Трансферни слухове (сезон 2018-2019)

Архивни раздели и форуми
Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 120 times
Been thanked: 176 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2018-2019)

Мнение от Dawnweaver » 09 юни 2018, 23:33

Не знам колко отчаян трябва да си за да може 32годишния рисков откъм контузии Фалкао да ти е най-добрия вариант и да даваш за него най-големия талант в отбора си. В момента сме неориентиран и нестабилен клуб с аматьори на абсолютно всяко ниво от чистачката до Фасобели.

Вече нищо няма да ме изненада от тази банда мошеници и доказани провали. Единствената ми надежда е цялата работа да е схема и накрая да се появи сериозния човек с парите. Иначе си отиваме на Нотингам Форест отвсякъде.

Risingdevil_1899
Фен на Калчото
Регистриран: 04 юни 2018, 18:16
Been thanked: 6 times

Мнение от Risingdevil_1899 » 09 юни 2018, 23:53

Dawnweaver написа:
09 юни 2018, 23:33
Не знам колко отчаян трябва да си за да може 32годишния рисков откъм контузии Фалкао да ти е най-добрия вариант и да даваш за него най-големия талант в отбора си. В момента сме неориентиран и нестабилен клуб с аматьори на абсолютно всяко ниво от чистачката до Фасобели.
С какво Имобиле или някой друг от нападателите, с които ни свързват са по-малко рискови от към контузии? Всичко е въпрос на късмет! Фалкао е най-добрия вариант, тъй като идва под наем и не е нужно да даваме 60+ млн за нападател. Отделно Силва следващия сезон можем да си го върнем ако си заслужава! Тъкмо и Кутроне ще име до себе си доказал се нападател и може би най-добрия, който ще имаме след напускането на Ибрахимович! Колкото и талантлив да е Силва и въпреки треньорските грешки спрямо него не сме видели кой знае какво от негова страна! Една година наем може да му се отрази положително върху кариерата.
>>>>>>>>>>>>FORZA MILAN!!!<<<<<<<<<<<<

geo0rgi
Фен на Милан
Регистриран: 04 юни 2018, 14:37
Has thanked: 25 times
Been thanked: 99 times

Мнение от geo0rgi » 09 юни 2018, 23:54

Аз не виждам нищо лошо и нелогично да вземем Фалкао и това ще е една от не многото адекватни решения на ръководството.Първо че с този наем няма да трябва да даваме никакви пари и можем да се ориентираме към други зони.
Второ че до него Кутроне ще израстне доста и двамата + евентуално Бака спокойно могат да изкарат сезона на високо ниво.
Трето че реално ако не е Фалкао най-добрите ни опции са Мората,Белоти и еврнтуално Имобиле.От тези единствено зс третия съм съгласен,но първо ще е много скъп,а второ е по-недоказан от Фалкао.
Ако към колумбиецът добавим Кабайос и Депай+ някой като Деулофеу или Кайехон и сме готови за борба в четворката.
Та ние и тази година ако не беше ранното начало на сезона и изгубения първи полусезон като нищо щяхме да влезем в четворката.

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 10 юни 2018, 00:05

Dawnweaver написа:
09 юни 2018, 23:33

Вече нищо няма да ме изненада от тази банда мошеници и доказани провали. Единствената ми надежда е цялата работа да е схема и накрая да се появи сериозния човек с парите. Иначе си отиваме на Нотингам Форест отвсякъде.
Хайде да спрем с този най-голям талант. Пичът вкара 2 гола за целия сезон, ебаси. Теоретични неща не ми се обсъждат, колко таланти като Андре са се проваляли, няма да ни стигне цял ден да ги изброяваме. Самият факт, че за него предстои подобен трансфер, а не в Реал или Барселона, както се очакваше по едно време, свидетелства достатъчно. Казвам го с огорчение, тъй като много ми се искаше в негово лице да намерим дългосрочно решение на проблемите си в атака, но Силва е пълен сдух на италианска земя и това не би го видял именно някой аматьор, както се изразяваш. Настрана оставям дискусионния въпрос с Фалкао, който по подобен начин не се вписа в Англия, но поне имаше контузиите като оправдание, а Силва само го оправдавахме с аргумента за треньорите, но от един момент нататък стана нелепо. Аз ако струвам 40 млн. и се спъвам в топката срещу Лудогорец и Беневенто, няма да имам лице да изляза пред съотборниците си, камо ли да се оправдавам, че играя твърде малко и заради това се спъвам в топката.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 120 times
Been thanked: 176 times

