Златан Ибрахимович

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Златан Ибрахимович

Мнение от BANKERA » 24 апр 2021, 22:44

Top Gun Maverick написа:
24 апр 2021, 22:36
BANKERA написа:
24 апр 2021, 19:59
За какво му е на Ибра да губи още един сезон в излишни усилия...
Иска му се да ни изкара от тинята и върне, където ни е мястото, но една птичка пролет не прави са казали хората. И въпреки всичкия му принос, тук си продължава обичайния хейт и тъпи сравнения с откровени подлоги като Бушоня. facepalm
Аз пък не мога да разбера, трябва да му се кланяме все едно някога е дал най-добрите си години на Милан или пък си е прекарал целия период тук? Бил имал принос, че кой получаващ неговата заплата няма през годините? Нали затова му плащат, хайде да не го изкарваме все едно за Бог да прости играе в Милан. Но пък виж, двата важни периода в които ни изостави заради тъпанарщината си с малоумни изгонвания все ще се помнят - изтърваната титла 2012-та и тая година когато абсолютно невинния го изгониха в най-важната част от сезона. Сезон в който ако изтървем 4-ката ще е най-големия резил на отбора за всичките години "преход".
Така си е, точно Златан е виновен 2012 за изгубената титла. Нищо че без него можеше изобщо да не се борим за нея, а за този сезон ако визираш мача за купата с братчедите там няма абсолютно никаква вина, защото ако имаше истински съдия този мач щеше да изгони вуду магаренцето, а не да го оставя да вилнее на терена. Единствено Ибра се опълчи на въглена и му каза истината в очите, което в последствие се опитаха да го изкарат расизъм един вид. Но къде съм тръгнал да споря, нека Златан ви е виновен за изпуснатите шансове, щом така ви изнася и помага да спите спокойно вечер. facepalm
Изображение

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8903
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Златан Ибрахимович

Мнение от Ne13sta » 24 апр 2021, 23:04

През 2011/2012 Златан имаше 28 гола и 8 асистенции за 32 мача. Какво повече да направи ?! Наказанието му срещу Наполи за 3 мача беше абсолютно несправедливо. Да не говорим какви тесли бяха тогава срещу нас. Освен зверското клане срещу гобите, веднага се сещам за несправедливо отменени голове с Фиорентина и Болоня. Ибра е последният виновен за откраднатото ни скудето през онзи сезон!
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Златан Ибрахимович

Мнение от cuorerossonero » 25 апр 2021, 00:04

Ne13sta написа:
24 апр 2021, 23:04
През 2011/2012 Златан имаше 28 гола и 8 асистенции за 32 мача. Какво повече да направи ?! Наказанието му срещу Наполи за 3 мача беше абсолютно несправедливо. Да не говорим какви тесли бяха тогава срещу нас. Освен зверското клане срещу гобите, веднага се сещам за несправедливо отменени голове с Фиорентина и Болоня. Ибра е последният виновен за откраднатото ни скудето през онзи сезон!
За всичко съм напълно съгласен, само че срещу Наполи такъв хубав шамар лепна на Ароника, че наказанието си му беше абсолютно справедливо. :D
PIOLI VATTENE!!!

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1631
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Златан Ибрахимович

Мнение от Cafu » 25 апр 2021, 05:37

Златан е единственият играч от световна класа при нас , след ерата на сенаторите. И аз искам в момента да сме с Мбапе в атака, но няма как да стане. Единствено можем да си пожелаем да е здрав, надъхан и във форма. Всеки който е против Златан е против Милан.

Потребителски аватар
Top Gun Maverick
Фен на Калчото
Мнения: 390
Регистриран: 04 юни 2018, 21:08
Has thanked: 15 times
Been thanked: 54 times

