Дженаро Гатузо

Потребителски аватар
hotboyz
Forum moderator
Мнения: 2125
Регистриран: 04 юни 2018, 16:52
Has thanked: 793 times
Been thanked: 411 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от hotboyz » 30 сеп 2018, 21:27

Milan have not contacted any other coaches, should Gattuso be sacked. There is some talk of Conte, but before joining another club, he will have to resolve the issues with Chelsea. [Sky]
Изображение

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от cap7ainjack » 01 окт 2018, 17:05

Реално не е толкова зле Гатузо. И наистина тъпи грешки ще му струват работата. Но положнието е такова, че ако иска Милан пак да е топ отбор няма как да дава много време на отделни треньори, които не им се получава. Наистина Рино може и да пробие и наистина мисля, че много от слабите резултати дойдоха от тъпи грешки и детско поведение или по-скоро слабохаректерно от футболистите, но така е във всички топ отбори. Треньорската глава пада първа. И мисля, че тоя подход работи.

Потребителски аватар
iLDiavolo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1105
Регистриран: 04 юни 2018, 17:33
Has thanked: 120 times
Been thanked: 186 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от iLDiavolo » 04 окт 2018, 22:49

#weareacmilan

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 04 окт 2018, 23:46

Какво е вашето мнение - според вас струва ли си Гатузо да започва мачовете с Игуаин и Кутроне /4-4-2/, като остава на скамейката без централен нападател и само с Кастийехо/Борини като потенциални алтернативи с вече по-различни характеристики, или по този начин рискуваме да стане нова контузия, която да ни остави пак без нападател или само с един такъв.
Интересна дилема, но самият Рино така или иначе едва ли ще прибегне до нещо подобно срещу Киево.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Tifoso
Фен на Милан
Мнения: 849
Регистриран: 04 юни 2018, 21:12
Has thanked: 128 times
Been thanked: 89 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Tifoso » 05 окт 2018, 08:06

Не зная. Но трябва да се научи да мени схемите в дижение при нужда, което да обърква съперниците. Също така ако играта не спори поливалентните ни футбалери да си ротират местата в хода на мача със същата цел (примерно Кастиейхо и Кутроне могат във всяка зона на атаката, а защо не и Игуаната..., а да, къде без Борини, той и вратар може да бъде :))))))) Та дорбия треньор (какъвто Гатузо все още не е, дай Боже да стане) умее успешно подобни тактики. Ако теглим чертата до момента, Милан направи проблясъци в неприсъщи на Гатузо схеми - срещу Рома и Олимпиакос с 2-ма нападатели, срещу Сасуоло с фалшива девятка. Останалото беше мъка, мъка, мъка за гледане. Добре, че паднахме само веднъж и то по адския неграмотен начин. Все се надявам Рино да стигне до подобни изводи. Милан трябва да бъде непредвидим за съперниците. Ако е необходимо да вкара нападател от Примаверата до зимата и да се действа. Зимния прозорец всички очакваме да се напънем за креативен халф, но излиза, че ще трябва да се напънем и за нападател. Страхлив подход с 1 нападател не ни носи успех дори и срещу изпадащите. Няма кой да отваря пространства, безцелни центрирания, много рикошети, изолирани крила към тъча и като прибавим разцентрованата защита.... Общо взето мъка.

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1629
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Cafu » 05 окт 2018, 08:36

Гатузо няма да бъде махнат, така че се примирете. В отбора нещата се движат от Малдини и Леонардо, така че освен ако не стигнем близо до зоната на изпадащите, нещата няма да се променят. Минали са няколко мача, спред мен ще напипаме схемата. Реално от началото играем едно силно и едно слабо полувреме, независимо съперника. 90% от головете които допускаме са след индивидуални грешки. Ако надградим в този аспект, нещата ще изглеждат по-добре.

