08.11.2020| 21:45 ч. Милан - Верона Серия "А" 7 кръг

Изминали мачове на Милан през сезон 2020/2021
Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: 08.11.2020| 21:45 ч. Милан - Верона Серия "А" 7 кръг

Мнение от Ne13sta » 10 ное 2020, 09:11

Ибрахимович не можеше да ходи още първото полувреме. Верона бяха с резервите и изобщо не играха стабилно. Оставяха много празни пространства. За мен с Ребич и Хауге вместо Златан и Чалханоглу на полувремето, щяхме да ги обърнем.

Да не забравяме, че Ювентус ги треснахме след излизането на Ибра. В съвременния футбол е много важно да вкараш свежи и бързи крака през второто полувреме.

Както и да е, вече е минало. Издънихме се срещу един отбор без 5 титуляра. Дано наистина късметът е бил основен проблем.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: 08.11.2020| 21:45 ч. Милан - Верона Серия "А" 7 кръг

Мнение от R. GULLIT » 10 ное 2020, 14:08

cuorerossonero написа:
10 ное 2020, 00:15
Извинявам се, но изобщо не съм съгласен с теорията, която няколко души /начело с Пешо Администратора :D / вече споделихте, че без Златан снощи нямало да успеем да изравним. По тоя начин излиза, че в Милан други футболисти няма, само Златан.
Е да, когато играта се върти около един нападател, е най-вероятно той да отбележи. Само дето така играта става прекалено предвидима, противниците вече започват да се адаптират и ако продължаваме в същия дух, ще берем още много ядове, а след мачовете ще обвиняваме, лошия късмет, съдиите и калитарщината на селските ни опоненти.
Само да припомня, че когато Златан отсъстваше заради коронавируса, си биехме наред. Милан не е Златан, дори този Милан.
Не бе, Радостин :D Отбор има и интервюто на Златан след мача го показва с пълна сила. Кога е бил толкова смирен след мач, баш тоА Нарцис? Никога. Не подминава нито един факт за себе си. Това показва отношение.
Знаеш ли кога ще чуеш подобно нещо от КР7 или Меси след подобен мач?!? Пак Никога. Безценно е за тези момчета, избраният за водач на групата да излезе и да наговори малко истини.

Иначе написах, че няма да изравним, защото в 4 от игровите ситуации - 2 отменени гола, греда и дузпа, Златан бе замесен. И то замесен по начин, по който нито Ребич, нито Леао, какво остава за Коломбо и малкия Малдини, не виждам как ще се замесят. Тези ситуации щяха да са наполовина, защото нямаше да стигнем и до 1/3 от всичките топки, изсипани към шведа. Въпреки откровено слабия си мач, многото брак, показаното его за дузпата, ръкомахането, което ме товари излишно и понякога не е на място, Ибрахимович бе ценен в тези отигравания.

Не съм съгласен и че сме чак толкова предвидими. Направихме доста атаки през Ребич-Ернандес. Движението бе на скорост. Тео на два пъти бе длъжен да вкара САМ срещу вратаря. Калабрия отдясно проби или центрира толкова, колкото Хакан не успя от корнер. Диаз с него отигра преди да центрира за изравняването. Леао до 30-та мин имаше вече 2 ситуации за пас и гол. Това не е зависимост от определен играч, нито е еднотипност. В крайна сметка при 2:0 Жулиетковците се окопаха с 10 отзад, а срещу тима с най-добра защита в Калчото показахме разнообразие. И наистина можеше да ги треснем с много, но нямахме шанс.
Знаеш ли кое ти липсва? Липсваха топките по земя през средата, но това е работата на Хакан, който направи далеч по-слаб мач от Златан, но никой не се сеща за него. Защото турчина даваше ключовата брънка и разнообразие, и скорост във всяка сгъстена защита с последния пас, която изчезна напоследък.
Да, вероятно си прав, че ако това не се появи отново, то нагаждането срещу играта ни ще е много по-лесно. Франсетата ни го показаха четвъртък и тогава кълнях. Ама тогава и НИЩО не направихме. Нямахме положение, овсен на Леао.
Хубавото е, че отново сме тези, които градим, а не онези от преди 1 година - бавни и неориентирани с безброй пасове по ширина и дежурния финт на Сусо. Ей тогава бяхме зависими. Сега сме цвете направо.

