разклати доста доверието в науката. Корупцията трябва да се бори, както и липсата на ценностна система в постмодерните общества. Корупцията е по-страшна болест от който и да е вирус, от която и да е пандемия, метафорично казано, ракът на на всички общества.
Абе истината е, че всички са големи теоритици и философи, ама ако някой техен близък попадне в ковид отделение и няма кой да го погледне и няма връзка с него по телефон, тогава се почва да се звъни за връзки и за информация и за всичко. Дано не ви се налага, пък правете каквото щете.
Ами...Честно казано...Имал съм нужда от спешна лекарска помощ преди пандемията...И не бих казал, че я получих на няколко пъти, но явно съм извадил късмет, щом съм жив. :) Явно и стойността на моя живот, както и на всички останали хора, се е вдигнала след началото на пандемията. Поне с такова впечатление останах през март-април 2020 г. - че стойността на човешкия живот наистина се покачи - похвална хуманност!

Всъщност, мой познат беше с Ковид миналата година, в болница беше, но въпреки това не искаше да се ваксинира и въпреки че негов роднина почина по същото време от болестта. Накрая този мой познат се ваксинира. По принуда, но заради служебни задължения. Не по собствено желание - въпреки всичко, за което вече съобщих, не бих казал, че човекът е глупав, дори напротив, четящ, образован.

Имам познати ваксинирани, на които им няма нищо. Имам обаче и такива, които проявиха тежки алергични реакции. Аз самият също имам история с алергии от медикаменти и не бих рискувал отново да повторя неприятните усещания. :) Междувременно, познавам и младо момче, което почина от короната. Имаше доста придружаващи заболявания, но беше оцелял доскоро, короната обаче бързо го взе, на него личната лекарка не му препоръчвала да се ваксинира. Такъв е животът - никога не е бил гарантиран. И да се страхуваме, и да психясваме, нищо няма да се промени. Изборът трябва да бъде индивидуален - всеки да носи отговорност за действията си!

Benovski
Фен на Милан
Мнения: 603
Регистриран: 05 юли 2018, 22:09
Has thanked: 202 times
Been thanked: 88 times

Re: Тео Ернандес

Мнение от Benovski » 14 окт 2021, 22:43

Sheva7 написа:
14 окт 2021, 22:38
Benovski написа:
14 окт 2021, 22:27

Абе истината е, че всички са големи теоритици и философи, ама ако някой техен близък попадне в ковид отделение и няма кой да го погледне и няма връзка с него по телефон, тогава се почва да се звъни за връзки и за информация и за всичко. Дано не ви се налага, пък правете каквото щете.
Ами...Честно казано...Имал съм нужда от спешна лекарска помощ преди пандемията...И не бих казал, че я получих на няколко пъти, но явно съм извадил късмет, щом съм жив. :) Явно и стойността на моя живот, както и на всички останали хора, се е вдигнала след началото на пандемията. Поне с такова впечатление останах през март-април 2020 г. - че стойността на човешкия живот наистина се покачи - похвална хуманност!

Всъщност, мой познат беше с Ковид миналата година, в болница беше, но въпреки това не искаше да се ваксинира и въпреки че негов роднина почина по същото време от болестта. Накрая този мой познат се ваксинира. По принуда, но заради служебни задължения. Не по собствено желание - въпреки всичко, за което вече съобщих, не бих казал, че човекът е глупав, дори напротив, четящ, образован.

Имам познати ваксинирани, на които им няма нищо. Имам обаче и такива, които проявиха тежки алергични реакции. Аз самият също имам история с алергии от медикаменти и не бих рискувал отново да повторя неприятните усещания. :) Междувременно, познавам и младо момче, което почина от короната. Имаше доста придружаващи заболявания, но беше оцелял доскоро, короната обаче бързо го взе, на него личната лекарка не му препоръчвала да се ваксинира. Такъв е животът - никога не е бил гарантиран. И да се страхуваме, и да психясваме, нищо няма да се промени.
Както казах и по-горе - примери единични могат да се извадят във всяка една посока. Мой познат, негов познат, няма никакво значение - значение има това възможно най-малко хора да минат през това и да е възможно най-леко.
Казах каквото имам да казвам.

Потребителски аватар
Sheva7
Фен на Милан
Мнения: 618
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 187 times
Been thanked: 100 times

Re: Тео Ернандес

Мнение от Sheva7 » 14 окт 2021, 22:44

Benovski написа:
14 окт 2021, 22:43
Sheva7 написа:
14 окт 2021, 22:38


Ами...Честно казано...Имал съм нужда от спешна лекарска помощ преди пандемията...И не бих казал, че я получих на няколко пъти, но явно съм извадил късмет, щом съм жив. :) Явно и стойността на моя живот, както и на всички останали хора, се е вдигнала след началото на пандемията. Поне с такова впечатление останах през март-април 2020 г. - че стойността на човешкия живот наистина се покачи - похвална хуманност!

