23.10.2021| 21:45 ч. Болоня - Милан Серия "А" 9 кръг

Мачовете на Милан през сезон 2021/2022
Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: 23.10.2021| 21:45 ч. Болоня - Милан Серия "А" 9 кръг

Мнение от R. GULLIT » 24 окт 2021, 00:16

Ако не беше тая простотия с автогола, тия нямаше да стигнат повече до наказателното ни поле. Колкото късмет имахме ние да вкараме първи, толкова те имаха да ни изравнят с две атаки и автогол.

Проблемът с мотивацията при подобен резултат, физиката и годините на Ибра, в едно със задължителното му седене на терена за да вкара гол, си е вътреотборна работа. Която трябва да се реши още в понеделник на първата тренировка и разбора за мача.
Всеки има роля и значение, но без постоянството на Ребич, както и дупката зад нападателя казващ се Раде Крунич, без вратаря ти до зимата, и с толкова лазарет, обновяващ се всеки ден, ще е истинско чудо да оцелеем от другата седмица до Коледа.

Едно ще анализирам за мача - добре, че Крунич излезе, за да може Златан малко да разпредели топката, иначе Х щеше да е успех. Евала на Синишата, показа как се мотивира на полувремето, Пиоли да му мисли! Докато си лидер в първенството с 9 основни играча извън сметките (след вчера и днес общо 11), трябва да знаеш как да затваряш срещи още след час игра.

Благодарности, че този път Валери не се направи на лайно, но явно са се решили на промяна и там. Защото и слепите видяха, че с изкуствени победи Европа е мираж за клубните отбори.

Потребителски аватар
Ivanchenko
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1281
Регистриран: 05 юни 2018, 21:42
Has thanked: 166 times
Been thanked: 266 times

Re: 23.10.2021| 21:45 ч. Болоня - Милан Серия "А" 9 кръг

Мнение от Ivanchenko » 24 окт 2021, 00:26

cuorerossonero написа:
23 окт 2021, 23:44
Ivanchenko написа:
23 окт 2021, 23:42
Тази победа ме е срам да я честитя.
Мен пък не ме е срам. Честита победа! :D
Бал съм ги в гъзеца целия отбор на Болоня, без треньора. :D
Хубаво айде, след две цигари ми мина малко, честита победа :D

Forze
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1337
Регистриран: 24 юни 2018, 13:01
Has thanked: 419 times
Been thanked: 220 times

Re: 23.10.2021| 21:45 ч. Болоня - Милан Серия "А" 9 кръг

Мнение от Forze » 24 окт 2021, 01:05

След като мача приключи, нека погледнем малко по глобално на нещата. Имаме 25 от 27 възможни точки. Взимаме три точки в тежко гостуване и то в кръг в който преките ни конкуренти имат директни мачове. Победата, не само че не срамна, а на края може да се окаже много ценна. beer beer beer

Потребителски аватар
Pacetoo
Фен на Милан
Мнения: 691
Регистриран: 20 апр 2019, 15:01
Has thanked: 293 times
Been thanked: 74 times

Re: 23.10.2021| 21:45 ч. Болоня - Милан Серия "А" 9 кръг

Мнение от Pacetoo » 24 окт 2021, 07:09

Честита победа! Имаше едни двайсетина минути в които споменах майките на всички на терена, но ми мина. 😁

А най-важното в мача беше, че съдийството беше на ниво, учудващо! Дали вараджията му е викал в ухото на този, не знам, но за първи път нямаше тесли, нито за нас, нито за тях.