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 05 окт 2018, 09:46

Tifoso написа:
05 окт 2018, 08:06
Не зная. Но трябва да се научи да мени схемите в дижение при нужда, което да обърква съперниците. Също така ако играта не спори поливалентните ни футбалери да си ротират местата в хода на мача със същата цел (примерно Кастиейхо и Кутроне могат във всяка зона на атаката, а защо не и Игуаната..., а да, къде без Борини, той и вратар може да бъде :))))))) Та дорбия треньор (какъвто Гатузо все още не е, дай Боже да стане) умее успешно подобни тактики. Ако теглим чертата до момента, Милан направи проблясъци в неприсъщи на Гатузо схеми - срещу Рома и Олимпиакос с 2-ма нападатели, срещу Сасуоло с фалшива девятка. Останалото беше мъка, мъка, мъка за гледане. Добре, че паднахме само веднъж и то по адския неграмотен начин. Все се надявам Рино да стигне до подобни изводи. Милан трябва да бъде непредвидим за съперниците. Ако е необходимо да вкара нападател от Примаверата до зимата и да се действа. Зимния прозорец всички очакваме да се напънем за креативен халф, но излиза, че ще трябва да се напънем и за нападател. Страхлив подход с 1 нападател не ни носи успех дори и срещу изпадащите. Няма кой да отваря пространства, безцелни центрирания, много рикошети, изолирани крила към тъча и като прибавим разцентрованата защита.... Общо взето мъка.
Неслучайно попитах, тъй като цитираните от теб примери са от втори полувремена, където мачовете се променят, треньорите предприемат рокади, играчите се уморяват. Изключението е Сасуоло, но за всекиго е ясно, че това бе по-скоро проблясък. Длъжни сме да променим нещо в самия си подход срещата, за да не се налага тепърва в 70-та минута да търсим обрати. Веднъж ще се получи, получи се и срещу Киево през миналия сезон, когато пък Рино мина към експериментално 3-3-4, но в дългосрочен план няма как да е устойчиво решение.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Petar Zanev » 05 окт 2018, 10:34

Вчера, след мача се чух с баща ми, който не е фен на отбора (и може би затова има по-обективна преценка), но не изпуска да ни гледа мач, заради мене.
Поздрави ме за победата, и аз веднага започнах да мрънкам за Рино и евентуална негова смяна. Та той ми каза нещо, което наистина ме накара да се замисля - "На вас все треньорите са ви виновни в последните 5 години... , не се заблуждавай , че имате кой знае какви футболисти, даже напротив, повечето от вашите титуляри не биха били и резерви в по-силните отбори" ... "Гатузо смени схемата , вкара втори нападател и победихте - значи вижда какво става и умее да реагира" ... "От края на ерата Алегри, се изтрепахте да взимате слаби футболисти и понеже е по-ефтино - сменяте треньорите. Видя се миналата година с класен играч като Бонучи как успяхте да закрепите защитата и даже и останалите около него изглеждаха стабилни , сега е същото с Игуаин, но не става само с един класен играч в целия отбор и да искате да играете като гранд , просто не става"....

Аз продължавам да мисля, че Рино допуска не малко грешки, но след като обмислих всичко , наистина повечето ни играчи са средна класа и не случайно в последните години не е имало оферти от нито един от европейските колоси за наш играч...

Какво е вашето мнение колеги, кой носи повече вина за играта ни - Рино или момчетата ?

FORZA MILAN!!!
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Ne13sta » 05 окт 2018, 11:17

Много правилно ти е казал баща ти. В момента, изключвайки Игуаин, сме на ниво Сампдория.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от cap7ainjack » 05 окт 2018, 11:21

Еми така е. Друго нещо е, че чисто нов отбор не се сглобява за 2 месеца. Играчите не се познават достатъчно, не знаят човека до тях как ще реагира в дадена ситуация, пък и не са били в големи отбори. Не са лоши повечето играчи, но трябва по един опитен и класен играч във всяка зона. Трябва ни много добър диригент в средата в момента. Това е крещяща нужда. Също и някой по дефанзивен и доказан играч. ТОва е положението.

SUD_7
Фен на Калчото
Мнения: 137
Регистриран: 04 юни 2018, 15:45
Has thanked: 57 times
Been thanked: 9 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от SUD_7 » 05 окт 2018, 11:35

Еми тоя шебек с биполярно разстройство Боклучи ако беше останал + Игуан тази година и другата година една креативна класа в средата и можеше да се мисли за влизане в ШЛ и излизане от групите евентуално. Ето ви двама ключови футболисти, около които да се мисли нещо по-така. Сега пак се преставяме за влизане и около нивото на ЛЕ.

Един топ играч е характерен белег точно за повечето участници в ЛЕ, ние сме Милан все пак. Това го знаят и Леодини, но както се казва всичко на този свят е пари и дебели мениджъри + президенти, ходи сглабяй отбор като до вчера не се знаеше Милан на кого е.

Потребителски аватар
Ivanchenko
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1281
Регистриран: 05 юни 2018, 21:42
Has thanked: 166 times
Been thanked: 266 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Ivanchenko » 05 окт 2018, 11:47

Когато Рино прави смените навреме, а не след 75 мин, когато променя схема в хода на мача, това винаги дава резултат този сезон. Липсва ни класа, и това е видно. Разликата в манталитета и подхода между Игуаин и останалите е фрапираща. Затова всеки нов входящ трансфер трябва да търси първо класа. Но и Рино трябва да се учи от грешките си и да опитва нови неща, когато това носи успех. Forza Milan

