23.10.2021| 21:45 ч. Болоня - Милан Серия "А" 9 кръг

Всички изминали мачове на Милан през сезон 2021/2022
Потребителски аватар
iLDiavolo
Фен на Милан
Регистриран: 04 юни 2018, 17:33
Has thanked: 59 times
Been thanked: 113 times

Re: 23.10.2021| 21:45 ч. Болоня - Милан Серия "А" 9 кръг

Мнение от iLDiavolo » 24 окт 2021, 13:28

Почти винаги при подобен развой на ситуацията на терена, свързана с изгонени играчи, противникът става дори по-труден за побеждаване/надиграване, защото се затваря, а всеки от играчите му знае, че трябва да компенсира липсата на иззгонения. И Болоня точно това направиха. Нашите пък решиха да им помагат в кратък интервал от време, решили, че мачът е сигурен. И както повечето пъти се случва, такива срещи се печелят в края на мача, когато противникът вече е изнемощял. Почти сигурен бях, че след гола на Бенасер ще последва още един, дори ме е яд, че не заложих. Да не забравяме и че беше гостуване, а и Синиша знае как да изцежда максимума от играчите си именно в най-тежките моменти.

Неприятната констатация е, че допускаме по 2 гола в последните 3 кръг от първенството. Ако срещу Аталанта това бе допустимо, защото водехме 3:0 и просто се отпуснахме, а и говорим за Аталанта, то срещу Верона и Болоня вече става въпрос за нещо куцащо, най-вече в дефанзивен план. На мен ми липсва Кеси в тази история и представянето му от миналия сезон, не без значение е и липсата на Тео, колкото и да не долюбваме дефанзивната част от играта му. За щастие атаката успява да компенсира, но по-лесно е да спреш да вкарваш, отколкото да спреш да допускаш. И Пиоли трябва да обърне внимание на тези периоди в мачовете ни, в които губим контрол над играта и позволяваме на противника да си разиграва коня.
#weareacmilan

pippo
Фен на Милан
Регистриран: 04 юни 2018, 23:03
Has thanked: 75 times
Been thanked: 48 times

Мнение от pippo » 24 окт 2021, 11:45

AC_M написа:
24 окт 2021, 09:01
По принцип в такива мачове с човек повече съперника се мачка, правиш 0:3 и товага цъкаш, но внимателно , без да му даваш шансове за контри или статични положения близо до вратата. Измъкнахме се, точно така, както мердите се измъкваха миналата година от подобни мачове и си събираха точките, които в средата на април ги дръпнаха в класирането.
Много приятно съм изненадан от Валери. Изкара си мача, свири каквото видя, а втория червен картон получи помощта и на ВАР, защото явно не успя да види добре. После ако искаше да ни реже имаше влизане на Салемакерс и не извади втори жълт , а можеше.
Нашите си заслужиха Малдини да ги заведе след мача , да ги почерпи с кебапчета и да пийнат по 1 бира, а Златан да плати сметката.
Нашите си заслужиха Малдини да им крещи в лицата. 🙂 Не може да водиш с два гола, да си с човек повече и да те изравнят за две минути. Или пък да си с двама човека повече на терена и съперникът да прави атаки с едно докосване и категорично да те надиграва. Огромен късмет, че Бенасер вкара това воле, иначе според мен нямаше как да вкараме до края.

Rassilon
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 12 яну 2019, 09:33
Has thanked: 8 times
Been thanked: 152 times

Мнение от Rassilon » 24 окт 2021, 10:51

Честита победа! Головете бяха хубави, дори и първия на Златко. :D

AC_M
Фен на Милан
Регистриран: 04 юни 2018, 21:53
Has thanked: 200 times
Been thanked: 104 times

Мнение от AC_M » 24 окт 2021, 09:01

По принцип в такива мачове с човек повече съперника се мачка, правиш 0:3 и товага цъкаш, но внимателно , без да му даваш шансове за контри или статични положения близо до вратата. Измъкнахме се, точно така, както мердите се измъкваха миналата година от подобни мачове и си събираха точките, които в средата на април ги дръпнаха в класирането.
Много приятно съм изненадан от Валери. Изкара си мача, свири каквото видя, а втория червен картон получи помощта и на ВАР, защото явно не успя да види добре. После ако искаше да ни реже имаше влизане на Салемакерс и не извади втори жълт , а можеше.
Нашите си заслужиха Малдини да ги заведе след мача , да ги почерпи с кебапчета и да пийнат по 1 бира, а Златан да плати сметката.

