18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Изминали мачове на Милан през сезон 2020/2021
Потребителски аватар
Sheva7
Фен на Милан
Мнения: 618
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 187 times
Been thanked: 100 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от Sheva7 » 19 мар 2021, 00:22

Battlestar написа:
19 мар 2021, 00:14
Юнайтед по-скоро надхитриха, отколкото надиграха Милан. Измъкнахме труден и равностоен мач, но по-динамичен и приятен за гледане от първата среща.

Класата на Погба направи разликата. След влизането му целия отбор се преобрази - върнахме си центъра, атаките станаха много по-разнообразни и опасни, защитата също се стабилизира. Французинът днес беше на кеф и поведе отбора в труден момент. Беше навсякъде терена - и вляво, и в центъра, и на върха на атаката, даже и в защита. Силен тактически ход на Оле да го смени с Рашфорд.

Томори е страхотен защитник, дано остане за постоянно при вас.

Мисля, че ако си бяхме вкарали положенията от първия мач, нямаше да имате шанс. Дори и с Погба, който наистина ви преобрази след появата си, но и вие не сте на нивото, на което искате да бъдете.
Иначе французинът е по-добър от всички в нашия отбор. Нямаме такъв играч, Ибра е на 39. Ако и Кавани беше на терена, можеше да е още по-страшно за нас.
Последна промяна от Sheva7 на 19 мар 2021, 00:25, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
Vermillion
Фен на Калчото
Мнения: 375
Регистриран: 07 юли 2020, 23:53
Has thanked: 66 times
Been thanked: 65 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от Vermillion » 19 мар 2021, 00:23

milanist_stz написа:
19 мар 2021, 00:12
Сезонът за мен днес официално приключи. И не това е най-страшното, вече съм свикнал, все пак 10 години е така. Страшното е, че приключи една илюзия, която се зароди през лятото. Между юни и декември в сигурно най-шибаната съвременна година, а именно 2020, си помислих, че отборът, в който се влюбих преди 25 години, се е завърнал. За жалост съм грешал. Онзи отбор умря с пенсионирането на сенаторите и продажбите на Тиаго и Ибра. Няма и как да се върне с футболистчета като Мейте, Кастийехо, Крунич, Калулу, Чалханчо, Леао, Ребич и т.н.
Да, вероятно за някои досадната Лига Европа най-накрая я няма и така ще се съсредоточим върху мега дербитата с Дженоа, Сасуоло и Беневенто, които да ни доведат до мечтаното, лелеяното...четвърто място, но за мен си е връщане в грозната реалност. Въпреки че пореден сезон се провали, аз няма да забравя втората половина на 2020, когато чаках с нетърпение мачовете на Милан и в главата ми беше само мисълта кой ще вкара и с колко ще бием. Мамка му, приятно чувство е. Все едно да не искаш да си жив и здрав, а вечно да си мъкнеш болежките. Победите са смисълът на спорта, особено на професионалния.
Естествено, че ще гледам оставащите мачове в първенството и ще искам да побеждаваме. Вероятно след половин година с гордост ще чуя химна на Шампионската лига и ще съм щастлив, че поне там сме се завърнали, но тая агония от последните 2 месеца ще ме държи дълго.
Няма какво да пиша спортно-технически около мача. С пасчета назад и дупене около противника гол няма как да вкараш. Толкова са им възможностите на цитираните по-горе футболистчета. Жалко за Ибра, че няма да може да се раздели с футбола с трофей.
Завинаги росонер. То и затова така ме боли...
Много си краен, колега, но пак ще се съглася! Както винаги, имаме силен финал на сезона, или начолото на такъв, но от години не сме силни през целия такъв. Годината 2020 ни взе толкова много от живота ни, но даде толкова за любимия Милан. Уви, една календарна година не е един сезон, че да сме шампиони. Юнайтед са смешници, и го доказаха и с този мач! Циганина Подгба (или какъвто е) направи разликата, и както често се случва, жалките оставаме ние! Правете си сметка каква ШЛ ща правим :D
#Forza Нашите!
Изображение

