18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Изминали мачове на Милан през сезон 2020/2021
Потребителски аватар
stan_acm
Фен на Милан
Мнения: 764
Регистриран: 12 юни 2018, 10:14
Has thanked: 62 times
Been thanked: 94 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от stan_acm » 19 мар 2021, 11:54

Имаше няколко спорни моменти в двете срещи - гола на Кеси и положението в 94-та минута вчера. Не искам да служат като оправдание. Вчера не успяхме да вкараме гол от игра, както и очаквано резервите ни допуснаха наивна грешка, която Погба наказа. Като позитиви бих извлякъл играта на Кеси и Томори и толкова. Не може да очакваме да отстраним Юнайтед в два мача с такива палячовци напред и то не толкова заради това, че Юнайтед са кой знае какво ниво, ами просто нападателите ни не успяват една читава атака да направят.
Изображение

Потребителски аватар
Battlestar
Любител на футбола
Мнения: 13
Регистриран: 19 яну 2021, 01:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от Battlestar » 19 мар 2021, 12:04

Sheva7 написа:
19 мар 2021, 00:22
Battlestar написа:
19 мар 2021, 00:14
Юнайтед по-скоро надхитриха, отколкото надиграха Милан. Измъкнахме труден и равностоен мач, но по-динамичен и приятен за гледане от първата среща.

Класата на Погба направи разликата. След влизането му целия отбор се преобрази - върнахме си центъра, атаките станаха много по-разнообразни и опасни, защитата също се стабилизира. Французинът днес беше на кеф и поведе отбора в труден момент. Беше навсякъде терена - и вляво, и в центъра, и на върха на атаката, даже и в защита. Силен тактически ход на Оле да го смени с Рашфорд.

Томори е страхотен защитник, дано остане за постоянно при вас.

Мисля, че ако си бяхме вкарали положенията от първия мач, нямаше да имате шанс. Дори и с Погба, който наистина ви преобрази след появата си, но и вие не сте на нивото, на което искате да бъдете.
Иначе французинът е по-добър от всички в нашия отбор. Нямаме такъв играч, Ибра е на 39. Ако и Кавани беше на терена, можеше да е още по-страшно за нас.
Факт е, че сме доста под нивото, на което можем и трябва да бъдем. Искам да практикуваме доста по-атакуващ и резултатен футбол, вместо да треперим до последно. За целта ни трябва стабилен опорен/разиграващ халф (какъвто Фред не е и няма да бъде) и качествен централен нападател, тип Холанд.

Вие постепенно си стъпвате на краката, но имате нужда от няколко качествени футболисти и то най-вече напред - халфове и нападатели. С един атакуващ халф с въображение пред Кесие и един класен млад нападател ще станете съвсем различен отбор.

NDiggity
Любител на футбола
Мнения: 74
Регистриран: 11 дек 2020, 11:08
Has thanked: 24 times
Been thanked: 12 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от NDiggity » 19 мар 2021, 12:39

Petar Zanev написа:
19 мар 2021, 09:04
Пореден сезон, който се свежда само до битка за топ4....
Това прозвуча така все едно през последните години сме редовни участници в групите на ШЛ. :D

Достойно представяне с оглед на факта, че и в двата мача бяхме брутално осакатени.
Реално, болшинството от хората предвиждаха разгроми след жребия (аз също не бях голям оптимист, ако трябва да съм честен), но нашите без половин отбор излязоха, бориха се и в по-голямата част надиграха Юнайтед, които чисто и просто си ни излъгаха.

В ​общи линии Погба и Бруно направиха разликата. При нас тези футболисти липсваха.
Не може и в Англия, и на реванша в Италия да разполагаме само с един едиствен нападател (и то за едни 30 минутки във втория случай), не може..

Тъжното е, че с това отпадане на Тотнъм и при малко късмет с жребия щяхме да имаме съвсем нелоши шансове за трофей.

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 862 times
Been thanked: 505 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от Petar Zanev » 19 мар 2021, 12:54

Добре де... при англичаните нямаше ли контузии ?
Рашфорд да не би да беше на 100% втория мач ? Че той незнам дали пипна топката дори..
Кавани, де Хеа, Марсиал, Бейли, Мата ...

Дано ръководството се фокусира върху проблемите и решенията, а не както повечето колеги правите върху оправданията...
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7181
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от Capolavoro » 19 мар 2021, 13:03

Petar Zanev написа:
19 мар 2021, 12:54
Добре де... при англичаните нямаше ли контузии ?
Рашфорд да не би да беше на 100% втория мач ? Че той незнам дали пипна топката дори..
Кавани, де Хеа, Марсиал, Бейли, Мата ...

Дано ръководството се фокусира върху проблемите и решенията, а не както повечето колеги правите върху оправданията...
Никой никога не е твърдял, че Милан има достатъчно дълга скамейка. Там е разликата между техните контузии и нашите. Топ отборите в Европа имат два състава, ние се опитваме да правим чудеса с 14-15 човека.

