05.10.2022 | 22:00 ч. Челси - Милан шампионска лига

Всички изминали двубои на Милан през сезон 2022/2023
Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: 05.10.2022 | 22:00 ч. Челси - Милан шампионска лига

Мнение от BANKERA » 07 окт 2022, 19:56

В Англия с парите, които вземат всеки един отбор при "правилно" управление може да постигне добри резултати и да стане фактор. Ботман е най-пресния пример как предпочете повечето пари в Нюкясъл, където ще си крета в средата най-вероятно. Никъде не съм отрекъл класата на английските отбори, но там са на светлинни години откъм финанси спрямо останалите топ първенства. Самия факт, че изпадащия и идващия шампион от 2-рия ешалон прибират повече от шампиона на Италия мисля говори красноречиво. Потър към момента нищо не е доказал, в края на сезона ще му се дават оценки, ако изобщо изкара сезона в Челси де, защото сме се нагледали на какво ли не последните години.
Изображение

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4071
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: 05.10.2022 | 22:00 ч. Челси - Милан шампионска лига

Мнение от Casciavit » 07 окт 2022, 14:44

Греъм Потър е чудесен треньор, стига глупости.
Човекът от колежанския отбор на Лийдс се мести в четвъртодивизионен норвежки отбор, успява да го изкачи до топ-дивизията и го вкарва в ЛЕ, където победи отбори като Галатасарай, ПАОК и Арсенал... а накрая стига до Челси след успешен период в английски средняк като Брайтън. Няма какво повече да добавим. С две думи - човекът става.

И мен ме дразнят диемаджиите и тяхното неглижиране на останалите шампионати, но дайте да не си затваряме очите и да заприличваме на тях.
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: 05.10.2022 | 22:00 ч. Челси - Милан шампионска лига

Мнение от drzzd » 07 окт 2022, 13:04

Статистиките, вика, му говорят достатъчно и вади скрийншот от Уикипедия. :D Числата не са всичко във футбола. Особено пък тези от Уики. Брайтън преди него бяха поредният слабак в Англия и се лутаха по долните дивизии, а от два-три сезона стоят здраво в средата на класирането и са сред най-стабилните отбори в Англия, често правейки чудесни мачове срещу топ отборите. Под управлението на Потър, Брайтън се превърна от типичен слабак, в сериозен отбор, който не е никак за подценяване. Естествено, успехите на клуба не са само негови. Като цяло, от няколко години насам, работата вътре е много добра.

И не, не искам да те убеждавам в моята "философска" гледна точка, защото виждам, че си от хората, които не допускат мненията на останалите и обичат да си боравят с плоски клишета. Само че тия клишета не показват нищо друго освен непознаване на обстановката, за която се опитваш да говориш.

Сори, ама няма как да приема изречението
Достатъчно наблюдение имам върху първенствата и съм го преценил, че...
за сериозно.

Или пък:
Единствено домакинския фактор беше на тяхна страна.
Факторите за победа на Челси бяха повече от "домакинския". Дори бих посмял да кажа, че домакинствата вече рядко са решаващ фактор. Та Курва Суд не спряха да пеят цял мач, заглушавайки феновете на Челси на Стамфорд Бридж.

Единственото, с което мога да се съглася с теб е бездушната игра на голяма част от нашите.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: 05.10.2022 | 22:00 ч. Челси - Милан шампионска лига

Мнение от BANKERA » 07 окт 2022, 12:11

drzzd написа:
07 окт 2022, 11:10
Понякога имам чувството, че в този форум времето е спряло някъде около 2010 г. и друго освен Милан и Серие А не съществува.

Греъм Потър е един от най-добре работещите млади английски треньори. С Брайтън направи чудеса и още в първата си година подобри рекорда на отбора за най-много събрани точки във Висшата лига, след това обърка сметките на не малко големи отбори, а миналия и този сезон тръгна прекрасно, като Брайтън дори оглавяваха класирането на няколко пъти, като отново записаха победи над топ клубовете в Англия. Крайно време беше да поеме по-голям клуб. Не е случайно и че Де Дзерби го наследи след това. Друг страхотен млад треньор. Потър е на 47 е, а треньорската му кариера започва преди десетина години. Нормално е да не е топ популярното име, но това не значи, че е слаб треньор. Поинтересувайте се малко преди да говорите небивалици.

Футболът се променя, появяват се нови лица на футболната сцена. Не всичко е Гуардиола, Клоп, Анчелоти и Моуриньо.

В по-неизгодна позиция били? Именно позицията им ги задължаваше да вземат победата, ако искат да продължат напред, а нов треньор също означава "искам да се докажа възможно най-бързо".