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 05 окт 2018, 12:08

Истината е някъде по средата. Не може да ни е оправдание липсата на класа срещу отбори като Емполи, Каляри, резервите на Олимпиакос и прочее, очевидно има други нерешени проблеми. За мен липсата на класа в класическия си смисъл е това, което гледаме всяка година срещу Наполи и Ювентус, които натрупаха вече не знам колко победи срещу нас. Рино този сезон не извлича максимума от играчите и това е очевидно. Вчера определено бе един от по-добрите му мачове, защото потърси промяна на схемата рано-рано и се реши на навременни смени, които се оказаха наред с това и ефективни. Но като цяло ни липсва постоянство не само в маратон от мачове, но дори в хода на един такъв, минаваме през необясними амплитуди в представянето си, което е от онези тънки психологически проблеми, 'дето, иска или не, трябва да ги реши треньорът. Надявах се успехът срещу Рома да върне самочувствието на играчите след злощастното поражение от Наполи, което сякаш породи всички тия премеждия, тъй като през миналия сезон май даже и нямахме загубен мач при Гатузо, след като сме повели в резултата, освен онази съдийска пародия в Лондон. Явно обаче няма да стигне само победата над Рома. Един успех в миланското дерби вече би трябвало да вдигне момчетата и това според мен може да е повратен момент в сезона. А самият Рино е длъжен по-често да действа както вчера - с промяна на схемата според развоя на мача, по-ранни смени, все неща, които, както се вижда, изненадват съперника. Включването на Чалханоглу отдясно на Сусо при третия гол също бе момент, който показва разнообразие и разчупване на стереотипа, въпросът е защо му отнема толкова време, докато се реши на подобни ходове.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

b3yr0nD
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1500
Регистриран: 04 юни 2018, 17:56
Has thanked: 269 times
Been thanked: 176 times

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от b3yr0nD » 06 окт 2018, 10:25

Petar Zanev написа:
05 окт 2018, 10:34
Вчера, след мача се чух с баща ми, който не е фен на отбора (и може би затова има по-обективна преценка), но не изпуска да ни гледа мач, заради мене.
Поздрави ме за победата, и аз веднага започнах да мрънкам за Рино и евентуална негова смяна. Та той ми каза нещо, което наистина ме накара да се замисля - "На вас все треньорите са ви виновни в последните 5 години... , не се заблуждавай , че имате кой знае какви футболисти, даже напротив, повечето от вашите титуляри не биха били и резерви в по-силните отбори" ... "Гатузо смени схемата , вкара втори нападател и победихте - значи вижда какво става и умее да реагира" ... "От края на ерата Алегри, се изтрепахте да взимате слаби футболисти и понеже е по-ефтино - сменяте треньорите. Видя се миналата година с класен играч като Бонучи как успяхте да закрепите защитата и даже и останалите около него изглеждаха стабилни , сега е същото с Игуаин, но не става само с един класен играч в целия отбор и да искате да играете като гранд , просто не става"....

Аз продължавам да мисля, че Рино допуска не малко грешки, но след като обмислих всичко , наистина повечето ни играчи са средна класа и не случайно в последните години не е имало оферти от нито един от европейските колоси за наш играч...

Какво е вашето мнение колеги, кой носи повече вина за играта ни - Рино или момчетата ?

FORZA MILAN!!!
Аз това го пиша още от предния форум, но по-лесно е да се нарочва треньора и да си въобразяваме, че като го сменим и ще гледаме нещо коренно различно. Голяма заблуда, като честите треньорски рокади са белег за неправилно функциониращ клуб.

А да търсим оправдание за представянето ни в голям период от мачовете или цял такъв с обрата в Неапол е меко казано наивно. Ще излезе, че футболистите ни са претърпели толкова дълбока психическа травма, че ще се наложи хоспитализация в психиатрично заведение. :D Истината е, че непостоянството е белег на средняшките отбори. Такива, които единия уикенд могат да победят отбор от топ 3 и на следващия да загубят от съседния в класирането с 0-3. За съжаление не смятам, че имаме достатъчно класа за целите, които си поставяме. Образно казано ни трябва по един Игуаин във всяка линия на терена, за да можем да нарочваме треньора като главен виновник за непостоянните представяния.

Потребителски аватар
Maverick
Фен на Калчото
Мнения: 200
Регистриран: 09 юни 2018, 10:01
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Дженаро Гатузо

Мнение от Maverick » 06 окт 2018, 10:36

Истината е може би някъде по средата. Треньорът не е главния проблем, но пък последните години вземаме все недоказани имена (изключение донякъде е Монтела), а при цялото ми уважение към Рино, той все пак не е утвърдено име като треньор. Всичко това в комбинация със спорните качества на на някои/повечето ни футболисти и имаме настоящата картинка. А че Гатузо вижда проблемите в отбора спор няма, но от дълги години проблема е комплексен и очевидно не е лесен за решаване.
Леонардо: "Никой друг клуб няма толкова успешен символ като Малдини"

Отговори