Джанлуиджи Донарума

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Ne13sta » 18 май 2021, 12:11

Cafu написа:
18 май 2021, 11:55
Ne13sta написа:
18 май 2021, 11:34

Като цяло не са. Силна момента форма не те прави топ8 вратар. Но понеже ме питаш, ще ти отговоря.

Облак, Тер Щеген, Куртоа, Нойер, Навас, Алисон Бекер, Ханданович, Лорис и разбира се хайпнатия до небето Де Хеа. Последният го слагам след тази класация само защото е най-скъпоплатения вратар в света, но реално няма никаква полза от него. Същото ще стане и с Донарума ако му се връзваме на нелепите искания.

Като цяло, няма особено значение кой е под рамката, стига да не е неудачник, който си закопава отбора. А вратарят да ти е най-скъпоплатения футболист е смехотворно и налудничево. Трябва да си капацитет ала Мирабели или Малдини, за да надробиш подобна глупост.
Ако капацитета ти е по-голям от на Малдини, защо ти не оглавиш Милан. Айде да не е Милан, който и да е футболен отбор.
Интересно ми е с какво се занимаваш в момента, освен че си нарочваш даден играч от отбора и сипеш яко? Are you employed, sir?
Ай дон’т спийк инглиш. Не ти разбрах въпроса, сър. :lol:

Първо къде видя да намесвам себе си, че тръгваш да коментираш мен? Ти си поредният лишен от аргументация човек в този форум. Вместо да ми обориш тезата по някакъв начин, ти тръгваш да се заяждаш.

Единственият гранд в света с най-скъпоплатен футболист в състава си, който е вратар, е Манчестър Юнайтед. Някакви си Лига Европаджии, които са далеч от силните на деня. А вратарчето им търка пейката, защото се насира от грешки и психиката му не издържа да си оправдае заплатката. Та съм в пълното си право като фен да критикувам абсолютно недоказани специалисти като Леомердо, МирабелЕ и Малдини, които не водиха/водят отбора в правилна посока и не разпределят бюджета по адекватен начин.

И не, не нарочвам никого. Аз съм фен на Милан, а не на някакви жалки изнудвачи с качества за ЛЕ и претенци на победители в ШЛ. За мен Донарума, Романьоли и Чалханоглу са основни виновници за сезон, който е на път да се превърне в най-катастрофалният за всички времена. Зимен шампион да не играе в ШЛ - срам и позор. Точно тези 3 отрочета отровиха атмосферата с космическите си претенции и турски сериали.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

dadino
Фен на Милан
Мнения: 803
Регистриран: 24 сеп 2018, 00:39
Has thanked: 102 times
Been thanked: 98 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от dadino » 18 май 2021, 12:35

Ne13sta написа:
18 май 2021, 00:27
Оф, направил 2 спасявания и големи хвалби. Първия удар и Гошо Петков ще го хване. Беше право в Донарума и без сила.

Иначе вчера си направи 2-та дежурни малоулмни паса, с които подарява топката на съперника и следва опасност за нас.

За нищо на света не трябва да му се дават повече от 6 млн. Да не говорим, че има и вратари, които ще ни вършат същата работа за доста по-малки суми.

И както казах преди време - той е просто един вратар. Поста с най-малко значение, стига да не пази някой палячо. Челси и Сити при всички положения нямат вратар от Топ8 на света, но са на финал на ШЛ. Нали така ?! Реал взеха ли 3 поредни с Кейлор Навас ? Взеха. Какво остава пък за Барса и Виктор Валдес. Да не кажа, че и Роси категорично е най-слабото звено като единица в онзи Милан, но си държи рекорда благодарение на бруталния отбор пред него.
Вратарят е изключително важен пост във футбола, ако не е и най - важния. Единствената аномалия е с Валдес, но там е друга работа.
Навас вардеше много добре за Реал, тогава беше от най - добрите вратари в света. Да не говорим за Едерсон, който в момента е в топ 5 на вратарите. Много трудно можеш да спечелиш нещо без добър вратар. Толкова мачове са загубени или спечелени заради вратари.
Доколкото Донарума, определено е вратар над средното ниво, като се доближава до златната десятка. На мен също не ми харесва, че постоянно има някакви странни неща около него, но никога не мога да бъда сигурен какво се случва в действителност, затова и не мога да бъда толкова краен към него. За мен е един от най- важните играчи за отбора и не трябва да се изпуска с лека ръка.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Ne13sta » 18 май 2021, 12:50

Ясно е, че ако ти пази Гошо Петков няма да вземеш ШЛ. Затова съм и написал, че трябва адекватен страж, а не някой палячо като Кариус.

