Дженаро Гатузо

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от R. GULLIT » 07 фев 2019, 23:15

Fossa Dei Leoni_ написа:
04 фев 2019, 11:34
Относителни са нещата, защото конкурентите грешат повече, отколкото в предходните сезони. Първо Лацио тръгнаха зле, после Рома влезе в криза, сега даже кашоните не изглеждат сигурни за третото си място, а щяха уж да отправят предизвикателство към Наполи за второто. :lol: Аталанта в момента са най-убедителни, но според мен е въпрос на време инерцията там да се прекърши и да натрупат 5-6 мача без победа.
В темата за мача с Рома, последното ти мнение показва съвсем друго отношение към постигнатото от Гатузо, което било масово пренебрегнато от форума.
Но тук, в неговата тема се сещаш, цитирайки някой, че всъщност мястото ни се дължи на конкретни факти.
Това е добре, защото иначе щях да ти напомня как точно преди 3 и половина сезона вече се бе отрекъл от предния си ник и тогавашния ни треньор, който имаше тогава едва 4 точки по-малко за същите 22 кръга. Подробности. :)

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 07 фев 2019, 23:24

Не се обиждай, но ти или не ме четеш, или тотално си превъртял напоследък. Никъде не съм отричал, че римските клубове губят точки, попитах защо да е вина на Гатузо /а не, напротив, именно негов плюс/, че се справя по-добре от Ди Франческо и Индзаги, даже подгони Спалети /след като взе повече точки от него и миналата пролет/. Това е откровено странна логика. Гатузо миналата пролет завърши 3-ти във виртуалното класиране, какво толкова може да надгради спрямо това? Да спечели Скудетото?

А за Пипо не знам откъде се присети, но те страничните ефекти от споровете ти със Свирчо отдавна спряха да ме изненадват. Припомни си в онзи сезон на кое място завършихме, а не къде сме били след 22 кръга. facepalm
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
Maldin1
Фен на Калчото
Мнения: 403
Регистриран: 04 юни 2018, 19:38
Has thanked: 31 times
Been thanked: 60 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Maldin1 » 08 фев 2019, 09:47

Fossa, какво ще кажеш дали приличаме на "селесао"? :D :D :D
Sylvinho: “He [Paquetá] is a great athlete who responded well to the stage of adaptation [at Milan]. Milan is a great club, well organized by Gattuso & has tactical movements similar to the Seleção.”

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 08 фев 2019, 10:02

А, не знам, ти си професорът, моите знания са на нивото на Амброзиновите.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Ceco_acm
Любител на футбола
Мнения: 96
Регистриран: 04 юни 2018, 17:53
Has thanked: 28 times
Been thanked: 22 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Ceco_acm » 08 фев 2019, 15:54

Zhelqzkov написа:
05 фев 2019, 09:53
Ceco, бе то хубаво точки, ама после в ШЛ не знам какво ще ги правим тези точки... дано при евентуално класиране поне купим нещо повече в халфовата линия
То на това се надяваме всички - класиране, нови играчи и по-добра игра. Ако сме на същото дередже и догодина, изобщо не ни трябва ШЛ, за да берем срам от разни анонимници.

Потребителски аватар
cinzano
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1413
Регистриран: 04 юни 2018, 22:53
Has thanked: 76 times
Been thanked: 105 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от cinzano » 09 фев 2019, 06:08

Maldin1 написа:
08 фев 2019, 09:47
Fossa, какво ще кажеш дали приличаме на "селесао"? :D :D :D
Sylvinho: “He [Paquetá] is a great athlete who responded well to the stage of adaptation [at Milan]. Milan is a great club, well organized by Gattuso & has tactical movements similar to the Seleção.”
Е не последното изречение просто „кърти” явно ние форумните писачи грам не вдяваме от футбол понеже не откриваме приликата със селесао на Гатузовата тактика

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7184
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Capolavoro » 09 фев 2019, 09:38

cinzano написа:
09 фев 2019, 06:08
Maldin1 написа:
08 фев 2019, 09:47
Fossa, какво ще кажеш дали приличаме на "селесао"? :D :D :D
Е не последното изречение просто „кърти” явно ние форумните писачи грам не вдяваме от футбол понеже не откриваме приликата със селесао на Гатузовата тактика
Сигурно е визирал онова "селесао", паднало със 7-1 от Германия :D
Изображение