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

ПетърRe: 08.11.2020| 21:45 ч. Милан - Верона Серия "А" 7 кръг

Мнение от cuorerossonero » 10 ное 2020, 20:44

Петър, проявата на лидерски манталитет след мача е хубаво нещо, но още по-хубаво е въпросният лидерски манталитет и ефектът от него да се прояви по време на мача. :D
Аз съвсем не подценявам положителното влияние на Златан за отбора, напротив - Златан е много ценен за тази формация, съставена от млади момчета. Но когато на Златан не му върви играта, е излишно да стои на терена до края на мача, защото видиш ли, само с него сме можели да изравним. Само Господ знае как щяхме да се представим ако босненецът беше излязъл, дали и колко гола щяхме да вкараме без него. В случая сипехме топки към Златан и той ги отиграваше. Ако Ребич беше на неговото място, пак само Господ знае как щеше да ги отиграе - може би пък щеше да свали топката чисто към Калабрия и да признаят гола, може би ударът в гредата щеше да е вътре, варианти колкото искаш. Сигурното обаче е, че нямаше да изсипем толкова топки към един играч, а щяхме да сме доста по-вариативни и самите веронци да не знаят кого по-напред да пазят. За това ставаше дума и съм сигурен, че отлично ме разбра.
За мен правилните смени са треньорска работа и трябва да зависят от противника и слабите му страни. Както и от слабите компоненти на собствения ти отбор, в конкретния мач. В никакв случай обаче при тая дейност не може да има константа - демек всеки можем да сменим, но не и Златан. Грубо казано - да виждаш къде трябва да пипнеш, но да правиш компромис в един от компонентите, заради Името.
Това е изначално и тотално погрешно. Концептуално погрешно. Иначе поне един отбор със Златан в състава си щеше да е спечелил Шампионската лига.
В крайна сметка, когато отборът играеше стахотно и печелеше наред, твърдението беше, че заслугата е на Златан, нищо че на терена са още 10, а ги води и треньор. Е... по същата логика, когато отборът не печели, ми се струва твърде нечестно вината да е само за останалите 10 и треньора, но не и за Златан.
Was that clear enough? :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: 08.11.2020| 21:45 ч. Милан - Верона Серия "А" 7 кръг

Мнение от gLoRy » 10 ное 2020, 20:50

Напротив, точно нарушение е, особено след като си искал да играеш с глава, а ти се удря в ръката :D
Dawnweaver написа:
09 ное 2020, 00:13
gLoRy написа:
08 ное 2020, 23:45
Абе, Златан свали топката с ръка, не знам какво се ядосвате на съдията за тази ситуация.
Ръката му е на рамото на този от Верона, къде другаде да я сложи ? Да скача с ръце до тялото ли ? Не е сериозно това да е ръка.

nik
Фен на Милан
Мнения: 972
Регистриран: 05 юни 2018, 01:19
Has thanked: 13 times
Been thanked: 151 times

Re: 08.11.2020| 21:45 ч. Милан - Верона Серия "А" 7 кръг

Мнение от nik » 10 ное 2020, 22:38

Нашите изсипваха топки към Ибра , защото се скъса връзката с Чалханоглу . Именно той трябва да разпределя играта в последните 30 метра . Турчина беше повече от слаб и с нищо не помогна в офанзивен план . Бенансер се мъчеше да компенсира , но с течение на времето губеше сили . Така наситената средна линия на Верона се минаваше по лесния начин с центриране към Ибра . Въпреки , че бяхме предвидими създадохме повече от необходимото и във всеки друг мач веронци отиваха на пълна обръщачка .