За да стигнем момента, в който можем да сме с конкурентна пейка, трябва да минат няколко успешни години, както в Италия, така и в Европа.
Изображение

NDiggity
Любител на футбола
Мнения: 74
Регистриран: 11 дек 2020, 11:08
Has thanked: 24 times
Been thanked: 12 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от NDiggity » 19 мар 2021, 13:09

Petar Zanev написа:
19 мар 2021, 12:54
Добре де... при англичаните нямаше ли контузии ?
Рашфорд да не би да беше на 100% втория мач ? Че той незнам дали пипна топката дори..
Кавани, де Хеа, Марсиал, Бейли, Мата ...

Дано ръководството се фокусира върху проблемите и решенията, а не както повечето колеги правите върху оправданията...
Разликата е, че от изброените, ако не се лъжа, единствено Де Хеа и Марсиал се водят твърди титуляри.
Като Марсиал прави доста слаб сезон, а доколкото съм запознат Солскяер върти Де Хеа и Хендерсън, ама тук колегата от Юнайтед може да хвърли повече светлина.
Отделно те могат да се похвалят с в пъти по-добра скамейка.

На другият полюс при нас липсваха Тео, Калабрия (титулярните ни бекове), Бенансер (още от декември берем плодовете на неговото отсъствие), Хакан (титулярната ни 10-ка, като негова алтернатива твърдо нямаме), Ребич, Леао (техни алтернативи също нямаме отляво), Ибра (излишно е да уточнявам какъв импакт има за отбора).
И това не са оправдания, това са факти.

Потребителски аватар
Battlestar
Любител на футбола
Мнения: 13
Регистриран: 19 яну 2021, 01:51
Has thanked: 1 time
Been thanked: 28 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от Battlestar » 19 мар 2021, 13:30

Марсиал прави доста слаб сезон и се скъсва да пропуска 100%-ови положения. Хендерсън напоследък играе все по-добре и се говори, че може да измести Де Хеа от титулярното място. Реално Бруно и Погба са ни най-важните футболисти - от тях ни зависи цялата игра, а без тях сме абсолютно дъно.

За качествени играчи и дълга пейка трябват пари. Примерно Байерн, Ман Сити и може би ПСЖ имат най-широките и равностойни състави в Европа в момента, но са сериозно финансово подплатени. С играчи под наем и "кръпки" не може да изградиш такъв състав.

Потребителски аватар
EGPanovski
Фен на Калчото
Мнения: 232
Регистриран: 31 авг 2019, 20:56
Has thanked: 49 times
Been thanked: 37 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от EGPanovski » 19 мар 2021, 13:36

Боли, първо защото загубихме супер нелепо, заради нас си самите. Второ защото наистина с такива играчи няма как да стане.
Дано Малдини си е извадил необходимите изводи и вече да има ясна идея кои хора нямат място в Милан. Друг е въпроса ако никой не ги иска как ще ги разкараме, но все пак.
За мен Пиоли няма никаква вина. И двата мача, бяха изиграни на прилично, добро ниво, въпреки изпълнителите.
трудна за преглъщане загуба, лошото е че дойде точно след още една такава от Наполи, още седи горчилката от Интер.....дано не се сгромолясаме тотално.

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от BANKERA » 19 мар 2021, 13:40

Вечно ли ще се оправдаваме с къси скамейки и липсващи титуляри? Имахме периоди, през които играехме пак не в пълен състав през 3/4 дни , но пак си вземахме победи и точки. Онзи Милан бележеше по 2 гола средно на мач, а сега не можем от игра да вкараме понякога... Може някои хора да се успокоявате така, но е редно да сме обективни все пак.

Само ще оставя това и всеки да си прави изводите:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 862 times
Been thanked: 505 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от Petar Zanev » 19 мар 2021, 13:43

EGPanovski написа:
19 мар 2021, 13:36
За мен Пиоли няма никаква вина. И двата мача, бяха изиграни на прилично, добро ниво, въпреки изпълнителите.
трудна за преглъщане загуба, лошото е че дойде точно след още една такава от Наполи, още седи горчилката от Интер.....дано не се сгромолясаме тотално.
2 победи в последните 10 мача.
Ясно е, че има и други фактори, но треньорът със сигурност носи вина за тези резултати.
EGPanovski написа:
19 мар 2021, 13:36
Дано Малдини си е извадил необходимите изводи и вече да има ясна идея кои хора нямат място в Милан. Друг е въпроса ако никой не ги иска как ще ги разкараме, но все пак.
Якото тази година е, че част от ненужните са под наем - Далот, Тонали, Мейте, Диас
Трудно ще шътнем Крунич, Салето, Саму и Леао, но все пак си мисля, че желаещи ще се намерят ако търсим нормални суми.
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
EGPanovski
Фен на Калчото
Мнения: 232
Регистриран: 31 авг 2019, 20:56
Has thanked: 49 times
Been thanked: 37 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от EGPanovski » 19 мар 2021, 13:49

Диаз, Мейте, Дало си мисля че са аут, да.
Радко може да последва примера на Борини, някой от опашкарите да го вземе.
Саму ми е най-труден. Тоя пич за мен е непродаваем...
Леао по-скоро наем някъде.
До ден днешен не мога да разбера защо хейтите Тонали и искате да се маха...
Бих махнал Ребич по-скоро и да използвам парите за читаво крило, отколкото да махам Тонали.