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 09 фев 2019, 16:39

От пресконференцията:
“I won’t say we’ll always play like this, but it takes trial and error in training. For example, in future I could see Diego Laxalt and Andrea Conti wide in a five-man midfield, with Lucas Paquetá or Calhanoglu behind the strikers.”
Това определено ще е интересно. Билия/Кеси и Бакайоко могат да са вътрешни, като Пакета и Чалханоглу също ще прибират, когато се отбраняваме, но пък позицията им в нападение ще е зад нападателя. Демек 3-4-2-1. Играхме нещо подобно през октомври/ноември, но нямахме нито Пакета, нито Пьонтек, нито дори съживения Бакайоко, а отлично знаем, че не опира само до постройката, важно е и какви играчи я съставят. :)

П.П. Цитираното име на Лаксалт пък сякаш доказва, че Рино вижда РР като своеобразен трети централен бранител. :lol:
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Petar Zanev » 09 фев 2019, 17:07

3-4-2-1 ще е доста интересен вариант:

-----------------Донарума--------------------
---Калдара-Романьоли-Родригез---
-Конти--Бакайоко--Хакан--Лаксалт-
-------Сусо-------------------Пакета---------
-----------------Пьонтек-----------------------

... но задължително Сусо трябва да играе по-прибран към центъра, за да може да освобождава пространства за Конти, а не да е забит на тъча и да се дублират.
В този варинт при нужда от по масирани атаки имаме опции с появата на Кутроне и Кастийехо, а при нужда от бранене на резултата може Родригез да минава на мястото на Лаксалт а в тройката ЦЗ да влиза Сапата или Мусакио, както и Кесие/Билия на мястото на Хакан.

Абе общо взето лесно и приятно е треньорството пред монитора, но иначе нищо общо :lol:
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11137
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от vik rossonero 96 » 09 фев 2019, 17:14

Ако ще минаваме към трима защитници, аз го виждам по-скоро така:

----------------------- Донарума ------------------------------
---- Калдара -------- Романьоли ----- Родригез ----
--- Конти ------------ Бакайоко -------- Лаксалт -------
--------------- Хакан ----------------- Пакета ---------------
------------------- Сусо ------- Пьонтек ---------------------

Като разбира се Сусо играе втори нападател и поема топката малко след или на центъра. Иначе със струпване на седем човека още преди тъча ще сме по-зле в атака и от Фрозиноне. Пък когато Конти и Лаксалт се включват напред Хакан и Пакета могат да се задържат една идея по-назад, за да са готови за прегрупиране и помощ на Бакайоко при контра на противника.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
Maldin1
Фен на Калчото
Мнения: 403
Регистриран: 04 юни 2018, 19:38
Has thanked: 31 times
Been thanked: 60 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Maldin1 » 09 фев 2019, 18:06

Не знам какво виждате, ама скоро това няма стане. :)

geo0rgi
Фен на Милан
Мнения: 598
Регистриран: 04 юни 2018, 14:37
Has thanked: 25 times
Been thanked: 99 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от geo0rgi » 09 фев 2019, 18:15

Аз не разбирам защо не преминем към карловото дърво. Гатузо отлично знае тази схема, а в момента играчите ни са най-подходящи за 4-3-2-1. Зад нападателите имаме Пакета,Сусо,Хакан,Саму и Борини при нужда. Не разбирам как Гатузо не вижда че всички тези играчи са по-подходящи да играят зад нападателя отколкото забити на тъча.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от R. GULLIT » 10 фев 2019, 00:01

Fossa Dei Leoni_ написа:
07 фев 2019, 23:24
Не се обиждай, но ти или не ме четеш, или тотално си превъртял напоследък. Никъде не съм отричал, че римските клубове губят точки, попитах защо да е вина на Гатузо /а не, напротив, именно негов плюс/, че се справя по-добре от Ди Франческо и Индзаги, даже подгони Спалети /след като взе повече точки от него и миналата пролет/. Това е откровено странна логика. Гатузо миналата пролет завърши 3-ти във виртуалното класиране, какво толкова може да надгради спрямо това? Да спечели Скудетото?