МодератораЕПутка

Re: 08.11.2020| 21:45 ч. Милан - Верона Серия "А" 7 кръг

Мнение от МодератораЕПутка » 11 ное 2020, 02:28

За сетен път се видя една огромна пробойна в отбора - статичните положения. От тях рядко бележим и редовно си допускаме голове, и двата гола на Верона паднаха именно след статично, срещу Лил май пак допуснахме от статично, Селтик също ни вкараха от корнер, изобщо това се очертава като ахилесовата пета на отбора и спешно трябва да бъдат взети много сериозни мерки, защото отбори от ранга на Верона разчитат доста на подобни ситуации, за да отбележат...

Иначе индивидуално, за мен Чалханоглу беше най-зле, турчина загуби инерцията, която беше набрал и е в отчайваща форма, Брахим Диаз сякаш заслужава повече да излиза титуляр...

Общо взето този мач можехме да си го вземем с лекота, ако се отбранявахме както трябва на статичните...

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: ПетърRe: 08.11.2020| 21:45 ч. Милан - Верона Серия "А" 7 кръг

Мнение от R. GULLIT » 11 ное 2020, 13:14

cuorerossonero написа:
10 ное 2020, 20:44
Петър, проявата на лидерски манталитет след мача е хубаво нещо, но още по-хубаво е въпросният лидерски манталитет и ефектът от него да се прояви по време на мача. :D
Аз съвсем не подценявам положителното влияние на Златан за отбора, напротив - Златан е много ценен за тази формация, съставена от млади момчета. Но когато на Златан не му върви играта, е излишно да стои на терена до края на мача, защото видиш ли, само с него сме можели да изравним. Само Господ знае как щяхме да се представим ако босненецът беше излязъл, дали и колко гола щяхме да вкараме без него. В случая сипехме топки към Златан и той ги отиграваше. Ако Ребич беше на неговото място, пак само Господ знае как щеше да ги отиграе - може би пък щеше да свали топката чисто към Калабрия и да признаят гола, може би ударът в гредата щеше да е вътре, варианти колкото искаш. Сигурното обаче е, че нямаше да изсипем толкова топки към един играч, а щяхме да сме доста по-вариативни и самите веронци да не знаят кого по-напред да пазят. За това ставаше дума и съм сигурен, че отлично ме разбра.
За мен правилните смени са треньорска работа и трябва да зависят от противника и слабите му страни. Както и от слабите компоненти на собствения ти отбор, в конкретния мач. В никакв случай обаче при тая дейност не може да има константа - демек всеки можем да сменим, но не и Златан. Грубо казано - да виждаш къде трябва да пипнеш, но да правиш компромис в един от компонентите, заради Името.
Това е изначално и тотално погрешно. Концептуално погрешно. Иначе поне един отбор със Златан в състава си щеше да е спечелил Шампионската лига.
В крайна сметка, когато отборът играеше стахотно и печелеше наред, твърдението беше, че заслугата е на Златан, нищо че на терена са още 10, а ги води и треньор. Е... по същата логика, когато отборът не печели, ми се струва твърде нечестно вината да е само за останалите 10 и треньора, но не и за Златан.
Was that clear enough? :D
No, it wasn't! :D

Изначало написаното от теб е много вярно. И отлично разбирам накъде дърпаш, но... Но само да попитам защо реши, че не е проявил лидерски качества и не е част от целия този натиск по време на срещата? Именно поведението на важни единици по терена без Ибрахимович е проблемът. В едномесечната пауза, без Ибрахимович, играта бе на същия тактически принцип, но далеч по неуспешна и мудна. Защо да го забравяме? Рио Аве и Будьо/Глимт ти го показаха нагледно, Селтик и те за 20 минути. Както и Ребич ти показа, че не му е мястото да замества Ибрахимович. А Леао бе ОК само срещу чехите. Това съм видял дотук в мачове без нарциса.