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4071
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от Casciavit » 19 мар 2021, 00:27

cuorerossonero написа:
19 мар 2021, 00:12
Грешката при гола си беше чисто и само на Мейте. И ако не беше тя, си ги отстранявахме, при това с абсолютно тъпанарски състав. Което пък само по себе си говори красноречиво какво е нивото и на състава на Манчестър Юнайтед. rolleyes
С трици маймуни не се ловят. Народна поговорка.
Дано поне не осерем сезона напълно. rolleyes
По-жалкото е, че освен Аякс, не виждам кой ще ги отстрани тия калитари. rolleyes

Ако ги бяхме били, ставахме фаворит за трофея.
Изображение

Потребителски аватар
Sheva7
Фен на Милан
Мнения: 618
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 187 times
Been thanked: 100 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от Sheva7 » 19 мар 2021, 00:28

Casciavit написа:
19 мар 2021, 00:27
cuorerossonero написа:
19 мар 2021, 00:12
Грешката при гола си беше чисто и само на Мейте. И ако не беше тя, си ги отстранявахме, при това с абсолютно тъпанарски състав. Което пък само по себе си говори красноречиво какво е нивото и на състава на Манчестър Юнайтед. rolleyes
С трици маймуни не се ловят. Народна поговорка.
Дано поне не осерем сезона напълно. rolleyes
По-жалкото е, че освен Аякс, не виждам кой ще ги отстрани тия калитари. rolleyes

Ако ги бяхме били, ставахме фаворит за трофея.
Ами, ние сами се бихме. Да, Погба също обърна нещата, ама голът му беше поднесен на тепсия.
Пак не беше сигурно, че нашите щяха да спечелят трофея, но да златен шанс бе пропилян.

DF
Фен на Калчото
Мнения: 338
Регистриран: 30 юни 2020, 11:48
Has thanked: 41 times
Been thanked: 36 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от DF » 19 мар 2021, 00:29

Равностоен мач решен от една грешка в защита. Зле сме в нападение. Там не ни се получават нещата. Няма лошо да допуснеш гол, всеки греши, но без ефективни атаки и създаване на добри положения няма как да си успешен. Касти ме издразни леко защото не играе като офанзивен футболист. Все назад връща и никога ама никога не тръгва да се надиграва с противников защитник. Не може да ме убедите, че Леао не е по добър на крилото. Хакан беше безличен, очаквах повече от него, нали и той се има за лидер в отбора.

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4071
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от Casciavit » 19 мар 2021, 00:34

Погба е единственият наистина класен играч в състава им. Изключвам Кавани и ДеХеа, които са контузени. Рашфорд е сила в Англия, но в ЕКТ е плах и анонимен все още.

Една от причините да бях уверен преди първия мач, е точно факта, че Олето пренебрегва Погба. Е, днес Фортуна му поднесе на тепсия тази смяна и французина изригна. Не без съдействието на Мейте, разбира се.

Като цяло мнението на Батълстар се препокрива с моето, както и мнението му преди мача. С тази разлика, че аз очаквах точно 0-1 / 0-0, а той предвиди голов трилър и 2-2.

Този път съдийството беше безупречно, за разлика от първата среща. Можем да се сърдим само на себе си и на некадърните физио-та в клуба ни.
Изображение

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от BANKERA » 19 мар 2021, 00:41