А за Пипо не знам откъде се присети, но те страничните ефекти от споровете ти със Свирчо отдавна спряха да ме изненадват. Припомни си в онзи сезон на кое място завършихме, а не къде сме били след 22 кръга. facepalm
С риск да се обидиш, ама доволно и удобно се правиш на наивно глупав.
Първо: само си прочети теорията за това какъв плюс и пръст изобщо има Гатузо в губенето на чуждите точки? facepalm
Второ: Какво ми дреме за чуждото класиране на мен? Във виртуалното пространство в главата ти не се ли намира ел-ка, с която да сметнеш, че за 22 кръга миналата и тази година сме с практически еднакъв брой точки? Да, поделени с "любимеца" Монтела, но какво надграждане е това? С или без - едно и също точково съотношение...
Трето: Къде виждаш да се справя по-добре от Ди Франческо и Индзаги, щом не е направил поне това, което те миналата година по същото време? Те бореха ли се за ШЛ тогава? Да! А ние? Не! Сега те ли са по-слаби? Да. Или ние по-силни? Не.
Къде са ни точките? А да, декември! Аз от всички мачове с топ 6 отборите видях едва една победа в 90-та мин и 2 равенства, едното пак в 90-та мин.
Четвърто: Виртуалното класиране на Рино? Дай да го пратим на УЕФА и да влизаме в групите, какво ще кажеш? Ебаси довода :O
А за Пипо се присещам съвсем на място, защото именно ти не харесваше същото, което е и сега като игра и някак си неудобно сходно като точки. А именно - безидейно. Да, след 22-ри кръг. Ще видим след 23-ти как ще е. При теб какви са страничните ефекти, че да отречеш едното минало и да одобриш другото настояще?

МодератораЕПутка

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от МодератораЕПутка » 10 фев 2019, 00:43

То схема с трима е нарисувана с тези играчи, имаме поне 5-6 играча, които са направили доста солидни представяния в такава схема.
1) Калдара би трябвало да е машина, уш в тази схема може.
2) РР от много отдавна повтарям, че изобщо не е играч за бек, като ляв централен защитник и в Германия има доста мачове, а и той РР в защита си е стабилен, но играта му в атака е на ниво някое село.
3) Кеси и Конти в тази схема един до друг бяха пълни машини в Аталанта
4) Лаксалт си е точно за тази позиция и съм сигурен, както бях и за Бакайоко, че е добър млад играч и може да си вдигне нивото доста в подобна схема.
5) Пакета е роден да играе зад нападателя, със Сусо зад нападателя могат да са убийствен тандем
6)Бакайоко и Билия също са играли най-успешните си сезони в такава схема в съответно Монако и Лацио.
7) Най-сетне може би Рино ще махне тъчзащитниците и може да заиграем малко по-разнообразно с включвания на халф-бековете, където двамата зад нападателя ще дебнат от втора позиция, а Кеси/Билия и Бакайоко ще мачкат всичко живо в центъра, подпомагани от кептъна зад тях, Билия между впрочем точно в тази схема с Пароло бяха абсолютни машини, а ние имаме Бакайоко, който е доста класи над Пароло.

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 10 фев 2019, 00:44

Явно от много елки в главата ги плющиш тия нелепици. :lol: Такова приравняване на футбола до ниво точна наука не съм чувал даже от статистиците на Диема, еби му мамата. :lol: Да очакваме ли по-нататък сравнение между класирането при Оскар Табарес в 24-я кръг и класирането на Гатузо в 24-я кръг? :lol: Ок, против този вид на дискусията съм, но дори спрямо него си има факти черно на бяло. Ти самият в споровете си с Кирчо изтъкваше виртуално класиране на Гатузо /3-ти след Ювентус и Наполи до ден днешен, впрочем/, но сега пък стана:
R. GULLIT написа:
10 фев 2019, 00:01
Четвърто: Виртуалното класиране на Рино? Дай да го пратим на УЕФА и да влизаме в групите, какво ще кажеш? Ебаси довода :O
facepalm

Важно е да спорим, дреме ни на шапката, че си противоречим, дреме ни и за чуждите класирания. :) За нищо не ни дреме, освен за добрия стар форумен спор. ok

А, да, и къде е Гатузо в сравнение с Индзаги, който завърши на 5-то място и който след утрешния мач пак ще е зад Милан и който бе елиминиран за Купата от същия този Гатузо. Къде е и спрямо ЕДФ, когото победи два пъти, врътна му хикс миналата седмица и е твърде вероятно да изпревари в крайното класиране. Може само да мечтае за тези постижения.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Отговори