Re: Златан Ибрахимович

Мнение от Top Gun Maverick » 25 апр 2021, 09:46

О, Боже мой, който бил против Златан бил против Милан. Това е равносилно аз да кажа, че който подкрепя Златан го прави заради Златан, а не заради Милан. Айде моля ви се без квалификации, че на 38 ми е малко късно някой да ми обяснява как 30+ години съм против отбора ми. И не, не съм против Златан, но ми е писнало да го обявявате за някой месия и как едва ли не Милан без Златан не може. Бил вкарал голове. Той не получи ли МИЛИОНИ за да вкара тия голове? Ама ние сме му длъжни, че сме му платили голямата заплата и той е вкарал голове ли? Ако някой е длъжен в случая това е той, понеже му бяха затворили вратите от големите клубове и дойде в Милан. Втори път сега му отворихме вратите след като НИКОЙ, ама НИКОЙ себеуважаващ се голям клуб нямаше да го вземе за нещо повече от резерва, а ние го взехме за титуляр, че и за месия го обявихме. Поради този факт светът започна пак да говори за него, бяха го забравили, че съществува даже, а сега ще му даваме още по-голяма заплата, понеже го реанимирахме.
Не бил виновен за мача с Наполи и титлата през 2012-та, хаххаха, че аз ли съм виновен? Съдиите били виновни, ами виновни бяха, ама в този мач с юФентус ако той като най-важния играч за сезона беше на терена, дали не можеше мача да се развие така, че да си ги бием, понеже бяхме по-добри? И като е вкарал голове и без него нямало да постигнем каквото сме постигнали(в крайна сметка това много постигнато е едно Скудето година преди въпросния мач)кой дава гаранция, че ако се бяхме ориентирали към друг нападател през онзи период, той нямаше да се представи по-различно и отбора като отбор нямаше да е по-добре, понеже тактиката нямаше да се върти около Златан? Поради тая предвидимост във всеки голям мач нас ни тупаха, понеже всеки го разкриваше, особено в ШЛ. Та не ми го изкарвайте все едно е Бастен за Милан или Шевченко за Милан, понеже е на светлинни години като принос. Няма нужда да се чудите след всяка негова изцепка или слаб мач да го защитавате как е онеправдан, несправедливо наказан, не игал добре понеже нямал ден или нямало с кой да играе.
Разберете, че с футболисти на тия години този отбор не го чака нищо добро. Няма как да развиваш млад и перспективен отбор с тотално свършен за големия футбол играч. Да, той е добър, ще блесне моментно, но това е моментно и в общия случай ще повлича отбора надолу, а не нагоре. Дългосрочно не може да се случат нещата така. В този форум хранихме Сейдорф, че не се отказваше, който е дал мноооого сезони и трофеи на Милан, но не знаеше кога да се откаже, че мистър Олимпийски шампион по всичко ще му търпя критиката като гледам, че отбора се проваля И заради него. Вижте феновете на ювентус, почнаха да плюят зализания, понеже и най-слепите видяха, че дългосрочно покупката му бе грешка. Още тогава мнението ми беше, че ще развали един готов отбор, една готова машина и ще започнат да дават задна. Те толкова унижения не бяха изживявали за 10 години преди това. И е нормално, понеже това са футболисти егоисти в пълния смисъл на думата и ако докато са млади нещата могат да се случват, докато остареят започваш да им търпиш всичките негативи и отбора ти да страда от това. И понеже са постигнали много преди този период, това спомага да се поддържа заблудата, че все пак името и име и то ще издърпа отбора в даден момент. Да, ама не. Федерер беше феномен, но сам призна, че знае какво да прави на корта, обаче тялото му отказва да го изпълни. Само, че той не проваля никой като излзиа на корта, а тука страда цял отбор. На всичко отгоре верни фенове влизат в заблудата, че такива футболисти не само не са вредни, ами необходими и като почнат да лъсват нещата се чудят как да оправдаят нещата.
И далеч не ми е мисълта, че проблема ни е Златан, той е само част от проблема.

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1631
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Златан Ибрахимович