milanist_stz написа:
19 мар 2021, 00:12
Сезонът за мен днес официално приключи. И не това е най-страшното, вече съм свикнал, все пак 10 години е така. Страшното е, че приключи една илюзия, която се зароди през лятото. Между юни и декември в сигурно най-шибаната съвременна година, а именно 2020, си помислих, че отборът, в който се влюбих преди 25 години, се е завърнал. За жалост съм грешал. Онзи отбор умря с пенсионирането на сенаторите и продажбите на Тиаго и Ибра. Няма и как да се върне с футболистчета като Мейте, Кастийехо, Крунич, Калулу, Чалханчо, Леао, Ребич и т.н.
Да, вероятно за някои досадната Лига Европа най-накрая я няма и така ще се съсредоточим върху мега дербитата с Дженоа, Сасуоло и Беневенто, които да ни доведат до мечтаното, лелеяното...четвърто място, но за мен си е връщане в грозната реалност. Въпреки че пореден сезон се провали, аз няма да забравя втората половина на 2020, когато чаках с нетърпение мачовете на Милан и в главата ми беше само мисълта кой ще вкара и с колко ще бием. Мамка му, приятно чувство е. Все едно да не искаш да си жив и здрав, а вечно да си мъкнеш болежките. Победите са смисълът на спорта, особено на професионалния.
Естествено, че ще гледам оставащите мачове в първенството и ще искам да побеждаваме. Вероятно след половин година с гордост ще чуя химна на Шампионската лига и ще съм щастлив, че поне там сме се завърнали, но тая агония от последните 2 месеца ще ме държи дълго.
Няма какво да пиша спортно-технически около мача. С пасчета назад и дупене около противника гол няма как да вкараш. Толкова са им възможностите на цитираните по-горе футболистчета. Жалко за Ибра, че няма да може да се раздели с футбола с трофей.
Завинаги росонер. То и затова така ме боли...
Много точно си го написал. Горчилката от тези последни 2 месеца доста дълго ще се помни. Най-лошо се пада от високо са казали хората. Ние тъкмо полетяхме за този период, който си написал и се сгромолясахме с пълна сила. Като фенове единственото, което остава за нас е да доизгледаме останалите мачове до края и да се надяваме колкото е възможно да се представим достойно в тях.
Изображение

Потребителски аватар
Il Professore
Фен на Милан
Мнения: 935
Регистриран: 04 юни 2018, 21:30
Has thanked: 571 times
Been thanked: 225 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от Il Professore » 19 мар 2021, 01:03

Манчестър Юнайтед:
Хендерсън - юноша
Уан-Бисака - 55млн.
Линдельоф - 35млн.
Магуайър - 87млн.
Шоу - 37,5млн.
Фред - 59млн.
Мактоминей - юноша
Джеймс - 17млн.
Грийнууд - юноша
Рашфорд - юноша
Фернандес - 55млн.
Погба - 105млн.
Общо - 450,5млн.

Милан:
Донарума - юноша
Калулу - 0,5млн.
Кяер - 3млн.
Тонори - наем
Ернандес - 20млн.
Кеси - 24+8млн.
Мейте - наем
Салемакеерс - 3.5млн.
Чалханоглу - 24млн.
Крунич - 8.5млн.
Кастийехо - 22млн.
Далот - наем
Диаз - наем
Ибрахимович - 0млн.
Общо - 113,5млн.


Какво аджеба сте очаквали? Да, и мен ме е яд страшно много, щото Юнайтед с нищо не показаха в тия два мача, че са по-добри. Само дето отчитам идиотския факт, че състава ни е по-слаб. А голяма част от читавите ни футболисти са аут заради контузии, или се връщат от такива. rolleyes
Да, понякога във футбола няма логика, както стана в тия два мача. И си тръгваме незаслужено. Но пък се случи най-нормалното нещо и Юнайтед ни отстраниха. Щото в последните няколко сезона са по-класният отбор.

Продължаваме битката в Италия. Форца Милан!!! forza
Изображение

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3216
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 331 times
Been thanked: 544 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от Dawnweaver » 19 мар 2021, 02:05

Цените са хубаво нещо, но на терена е друго. Тотнъм в Загреб какво да кажат ?

Потребителски аватар
Top Gun Maverick
Фен на Калчото
Мнения: 390
Регистриран: 04 юни 2018, 21:08
Has thanked: 15 times
Been thanked: 54 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от Top Gun Maverick » 19 мар 2021, 02:27

Тъкмо и това щях да кажа, ама за Динамо това е мач на живота кажи-речи и са играл до болка нахъсано, плюс това специалното говно е паркирало автобуса с надеждата, че все ще вкарат един кьорав гол на контра когато тия се засилят да вкарват нужните им два гола. На всичко отгоре Динамо са и във форма, а ние сме в най-лошата си форма от началото на сезона с окуцял състав, който дори с титулярите си е...куц. А и тотМън на МоАрОнЮ не е Манчо юнака, особено пък този сезон.
Нищо кой знае какво не е станало, ние си преследваме заветната цел 4-тото място или 3-тото ако стане, само да не излезем от 4-ката, че тогава ще видите кон боб яде ли. evil

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от BANKERA » 19 мар 2021, 08:45

Il Professore написа:
19 мар 2021, 01:03
Манчестър Юнайтед:
Хендерсън - юноша
Уан-Бисака - 55млн.
Линдельоф - 35млн.
Магуайър - 87млн.
Шоу - 37,5млн.
Фред - 59млн.
Мактоминей - юноша
Джеймс - 17млн.
Грийнууд - юноша
Рашфорд - юноша
Фернандес - 55млн.
Погба - 105млн.
Общо - 450,5млн.