AC_M
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2240
Регистриран: 04 юни 2018, 21:53
Has thanked: 439 times
Been thanked: 268 times

Re: 23.10.2021| 21:45 ч. Болоня - Милан Серия "А" 9 кръг

Мнение от AC_M » 24 окт 2021, 09:01

По принцип в такива мачове с човек повече съперника се мачка, правиш 0:3 и товага цъкаш, но внимателно , без да му даваш шансове за контри или статични положения близо до вратата. Измъкнахме се, точно така, както мердите се измъкваха миналата година от подобни мачове и си събираха точките, които в средата на април ги дръпнаха в класирането.
Много приятно съм изненадан от Валери. Изкара си мача, свири каквото видя, а втория червен картон получи помощта и на ВАР, защото явно не успя да види добре. После ако искаше да ни реже имаше влизане на Салемакерс и не извади втори жълт , а можеше.
Нашите си заслужиха Малдини да ги заведе след мача , да ги почерпи с кебапчета и да пийнат по 1 бира, а Златан да плати сметката.
#piolioutnow

Rassilon
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1764
Регистриран: 12 яну 2019, 09:33
Has thanked: 10 times
Been thanked: 210 times

Re: 23.10.2021| 21:45 ч. Болоня - Милан Серия "А" 9 кръг

Мнение от Rassilon » 24 окт 2021, 10:51

Честита победа! Головете бяха хубави, дори и първия на Златко. :D

pippo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1465
Регистриран: 04 юни 2018, 23:03
Has thanked: 181 times
Been thanked: 166 times

Re: 23.10.2021| 21:45 ч. Болоня - Милан Серия "А" 9 кръг

Мнение от pippo » 24 окт 2021, 11:45

AC_M написа:
24 окт 2021, 09:01
По принцип в такива мачове с човек повече съперника се мачка, правиш 0:3 и товага цъкаш, но внимателно , без да му даваш шансове за контри или статични положения близо до вратата. Измъкнахме се, точно така, както мердите се измъкваха миналата година от подобни мачове и си събираха точките, които в средата на април ги дръпнаха в класирането.
Много приятно съм изненадан от Валери. Изкара си мача, свири каквото видя, а втория червен картон получи помощта и на ВАР, защото явно не успя да види добре. После ако искаше да ни реже имаше влизане на Салемакерс и не извади втори жълт , а можеше.
Нашите си заслужиха Малдини да ги заведе след мача , да ги почерпи с кебапчета и да пийнат по 1 бира, а Златан да плати сметката.
Нашите си заслужиха Малдини да им крещи в лицата. 🙂 Не може да водиш с два гола, да си с човек повече и да те изравнят за две минути. Или пък да си с двама човека повече на терена и съперникът да прави атаки с едно докосване и категорично да те надиграва. Огромен късмет, че Бенасер вкара това воле, иначе според мен нямаше как да вкараме до края.

Потребителски аватар
iLDiavolo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1105
Регистриран: 04 юни 2018, 17:33
Has thanked: 120 times
Been thanked: 186 times

Re: 23.10.2021| 21:45 ч. Болоня - Милан Серия "А" 9 кръг

Мнение от iLDiavolo » 24 окт 2021, 13:28

Почти винаги при подобен развой на ситуацията на терена, свързана с изгонени играчи, противникът става дори по-труден за побеждаване/надиграване, защото се затваря, а всеки от играчите му знае, че трябва да компенсира липсата на иззгонения. И Болоня точно това направиха. Нашите пък решиха да им помагат в кратък интервал от време, решили, че мачът е сигурен. И както повечето пъти се случва, такива срещи се печелят в края на мача, когато противникът вече е изнемощял. Почти сигурен бях, че след гола на Бенасер ще последва още един, дори ме е яд, че не заложих. Да не забравяме и че беше гостуване, а и Синиша знае как да изцежда максимума от играчите си именно в най-тежките моменти.

Неприятната констатация е, че допускаме по 2 гола в последните 3 кръг от първенството. Ако срещу Аталанта това бе допустимо, защото водехме 3:0 и просто се отпуснахме, а и говорим за Аталанта, то срещу Верона и Болоня вече става въпрос за нещо куцащо, най-вече в дефанзивен план. На мен ми липсва Кеси в тази история и представянето му от миналия сезон, не без значение е и липсата на Тео, колкото и да не долюбваме дефанзивната част от играта му. За щастие атаката успява да компенсира, но по-лесно е да спреш да вкарваш, отколкото да спреш да допускаш. И Пиоли трябва да обърне внимание на тези периоди в мачовете ни, в които губим контрол над играта и позволяваме на противника да си разиграва коня.
#weareacmilan

Отговори