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 862 times
Been thanked: 505 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от Petar Zanev » 19 мар 2021, 14:00

Далеч не го хейтя, и не знам защо е модерно да се ползва тази глупава дума, когато някой не е доволен от даден играч.
Чисто като футболист си мисля, че е тип Монто и Билия (които си имаха силни сезони в кариерите) но модерния футбол според мен няма много място за подобен тип мудни играчи, които предимно търсят паса назад и настрани.
Също така качествата не са му за нашата схема (2 халфа пред защитата), а по-скоро са за 3ка в халфовата линия.

Отделно от това парите, които трябва да дадем за него не ми се струват оправдани.
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11133
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от vik rossonero 96 » 19 мар 2021, 14:16

Юнайтед току-що изтеглиха Гранада :)
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
EGPanovski
Фен на Калчото
Мнения: 232
Регистриран: 31 авг 2019, 20:56
Has thanked: 49 times
Been thanked: 37 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от EGPanovski » 19 мар 2021, 14:40

Petar Zanev написа:
19 мар 2021, 14:00
Далеч не го хейтя, и не знам защо е модерно да се ползва тази глупава дума, когато някой не е доволен от даден играч.
Чисто като футболист си мисля, че е тип Монто и Билия (които си имаха силни сезони в кариерите) но модерния футбол според мен няма много място за подобен тип мудни играчи, които предимно търсят паса назад и настрани.
Също така качествата не са му за нашата схема (2 халфа пред защитата), а по-скоро са за 3ка в халфовата линия.

Отделно от това парите, които трябва да дадем за него не ми се струват оправдани.
За типа футболист съм съгласен с теб, но трябва да вземем и друго под внимание. Играем с двама в халфовата линия. Това предразполага, че трябва да са еднакво добри в двете фази на играта - защита и изнасяне на топката.
Имат съответно две различни функции когато топката е наше притежание - единият е по-офанзивно ориентиран търси вертикални пасове, докато другият подсигурява и успокоява играта, когато отнемем топката (с пасове назад и настрани). Такъв е случаят при наличието на Бенасер на терена. Той търси изнасяне на топката докато Кеси го покрива. В момента при отсъствието на Бенасер се случи така, че Кеси доказа че съвсем спокойно може и двете и да покрива и да изнася.
Нека не забравяме че Пиоли може да има конкретни инструкции за Сандро, относно типът на игра.
Аз съм доволен от него и според мен вече е много по-добре запознат с играта на отбора и останалите играчи.
Отклонихме се от темата :)
Forza MIlan и шнур за Ман Ю :D

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: 18.03.2021 | Милан - Манчестър Юнайтед 1/8 финал

Мнение от cuorerossonero » 20 мар 2021, 13:35

Petar Zanev написа:
19 мар 2021, 14:00
Далеч не го хейтя, и не знам защо е модерно да се ползва тази глупава дума, когато някой не е доволен от даден играч.
Чисто като футболист си мисля, че е тип Монто и Билия (които си имаха силни сезони в кариерите) но модерния футбол според мен няма много място за подобен тип мудни играчи, които предимно търсят паса назад и настрани.
Също така качествата не са му за нашата схема (2 халфа пред защитата), а по-скоро са за 3ка в халфовата линия.

Отделно от това парите, които трябва да дадем за него не ми се струват оправдани.
Петьо, напоследък като коментираш Тонали, имам чувството, че коментираш първите му изяви от началото на сезона, а после си го заебал и въобще не си му обръщал повече внимание. rolleyes
Къде видя мудност и какво не ти харесва, при положение, че играта му е коренно различна в сравнение с шемета, който беше в началото и бележи очеваден прогрес? И как реши, че е за тройка в халфовата линия, от коя страна точно на тройката? rolleyes
Тонали е на 20 /двадесет/ години!!! За тази крехка възраст вече показва повече от достатъчно, сериозен е, отдаден е на фланелката, миланист е и бъдещето е пред него, само да е жив и здрав. Догодина само да не стане като с Калабрия, когото 70% от форума гонеше и беше готова да го подарява, пък после палачинката се обърна.
И като стана дума за това кой какво може на 20 години, посочи ми един дефанзивен халф на същата възраст, който да вдъхва повече надежда от Тонали. Само те моля да не споменаваш Верати, защото тъкмо на тези години премина в ПСЖ и първият му сезон там беше далеч по-неубедителен, отколкото на Тонали в Милан.
Помниш ли например Андреа Пирло какво представляваше на 20 -22 години? Щото аз го помня, играеше по наеми по селата. rolleyes
PIOLI VATTENE!!!

Отговори