07.12.2021| 22:00 ч. Милан - Ливърпул шампионска лига

Мачовете на Милан през сезон 2021/2022
Потребителски аватар
Sheva7
Фен на Милан
Мнения: 618
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 187 times
Been thanked: 100 times

Re: 07.12.2021| 22:00 ч. Милан - Ливърпул шампионска лига

Мнение от Sheva7 » 08 дек 2021, 00:28

drzzd написа:
08 дек 2021, 00:21
Sheva7 написа:
08 дек 2021, 00:13


Съгласен съм с теб, но все пак на лекета като Кесие, Долара, Сандоканаглу трябва бързо-бързо да им се посочва вратата, а не да градим състава си около тях, да треперим дали ще подпишат и всеки мач да са титуляри.
Да бе мен, и мен не ме кефи, че Кесие реве за 8-9 млн на сезон, а в същото време не може да вкара гол сам срещу вратаря, псувам тука в нас, съседите не ме траят, ама реално негова ли е вината, че отборът е в преход? Негова ли е вината, че дедо продаде отбора на едни китайци, които още повече ни вкараха в лайната? Той е футболист, който иска да печели повече пари и просто си е повярвал повече. Както и повечето в днешно време. Виновен ли е Малдини, че отборът е собственост на хедж фонд, чиято цел е да прави пари? Виновен ли е Малдини, че УЕФА ни резнаха крилцата и в момента ги чакаме да порастнат отново, за да можем да отново да полетим и да започнем да харчим истински пари през трансферните периоди, за да идват класни футболисти?

Честно казано съм доста ок, че ТОЗИ конкретен сезон се върнахме в турнира и излизаме още есента, защото ми се иска да видя Милан с трофей през този сезон. И ако цената на това отпадане е скудето, то аз ще съм супер щастлив. Освен това още в следващия сезон ще бъдем в първа урна на ШЛ (ако не бъркам нещо) и тогава вече ще очаквам много повече от отбора.
Абе, съгласен съм, ама този мач си беше позор...Поне повече положения да бяхме създали и да не бяха тия левашки голове. За другото си прав...Малдини обаче може и трябваше да е по-твърд с тия келеши. Пиоли също. Това е за сериозна критика, а поуките не са взети. Включително и в подхода към този мач. Трябваше по-настървено да се търси победата. Особено през второто полувреме. Без значение дали щеше да се постигне. Просто хъсът и духът отсъстваха, а това не е добре. Записахме и две нелепи поражения в първенството.

nik
Фен на Милан
Мнения: 972
Регистриран: 05 юни 2018, 01:19
Has thanked: 13 times
Been thanked: 151 times

Re: 07.12.2021| 22:00 ч. Милан - Ливърпул шампионска лига

Мнение от nik » 08 дек 2021, 00:29

Ако бяхме били 3:2 май щяхме ние да се класираме ...

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3216
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 331 times
Been thanked: 544 times

Re: 07.12.2021| 22:00 ч. Милан - Ливърпул шампионска лига

Мнение от Dawnweaver » 08 дек 2021, 00:30

drzzd написа:
08 дек 2021, 00:09
Пак ще наруша мълчанието, че из тази тема (както и в други) вече се почна с драмата :D

Пичове, в тази група, с този състав, с всички контузени, с всички съдийски тесли, ами, ако сте очаквали повече, май е редно да се върнете на земята. Не е сериозно да обвиянвате Пиоли и Малдини в такива моменти, просто не е сериозно.

Бюджетът ни лятото беше 2 стотинки заради договорката с УЕФА след онзи скандал. Вдигнахме леко класата и дължината на скамейката, за да се борим за скудетото, което е и цел номер 1. Очевидно за сега се получава. Да се върнем на УЕФА, които ни гледат под лупа и най-важното към момента е да сме на зелено. Явно не можем да шаваме много на трансферния пазар. Пак ще припомня - Малдини още пролетта каза, че за да си стъпим на краката и отново да сме фактор в Европа, са нужни поне 3 сезона плътно в ШЛ. С Порто, Атлети и Ливърпул в една група, при първия си сезон в турнира след толкова време пауза, най-доброто, което можеше да се случи този сезон (наблягам на второто си изречение от това мнение), е да излезем от групата на магия, което реално не беше далеч.

