Дженаро Гатузо

МодератораЕПутка

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от МодератораЕПутка » 29 май 2019, 13:23

Petar Zanev написа:
29 май 2019, 11:20
Според теб клуб без стадион, с изпаднала Примавера, затварящ всяка година на сериозен минус, с лекарски щаб пълен с аматьори, сменящ собственост и ръководство всяка година ще се оправи с една смяна на треньора? И това е според теб функциониращ клуб?

Ако Сусо се е криел във важните мачове, то какво да кажем за останалите от отбора... Къде бяха Хакан, Кесие, Пьонтек, Пакета, Кастийехо....
Колко от нашите титуляри биха били такива в неапол или при брачедите, та дори в аталанта. Нека видим от какви отбори ще идват оферти за нашите юнаци това лято и ще разберем с каква стока разполагаме.

Не харесваш Рино, и това е ОК - уважавам мнението ти. Доста хора вече не харесват защитният начин на игра, но постоянно да го адресираш с епитети и да хвърляш цялата вина на него за сезона не ти прави чест.
Интер като са без стадион, защо са в ШЛ? Примаверата при кого започна с драстичния спад, защото по моите спомени, преди рино да поеме малките, те си се държаха в топ 6 при това доста сезони подред, там със сигурност вината не е основно негова, но именно при него започна пропадането на примаверата...

Смяната на собствеността при нас беше положителна, бяха отпуснати нужните средства и се пръснаха доста милиони, обаче Гатузо не спря да повтаря едни и същи тъпотии, първо с Игуаин, после и с Пьонтек, за мен е грехота да имаш нападатели на такова ниво и да си с втората най-слаба атака в топ 10 на Италия, това си е заслуга само и единствено на гатузо, който как ли не завъртя състава и все накрая си пускаше любимите тъчзащитници в игра. За Леонардо както вече писах, страхотен професионалист, който обаче направи фаталната грешка да се довери на този престъпник и го остави да провали пореден сезон.

Защо ми оправдаваш Сусо с останалите, при положение, че той общо взето в 6 месеца от сезона не игра нищо, а играем в тази малоумна схема с крилата предимно заради него. На Хакан и Пакета пък Гатузо тотално им беше объркал позициите на терена, турчина си е халф, а рино го пуска на тъча сезон и половина. Пакета дойде след сезон с 10 гола и няколко асистенции в Бразилия, а рино го закова в центъра и го натовари с излишни дефанзивни функции. Кесие пък точно обратното, момчето си е типичен рогач, покрива огромен периметър и определено не се е крил в нито един момент от сезона, просто гатузо очакваше от него да бележи голове, вместо да го натовари с чисто дефанзивни функции в центъра, където Кесие има потенциала да мачка. Пьонтек също не се е крил, просто бе поредният, който пострада от малоумщините на ментето, скоро и статистика имаше, че в Дженоа всички компоненти от играта на поляка са значително по-добри, отколкото при нас....

Доста от играчите ни биха били титуляри в Интер и Наполи, а да не говорим, че имаме цели четирима дошли от Аталанта, които завършиха пред нас. При това Калдара, Кесие и Конти бяха сред най-добрите играчи на бергамаските, а при нас само Кесие показва нещо, другите двама така и не получиха шанс от гатузката....

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Petar Zanev » 29 май 2019, 15:29

Как да е, различават ни се мненията, но за това е форум да раздумваме...
По твоите разсъждения - сменяме Рино и всичко ще си дойде на мястото, и да си призная - силно се моля да си прав в случая, а аз да греша, но фактът , че последните години класен треньор не иска и да припари до Миланело ме навежда на мисълта, че не е това основния проблем в клуба.
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11136
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от vik rossonero 96 » 31 май 2019, 23:14

Милан е емоция, която завинаги остава вътре в мен. Клубът е в добри ръце, има ръководители и работници на ниво. Феновете трябва да са спокойни. Не искам да говоря за пари, когато говорим за Милан. Това не е важно. Историята на Милан за мен е изключителна и ми даде много повече, отколкото аз дадох на клуба. Не искам да бъда възхваляван за нормален жест, който направих към хората, с които работих година и половина.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
MILANov
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1485
Регистриран: 20 юли 2018, 14:30
Has thanked: 303 times
Been thanked: 160 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от MILANov » 01 юни 2019, 00:17

За мен Гатузо остава една от най-големите легенди на клуба и най-вече истински ЧОВЕК.
Това, че в треньорската му професия не е никак успешна си е отделен въпрос.
В глобален аспект, за мен хора, като Дженаро са пример за подражание.
Forza Milan,
Milan Campione,
Forza Milan il Milan ole,
Forza Milan il Milan ole,
Forza Milan,
Vinci per noi,
Forza Milan la Sud e con te,
Alé, alé, alé, alé,
Forza Milan, alé, alé...