Мнение от Dawnweaver » 10 юни 2018, 01:27

Сериозно ли някой смята, че Монако ще ни обиграват футболистите със сух наем ? Целия им бизнес е млади играчи, които после продават на големите клубове ( Мбапе, Фабиньо, вероятно скоро и Лемар ) . Как такава сделка работи за тях, честно ? Наемите ако изобщо има такива ще са със задължително откупуване, което справка малинко , хич не са оферта за стари и абсолютно неконвертируеми след това футболисти. Отделно може да се сетите разликата в заплатите каква е ; )

От такива временни кърпежи сме на това положение, няма дългосрочна политика в клуба. Което е обяснимо, защото реално нямаме собственик и стабилност.

Потребителски аватар
AC_M
Фен на Милан
Регистриран: 04 юни 2018, 21:53
Has thanked: 159 times
Been thanked: 71 times

Мнение от AC_M » 10 юни 2018, 09:30

Искам Андре Силва да направи добро първенство, да зашие 4-5 гола и покрай техния гелосания да разкрие това, което цял сезон в Милан не успя. Тогава да видя само ще пишете ли Фалкао и Имобиле
За мен момчето си е баш на мястото, лошото е, че освен Хакан нямаме друг играч , който да финтира и конус с топката и да успее да изведе играч. С двама - трима нови халфа и един ляв бек и сме супер през новия сезон. Махаме долара и Сусо и пари за трансферите ще се намерят. Вместо Дзадза и разни Имобилета , си налагаме нашите млади нападатели и сме си екстра.
Защото след световното и след 1 сезон в Монако Андре Силва ще струва 80 млн €, а ние пак с влажен поглед ще гледаме , какво прави и ще тълкуваме, защо в Италия имал 2 гола!

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 262 times
Been thanked: 358 times

Мнение от R. GULLIT » 10 юни 2018, 10:20

Fossa Dei Leoni_ написа:
10 юни 2018, 00:05
Хайде да спрем с този най-голям талант. Пичът вкара 2 гола за целия сезон, ебаси. Теоретични неща не ми се обсъждат, колко таланти като Андре са се проваляли, няма да ни стигне цял ден да ги изброяваме. Самият факт, че за него предстои подобен трансфер, а не в Реал или Барселона, както се очакваше по едно време, свидетелства достатъчно. Казвам го с огорчение, тъй като много ми се искаше в негово лице да намерим дългосрочно решение на проблемите си в атака, но Силва е пълен сдух на италианска земя и това не би го видял именно някой аматьор, както се изразяваш. Настрана оставям дискусионния въпрос с Фалкао, който по подобен начин не се вписа в Англия, но поне имаше контузиите като оправдание, а Силва само го оправдавахме с аргумента за треньорите, но от един момент нататък стана нелепо. Аз ако струвам 40 млн. и се спъвам в топката срещу Лудогорец и Беневенто, няма да имам лице да изляза пред съотборниците си, камо ли да се оправдавам, че играя твърде малко и заради това се спъвам в топката.
Ебаси, стига де! На Кутроне му се броят всички 18 гола за 46 мача (средно 0,39 гола/мач), като и той се спъна достатъчно пъти. На Силва му се броят само 2, а всъщност...изненада...те са 10 за 40 мача (0,25 гола/мач), но в по-малко минути, дадени по никое време. Дали за още 5-6 мача нямаше да вкара 2-3 гола, както направи, когато му гласуваха доверие? Но във времето, когато Калинич игра? Загадка? Дали...?

Да не сравнявам дори, че е нямал шансовете на Калинич, който вкара 6 в 31 мача (0,19 гола/мач) и се спъна поне дузина пъти от чисти позиции.

