Аталанта - Милан (17. кръг)

Потребителски аватар
BANKERA
Фен на Милан
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 156 times
Been thanked: 134 times

Re: Аталанта - Милан (17. кръг)

Мнение от BANKERA » 24 дек 2019, 12:17

Който си мисли, че отбора не върви заради 1 или 2 конкретни играча е в огромно заблуда и по-добре да се ориентира към друг вид спорт. Милан открай време на играе нищо и играчите са последните виновни в случая, защото просто толкова си могат и видно 90% от тях не стават за сериозен отбор с конкретни цели. Лошото е, че последните години обираме много плява, от която после трудно се освобождаваме, но докато собственик ни продължава да са Елиът нищо по-различно не ни чака. Още с назначаването на Газидис си беше ясно накъде се запътваме и че няма да сме нещо по-различно от Арсенал. В момента на Милан се гледа като една голяма перачница за пари и чисто печалбарски. Вместо да изгради един силен отбор начело с един истински специалист се залага на треньори тип Пиоли/бай Марковци и тем подобни карикатури, които от своя страна си привличат съмнителни играчи и ето ви го резултата. Може би единствено Гатузо донякъде показа положително развитие, но при него футбола ни беше доста неприятен за окото и нека бъдем честни - предния сезон всичките ни конкуренти се представиха доста под нивото и резултата го показва - Аталанта влезе в 4-ката с цялото ми уважение към тях разбира се, но ние заедно с братчедите и римските отбори до последния кръг треперехме кой ще влезе. Този сезон се вижда, че повечето започнаха на по-високи предавки, а ние от своя страна даже минахме и на задна.
Изображение

Seedorf!
Фен на Милан
Регистриран: 04 юни 2018, 21:29
Has thanked: 34 times
Been thanked: 281 times

Мнение от Seedorf! » 24 дек 2019, 14:33

Така е, Сусо и Чалханоглу са феноменални крила и според мен Ливърпул трябва да си помислят за размяна Салах - Сусо, а от ПСЖ да ни дадат Неймар за Чалханоглу....

Осъзнайте се, колеги, сменихме 72771 треньора, схеми и играчи, в защита сме на съвсем прилично ниво всеки сезон, но в атаката ни играят 2 тумора, които консумират 2/3 от атаките на отбора, а централния нападател е тотално изолиран сам и на тази позиция, който дойде, сваля формата си до ниво изпадащи отбори, после се махат от Милан и изведнъж пак започват да си вкарват...

Съгласен съм, ако кажете, че халфовата ни линия също е зле, но корена на проблемите ни в атака е малоумната ни схема на игра и по-конкретно двамата флангови "нападатели", които през този сезон имат вкарани общо 3 гола, като турчина е играл в 16 мача, а манекенката в 14... Суската има 30 удара от началото на сезона, от които е вкарал цял 1 гол и то от пряксвободен. Чалханчето е с над 50 удара и 2 гола...

Естествено, треньорите са с основна вина за това, че ги пускат, но аз лично вече се съмнявам, че състава в Милан не се реди само от треньора, както си беше още от Берлускони. Няма логика просто Джампаоло цял живот да играе в схема с двама нападатели, изведнъж се запознава със Сусо в Милан и тотално променя цялостните си възгледи върху футбола, съответно още във втория кръг връща извращението с крилата и Чалханчето и Суско са несменяеми титуляри... Идва Пиоли и той същата история, сменя нападатели, сменя халфовата линия, но Сусо и Чалхан отново са неизменни титуляри в атаката, а схемата е задължително това жалко подобие на 4-3-3, където последното 3 всъщност си е 1, а Сусо и Чалханоглу си цъкат като 2 отделни единици по тъча. Гатузо същата работа, стабилизира отбора много в защита, в дефанзивен план бяхме на ниво топ 4 доста дълго време, но и при него Сусо и Чалханчо бяха неизменни титуляри в атаката...
#NOSUSONOPROBLEMS
fuck facepalm forza

Seedorf!
Фен на Милан

Мнение от Seedorf! » 24 дек 2019, 14:42

yavor_acmilan написа:
24 дек 2019, 10:33
Понеже преди да дойдат Сусо и Хакан отборът процъфтяваше, с Хонда, Мунтари и Констант печелихме всичко възможно и дойдоха тия 2мата Сусо и Хакан и съсипаха отбора д**ба...... Тролчо не ти ли писна да повтаряш всеки път едно и също като някаква латерна ??? Ако имахме наистина качествен треньор нямаше да се допускат в титулярния състав играчи извън всякаква форма както и Леао и Калабрия нямаше и да си помислят да ходят да пият и пушат по дискотеките след такава загуба....
Хонда, Мунтари и Констант приятелю, никога не са били с основна роля в този състав и не са играели всеки мач несменяеми титуляри...

Не знам дали съм трол, но доста хора във форума са съгласни с нещата, които пиша, отделно за разлика от теб, поне имам умствения капацитет да напиша повече от 2 смислени изречения и да си подкрепя думите с факти и цифри...

Нима нещата, които пиша за 4-3-3, нападателите в Милан в последните сезони и свещените Сусо и Чалхан не са верни...? Ами опровергай ме, вместо да ме нападаш лично и да ми викаш трол... Кофтито е, че нито имаш умствения капацитет да го направиш, нито нужните аргументи....