Най-обичам като почне някой да ми философства, ама най! Достатъчно наблюдение имам върху първенствата и съм го преценил, че за момента не е нещо особено, типичен средняк в Англия, където е съвсем нормално последния да бие лидера с оглед играта, която се практикува на острова, статистиката му говори достатъчно:

Изображение

Сега вече по същество - ами да, в по-неизгодна позиция си бяха, колкото и да не искаш да признаеш. Единствено домакинския фактор беше на тяхна страна. И за двата отбора този мач си беше "задължителен", ако предполагаме, че целта им е да излязат от групата. За мен Потър е ново лице и все още недоумявам как човек, който от 2 седмици е поел отбора си, тепърва му престой да опознава целия си състав сложи в джоба си Пиоли, който от своя страна вече 3 пълни години е начело на Милан. Единия все още изучава обстановката, докато другия трябва да е в свои води и да знае, и кътните зъби на играчите си. Най-лесно е да се оправдаваме с липсващи титуляри поради травми, вместо да направим трезва преценка. Играхме бездушно и безидейно без реално да окажем съпротива. Само след първия гол и начина, по който бе отбелязан на мен лично ми замириса на резил, а реакцията ни след това го затвърди. Към момента Пиоли се дъни в ЕКТ и е тревожно щом един средняк го сложи в джоба си по подобен начин.
Изображение

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: 05.10.2022 | 22:00 ч. Челси - Милан шампионска лига

Мнение от Ne13sta » 07 окт 2022, 11:12

Потър е три класи над Пиоли откъм тактика. Не го знам дали е добър мотиватор, но определено изнесе лекция на нашия надъхвател.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: 05.10.2022 | 22:00 ч. Челси - Милан шампионска лига

Мнение от drzzd » 07 окт 2022, 11:10

Понякога имам чувството, че в този форум времето е спряло някъде около 2010 г. и друго освен Милан и Серие А не съществува.

Греъм Потър е един от най-добре работещите млади английски треньори. С Брайтън направи чудеса и още в първата си година подобри рекорда на отбора за най-много събрани точки във Висшата лига, след това обърка сметките на не малко големи отбори, а миналия и този сезон тръгна прекрасно, като Брайтън дори оглавяваха класирането на няколко пъти, като отново записаха победи над топ клубовете в Англия. Крайно време беше да поеме по-голям клуб. Не е случайно и че Де Дзерби го наследи след това. Друг страхотен млад треньор. Потър е на 47 е, а треньорската му кариера започва преди десетина години. Нормално е да не е топ популярното име, но това не значи, че е слаб треньор. Поинтересувайте се малко преди да говорите небивалици.

Футболът се променя, появяват се нови лица на футболната сцена. Не всичко е Гуардиола, Клоп, Анчелоти и Моуриньо.

В по-неизгодна позиция били? Именно позицията им ги задължаваше да вземат победата, ако искат да продължат напред, а нов треньор също означава "искам да се докажа възможно най-бързо".
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: 05.10.2022 | 22:00 ч. Челси - Милан шампионска лига

Мнение от BANKERA » 07 окт 2022, 10:00

Още един стряскащ извод от тази среща е, че Челси бяха в по-неизгодната позицията от нас с нов треньор и по-лошата форма, а изглеждаше точно обратното, че Пиоли за пръв път води нашия отбор и един вид получи урок от никому неизвестния Хари Потър.
Изображение

Потребителски аватар
EGPanovski
Фен на Калчото
Мнения: 232
Регистриран: 31 авг 2019, 20:56
Has thanked: 49 times
Been thanked: 37 times

Re: 05.10.2022 | 22:00 ч. Челси - Милан шампионска лига

Мнение от EGPanovski » 06 окт 2022, 16:22

Седнахме си на Д-тата тежко снощи. Тотално ни надиграха. Скорост, комбинативност, хъс. Ние тези неща си ги бяхме оставили в Италия :)
Лошо е, че не успяхме поне гол да вкараме, но още по-лошото е, както бе споменал някой че Радко не е алтернатива на никой освен може би на кондиционния треньор...
Бекчетата алтернативи на титулярите с нищо не показват че са адекватни заместници, което също е проблем. А това как Тиаго три пъти по ред успя да играе с глава не го разбрах как стана. До колкото видях и трите пъти го пазеше Бенасер, който е висок колкото Луй Дьо Финес...

Rassilon
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1764
Регистриран: 12 яну 2019, 09:33
Has thanked: 10 times
Been thanked: 210 times

Re: 05.10.2022 | 22:00 ч. Челси - Милан шампионска лига

Мнение от Rassilon » 06 окт 2022, 15:47

Първо полувреме: https://sblanh.com/h7gjxuzzy90a.html.