Отделно на това си задай въпроса - защо РР и Силва играят добре далеч от клуба? А защо Бонавнеура и Сусо са си еднакви навсякъде, но винаги са поощрявани? За мен има няколко неправилни чисто треньорско-мениджърски решения, които повлияха на поне половин дузина мачове и крайните резултати от тях. Не бе само Калинич... rolleyes

Потребителски аватар
George Weah
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 17:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 268 times

Мнение от George Weah » 10 юни 2018, 13:41

R. GULLIT написа:
10 юни 2018, 10:20
Ебаси, стига де! На Кутроне му се броят всички 18 гола за 46 мача (средно 0,39 гола/мач), като и той се спъна достатъчно пъти. На Силва му се броят само 2, а всъщност...изненада...те са 10 за 40 мача (0,25 гола/мач), но в по-малко минути, дадени по никое време. Дали за още 5-6 мача нямаше да вкара 2-3 гола, както направи, когато му гласуваха доверие? Но във времето, когато Калинич игра? Загадка? Дали...?

Да не сравнявам дори, че е нямал шансовете на Калинич, който вкара 6 в 31 мача (0,19 гола/мач) и се спъна поне дузина пъти от чисти позиции.

Отделно на това си задай въпроса - защо РР и Силва играят добре далеч от клуба? А защо Бонавнеура и Сусо са си еднакви навсякъде, но винаги са поощрявани? За мен има няколко неправилни чисто треньорско-мениджърски решения, които повлияха на поне половин дузина мачове и крайните резултати от тях. Не бе само Калинич... rolleyes
Статистически както си го написал е така, но нека да го погледнем малко по така - Силва има 10 гола, ама 8 от тях срещу кого са? Срещу отбори, дето и Клаудио Кешеру щеше да вкара, ако не 8, то поне 4-5! А принципа "гола си е гол - няма значение" ИЗОБЩо не важи тука, защото Силва във важните мачове разочарова! Вкара там на разните балкански селяци, Аустрия и т.н, обаче срещу Арсенал в 1-вата минута, когато получи идеално положение, в което средняшки нападател като Матия Дестро щеше да затрудни поне вратаря като бие в него, а класен такъв - да го разстреля, Силва какво направи? Не уцели вратата! И не е само това положение! Ако гледахме само и единствено сухата статистика - най добрият нападател на национално ниво за всички времена трябва да е Арчи Томпсън от Австралия, защото в квалификации за Световно вкарва 13 гола в един мач, нещо, което никой друг в света не го е правил, но това му постижение не се тиражира особено и защо ли? Защото го прави срещу аматьорите от Американска Самоа, а не срещу качествен професионален отбор!

Кутроне може да не е перфектния нападател, но вкара голове на Лацио, вкара на Интер и т.н

А Андре Силва, макар и да нямам нищо против него - статистиката му е подобна на Джанлука Лападула от миналия сезон, който също не беше неизменим титуляр и нямаше кой знае колко минути повече от Силва в първенството, но за сметка на това вкара с 6 гола повече, като зад него знаем кои играеха, а и също знаем, че Силва дойде за 38 милиона, тиражиран за Голямо нещо за в бъдеще, а не от втородизивионния Пескара за 8 милиона :)

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 262 times
Been thanked: 358 times

Мнение от R. GULLIT » 10 юни 2018, 14:43

Ако почнем да гледаме кой на кого бил вкарал, ще стане прекалено дълго дори за форумна дискусия. Кутроне е вкарал най-много, защото е започвал най-много мачове. Вторият по този показател е Калинич и при него по-добре да не гледаме никакви статистики...

Ако Силва е изпуснал общо 2 (две) чисти положения, то Кутроне не изпусна ли такива? Колко бяха? Да му броя ли само тези от пролетта, дето бяха по-чисти и от половината на Калинич? Пропуските бяха срещу Беневенто и Сасуоло! Една точка от 6, заради поредните невкарани чисти положения. Защо за Кутроне да може, за Силва и половин положение е разочарование? Трансферната сума ли е проблем? Или липсата на правилно дадени минути?