Всъщност това повдига другият е въпрос - "какво точно следва да се направи, за да играе Милан без Златан и да не зависи толкова много от Златан"? До този момент аз не съм видял отговор. А да го търсим в мач, който губим, а е в графа задължителни, не е най-удачният вариант. И затова не пускам хипотези как щели да играят 10 без Златан, а гледам какво се случи до края на мача. И коментирам само него. А то бе, че след подобен слаб мач, ПАК Златан ни измъкна. А Леао бе без въздух при смяната си.
В момента детски задник като Леао и неможещи да си намират мястото понякога като Чалханоглу (втори пореден далеч по-слаб мач от Златан, пък остана без коментар неговият принос) и Калабрия, независимо от качествата на тримата, играят по-добре в негово присъствие. Някой се надскача, друг показва реално какво може.

Златан далеч не е незаменим! Проблемът е, че няма кой да дава инерцията на тези 10 около него, особено ако не водим в резултата. Неориентирани сме, късмет е, че играем в ЛЕ изобщо! Ей това като изчисти Пиоли, тогава ще коментираме мястото на Ибрахимович и неговите минути. Който по някаква случайност е и голмайстор на Серие А, участвал с гол или подаване в 3/4 от отбелязаните попадения. Вкара и в най-слабия си мач откакто се върна. Това, ако не е зависимост, аз не знам кое е. Е, как очакваш Пиоли да реагира, като далеч по-добре от мен и теб знае, че дори няма кого да вкара?!? Малдини ли или Коломбо?

Роналдо и Меси също ходят по терена, но при негативни резултати никой не ги пипа, а очаква от от тях да направят това, което Златан в 92 минута. Всеки водещ отбор разполага с поне 1 човек-доказан футболист, около когото се движат нещата. Ние имаме само 1 и го отричаме в първият му (няма да е последният) слаб мач. А защо имам чувството, че пропуска от дузпата натежава в тези мнения? Или бъркам?
Когато отборът узрее ментално, развие и настрои качествата си за игра без Златан, тогава ще е лесно. Сега е рано за това. Най-важното е, че самият Ибрахимович е наясно с всичко това. И никъде не казва, че не трябва да е на пейката. Щях да съм далеч по-притеснен, ако не бе казал всичко това след мача. Важно е, че той самия знае къде е. Останалото от него не е вреда, а само полза. А кога ще се реши повдигнатият от теб въпрос? Не е ясно

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: 08.11.2020| 21:45 ч. Милан - Верона Серия "А" 7 кръг

Мнение от cuorerossonero » 12 ное 2020, 00:01

Пеше, само не разбрах как според теб ще се получи въпросното ментално узряване без Златан, ако няма как Златан да не е на терена? :D
Ако не можем да изиграем 25 минути без Златан, на когото не му върви играта, срещу окопал се в собствената си половина отбор, значи отговорът на горния въпрос е доста семпъл: Ами никак.
Не се опитвай да го обясняваш прекалено сложно - моята мисъл беше, че когато един играч не играе добре, треньорът е длъжен да потърси друг вариант, освен ако няма алтернативи. Е, ние в момента не е като да нямаме. Хакан е слаб - излиза и влиза Брахим. Златан е слаб - излиза и влиза... който си харесаш, а Ребич или Леао застават отпред. Или пък приближаваме повече крилата към нападателя и сменяме атакуващата постройка. Треньорска работа, стана вече дума. Идеята е да излезе този, който не играе добре. И с който отборът не играе добре. За да може отборът да заиграе по-добре, овреме. Просто е. :D
Златан игра слабо срещу Лил, игра слабо и срещу Верона - нищо че изравни накрая, понеже Пиоли като теб беше решил, че без Златан не можем за изравним. Е, накрая Златан все пак изравни, но за мен е концептуално погрешно да мъчим едно и също нещо, докато накрая стане. Щото в случая стана, ама можеше и да не стане. А мачът така или иначе замина в канала, щото равен с 300 зора на Сан Сиро срещу половин резервен отбор на Верона, мен никак не ме изпълни с вдъхновение.
И да, за дузпата страшно му се ядосах на Златан. Лидерите в такива моменти бележат и повеждат отбора си. Или поне уцелват вратата.
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: 08.11.2020| 21:45 ч. Милан - Верона Серия "А" 7 кръг

Мнение от R. GULLIT » 12 ное 2020, 15:00

Узряването става с време. Аякс им трябваха 4 години и постоянно наслагване на хора около Тадич, за да се случат нещата. Първо да станат шампиони и после да стигнат и финал. Примерът е заради младия отбор и финала в ШЛ.
Дотогава Златан ще играе в 9 подобни от 10 мача. Десетия ще е с картони и пропуска, защото Милан не трябва да успява. В тези 9 от 10 мача ще се налага да гледаме поне 2, в които Златан е дроб-сърма или не му върви играта. В 5 ще бием с негови голове. Това е положението.