Потребителски аватар
Maldin1
Фен на Калчото
Мнения: 403
Регистриран: 04 юни 2018, 19:38
Has thanked: 31 times
Been thanked: 60 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Maldin1 » 01 юни 2019, 10:21

Petar Zanev написа:
29 май 2019, 15:29
Как да е, различават ни се мненията, но за това е форум да раздумваме...
По твоите разсъждения - сменяме Рино и всичко ще си дойде на мястото, и да си призная - силно се моля да си прав в случая, а аз да греша, но фактът , че последните години класен треньор не иска и да припари до Миланело ме навежда на мисълта, че не е това основния проблем в клуба.
Откриването на "училище за треньори", некомпетентни ръководители, несериозността към вторият по значение клубен футболен турнир и т.н....Как да дойде някое доказано име? За какво да идва? Целенасочено да му кажат "ами тази година НАРОЧНО няма да играем в ЛЕ, за да си оправим финансите"....Ти ако беше щеше ли да дойдеш? По същата логика може да отиде в Аякс, Нотингам Форест или Лийдс...Останали са им само имената и нищо друго!!!

nik
Фен на Милан
Мнения: 972
Регистриран: 05 юни 2018, 01:19
Has thanked: 13 times
Been thanked: 151 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от nik » 02 юни 2019, 00:59

С непоисканите ( неполучени ) 11млн. евро, де факто Гатузо кредитира клуба с тази не малка сума . Не съм чувал някой друг тренъор , (а и футболист ) да е направил такава жертва за даден клуб .

Гатузо пое вината за проваления сезон не само на думи , но и с реални действия . Малко са хората във времето в което живеем , които биха направили това .

Така , че нека затворим темата за Дженаро Гатузо - тренъора и да гледаме в бъдещето .

AC_M
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2240
Регистриран: 04 юни 2018, 21:53
Has thanked: 439 times
Been thanked: 268 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от AC_M » 02 юни 2019, 09:14

А колко пари загуби Милан , заради неучастието в ШЛ? Аз мисля че са много пъти повече от 11 млн евро. В такива случаи виновни са треньорите, в нашия случай не е като да не виновен Рино, аз съм сигурен , че сам още не го осъзнал, но в близко бъдеще. Изключвам интер, наполи и ювентус, но нашия отбор има по-добри играчи от аталатна , а също и от лацио, които ни елиминираха за купата. Рино е пичага, голямо сърце и Миланист , но има факти и отговорности, които тежат. Вярвам, че бъдещето ще е по-добро и ще си заемем нашето място.
#piolioutnow

Rado
Фен на футбола
Мнения: 629
Регистриран: 05 юни 2018, 20:11
Has thanked: 115 times
Been thanked: 84 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Rado » 02 юни 2019, 18:06

AC_M написа:
02 юни 2019, 09:14
А колко пари загуби Милан , заради неучастието в ШЛ? Аз мисля че са много пъти повече от 11 млн евро.
Тук аз мога да ти отговоря. Класирането носи грубо около 50 милиона без отбора да е изиграл нито един мач. След това вече билети, реклами и т.н. са си отделно и при всеки отбор е различно.
ORGOGLIOSI DI ESSERE GLI UNICI

Потребителски аватар
Maldini
Фен на Калчото
Мнения: 137
Регистриран: 04 юни 2018, 15:16
Has thanked: 40 times
Been thanked: 6 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Maldini » 02 юни 2019, 18:29

Ей, тоя измекяр Гатузо, вместо веднага да извади от джоба си и да преведе на сметките на отбора 40 млн. евро, задето не ни класира за ШЛ, се прави на ни лук ял-ни лук мирисал.
Какво ми парадира с тия 11 млн., при положение, че в условията на съвременния, толкова далеч от меркантилност, футбол всеки на неговото място щеше да направи същото.
Мишкарска работа.
Изображение

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11136
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от vik rossonero 96 » 04 авг 2019, 20:49

Рино е отказал оферта от Нант.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
George Weah
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2510
Регистриран: 04 юни 2018, 17:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 304 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от George Weah » 04 авг 2019, 21:23

vik rossonero 96 написа:
04 авг 2019, 20:49
Рино е отказал оферта от Нант.
Интересна работа - дали очаква по силен отбор или пък се е отказал от треньорството? Защото това реално не е лоша оферта - първодивизонен отбор във Франция и то такъв, който се държи около 10-12 място, демек в средата на таблицата, а не такъв дето едва отървава кожата и се бори за спасение от изпадане :)

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7183
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Capolavoro » 04 авг 2019, 21:57

Според мен малко загуби реална представа колко може. Въпреки всичките критики на феновете към играчите ни и тяхното обявяване за едва ли не некадърни, отборът ни като индивидуалности е далеч над средняците в Калчото, така че трябваше да е голям мастър, за да не ни класира в ЛЕ, въпреки че по едно време това бе много вероятно.

Тези играчи почти всеки мислещ треньор с десетина лекции, четени от Джампаоло на Коверчано, щеше да ги държи в битката за топ 4 при този СЛАБ ОТ КЪМ КОНКУРЕНЦИЯ СЕЗОН В КАЛЧОТО.

Пиша това, защото Рино ясно показа, че работи като треньор от страст към играта и иска да се развива, така че едва ли проблемът е бил финансов.
Изображение

Потребителски аватар
Pacetoo
Фен на Милан
Мнения: 691
Регистриран: 20 апр 2019, 15:01
Has thanked: 293 times
Been thanked: 74 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Pacetoo » 05 авг 2019, 06:30

Не му се учи език, обича да крещи на родния си покрай страничната линия. 😁

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7183
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Capolavoro » 08 окт 2019, 21:19

Говорил е с Фереро и сега размишлявал. Вероятно обаче ще подпише със Самп.
Изображение

Потребителски аватар
Ivanchenko
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1281
Регистриран: 05 юни 2018, 21:42
Has thanked: 166 times
Been thanked: 266 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Ivanchenko » 09 дек 2019, 21:57

Рино май ще поема наполи като си изиграят последния мач от ШЛ. Поне това пишат от Скай и Ди Марцио.

Отговори