Мнение от Cafu » 25 апр 2021, 10:26

Top Gun Maverick написа:
25 апр 2021, 09:46
О, Боже мой, който бил против Златан бил против Милан. Това е равносилно аз да кажа, че който подкрепя Златан го прави заради Златан, а не заради Милан. Айде моля ви се без квалификации, че на 38 ми е малко късно някой да ми обяснява как 30+ години съм против отбора ми. И не, не съм против Златан, но ми е писнало да го обявявате за някой месия и как едва ли не Милан без Златан не може. Бил вкарал голове. Той не получи ли МИЛИОНИ за да вкара тия голове? Ама ние сме му длъжни, че сме му платили голямата заплата и той е вкарал голове ли? Ако някой е длъжен в случая това е той, понеже му бяха затворили вратите от големите клубове и дойде в Милан. Втори път сега му отворихме вратите след като НИКОЙ, ама НИКОЙ себеуважаващ се голям клуб нямаше да го вземе за нещо повече от резерва, а ние го взехме за титуляр, че и за месия го обявихме. Поради този факт светът започна пак да говори за него, бяха го забравили, че съществува даже, а сега ще му даваме още по-голяма заплата, понеже го реанимирахме.
Не бил виновен за мача с Наполи и титлата през 2012-та, хаххаха, че аз ли съм виновен? Съдиите били виновни, ами виновни бяха, ама в този мач с юФентус ако той като най-важния играч за сезона беше на терена, дали не можеше мача да се развие така, че да си ги бием, понеже бяхме по-добри? И като е вкарал голове и без него нямало да постигнем каквото сме постигнали(в крайна сметка това много постигнато е едно Скудето година преди въпросния мач)кой дава гаранция, че ако се бяхме ориентирали към друг нападател през онзи период, той нямаше да се представи по-различно и отбора като отбор нямаше да е по-добре, понеже тактиката нямаше да се върти около Златан? Поради тая предвидимост във всеки голям мач нас ни тупаха, понеже всеки го разкриваше, особено в ШЛ. Та не ми го изкарвайте все едно е Бастен за Милан или Шевченко за Милан, понеже е на светлинни години като принос. Няма нужда да се чудите след всяка негова изцепка или слаб мач да го защитавате как е онеправдан, несправедливо наказан, не игал добре понеже нямал ден или нямало с кой да играе.
Разберете, че с футболисти на тия години този отбор не го чака нищо добро. Няма как да развиваш млад и перспективен отбор с тотално свършен за големия футбол играч. Да, той е добър, ще блесне моментно, но това е моментно и в общия случай ще повлича отбора надолу, а не нагоре. Дългосрочно не може да се случат нещата така. В този форум хранихме Сейдорф, че не се отказваше, който е дал мноооого сезони и трофеи на Милан, но не знаеше кога да се откаже, че мистър Олимпийски шампион по всичко ще му търпя критиката като гледам, че отбора се проваля И заради него. Вижте феновете на ювентус, почнаха да плюят зализания, понеже и най-слепите видяха, че дългосрочно покупката му бе грешка. Още тогава мнението ми беше, че ще развали един готов отбор, една готова машина и ще започнат да дават задна. Те толкова унижения не бяха изживявали за 10 години преди това. И е нормално, понеже това са футболисти егоисти в пълния смисъл на думата и ако докато са млади нещата могат да се случват, докато остареят започваш да им търпиш всичките негативи и отбора ти да страда от това. И понеже са постигнали много преди този период, това спомага да се поддържа заблудата, че все пак името и име и то ще издърпа отбора в даден момент. Да, ама не. Федерер беше феномен, но сам призна, че знае какво да прави на корта, обаче тялото му отказва да го изпълни. Само, че той не проваля никой като излзиа на корта, а тука страда цял отбор. На всичко отгоре верни фенове влизат в заблудата, че такива футболисти не само не са вредни, ами необходими и като почнат да лъсват нещата се чудят как да оправдаят нещата.
И далеч не ми е мисълта, че проблема ни е Златан, той е само част от проблема.
Както написах по-горе и аз предпочитам Мбапе, но няма как да стане. За момента по-добър нападател от Златан нямаме и трудно ще намерим. Спада на отбора започна, горе-долу когато започнаха и контузиите. Златан е играч, покрай който всички си вдигат формата. Не разбирам защо го сравняваш с Федерер, като това са съвсем различни спортове, изискват се различни качества а и физиката им няма нищо общо.

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Златан Ибрахимович

Мнение от cuorerossonero » 25 апр 2021, 11:12

Мдааа, докато вие си спорите, стана ясно, че Златанчо пропуска и мача с Лацио... rolleyes
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11142
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Златан Ибрахимович

Мнение от vik rossonero 96 » 25 апр 2021, 11:16

Сега ще се откаже ли от заплатата за април? Че тоя месец игра мач и половина. :D
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Златан Ибрахимович

Мнение от cuorerossonero » 25 апр 2021, 11:53

vik rossonero 96 написа:
25 апр 2021, 11:16
Сега ще се откаже ли от заплатата за април? Че тоя месец игра мач и половина. :D
Е как ще се откаже, тя тая Дилета и тя има нужди. :D Тия вили из Сардиния да не са безплатни... :D
PIOLI VATTENE!!!

pippo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1465
Регистриран: 04 юни 2018, 23:03
Has thanked: 181 times
Been thanked: 166 times

Re: Златан Ибрахимович

Мнение от pippo » 25 апр 2021, 13:03

Момчета, титлата през 2012 ни я взеха жълтите, а не Ибра.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Златан Ибрахимович

Мнение от R. GULLIT » 25 апр 2021, 15:51

Няма за или против Златан, има за или против Милан да си се върне на мястото.

Златан вече изпусна точно 30% от мачовете. Догодина ще изпусне и повече, логично е. Има обаче един факт, който е редно да се спомене. Прогресът на Милан започна не с назначението на Пиоли 2019, а с идването на Златан 2020. И регресът 2021 също се случи, когато започнаха неговите липси и лигни тип Сан Ремо. Имахме точно 5 мача, които взехме без него 2020. И 10 без него, които не взехме 2021.

Това го казвам не като защитник на босненеца, няма за какво да бъде защитаван. Казвам го, защото като имаш Лидери в отобра, имаш успехи. Нямаш ли хора, играли на високо ниво, ще гледаш от подножието и ще цъкаш с език колко е зле ... треньорът и Газидис, че бил изгонил Бобан или какво леке е Райола / Донарума.