Потребителски аватар
Pacetoo
Фен на Калчото
Регистриран: 20 апр 2019, 15:01
Has thanked: 191 times
Been thanked: 43 times

Мнение от Pacetoo » 24 окт 2021, 07:09

Честита победа! Имаше едни двайсетина минути в които споменах майките на всички на терена, но ми мина. 😁

А най-важното в мача беше, че съдийството беше на ниво, учудващо! Дали вараджията му е викал в ухото на този, не знам, но за първи път нямаше тесли, нито за нас, нито за тях.

Forze
Фен на Калчото
Регистриран: 24 юни 2018, 13:01
Has thanked: 133 times
Been thanked: 61 times

Мнение от Forze » 24 окт 2021, 01:05

След като мача приключи, нека погледнем малко по глобално на нещата. Имаме 25 от 27 възможни точки. Взимаме три точки в тежко гостуване и то в кръг в който преките ни конкуренти имат директни мачове. Победата, не само че не срамна, а на края може да се окаже много ценна. beer beer beer

Потребителски аватар
Ivanchenko
Фен на Милан
Регистриран: 05 юни 2018, 21:42
Has thanked: 112 times
Been thanked: 139 times

Мнение от Ivanchenko » 24 окт 2021, 00:26

cuorerossonero написа:
23 окт 2021, 23:44
Ivanchenko написа:
23 окт 2021, 23:42
Тази победа ме е срам да я честитя.
Мен пък не ме е срам. Честита победа! :D
Бал съм ги в гъзеца целия отбор на Болоня, без треньора. :D
Хубаво айде, след две цигари ми мина малко, честита победа :D

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 316 times
Been thanked: 489 times

Мнение от R. GULLIT » 24 окт 2021, 00:16

Ако не беше тая простотия с автогола, тия нямаше да стигнат повече до наказателното ни поле. Колкото късмет имахме ние да вкараме първи, толкова те имаха да ни изравнят с две атаки и автогол.

Проблемът с мотивацията при подобен резултат, физиката и годините на Ибра, в едно със задължителното му седене на терена за да вкара гол, си е вътреотборна работа. Която трябва да се реши още в понеделник на първата тренировка и разбора за мача.
Всеки има роля и значение, но без постоянството на Ребич, както и дупката зад нападателя казващ се Раде Крунич, без вратаря ти до зимата, и с толкова лазарет, обновяващ се всеки ден, ще е истинско чудо да оцелеем от другата седмица до Коледа.

Едно ще анализирам за мача - добре, че Крунич излезе, за да може Златан малко да разпредели топката, иначе Х щеше да е успех. Евала на Синишата, показа как се мотивира на полувремето, Пиоли да му мисли! Докато си лидер в първенството с 9 основни играча извън сметките (след вчера и днес общо 11), трябва да знаеш как да затваряш срещи още след час игра.

Благодарности, че този път Валери не се направи на лайно, но явно са се решили на промяна и там. Защото и слепите видяха, че с изкуствени победи Европа е мираж за клубните отбори.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 542 times
Been thanked: 793 times

Мнение от Ne13sta » 24 окт 2021, 00:14

Честита победа, 3 точки са си 3 точки. По едно време се бях отчаял тотално, но в крайна сметка си взехме нашето. Ще има и други калпави мачове.

Играта и индивидуалностите по-добре да не ги коментирам.

Форца Милан!
Изображение

Потребителски аватар
METO
Фен на Калчото
Регистриран: 04 юни 2018, 23:20
Has thanked: 31 times
Been thanked: 67 times

Мнение от METO » 24 окт 2021, 00:13

Dawnweaver написа:
24 окт 2021, 00:05
cuorerossonero написа:
23 окт 2021, 23:56
Малко повече драматизирате, ми се струва. Липсва ни половин отбор и половин титулярен състав, отделно Златан и Жиру скоро се върнаха от контузии и очевидно не са във форма, едни и същи играят през три дни и почти няма кой да влезе на смяна, нали не очаквате това да не се отрази и да мачкаме наред без проблеми?
Щом взехме мача, всичко е наред. Като се върнат контузените и влязат във форма, тогава можем да имаме претенции.
Те при нас са контузени неиграещите футболисти като Месиас и Пелегри, ние чакаме форма и постоянство от двама централни нападатели над 33 години. Малко нерелеалистично ми се вижда предвид фактите и тенденциите от последните поне 5 години откъм физическа форма след Сенаторите.

Тренира се и се поддържа форма грешно при нас от вече доста години. Няма как иначе да се обяснят тези факти с такова постоянство.