Затова моля ви, не обвинявайте нито Пиоли, нито Малдини, нито Кесие, никого. Не далеч времето, в което отново тук ще се поздравяваме за значими успехи. :) За сега отборът върви добре. Нужна е малко класа в отбора, да, но вярвам, че Малдини, Масара и всички замесени работят усърдно и с наличното, за да ни върнат там където ни е мястото. Просто е нужно още малко време.
Хубаво е да се гледа на голямата картинка, съгласен съм. Но аз лично предпочитам да гледам отбор, който играе футбол като равен с равен. Както беше в Англия, нищо, че загубихме, и в Милано с Атлетико, където ни заклаха. А не един страхлив отбор, който получи подарък от децата на Клоп и паркира автобуса. Такива неща ме изкарват извън нерви, не знам някой да е успял да изгради нещо значимо със страх в тоя живот.

Че сме по-добре от предишните години - съгласен съм. Финансова стабилност - относително ок. Моето лично мнение е, че заслугата на Златан е в пъти по-сериозна от тази на Пиоли за манталитета в отбора. Направи същото и при предишния си престой при нас - Ночерино, Боатенг и кой ли още не надскочиха себе си покрай него. Пиоли ги тренираше същите хора преди шведа да се върне и всички помним резултатите и играта.

В края на деня футбола е за феновете. И фенове се печелят с мачове, които хората гледат. Като ШЛ. А не срещу Салернитана, където само закоравелите привърженици си отделят от времето за такива гросмайсторски разцъквания. Останалия свят помни как Пуул те спуква от футбол като домакин и те обръща с юношите като гост.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7320
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: 07.12.2021| 22:00 ч. Милан - Ливърпул шампионска лига

Мнение от drzzd » 08 дек 2021, 00:52

Е, как да играем равен с равен, като темпото на Ливърпул принципно си е убийствено. Резервите им тренират същия футбол както и титулярите им и днес имаха една единствена цел - да се доказват. Също така техните резерви биха били титуляри в отбора на Пиоли с малки изключения. Нека не пропускаме това. Също бих добавил, че на Анфийлд не липсваха толкова ключови играчи от нашите, които притежават И остротата, която днес тотално липсваше. Сори, ама с късите крачета на Диаз, безумно слабия Крунич и вече доста бавния Златан, няма как да борим надъханите момчета на Клоп.

Също ще помоля да не ме разбирате погрешно. Напълно съгласен съм, че днес бяхме адски, адски слаби. И аз очаквах много повече от отбора и истинско себераздаване от момчетата, но донякъде и разбирам защо не им се получи. Още не сме дорасли. Толкоз.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

nik
Фен на Милан
Мнения: 972
Регистриран: 05 юни 2018, 01:19
Has thanked: 13 times
Been thanked: 151 times

Re: 07.12.2021| 22:00 ч. Милан - Ливърпул шампионска лига

Мнение от nik » 08 дек 2021, 01:23

Толкова много емоции и разочарование тази вечер . След толкова негативни обстоятелства в групата - то не бяха контузии , рязания педал - чакър и компания , наред с това липса на опит в такива важни и тежки мачове за младите ни момчета , стигнахме до последния мач с надежда . Ясно се видя обаче , че все още не сме готови да направим следващата крачка .

Натрупахме опит в ШЛ . Този отрицателен заряд дано превърнем в енергия , която да ни изстреля в борбата за призово място в серия А .

Muharski
Фен на Калчото
Мнения: 246
Регистриран: 17 мар 2019, 23:56
Has thanked: 233 times
Been thanked: 31 times

Re: 07.12.2021| 22:00 ч. Милан - Ливърпул шампионска лига

Мнение от Muharski » 08 дек 2021, 03:05

Dawnweaver написа:
08 дек 2021, 00:30
drzzd написа:
08 дек 2021, 00:09
Пак ще наруша мълчанието, че из тази тема (както и в други) вече се почна с драмата :D

Пичове, в тази група, с този състав, с всички контузени, с всички съдийски тесли, ами, ако сте очаквали повече, май е редно да се върнете на земята. Не е сериозно да обвиянвате Пиоли и Малдини в такива моменти, просто не е сериозно.

Бюджетът ни лятото беше 2 стотинки заради договорката с УЕФА след онзи скандал. Вдигнахме леко класата и дължината на скамейката, за да се борим за скудетото, което е и цел номер 1. Очевидно за сега се получава. Да се върнем на УЕФА, които ни гледат под лупа и най-важното към момента е да сме на зелено. Явно не можем да шаваме много на трансферния пазар. Пак ще припомня - Малдини още пролетта каза, че за да си стъпим на краката и отново да сме фактор в Европа, са нужни поне 3 сезона плътно в ШЛ. С Порто, Атлети и Ливърпул в една група, при първия си сезон в турнира след толкова време пауза, най-доброто, което можеше да се случи този сезон (наблягам на второто си изречение от това мнение), е да излезем от групата на магия, което реално не беше далеч.