Мисля, че съм ти го казвал и друг път, като не ти харесва какво пиша, имаш опция да не четеш мненията ми, ако ще ме цитираш и искаш да водиш някаква дискусия с мен, пиши смислени неща и опровергай по някакъв начин това, което пиша, щом не си съгласен с него.
#NOSUSONOPROBLEMS
fuck facepalm forza

Seedorf!
Фен на Милан

Мнение от Seedorf! » 24 дек 2019, 14:58

BANKERA написа:
24 дек 2019, 12:17
Който си мисли, че отбора не върви заради 1 или 2 конкретни играча е в огромно заблуда и по-добре да се ориентира към друг вид спорт. Милан открай време на играе нищо и играчите са последните виновни в случая, защото просто толкова си могат и видно 90% от тях не стават за сериозен отбор с конкретни цели. Лошото е, че последните години обираме много плява, от която после трудно се освобождаваме, но докато собственик ни продължава да са Елиът нищо по-различно не ни чака. Още с назначаването на Газидис си беше ясно накъде се запътваме и че няма да сме нещо по-различно от Арсенал. В момента на Милан се гледа като една голяма перачница за пари и чисто печалбарски. Вместо да изгради един силен отбор начело с един истински специалист се залага на треньори тип Пиоли/бай Марковци и тем подобни карикатури, които от своя страна си привличат съмнителни играчи и ето ви го резултата. Може би единствено Гатузо донякъде показа положително развитие, но при него футбола ни беше доста неприятен за окото и нека бъдем честни - предния сезон всичките ни конкуренти се представиха доста под нивото и резултата го показва - Аталанта влезе в 4-ката с цялото ми уважение към тях разбира се, но ние заедно с братчедите и римските отбори до последния кръг треперехме кой ще влезе. Този сезон се вижда, че повечето започнаха на по-високи предавки, а ние от своя страна даже минахме и на задна.
Верни неща си написал до голяма степен, но как ще обясниш това, че защитата ни миналия сезон беше на ниво топ 3, а атаката ни даже не беше в топ 10, как ще обясниш това, че преди мача с Аталанта, бяхме допуснали голове, колкото останалите отбори в топ 6, а атаката ни е на 15-то място по отбелязани голове.
А в тази атака за жалост, в 90% от мачовете този и миналия сезон двама едни и същи инвалиди са несменяеми титуляри и консумират 2/3 от положенията ни на цената на общо 3 гола за 18 кръга.
#NOSUSONOPROBLEMS
fuck facepalm forza

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 98 times
Been thanked: 135 times

Мнение от Dawnweaver » 24 дек 2019, 22:11

Защитата от миналия сезон средата и края мога да ти я опиша точно с две неща - Бакайоко и 4-5-1 на Гатузо.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 215 times
Been thanked: 265 times

Мнение от R. GULLIT » 26 дек 2019, 16:12

Донарума е единственият от всички на терена, който показа емоцията си веднага! Това е показателното за отношението на младежа към фланелката. Може да бе замерван с хартия и осмиван, прекръстван и прочее, но поне не направи това, което Калабрия. Двамата са израсли на Миланело, ама... Другият, който клатеше невярващо глава бе Романьоли. Двама от 25! Добре ли е?

А Кеси с лайка си към бивш съотборник само показва какво е отношението на наемниците в този клуб. Черното момче, другото черно от атаката, абарелата, турчето, испанчето на крилото, испанчето в защита, швейцарския латинос - все хора, част от които дори Гатузо не вкара в час. Напротив. Нещата са в отношението. То е водещо за това как ще свършиш възложена задача или нещо, което си захванал. Това понятие "отношение" не съществува при нас.

Дисциплината? Ами, извинявайте, ама от съблекалнята от времето на Малдини, Бобан и по-късно Гатузо, не еостанало нищо. Независимо, че именно те са тези, които трябваше да поставят основата на професионализъм с марка Милан в главите на наемниците. А това, което правят е да прибират заплати. Изобщо не знаят как и какво да направят, за да може поне малко тая сбирщина да заприлича на отбор. Само с имена и минало не става. Трябва адаптация към настоящето, а миналото ти дава само име. Нищо повече!

Пиоли? Този страничен фактор е единственият, който се опитва да направи своята част от нещата както трябва. Дали са му малко власт и човека за няма 10 седмици, направи неща, които не сме виждали от последните 5 човека. Факт.

Заслужихме си и това да видим разликата с отбор, граден 3 години, играещ в ШЛ и да разберем колко назад сме от тези, които са постогнали целите си. Самочувствие, отборен дух и игра, физика, психика, усет, раздаване за останалите - все неща, които при нас са в трупна форма.

Ибрахимович ще е временен ефект, защото организацията ни я няма. Погледнете Марота и Конте за 5 месеца какво направиха в Интер, който бе само на точка пред нас миналият сезон! Наемници, които за разлика от Газидис, Бобан и псевдо-президента ни Сакрони, знаят какво правят. Разлкитата е огромна, нали?!? Когато разберем, че нещата се градят отгоре-надолу, тогава можем да очакваме резултати. А тоя каун Газидис е най-лошото нещо, което можеше да ни сполети.

На целия фон от последните месеци, който твърди, че Леонардо е ***, мерда и т.н., спокойно може да отиде да се застреля. Ей така, коледно. Питайте феновете на Интер какво ще кажат за Марота към днешна дата! А за Конте? И те ли ще са мерди, заради вечната вражда на двата клуба, в които са били??? Осъзнавате ли всичко прочетено? Важно е какво може човек, не къде е бил за малко или много. Дъвкана тема, толкова много, че сега истината е още по-болезнена за нас. Напук на слуховете, че Леонардо ни бе даден под наем за година от мейн спонсора, да понаучи на това-онова Малдини.

Този мач преля търпението на всички. Само добре платените няколко човека в Курва Суд пречат нещата да се развият в посоката, която трябва. Нали, Захари? Жалко! Феновете трябва да са коректив, не на заплата към клуба.

На мен ми е болно, тъжно и срамно. А уж всичко е една игра. Дано дочакаме поне едно правилно действие за 2019! Весели празници!

Отговори