Всъщност, мой познат беше с Ковид миналата година, в болница беше, но въпреки това не искаше да се ваксинира и въпреки че негов роднина почина по същото време от болестта. Накрая този мой познат се ваксинира. По принуда, но заради служебни задължения. Не по собствено желание - въпреки всичко, за което вече съобщих, не бих казал, че човекът е глупав, дори напротив, четящ, образован.

Имам познати ваксинирани, на които им няма нищо. Имам обаче и такива, които проявиха тежки алергични реакции. Аз самият също имам история с алергии от медикаменти и не бих рискувал отново да повторя неприятните усещания. :) Междувременно, познавам и младо момче, което почина от короната. Имаше доста придружаващи заболявания, но беше оцелял доскоро, короната обаче бързо го взе, на него личната лекарка не му препоръчвала да се ваксинира. Такъв е животът - никога не е бил гарантиран. И да се страхуваме, и да психясваме, нищо няма да се промени.
Както казах и по-горе - примери единични могат да се извадят във всяка една посока. Мой познат, негов познат, няма никакво значение - значение има това възможно най-малко хора да минат през това и да е възможно най-леко.
Казах каквото имам да казвам.
Ти си мислиш, че подходът е универсален за всички... Лека вечер ти желая и бъди здрав!

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4071
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Тео Ернандес

Мнение от Casciavit » 15 окт 2021, 01:58

Benovski написа:
14 окт 2021, 22:43

...
Както казах и по-горе - примери единични могат да се извадят във всяка една посока. Мой познат, негов познат, няма никакво значение
Прав си - няма никакво значение. Всеки може да разкаже най-различни истории.

Нещото, което има значение обаче, са думите на sheva7 - до март 2020-та не им пукаше за здравето ни, и изведнъж рязко им запука след началото на пандемията и обявиха локдаун. И докато тогава имаше смисъл от локдаун, защото още вирусът не беше познат и целия свят приложи същите мерки, то сега нещата са различни.
Ковидът не е чума. При младите и здравите хора протича по-леко от грип. Нещото, което го прави смъртоносен е, че понякога отключва други заболявания, за които може да не сме подозирали. Ваксинацията със сигурност спомага да премине по-леко, но не помага да не го хванеш и да не го разпространяваш.
Точно затова ваксинационните паспорти са огромна глупост. Никой не е гарант, че като си ваксиниран не си преносител, нито че ако си с отрицателен ПСР тест, не си го хванал на излизане от клиниката. :)
Изображение

Benovski
Фен на Милан
Мнения: 603
Регистриран: 05 юли 2018, 22:09
Has thanked: 202 times
Been thanked: 88 times

Re: Тео Ернандес

Мнение от Benovski » 15 окт 2021, 10:36

Casciavit написа:
15 окт 2021, 01:58
Benovski написа:
14 окт 2021, 22:43

...
Както казах и по-горе - примери единични могат да се извадят във всяка една посока. Мой познат, негов познат, няма никакво значение
Ваксинацията със сигурност спомага да премине по-леко, но не помага да не го хванеш и да не го разпространяваш.
Точно затова ваксинационните паспорти са огромна глупост. Никой не е гарант, че като си ваксиниран не си преносител, нито че ако си с отрицателен ПСР тест, не си го хванал на излизане от клиниката. :)
Някъде да съм твърдял обратното? За ваксинационни паспорти, сертификати и т.н. пък даже не съм отварял дума.

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Тео Ернандес

Мнение от vik rossonero 96 » 24 окт 2021, 11:21

Тео е дал отрицателен тест, готов ще е за Торино. :)
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Тео Ернандес

Мнение от R. GULLIT » 24 окт 2021, 12:54

Колкото и Жиру беше след 10 дни без физическа активност...

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Тео Ернандес

Мнение от cuorerossonero » 24 окт 2021, 23:16

Абе ще видим. Тео е 11 години по-млад от Жиру и според мен това няма как да не даде отражение в чисто физически аспект.
По-бързо трябва да стане работата. :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
Ivanchenko
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1281
Регистриран: 05 юни 2018, 21:42
Has thanked: 166 times
Been thanked: 266 times

Re: Тео Ернандес

Мнение от Ivanchenko » 24 окт 2021, 23:44

Тя работата колко пъти е ставала докато не е тренирал, сега ще се върне като охлюв

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: Тео Ернандес

Мнение от gLoRy » 24 окт 2021, 23:53

Аз го виждам да се завърне така :D

Изображение

Потребителски аватар
Ivanchenko
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1281
Регистриран: 05 юни 2018, 21:42
Has thanked: 166 times
Been thanked: 266 times

Re: Тео Ернандес

Мнение от Ivanchenko » 25 окт 2021, 00:00

Като срещу Лацио миналата Коледа 😀

yavor_acmilan
Фен на Калчото
Мнения: 480
Регистриран: 09 окт 2018, 21:50
Has thanked: 135 times
Been thanked: 61 times

Re: Тео Ернандес

Мнение от yavor_acmilan » 25 окт 2021, 00:06

Тео добре, а Брахим?
#PIoliOut

Отговори