Изобщо не съм убеден, че трябва да изгори някой млад, защото Златан трябвало да бъде сменен в първия си слаб мач. Още слаби ще има. Набеденият за Лидер НЕ се сменя. В нито един групов спорт, когато се случи да падаш, не се лишаваш от водач, който може да каже последната дума в последната секунда. Не знам защо търсим постоянен вариант Златан да бъде сменян, особено като няма с кого. Единственият аргумент към днешна дата е възрастта. Тия около него тепърва попиват. И за мен това е узряването. Година и половина около нарциса би трябвало да са добра основа. Дотогава търпим и не си надхвърляме очакванията.

В предните 22 мача, в които Златан имаше 15 гола и 8 асистенции, кой мач искаме да беше без него, че да не сме зависими? В този с Интер? Слабият отборен обеден с Удинезе? Силният срещу Болоня? Изберете си... Аз не мога. Ще кажа със пражките в ЛЕ, че е най-удобно да го кажа. Ама е тъпо! Искрено се надявам максимално бързо Ребич отново да поне да бележи, че поне малко да насочим защитниците на противника в повече от една посока. Тогава Златан няма да го забелязваме толкова и той ще почива повече. Същото касае и Чалханоглу, който след контузията е Версия 2019.

Иначе, Радо, ако помниш как сме го псували наживо Ибрата, че се влачи по терена и на 29... помниш, нали? Точно като на 39 :D Кларънс Сейдорф номер 2.

Между другото този казус и диалог съвсем скоро ще се появи и с Кяер. Тогава не съм убеден, че дори ще имаме за какво да се хване "за" и "против", че да изприказваме една страница форумни приказки. Алтернативите са точно като при Златан по отношение успеваемост на позицията.

Gigio
Любител на футбола
Мнения: 83
Регистриран: 02 окт 2018, 14:42
Has thanked: 19 times
Been thanked: 35 times

Re: 08.11.2020| 21:45 ч. Милан - Верона Серия "А" 7 кръг

Мнение от Gigio » 12 ное 2020, 16:11

В колко мача сте виждали през годините Реал да изкарат Роналдо или Барса Меси, когато не играят добре, а отбора им се нуждае от гол? Златан е лидера ни и без него другите са едно ниво надолу - всички гледахме мача с Рио Аве. Който и да ни беше треньор нямаше да го изкара, точно когато търсехме изравняване...

nik
Фен на Милан
Мнения: 972
Регистриран: 05 юни 2018, 01:19
Has thanked: 13 times
Been thanked: 151 times

Re: 08.11.2020| 21:45 ч. Милан - Верона Серия "А" 7 кръг

Мнение от nik » 15 ное 2020, 04:08

Според мен просто трябва да сме научени да играем и без Ибра .

Да , той е лидера на отбора . Без него тия пишлегари няма да са на това ниво каквото показват в момента . Няма и друг гръмоотвод в отбора , когато не печелим мачовете .

Въпреки това в последните минути с Ибра срещу Верона станахме повече от предвидими . Центриране , след центриране , центриране .. към Ибра . Верона не издържаха , ама други ще издържат .

Трябва просто да имаме алтернативи , когато Ибра и турчина в случая , не им върви играта . Ребич , Леао , Хауге , Брахим трябва много по сериозно да влязат в атакуващият ни стил и да не разчитаме само на едни и същи . Показахме го в някой мачове , просто трябва да го доразвием и затвърдим . Когато го постигнем , Ибра ще може да бъде сменян по всяко време . Дотогава просто ще чакаме на ...Ибра .

Отговори