Последните реални успехи ни бяха 2012 г. Със Златан и Силва. Настоящите наченки на добро класиране са отново със Златан и Кяер. Както и да не забравяме, че това е първият смислен сезон на Франк Кеси от 3 сезона. Явно е имал нужда и той от опит около себе си. Нека добавим Ребич и Бенасер (за много тук бившият Емполи). Хакан и Салемакерс преду контузиите си - също! Да, правилно разбрахте - смятам, че Кяер и Златан са в основата на добрите игри на Милан в рамките на 8 месеца. Защото имаше комуникация между тях, младите и треньора. Правилна комуникация. Както навремето бе с посредствения Ночерино, например.

Тук дори не трябва да мислим дали и колко ше играе Ибрахимович, а какво влияние има неговото присъствие на Миланело. Защото точно БЕЗ неговото присъствие започнахме да се осираме. И вече толкова сме се осрали, че ако не бием Лацио нищо няма да зависи от нас. А в Рим отново ще сме без Златан. Манталитетът в треньора и още 2-3 играча ще спечели титлата на Интер, не толкова футболът, който играят. Извинявам се, но срещу Сасуоло единственият с реакция на пейката, докато ни шиеха два гола, бе точно на цивлиния Ибрахимович. Останалите гледаха толкова тъпо, че бе смешно. Смешна бе и реакцията на Пиоли с ръкопляскане на тъча след изравнителния гол и ръцете на кръста след обръщалката. МНого се съмнявам, че с Ибра на терена / пейката щеше да има и двата фактора за 8 минути. Само мнение.

И не на последно място - с такъв като Златан в отбора предполага и далеч по-качествена селекция, колкото и теоретично да ви звучи. Може Захари и да е прав, че ще клекнем на исканото, но сега, след договора на Ибра, Донарума е по-близо до оставане, отколкото преди 2 дни.

brakeit89
Фен на Калчото
Мнения: 120
Регистриран: 18 юли 2018, 13:14
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times

Re: Златан Ибрахимович

Мнение от brakeit89 » 25 апр 2021, 18:53

Факт е, че Златан вдига нивото на отбора, както и на съотборниците си около него. Факт е и че прави адски много глупости и вече за съжаление пропуска и доста мачове.
Но тоя шампионски манталитет, който Ибрахимович вкарва по принцип трябва да идва от треньора и той да го изгражда. Моуриньо на времето умееше да прави това. Конте умее да прави това. Клоп пък е най-добрият в това и дори кара средняци да изглеждат като топ играчи.
За мен оттам трябва да започва всичко.

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4074
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Златан Ибрахимович

Мнение от Casciavit » 26 апр 2021, 15:08

Абе той и Пипо вкарваше доста, стига да получаваше шанс, но се оттегли на 38 и то след като Алегри отказа да го картотекира за ШЛ. При положение, че само няколко месеца по-рано вкара два парцала на Реал. rolleyes Пипо, който е в митологията на Милан и италианския футбол и получи доживотен договор от Берлускони. Пипо, чийто стил изобщо не зависеше от годините, спокойно можеше да изиграе още няколко сезона, но предпочете да се оттегли.

Така че това с 40-годишния Ибра ми идва леко пресилено. Хайде, някои фенове наистина могат да си мислят, че е като виното, но един Паоло Малдини знае, че не е така. Защото Малдини от личен опит знае как се чувстват костите и мускулите ти след мач, когато си на 31 и как се чувстват, когато си на 39.
Дайте да бъдем реални - Ибра може да е полезен на Милан, но не и като основен титулярен нападател. Трябва си подсилване на атаката лятото, а шведът да помага с едно 20 мача на сезон и включвания през второто полувреме в закучени мачове.
Изображение

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3295
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 44 times
Been thanked: 539 times

Re: Златан Ибрахимович

Мнение от zahari_acmilan » 26 апр 2021, 16:09

Еми нормално в момента да чакаме Златан като месия. Да се надяваме до подпише до 45-та си годишнина. Типично за малък отбор ,като Верона с Лука Тони, Удине с Тото Ди Натале , Самп с Куарарела и т.н.
Дано поне си намали заплата драстично, че 7 млн чисто за 40 годишен играч говорят много зле за ръководството. Дори 4 млн чисто са много.
https://www.facebook.com/groups/41241447693/ forza forza forza
https://www.instagram.com/bulgariarossonera/ beer beer beer

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Златан Ибрахимович

Мнение от Petar Zanev » 26 апр 2021, 18:21

Без Ибра в тоя Милан щяхме да сме си в битка със Сасуоло за "best of the rest"... пък нека са му много 7млн.

Ако не можем да вземем реален голаджия като Имобиле или Икарди, то няма смисъл да взимаме поредни талант за 30тина млн. на който както винаги ще му "трябва време"...
FORZA MILAN!!!

Отговори