Аз лично не драматизирам играта без титулярите. Позорното е играта СЛЕД като си повел с 2:0 и си с човек повече. Значи очевидно не е състава проблема. В такава играва ситуация и Арда да бяха дошли от Кърджали срещу тази Болоня би трябвало да си тръгнат победители.
Глупости, Болоня си направиха страхотен мач, изключая глупавите нарушения. Айде, да не го изкарваме все едно сме играли с Мало Конаре. Преди този мач нямаха загуба на Дал'Ара. А Михайлович е страхотен мотиватор и Болоня този сезон изобщо не са за подценяване. Както се и видя нагледно... 😉
Последна промяна от METO на 24 окт 2021, 00:21, променено общо 2 пъти.
"Once Milan flows through your veins, it will flow forever in your blood." - Manuel Rui Costa

Потребителски аватар
METO
Фен на Калчото
Регистриран: 04 юни 2018, 23:20
Has thanked: 31 times
Been thanked: 67 times

Мнение от METO » 24 окт 2021, 00:09

Според мен, ги подценихме много сериозно и второто излезнахме с убеждението, че сме спечелили мача. Нашихме си сами 2 гола и добре че Сориано се прояви, та ни подари мача. След като веднъж си спрял да внимаваш, после е много трудно да влезеш в синхрон отново.
За мен, слабата игра второто дойде от подценяването и Пиоли е хубаво да им обърне внимание на всички, че така не се прави.
В крайна сметка, важното е че сме 3 точки напред, въпреки всичките липси. Така ще е с тези контузии... мъки, пот и сръбска музика. Пък и да сме с 2-ма души повече, явно титулярите има защо да са титуляри и като ни липсват половината стигаме до такива ситуации.
"Once Milan flows through your veins, it will flow forever in your blood." - Manuel Rui Costa

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 139 times
Been thanked: 224 times

Мнение от Dawnweaver » 24 окт 2021, 00:05

cuorerossonero написа:
Малко повече драматизирате, ми се струва. Липсва ни половин отбор и половин титулярен състав, отделно Златан и Жиру скоро се върнаха от контузии и очевидно не са във форма, едни и същи играят през три дни и почти няма кой да влезе на смяна, нали не очаквате това да не се отрази и да мачкаме наред без проблеми?
Щом взехме мача, всичко е наред. Като се върнат контузените и влязат във форма, тогава можем да имаме претенции.
Те при нас са контузени неиграещите футболисти като Месиас и Пелегри, ние чакаме форма и постоянство от двама централни нападатели над 33 години. Малко нерелеалистично ми се вижда предвид фактите и тенденциите от последните поне 5 години откъм физическа форма след Сенаторите.

Тренира се и се поддържа форма грешно при нас от вече доста години. Няма как иначе да се обяснят тези факти с такова постоянство.

Аз лично не драматизирам играта без титулярите. Позорното е играта СЛЕД като си повел с 2:0 и си с човек повече. Значи очевидно не е състава проблема. В такава играва ситуация и Арда да бяха дошли от Кърджали срещу тази Болоня би трябвало да си тръгнат победители.

Benovski
Фен на Калчото
Регистриран: 05 юли 2018, 22:09
Has thanked: 38 times
Been thanked: 25 times

Мнение от Benovski » 24 окт 2021, 00:01

cuorerossonero написа:
Не очаквам да е без проблеми, но очаквам като водим с 2:0 и сме 11:10 човека да запазим резултат и сили, а не да ни изравнят, да останат с 9 човека и да играят равностойно на нас. Това е проблем и то голям. Отборът от година- 2 ни радва и всичко супер, но да не си затваряме очите. Да контузии, болни, календар, но това е положението, нали искаме да сме в борбата за всичко.

nik
Фен на Милан
Регистриран: 05 юни 2018, 01:19
Has thanked: 12 times
Been thanked: 134 times

Мнение от nik » 24 окт 2021, 00:01

Много тегав мач . Добре , че го взехме .

Татарушану е пълен въздух . На другите просто им свърши въздуха с тия мачове през 3 дена . Да се връщат Тео , Диас и останалите , че като ги гледам днешните титуляри , във вторник няма да могат да извървят разстоянието от автобуса до терена на Сан Сиро .

Честити 3 точки !

Forze
Фен на Калчото
Регистриран: 24 юни 2018, 13:01
Has thanked: 133 times
Been thanked: 61 times

Мнение от Forze » 24 окт 2021, 00:00

Истински срамно щеше да е, ако съдията ни подпре грубо или противника е слаб или играе симулативно. В случая не са ни подпирали, а Болоня като изключим лежането си играха мъжки. Сами си направихме мача труден, но в крайна сметка спечелихме. Дано да е полезен урок за момчетата и Пиоли. Така, че чак срам не е, но Малдини както слезе да ги поздрави след мача с Ювентус сега може и да им дръпне едно конско.

Отговори