Милан никога не е имал топ вратар, но има 7 ШЛ. В никакъв, ама никакъв случай вратарят не е най-важният играч. Това са абсолютни глупости. Ти може и да извадиш някой друг пример ала Дудек, но аз мога да дам хиляди примери, как едни от най-великите вратари в историята на този спорт са били абсолютно безпомощни в ключови мачове и финали. Далеч по-важно е да имаш магьосник или истински голаджия, отколкото 12-милионен вратар.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

dadino
Фен на Милан
Мнения: 803
Регистриран: 24 сеп 2018, 00:39
Has thanked: 102 times
Been thanked: 98 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от dadino » 18 май 2021, 13:09

Ne13sta написа:
18 май 2021, 12:50
Ясно е, че ако ти пази Гошо Петков няма да вземеш ШЛ. Затова съм и написал, че трябва адекватен страж, а не някой палячо като Кариус.

Милан никога не е имал топ вратар, но има 7 ШЛ. В никакъв, ама никакъв случай вратарят не е най-важният играч. Това са абсолютни глупости. Ти може и да извадиш някой друг пример ала Дудек, но аз мога да дам хиляди примери, как едни от най-великите вратари в историята на този спорт са били абсолютно безпомощни в ключови мачове и финали. Далеч по-важно е да имаш магьосник или истински голаджия, отколкото 12-милионен вратар.
Според мен всеки вратар прави големи спасявания. Най - добрият вратар е този, който не допуска грешки, защото вратарска грешка повечето пъти води до гол. Затова и смятам, че е най - трудният и важен пост във футбола, но всеки си има мнение.
Не винаги ШЛ е най - добрата извадка. Първенството се печели с голямо постоянство и там също добрия вратар оказва влияние. Аз съм по - малък от останалите във форума (поне с такова впечатление съм останал), гледал съм Дида 2 или 3 сезона, но мисля, че една от причините Милан да не е спечелил повече титли от Серие А е точно вратарския пост. Пак казвам, че всеки си има мнение и не се заяждам :D

Rassilon
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1764
Регистриран: 12 яну 2019, 09:33
Has thanked: 10 times
Been thanked: 210 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Rassilon » 19 май 2021, 12:07

Ne13sta, ще ме извиняваш много - ама да плюеш така по Малдини и разни други неща в последните ти мнения е нещо подобно на тролене, да не пиша и други епитети. Разбира се, не искам да те обидя, а просто изказвам мнението си без никаква ирония.

Не искам и няма да разтягам локуми, защото ще се започнат едни най - вероятно излишни спорове. Все пак всеки има своята си гледна точка.

Много ще се радвам да няма излишни подмятания и обиди. Все пак - всички сме от Милан, нали?

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Ne13sta » 19 май 2021, 12:19

Къде виждаш “плюене” ?! Съвсем ясно показвам, че последните ни трима технически ръководители са ни поставили в една ужасна ситуация, където 22-годишно вратарче иска да взима 2-3-4 пъти повече от останалите си съотборници. Обясних, че няма и гранд в света, където вратарят да е най-високоплатения играч. Обикновено дори не е и сред 4-те най-платени в отбор с адекватно ръководство.

Аз изказвам теза, като я защитавам и с адекватни аргументи. Отсреща чета за тролене, плюене и как вратарят бил най-важният играч в отбора. facepalm

Малдини е легенда, и може би най-великият защитник за всички времена, но това не го прави добър ръководител. За мен той направи прекалено много грешки и заедно с колегите си е поставил Милан в незавидно положение. Изтичащи договори, наеми и доста бъдещи плащания.

Това е последен път, когато отговарям на мнение базиращо се на лична нападка. Имам чувството, че някой първокласник би извадил повече аргументи от някои хора във форума.

И да тук сме фенове преди всичко на Милан(не всички, очевидно). А не на Малдини, Донарума, и който и да било играч. Отборът е на първо място.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Rassilon
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1764
Регистриран: 12 яну 2019, 09:33
Has thanked: 10 times
Been thanked: 210 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Rassilon » 19 май 2021, 12:33

По принцип обичам локуми, но в този случай - не.

Нападките от всякакъв род и тип са една страна, има ги от много страни. Аз лично се старая да не обръщам внимание на неща от този род.

Вкратце - всеки футболист и ръководител в Милан си има своите кусури и това е истина, едва ли някой би го отрекъл.

Ще се радвам Донарума да си въведе ред в главата и да не се подлъгва по нещата (най - меко казано) на неаполитанското прасе райола.