Затова моля ви, не обвинявайте нито Пиоли, нито Малдини, нито Кесие, никого. Не далеч времето, в което отново тук ще се поздравяваме за значими успехи. :) За сега отборът върви добре. Нужна е малко класа в отбора, да, но вярвам, че Малдини, Масара и всички замесени работят усърдно и с наличното, за да ни върнат там където ни е мястото. Просто е нужно още малко време.
Хубаво е да се гледа на голямата картинка, съгласен съм. Но аз лично предпочитам да гледам отбор, който играе футбол като равен с равен. Както беше в Англия, нищо, че загубихме, и в Милано с Атлетико, където ни заклаха. А не един страхлив отбор, който получи подарък от децата на Клоп и паркира автобуса. Такива неща ме изкарват извън нерви, не знам някой да е успял да изгради нещо значимо със страх в тоя живот.

Че сме по-добре от предишните години - съгласен съм. Финансова стабилност - относително ок. Моето лично мнение е, че заслугата на Златан е в пъти по-сериозна от тази на Пиоли за манталитета в отбора. Направи същото и при предишния си престой при нас - Ночерино, Боатенг и кой ли още не надскочиха себе си покрай него. Пиоли ги тренираше същите хора преди шведа да се върне и всички помним резултатите и играта.

В края на деня футбола е за феновете. И фенове се печелят с мачове, които хората гледат. Като ШЛ. А не срещу Салернитана, където само закоравелите привърженици си отделят от времето за такива гросмайсторски разцъквания. Останалия свят помни как Пуул те спуква от футбол като домакин и те обръща с юношите като гост.
Брат имам един въпрос към теб. Искам да похвалиш един играч на Милан? Следя те толкова време и само плюене плюене плюене.

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3216
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 331 times
Been thanked: 544 times

Re: 07.12.2021| 22:00 ч. Милан - Ливърпул шампионска лига

Мнение от Dawnweaver » 08 дек 2021, 03:48

Muharski написа:
08 дек 2021, 03:05
Dawnweaver написа:
08 дек 2021, 00:30


Хубаво е да се гледа на голямата картинка, съгласен съм. Но аз лично предпочитам да гледам отбор, който играе футбол като равен с равен. Както беше в Англия, нищо, че загубихме, и в Милано с Атлетико, където ни заклаха. А не един страхлив отбор, който получи подарък от децата на Клоп и паркира автобуса. Такива неща ме изкарват извън нерви, не знам някой да е успял да изгради нещо значимо със страх в тоя живот.

Че сме по-добре от предишните години - съгласен съм. Финансова стабилност - относително ок. Моето лично мнение е, че заслугата на Златан е в пъти по-сериозна от тази на Пиоли за манталитета в отбора. Направи същото и при предишния си престой при нас - Ночерино, Боатенг и кой ли още не надскочиха себе си покрай него. Пиоли ги тренираше същите хора преди шведа да се върне и всички помним резултатите и играта.

В края на деня футбола е за феновете. И фенове се печелят с мачове, които хората гледат. Като ШЛ. А не срещу Салернитана, където само закоравелите привърженици си отделят от времето за такива гросмайсторски разцъквания. Останалия свят помни как Пуул те спуква от футбол като домакин и те обръща с юношите като гост.
Брат имам един въпрос към теб. Искам да похвалиш един играч на Милан? Следя те толкова време и само плюене плюене плюене.
За конкретния мач - Тонали. Иска ми се да има за какво да похваля повече. Отделно критиката ми е предимно към Пиоли за подхода и провеждането на мача особено след гола. Футболистите са ясни.

Ако прочетеш в темата за мача не веднъж го похвалих именно него главно защото само той днес показа футбол.

Иначе като цяло за този сезон специално - Кяер, Златан, Тонали, Томори и Манян ( особено преди травмата ). Кеси има епизодични добри мачове, но главата му не е чиста. Ернандес и Диас така и не намират формата от преди ковида. Калабрия беше много стабилен преди травмата, но уви дълго време отсъства.

Леао не крия , че изобщо не го харесвам. Да, има принос, остър е, но не може да се разчита на него и е неефективен. Златан каза в едно от последните интервюта , че не е могъл да го мотивира и само той сам може да си помогне. От видяното досега като страничен наблюдател мога да се съглася.