Второ полувреме: https://sblanh.com/m53a2ffcomwd.html.

Разширен репортаж: https://sblanh.com/7n4a5i2tcli2.html.

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: 05.10.2022 | 22:00 ч. Челси - Милан шампионска лига

Мнение от BANKERA » 06 окт 2022, 15:24

Ние последните сезони не рядко сме играли пак с доста осакатени състави, но имаше една не малка част от мачовете, точно с много липсващи показвахме доста стабилни игри и си вземахме мачове, дори с чисти мрежи при това. На всеки отбор може да се случи да окапят част от титулярите, но не отива на шампиона на Италия да излиза така пораженчески срещу който и да е отбор и да представя подобна продукция. И миналия сезон едни от най-жалките ни мачове бяха в ШЛ, и се вижда, че Пиоли не си е взел поука и процедира по абсолютно същия начин и сега. За домашната сцена може и да мус е получи, но в Европа си трябва малко повече смелост понякога, за да постигнеш желания резултат и игра, защото при и двете липсваха вчера, което е най-стряскащото.
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: 05.10.2022 | 22:00 ч. Челси - Милан шампионска лига

Мнение от drzzd » 06 окт 2022, 14:08

R. GULLIT написа:
06 окт 2022, 13:53
Абе, този мач не ви ли напомня не толкова за Ливърпул, колкото за бегачите от Порто? Тогава също бяхме доста жалки и неориентирани, без особени положения. Бърз футбол по фланговете? Бързи крила?
Йеп. Щях да го споменавам в някое от горните си мнения, но съм пропуснал.

Разликата между Порто и Челси е, че ония са с малко по-ниска класа, но пък имат онзи лек южняшки селски манталитет на италианците, докато англичаните бяха и една идея пренавити вчера. Търсеха задължителна победа, особено на техен терен, за да запазят шансове за класиране, а играчите играха и малко за треньора, на който също му беше нужна победа, за да се отпуши още повече.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
hotboyz
Forum moderator
Мнения: 2125
Регистриран: 04 юни 2018, 16:52
Has thanked: 793 times
Been thanked: 411 times

Re: 05.10.2022 | 22:00 ч. Челси - Милан шампионска лига

Мнение от hotboyz » 06 окт 2022, 13:56

R. GULLIT написа:
06 окт 2022, 13:50
hotboyz написа:
06 окт 2022, 13:10

Да и аз останах доста изненадан от този избор. Явно се следва някаква йерархия.
Аз мислех, че играта повече те е изненадала thumbsup
Коя игра?
Изображение

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: 05.10.2022 | 22:00 ч. Челси - Милан шампионска лига

Мнение от R. GULLIT » 06 окт 2022, 13:53

Абе, този мач не ви ли напомня не толкова за Ливърпул, колкото за бегачите от Порто? Тогава също бяхме доста жалки и неориентирани, без особени положения. Бърз футбол по фланговете? Бързи крила?

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: 05.10.2022 | 22:00 ч. Челси - Милан шампионска лига

Мнение от R. GULLIT » 06 окт 2022, 13:50

hotboyz написа:
06 окт 2022, 13:10
BANKERA написа:
06 окт 2022, 12:11
Играхме потресаващо вчера, а най-шокиращото за мен беше избора на капитан в лицето на Бенасер, който до момента не е показал, че държи да остане непременно в сравнение с един Тонали например. Че ни липсваха титуляри доста е факт, но не показахме душа.
Да и аз останах доста изненадан от този избор. Явно се следва някаква йерархия.
Аз мислех, че играта повече те е изненадала thumbsup

Потребителски аватар
stan_acm
Фен на Милан
Мнения: 764
Регистриран: 12 юни 2018, 10:14
Has thanked: 62 times
Been thanked: 94 times

Re: 05.10.2022 | 22:00 ч. Челси - Милан шампионска лига

Мнение от stan_acm » 06 окт 2022, 13:44

И с по-слаби състави сме изнасяли далеч по-силни мачове, но пълно бездушие след гола им вчера. Все пак се си мисля, че Майк щеше минимум 1 от 3те гола да извади, а "десните ни крила" щяха да вкарат скандалния пропуск на Радето и мача отиваше в съвсем друга посока. Много лошо ни биха, по-същия начин който Лил го направиха преди няколко години в ЛЕ и вече е тъпо да се оправдаваме, че нямаме опит. Истината е, че срещу непознат съперник пълним гащите. Нека видим какво ще стане в реванша - мач с мач не си прилича, дори вярвам, че можем да ги изтупаме с обратния резултат. Въпроса е, че явно не сме си взели поуките от минали години.
Изображение

Отговори