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1631
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Cafu » 19 май 2021, 12:56

Ne13sta написа:
19 май 2021, 12:19
Къде виждаш “плюене” ?! Съвсем ясно показвам, че последните ни трима технически ръководители са ни поставили в една ужасна ситуация, където 22-годишно вратарче иска да взима 2-3-4 пъти повече от останалите си съотборници. Обясних, че няма и гранд в света, където вратарят да е най-високоплатения играч. Обикновено дори не е и сред 4-те най-платени в отбор с адекватно ръководство.

Аз изказвам теза, като я защитавам и с адекватни аргументи. Отсреща чета за тролене, плюене и как вратарят бил най-важният играч в отбора. facepalm

Малдини е легенда, и може би най-великият защитник за всички времена, но това не го прави добър ръководител. За мен той направи прекалено много грешки и заедно с колегите си е поставил Милан в незавидно положение. Изтичащи договори, наеми и доста бъдещи плащания.

Това е последен път, когато отговарям на мнение базиращо се на лична нападка. Имам чувството, че някой първокласник би извадил повече аргументи от някои хора във форума.

И да тук сме фенове преди всичко на Милан(не всички, очевидно). А не на Малдини, Донарума, и който и да било играч. Отборът е на първо място.
Вчера те попитах с какво се занимаваш, не ми отговори. Нека задам въпроса така, футболен ръководител ли си, или въобще работил ли си нещо свързано с футбола, че да си позволяваш да нападаш една от иконите на всички времена.
Друго, да във водещите грандове, вратарят не е най-скъпоплатения, но може би при нас точно вратарят е единственият играч от световна класа, заедно с 40 годишния Ибрахимович, и ако свинята иска 12 или 10 млн. заплата, това означава, че вероятно има друг, който да предложи толкова. Ако взима 20 млн. в ПСЖ , пак няма да е най-скъпо платения. Просто при нас останалите играчи са средно ниво, за това толкова взимат. Ако искаме да имаме класни играчи, трябват и големи заплати. Толкова ли не можеш да го проумееш.

Потребителски аватар
Maldin1
Фен на Калчото
Мнения: 403
Регистриран: 04 юни 2018, 19:38
Has thanked: 31 times
Been thanked: 60 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Maldin1 » 19 май 2021, 16:22

Тук съм на мнението на Ne13sta. Това, че някое шейхче е купило ПСЖ или Сити, или пък взима 4х ТВ права някъде, отколкото в Италия не означава, че и ние трябва да даваме толкова...Като иска да си ходи. Тук идва моментът с Малдини...може да си бил честен и стоящ зад думата си, легенда....НО всичко с га е до пари. Връзваш го с един договор за 5 години, минимум 2 години преди да му изтече настоящият или ако не иска на пейката и му търсиш отбор, от тия изброените по-горе, които ще ти дадат трансферна сума "подобаваща" на претенциите за заплатата му. Ако не се намери такъв отбор на пейката и толкова. Реномето, спокойствието и престижът на клуба е на ПЪРВО МЯСТО, а не на някакъв пикльо с ДОКАЗАНО АЛЧЕН агент!!!

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от R. GULLIT » 21 май 2021, 12:48

BANKERA написа:
17 май 2021, 17:40
vlado_sheva написа:
17 май 2021, 10:35
Критиците му са гневни заради един вид гордост.

"Пишлеме, на 16 години ти беше даден шанс от този клуб, а ти как се отблагодаряваш" е най-честата мисъл за критиците.

Да, даден му е шанс на 16 години. Никой не оспорва това, човек за да се развие оптимално кариерно му е нужна и доза късмет в живота.

Но въпросът е защо му е бил даден шанса на 16 години? Отговорът е, че явно е бил по-добър от другите вратари по онова време. И това е факт, за да му се даде шанс на 16 значи това момче е показало, че е класа. След което затвърждава факта, че е класа. Разбира се, че има слабости в играта, правил е грешки, зле е с краката, увисва при центрирания, има изцепки като тази в мача с Удинезе, но според мен случаите, в които е правил световна класа спасявания и ни е вадил в мачовете, вместо да ни закопава, са в пъти пъти повече.

И след като клубът не отговаря на неговото ниво, както се видя за жалост вчера отново, аз лично нямам нищо против да напусне, не ми пука дали е за пари или без пари. Вчера в мач за 60 милиона евро видяхте как играхме, ако ще се концентрираме върху парите. Мачът вчера беше за пари, които щяха да му покрият 4/5 от заплатата за следващите 5 години. И той показа, че е готов, спаси си положенията. Ама други не бяха готови.