Милан:
Донарума - юноша
Калулу - 0,5млн.
Кяер - 3млн.
Тонори - наем
Ернандес - 20млн.
Кеси - 24+8млн.
Мейте - наем
Салемакеерс - 3.5млн.
Чалханоглу - 24млн.
Крунич - 8.5млн.
Кастийехо - 22млн.
Далот - наем
Диаз - наем
Ибрахимович - 0млн.
Общо - 113,5млн.


Какво аджеба сте очаквали? Да, и мен ме е яд страшно много, щото Юнайтед с нищо не показаха в тия два мача, че са по-добри. Само дето отчитам идиотския факт, че състава ни е по-слаб. А голяма част от читавите ни футболисти са аут заради контузии, или се връщат от такива. rolleyes
Да, понякога във футбола няма логика, както стана в тия два мача. И си тръгваме незаслужено. Но пък се случи най-нормалното нещо и Юнайтед ни отстраниха. Щото в последните няколко сезона са по-класният отбор.

Продължаваме битката в Италия. Форца Милан!!! forza
Парите не играят на терена. Вчера ситуацията си беше кристално ясна - и двата отбора нищо не играеха и нещата си отиваха на 0-0. Просто на тях им се откри възможност, която един организиран отбор никога не би допуснал да се стигне и те си вкараха така нужния гол. И стана май като мача с Наполи - ранен гол през второто полувреме за противника и после цяло второ полувреме без отговор от наша страна. И нека не забравим финансовата разлика между 2-те първенства, където при тях дори изпадащите взимат повече от ТВ права в сравнение с първите 4 в калчото. И те като нас са в нещо като преходен период, но поне откъм пари могат да си позволят да привлекат, когото си искат.
Изображение

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от Petar Zanev » 19 мар 2021, 09:04

Пореден сезон, който се свежда само до битка за топ4....
Повечето отиграчите ни нито са печелили значим трофей, а и едва ли ще спечелят...
Мистерът също.

Това, че МЮ са се преебали да дадат тези пари за тези играчи не значи нищо... Ние до скоро правехме мерката за по 200млн. Тогава да не би да отстранихме Арсенал в най-лошата им форма??? НЕ

Манталитетът на голям Милан го носят само Малдини и Ибра... Всички останали от собственици, през Газидис, Масара, треньори, щабове и играчи са си средняци и кариерите им до момента го доказват...

Жалко, наистина жалко, че не се възползвахме максимално от този много слаб за повечето ни конкуренти (на вс. фронтове) сезон...

Дано поне се класираме в 4ката, за да погледаме някой друг интересен мач, а не само селски дербита...
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
Domo arigato
Фен на Калчото
Мнения: 229
Регистриран: 05 юни 2018, 02:11
Has thanked: 138 times
Been thanked: 35 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от Domo arigato » 19 мар 2021, 11:32

Petar Zanev написа:
19 мар 2021, 09:04
играчи са си средняци и кариерите им до момента го доказват...
Половината ни отбор е под 23 години, с по колко големи трофея да са?

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от drzzd » 19 мар 2021, 11:41

Е, как бе? Минимум 3 пъти Шампионска Лига и 4 пъти Лига Европа :D
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от drzzd » 19 мар 2021, 11:45

btw, Пиоли се е изложил сериозно след края на мача. Оле му е казал 'good team', а той слеската му е отвърнал: "Good team a crap, you're just an asshole, donkey! Your sister, good team, your sister!" на чист италиански.

Не знам дали думите на Солскяер не са били иронични и с надсмешка, но и така да е било, не му прави част на падре Пио да се държи по този начин. Вероятно и емоциите са му били в повече, но все пак е нужен повечко професионализъм в такива моменти. Дано се извини.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Отговори