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: 07.12.2021| 22:00 ч. Милан - Ливърпул шампионска лига

Мнение от Capolavoro » 08 дек 2021, 08:10

nik написа:
08 дек 2021, 00:29
Ако бяхме били 3:2 май щяхме ние да се класираме ...
Нямаше. Атлети биха с 2 гола, така че и ние трябваше да бием с 2 гола.

Аз съм доволен. Милан не е никак далеч от истинския футбол, който е на ниво 1/8 финал, а при късмет дори 1/4 финал в шл.

С окомплектован състав излизахме от тази група без особени затруднения. Съдиите повлияха много върху развоя на срещите, а контузиите не ни позволиха да измерим истинската си класа.

Моето най-голямо разочарование са мачовете с Порто. Нямахме право да ни надиграват, дори с резервите, а те го направиха по категоричен начин.

Пуул е сред най-добрите отбори в света, а в първия мач имахме всички шансове да вземем нещо. Като изключим първите 20 минути паника, след това стояхме добре.

Последва теслата с Атлетико, след като ги скъсахне от игра цял мач.

Двата мача с Порто разочароваха, но пълен Милан ще ги бие без особени трудности.

Последваха закономерни три точки в Мадрид.

Вчера съм доволен. Реално мачът беше между половината резерви на Милан срещу половината резерви на Пул. По едно време стана битка на резервите на двата отбора. При пълен състав мача го печелихме, дори само при наличие на Кяер и Ребич щяхме да бием.

Клоп го каза вчера "Милан е най-добрият в Италия и отпадна заради сложността на групата".

Горе главата, пътят към пробив минава през скудетото (1ва урна), а не през загуба на 1/8 финал.

Да, изтървахме много пари, но без инвестиции няма как да чакаме чудеса от храброст.
Изображение

DF
Фен на Калчото
Мнения: 338
Регистриран: 30 юни 2020, 11:48
Has thanked: 41 times
Been thanked: 36 times

Re: 07.12.2021| 22:00 ч. Милан - Ливърпул шампионска лига

Мнение от DF » 08 дек 2021, 09:48

Мен пък не ме е яд, че отпаднахме ами, че играхме слабо. Групата си беше много тегава и по стечение на обстоятелствата имахме шансове до последно, но сами се прецакахме. Кофти е, че Ливърпул ни надиграха с тактика и нагласа. Не си спомням момент в мача, в който да сме играли нашата си игра. Не само, че не стигахме до голови атаки ами и трудно изнасяхме топката. Имам чувството, че в голяма част от мача не знаехме какво да правим с топката, губехме я леко, счупихме се да правим грешни пасове, включително в опасната зона пред нашето наказателно поле, не печелихме единоборства, даже като се сетя за първия гол ми става лошо. Чембърлейн буквално заобиколи Кеси и сгреля през Рома... е как ще го пуднеш. Ако трябва му скачаш на раменете и го сабаряш....един жълт картон нямахме. В приятелските мачове има повече агресия. Въобще.. слаба работа. И този път всичко е в градината на Пиоли за жалост. Отбора не беше готов за този мач.

Forze
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1337
Регистриран: 24 юни 2018, 13:01
Has thanked: 419 times
Been thanked: 220 times

Re: 07.12.2021| 22:00 ч. Милан - Ливърпул шампионска лига

Мнение от Forze » 08 дек 2021, 10:49

Да видим...

Симеоне в Атлетико от декември 2011 г., тренира ги от последната година когато бяхме шампиони.
Клоп в Ливърпул от октомври 2015 г., поема ги година и няколко месеца след последния ни мач в ШЛ.
Консейсао в Порто от юни 2017 г., започва работа след като се завърнахме за първи път в евро турнирите от 3 години.

И трите отбора играят редовно в ШЛ, класират се редовно на първите места в шампионата и са печелили поне един значим трофей в последните 5 години. А при нас за тези 10 години са се изредили 3 собственика, 10 треньора, 4 изпълнителни директора и имаме спечелена една Суперкупа на Италия. Е когато сме се паднали в такава група, няма как да прескочим няколко стъпки в развитието и изведнъж да надиграваме такива отбори. И на мен ми се иска, но предпочитам постепенно да изградим отбор, това е пътя.

По самия мач нe ми се коментира много - искахме, но не можехме, а и не заслужавахме. И все пак това е безценен опит за този млад отбор и вероятно във всяка друга група щяхме да спечелим минимум трето място, ако не и да се класираме напред. За Малдини и останалите ръководители остава наистина да си вземат бележка за многото контузии и най-накрая да направим нещо по въпроса. За Пиоли - вероятно ще имаме нужда от няколко трансфера, но се надявам да си е направил изводите от миналия сезон и през пролетта да имаме сили и най-вече идеи как да се борим за скудетото.