Получил е шанс на 16, бил е добър, възползвал се е, може да обича Милан и да го боли и наистина да иска вътрешно да играе точно с нас в ШЛ, не знам, но не ми пука. Чисто кариерно той заслужава да играе в клуб, имащ шанса за по-сериозни неща. Ние вчера се насрахме в мач крайъгълен камък.
Самата истина си написал, което и аз се опитвам да обясня от доста време, но по-лесно е да се плюе в този форум. Момчето си му пука за Милан, като го е показвал много пъти, но годинките си минават, а той съвсем нормално иска да се развива, а щом сегашния отбор не може да предложи участие при най-големите няма как да се сърдим ако напусне. Ще ме е яд, но не на него, а на нас, че с тъпите си решения един вид го прогонваме от любимия отбор.
Всъщност, даде му се шанс, защото Лопес получи две контузии, а третият ни вратар дори не помня кой е. И след няколко разговора и успешни няколко мача, в които за нищо не играехме, Донарума показа, че има качества. Въпреки това, дори след края на сезона, никой в този форум, а и в Италия, не бе убеден, че Лопес трябва да си тръгне.
Останалото са вече 250 мача история, като всяка следваща година е мъка по отношение на договори и всичко останало. Моменти, в които качествата остават на заден план. А формата не градира.
Само Ювентус би се възползвал от това да вземе нещо на готово. За пореден път.

Потребителски аватар
Ivanchenko
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1281
Регистриран: 05 юни 2018, 21:42
Has thanked: 166 times
Been thanked: 266 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Ivanchenko » 24 май 2021, 15:05

New contact between Milan and Raiola is expected in the middle of the week to discuss Donnarumma’s contract extension. Milan won’t improve their offer. At the moment there aren’t positive signs but Milan have already blocked Lille’s Maignan in the case of no agreement
Сапунката няма край. Но нашите явно са малко по-подготвени да не им се извиват ръцете. Дано се приключи с това много скоро, че да не отиде цялото меркато в чакане и накрая дедовия. Надявам се ръководството вече да има набелязани цели и да действат навреме.

Alessandro Nesta
Любител на футбола
Мнения: 29
Регистриран: 19 яну 2021, 16:07
Been thanked: 3 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Alessandro Nesta » 24 май 2021, 15:15

Аз наистина не мога да разбера защо за пореден път се разиграват тези простотии. Имаш всички предпоставки да се превърнеш в легенда, да те боготворят, а ти зорлен пропадаш все повече в очите на феновете. Смешни за мен са доводите, че Райола определя всичко и нашият е просто един невинен свидетел на случващото се. Ясно е, че прасето е безскрупулно, но не е луд този, който яде баницата. Аз съм сигурен, че на сто процента този ще преподпише, защото просто в моментната ситуация няма кой да му даде такава заплата. Точно два отбора могат да си позволят да му плащат тези пари, а те си имат вратари. Те и затова затворниците и беличките се мъчат още за Супер лигата.

AC_M
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2240
Регистриран: 04 юни 2018, 21:53
Has thanked: 439 times
Been thanked: 268 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от AC_M » 24 май 2021, 15:35

Рано е за тази статия, все пак имаше решение, че се замразяват разговорите за другата седмица . Нека почакаме. Момчето обаче вчера беше много активен и се радваше на път за Милано , дано кандиса на 8 млн , иначе черния тигър бързо ще ни накара да го забравим
#piolioutnow

Pendov
Фен на Калчото
Мнения: 247
Регистриран: 04 юни 2018, 16:14
Has thanked: 86 times
Been thanked: 55 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Pendov » 24 май 2021, 15:44

Според мен Донарума трябва да напусне клуба, ако ще и без трансфер. За мен една от основните причини за спада на отбора през новата година е сагите около него и Чалханоглу. Просто отровиха съблекалнята с алчността и претенциите си. Другото го е написал Ne13sta. Няма как вратар да ни е най-скъпият футболист. Това е неоправдан лукс. По този начин се създава дисбаланс в отбора и трудно може да се обясни на Кеси, Калабрия и Ко, че видиш ли техния колега е пет пъти по полезен от тях.
По добре тази заплата да я дадем на доказан голмайстор.

Потребителски аватар
Ivanchenko
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1281
Регистриран: 05 юни 2018, 21:42
Has thanked: 166 times
Been thanked: 266 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Ivanchenko » 24 май 2021, 16:04

И аз не мога да си представя ръководството да клекне на исканите от Мино пари. Тогава ще настане такава вълна от агенти за увеличения, че Джиджо ще излезе не златен, ами не знам! Ще е ужасно ако си тръгне, но вече май на всички им писна от това разиграване. Ако вземе 10млн заплата, тогава на Кеси, Тео, Бенасер, по колко да се даде? И ако ще преподписва за 2 години, не мерси. Още след половин година ще влезнем в същите безкрайни саги. А в момента наистина отборите, които могат да си позволят такива колкосални заплати си имат вратари, а Джиджо хич няма да им излезе без пари.

Отговори