Саму Кастийехо

Потребителски аватар
MILANov
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1485
Регистриран: 20 юли 2018, 14:30
Has thanked: 303 times
Been thanked: 160 times

Re: Саму Кастийехо

Мнение от MILANov » 16 авг 2018, 16:48

R. GULLIT написа:
16 авг 2018, 16:03
Този ми е далеч по-удачен в настоящата схема, отколкото Лаксалт. А даже не го бях и чувал. Не искам да съм предубеден за уругваеца, но някак ми идва от нищото и просто се чудя къде ще го сложим.
Уругваеца е много сърцат и е качествено попадение , но главно играе като халф-бек в система с трима DC.
За Кастийехо схемата на Гатузо е много по-близка до това, което е играл.
Но пък единия има сумати сезони в Серия А , а др. тепърва ще трябва да привиква с Калчото.
Forza Milan,
Milan Campione,
Forza Milan il Milan ole,
Forza Milan il Milan ole,
Forza Milan,
Vinci per noi,
Forza Milan la Sud e con te,
Alé, alé, alé, alé,
Forza Milan, alé, alé...

Потребителски аватар
Maldini
Фен на Калчото
Мнения: 137
Регистриран: 04 юни 2018, 15:16
Has thanked: 40 times
Been thanked: 6 times

Re: Саму Кастийехо

Мнение от Maldini » 16 авг 2018, 17:19

MILANov написа:
16 авг 2018, 15:18
Maldini ти съдиш за вижданията на Гатузо само по Сусо.
Мога да ти дам много примери за отбори, чийто ляво и дясно крило играят с десен крак или обратното и двете крила играят с ляв.
Съдя за вижданията на Гатузо по това, че пуска левичаря Сусо отдясно, а десничарите - Бона и Хакан, се редуват отляво. Също така Халилович, който също е със силен ляв крак, в приятелските мачове играеше на мястото на Сусо.
А иначе, понеже ми стана интересно, ако се сещам в момента, кои са тези отбори, които играят с левичари и по двата фланга? Питам без никакво заяждане, просто ми стана любопитно, а ме мързи да проверявам, честно казано. :D

Колкото до крилата с "уж" силен десен крак, там нещата стоят по малко по-различен начин. То си е обосновано физиологично, сега няма да се впускам в дълги обяснения де :D , но е факт, че десничарите много по-лесно се научават да използват слабата/ия ръка/крак, спрямо левичарите. Неслучайно, ако погледнеш в световен мащаб, всички големи футболисти (Азар, Неймар, Роналдо и т.н.) са еднакво успешни и с двата крака, въпреки че по принцип са десничари. Докато един Дибала, от друга страна, колкото и да е талантлив, използва слабия си десен крак, общо взето, само за подпиране. :D Миналият сезон (това го бях чел някъде и ми е останало в главата) за първи път вкара два или три гола с десния крак, което му е и най-високото постижение досега в кариерата в рамките на един сезон.
Изображение

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1629
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Саму Кастийехо

Мнение от Cafu » 16 авг 2018, 17:27

R. GULLIT написа:
16 авг 2018, 16:03
Този ми е далеч по-удачен в настоящата схема, отколкото Лаксалт. А даже не го бях и чувал. Не искам да съм предубеден за уругваеца, но някак ми идва от нищото и просто се чудя къде ще го сложим.
Лаксалт е играча на Дженоа, който най-много харесвам, ще измести Родригес от титулярното място, освен ако швейцарецът не се разиграе. И в двата случая печелим.

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Саму Кастийехо

Мнение от Capolavoro » 19 авг 2018, 17:53

Като излезе онзи виц, че двама фена на Реал и Барса не били чували Кастийехо, тръгнах да отговарям, но не намерих инфото на италиански.

Ето го и него:
Sul finire della sessione di calciomercato, il Milan ha finalizzato l’acquisto di Castillejo. Il giovane spagnolo è stato, nel corso dell’ultima edizione della Liga, l’unico giocatore del Villarreal ad aver tentato almeno 100 dribbling, 114 per la precisione.
Просто има хора, които си следят само собствения отбор, аз например съм такъв, така че това, че някой не е чувал някой играч не е критерий за нищо.
Изображение

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Саму Кастийехо

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 19 авг 2018, 18:03

Това с дриблинга едва ли ще му се получава особено често по италианските терени, дано не се залъгва в обратното.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
George Weah
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2510
Регистриран: 04 юни 2018, 17:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 304 times

Re: Саму Кастийехо

Мнение от George Weah » 19 авг 2018, 18:06

Така е, този моят познат освен, че е фен на Реал доста следи Испанското първенство и каза, че Кастийехо му е направил впечатление отдавна още и срещу Реал е играл доста силно, така че очаква да се доразвие при нас и даже може и да стигне до националния на Испания, поне според него.

Потребителски аватар
cinzano
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1413
Регистриран: 04 юни 2018, 22:53
Has thanked: 76 times
Been thanked: 105 times

Re: Саму Кастийехо

Мнение от cinzano » 19 авг 2018, 18:39

Аз също не съм го гледал и незнам какво да очаквам, но все пак щом Малдини и Леонардо са решили, че е играч за нас, значи е показал достатъчно талант

Потребителски аватар
hotboyz
Forum moderator
Мнения: 2125
Регистриран: 04 юни 2018, 16:52
Has thanked: 793 times
Been thanked: 411 times

Re: Саму Кастийехо

Мнение от hotboyz » 22 авг 2018, 00:13

Изображение
Изображение

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Саму Кастийехо

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 22 авг 2018, 00:58

Евала! Така доказваш някогашна привързаност към отбора - снимков материал. :D На думи кой ли не беше наш фен през последните години. :D Кастийехо явно най-малкото си е харесвал отбора като дете, а такива като Куцо го обикват непринудено и без повод доказват това дори след като са напуснали. Всичко междинно е просто фейк нюс. :D

Разбира се, други неща ще са важни при испанчето. :)
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Саму Кастийехо

Мнение от cuorerossonero » 22 авг 2018, 10:47

Снимката може да е монтаж, или пък на нея да не е малкият Кастийехо. :D :D :D
PIOLI VATTENE!!!

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Саму Кастийехо

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 22 авг 2018, 10:52

Прилича повече на Де Бройне. :D
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Саму Кастийехо

Мнение от cuorerossonero » 22 авг 2018, 10:55

Ако се установи, че е Де Бройне, би било резонно да насочим усилията си към него зимъска. :D
На Милан са му необходими доказани миланисти. :D
PIOLI VATTENE!!!

b3yr0nD
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1500
Регистриран: 04 юни 2018, 17:56
Has thanked: 269 times
Been thanked: 176 times

Re: Саму Кастийехо

Мнение от b3yr0nD » 22 авг 2018, 11:32

Не искам да ви секвам ентусиазма за Де Бройне, но на мен повече ми прилича на малкия Бирса. :lol:

Потребителски аватар
cinzano
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1413
Регистриран: 04 юни 2018, 22:53
Has thanked: 76 times
Been thanked: 105 times

Re: Саму Кастийехо

Мнение от cinzano » 22 авг 2018, 11:36

Аз залагам на Лука Дин :D

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Саму Кастийехо

Мнение от cuorerossonero » 22 авг 2018, 15:56

Много станаха трансферните цели. :D
PIOLI VATTENE!!!

Отговори