Forza...

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: 07.12.2021| 22:00 ч. Милан - Ливърпул шампионска лига

Мнение от Capolavoro » 08 дек 2021, 11:02

Пиоли: "С Клоп говорихме, че теренът на Сан Сиро не е в добро състояние, но няма да търся оправдания...".

Явно ситуацията с настилката е много зле и нищо чудно там да се крие проблемът за травмите.
Изображение

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: 07.12.2021| 22:00 ч. Милан - Ливърпул шампионска лига

Мнение от R. GULLIT » 08 дек 2021, 11:56

Capolavoro написа:
08 дек 2021, 11:02
Пиоли: "С Клоп говорихме, че теренът на Сан Сиро не е в добро състояние, но няма да търся оправдания...".

Явно ситуацията с настилката е много зле и нищо чудно там да се крие проблемът за травмите.
Така е, когато делиш стадион с друг отбор и тревата няма време не да се изправи, а изобщо да поникне. Отделно там е имало в годините и други мероприятия, включително мачове по ръгби (????!!!???) и концерти.

Останалото вече го коментирахме и в крайна сметка играем на олесяла ливада мач от ШЛ. Като срамът е за Милан и Интер, а не само за нас. А отгоре седи кметчето и се кефи, че му се пълни хазната.

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4071
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: 07.12.2021| 22:00 ч. Милан - Ливърпул шампионска лига

Мнение от Casciavit » 08 дек 2021, 11:56

Всички чужди отбори казват това за настилката на Сан Сиро. И то от поне 10 години. Помня и Барселона имаха възражения, но тогава може и тактически ход от страна на Алегри да е било. :lol:
Изображение

pippo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1465
Регистриран: 04 юни 2018, 23:03
Has thanked: 181 times
Been thanked: 166 times

Re: 07.12.2021| 22:00 ч. Милан - Ливърпул шампионска лига

Мнение от pippo » 08 дек 2021, 12:13

Момчета, нямаше как да спечелим с Диаз, който загуби всяка една топка, която докосна, както и Тео. Кеси трябва да е на три сантиметра от вратата и да няма вратар, за да вкара. Златан е бавен и предвидим. А Крунич, който все пак не игра толкова зле, е мноого много лимитиран. И така, единствено Месиас правеше нещо интересно с топката, но беше сам. Иначе и аз съм на мнение, че с Кяер, Калабрия и Ребич щяхме да ги ударим здраво, но няма как, на нас половината ни отбор винаги липсва. Не знам как и Златан не се контузи за 2-3 месеца точно преди мача... Аз не съжалявам, че отпаднахме. Ако ще ставаме шампиони, ШЛ щеше да ни пречи. Сега Пиоли няма право да изпуска Скудетото, иначе ще играе сопата.

Потребителски аватар
EGPanovski
Фен на Калчото
Мнения: 232
Регистриран: 31 авг 2019, 20:56
Has thanked: 49 times
Been thanked: 37 times

Re: 07.12.2021| 22:00 ч. Милан - Ливърпул шампионска лига

Мнение от EGPanovski » 08 дек 2021, 12:47

Първият им гол, дойде след като наш играч се спря и не натисна още малко Окслейд-Чембърлейн, защото щяха да им свирят пряк свободен на границата на наказателното, може би и жълт картон. След това, удара му бе отразен, но по закона за тъпанарщината отразената топка попадна където не трябва. Вторият им гол - аналогичен. Изпъсната топка, отразен удар от Манян и баш на главата на Ориги.
Лошото е че нашите положения "изтекоха в канала". Още щом видях Томори да вкарва и си казах, че тоя мач няма да го бъде. Златан го нямаше снощи. Диаз също. Крунич не искам изобщо да го коментирам. Пича си е на ниво Емполи и централната линия не трябва да я пресича даже. Неговата топ сила е къс пас на не повече от 3 метра. Тонали за пореден път на висота. Кесие на другата крайност, за пореден мач, супер разсеян и супер елементарни грешки в ключови ситуации. Ребич много ни липсва. Калабрия също. Даже си мисля че с Ребич, Жиру и Салето, можеше да се представим значително по-добре отпред. Реалността е че Ливърпул ако решат да вдигнат темпото, ние няма да смогнем да видим топката...
Нищо. Концентрираме се сега в лигата и за догодина си имаме обеца на ухото за ШЛ.

Отговори