Защо Силва не използвал шансовете, които му били дадени? Кога? В периода 75-90 минута при решени мачове, когато зад него няма кой да играе? Къде бяха тези минути след вкараните от него 2 гола, които са ни спечелили повече точки от 6-те гола на Калинич? Колко поредни мача Гатузо не се възползва от него? На Емиратс го натресе титуляр и Силва трябваше да е героят ли? Защо вкарваше в началото на сезона в титулярните си мачове, било то в ЛЕ срещу шампиона на Австрия? Защо го правеше с партньор именно Кутроне?

Все въпроси с повишена трудност. Ама за кого? Няма как да ме убеди някой, че Силва не знае как да играе с топката. Погледни го срещу всеки противник, когато играе за Португалия и когато доверието в него е налице! Кутроне усети доверието и се възползва. Калинич имаше безгранично такова и се осра като карпатска лисица. За Силва нямаше доверие дори в мачовете, в които донесе онези 6 точки, без които щяхме да сме 8-ми. Щях да разсъждавам обратното, ако бях видял равнопоставеност между тримата. Когато няма такава, а Гатузо откровено се гавреше, измисляше причини по пресконференции и не правеше дори трета смяна в няколко срещи,в които да даде шанс на Силва, ще очаквам именно това - най-техничният ни играч в нападение ,след Хакан, да изпъкне в Монако.

nikiblg
Любител на футбола
Регистриран: 04 юни 2018, 16:08

Мнение от nikiblg » 10 юни 2018, 15:36

Марко Фасоне май е подал оставка

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 748 times
Been thanked: 521 times

Мнение от Capolavoro » 10 юни 2018, 15:47

"Роналдо май е решил да играе в Милан".

Нека подобни гръмки изказвания биват подкрепени с източници.
Изображение

Потребителски аватар
Kaiser Franco
Фен на Милан
Регистриран: 06 юни 2018, 13:29
Has thanked: 14 times
Been thanked: 125 times

Re: Т.рансферни слухове (сезон 2018-2019)

Мнение от Kaiser Franco » 10 юни 2018, 15:58

В итал.преса няма такава информация. Газета пишат, че Мирабели отива в Москва за откриване на Световното да наблюдава играчи.
Изображение

nikiblg
Любител на футбола
Регистриран: 04 юни 2018, 16:08

Мнение от nikiblg » 10 юни 2018, 16:43

Друг директор е напуснал.

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 748 times
Been thanked: 521 times

Мнение от Capolavoro » 10 юни 2018, 17:22

Да нямаш предвид промените в школата?
Изображение

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 10 юни 2018, 17:28

Не сравнявам Силва с Калинич, а и като цяло не ми се влиза пак в тоя статистически спор, който е откровено досаден. Колко гола вкара Силва в Серия А? Два. Представи ли се слабо в почти всички случаи, в които беше пуснат? Да. Жалко, но факт. Стартира добре и беше кощунство Монтела да го оставя резерва след хеттрик срещу Аустрия, но какво трябваше да направи Гатузо след изявите му срещу Лудогорец? А че Калинко малинко е връзкарзки трансфер и това изяде минути на португалеца, е отделна тема, която е свързана с тези два гола доколкото ти избираш да го оправдаеш с липсата на игрова практика, докато аз виждам и други проблеми. Не може в 920 минути игра да имаш головата статистика на десния бек на Фрозиноне и причина за това да е само и единствено треньорът.

И РР, и Силва просто не са адаптирани добре към италианския футбол, това според мен е причината да се представят по-успешно на национално ниво. Най-простичкото обяснение обикновено е вярното, за да перифразирам Холмс. :P Даже в случая на швейцареца не разбирам какво намекваш - и Монтела, и Гатузо го пускаха буквално всеки път, когато е на линия.

Ако има опция в новия форум, преместете мненията в темата на Силва, че тръгнахме от бартера с Монако и стигнахме пак до разни сезонни анализи на изявите на нашите си играчи. :)
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Отговори