Марко Джампаоло

Потребителски аватар
Marco van Basten
Фен на Калчото
Мнения: 135
Регистриран: 05 юни 2018, 10:03
Has thanked: 45 times
Been thanked: 43 times

Re: Марко Джампаоло

Мнение от Marco van Basten » 26 авг 2019, 13:32

Мисля на всеки е ясно,че Кастиехо,Хакан,РР,Борко,Мусакио не са за Милан.Лично аз смятам и Сусо за силно лимитиран играч...бавен,бързо се уморява и лесно губи мотивация,еднотипен.Калабрия също няма качества за топ отбор.Бенасер трябва да играе,Бонавентура ще е в пъти по-успешен от Сусо зад нападателите,Леао до Пионтек,Тео отляво и който и да е на мястото на Мусакио и ще видим различен отбор.Със старите недоразумения и Гуардиола няма да направи кой знае колко повече.Това,което обърка плановете на всички е,че неможахме да се отървем от ненужните.

geo0rgi
Фен на Милан
Мнения: 598
Регистриран: 04 юни 2018, 14:37
Has thanked: 25 times
Been thanked: 99 times

Re: Марко Джампаоло

Мнение от geo0rgi » 26 авг 2019, 13:53

На мен лично ще ми е много странно ако изведнъж преминем към 4-3-3. По-скоро си мисля, че ще пробваме 4-2-3-1, макар и за тази схема да нямаме кой знае какви опции. За пред защитата например имаме единствено Бенасер и Кеси като евентуално и Хакан може да играе там с много условности.

Според мен от следващия мач вече ще си проличи какво да очакваме от Джампаоло. Ако започнем да сменяме схеми всеки мач ще гледаме Монтела номер 2. Аз си мисля, че ще излезнем с Бенасер, Кеси и Леао титуляри на мястото на Борини, Саму и калкана. Надявам се само да не е в някакво импровизирано 4-3-3, че този филм вече сме го гледали.

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11140
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Марко Джампаоло

Мнение от vik rossonero 96 » 26 авг 2019, 14:32

Калчани от MN го казва най-добрe - "Не е притеснителна толкова загубата вчера. По-притеснителното е, че сме на път да се върнем към 4-3-3, а след два месеца подготовка трябва да има ясно изградени идеи". Няма значение толкова, че сме загубили вчера. И миналия сезон паднахме първия кръг, но на два пъти повеждахме на Наполи на Сан Паоло и цялостната игра даде надежди за позитивен сезон. Вчера беше един селски мач и Джампаоло беше надхитрен от треньор, чийто най-голям успех като наставник е, че е тренирал Бербатов в ПАОК, както и почти цял мач без най-добрия им футболист Де Пол, който никак неслучайно влезе и веднага даде асистенцията за гола от корнера.

Не е нормално Удинезе да те направят за смях и да нямаш един точен удар към вратата им и накрая да излезеш и да кажеш, че ще сменяш схемата. Дори и да го мислиш сериозно, нека стане ясно на следващия мач - не показвай веднага след боя, че имаш сътресение. И миналия сезон едвам ги бихме тия на Дачията, но цял мач ги убихме от игра и удари. Мусо поне на пет пъти хвана удари на Сусо, които 99% бяха гол. Вчера един гол да не казвам какво, при условие, че бяхме с двама нападатели и един трекуартиста.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3295
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 44 times
Been thanked: 539 times

Re: Марко Джампаоло

Мнение от zahari_acmilan » 26 авг 2019, 15:13

Много се лъжете....Милан е ялов с тази схема , не само вчера,а цяла подготовка.
Бенфика, Байерн, Фероникели и Чезена са ясен пример....
Джампи го каза, че го е виждал,но се е мъчил да го промени, но не е можал, защото не можел да промени натуралните качества на играчите.
За жалост бе подведен от силните 2 мача на Сусо срещу Юнайтед и Бенфика и си повярва, че наистина може да го промени, но срещу Чезена и Фероникели се видя....
Който и да ползва на тази позиция... Няма да де получи.... При 4-3-1-2 плеймекъра остава изолиран и трябва да е истински магьосник ,че да се справя а 2-3 ма играча на противника. Вчера се видя ....Удине с наситена халфова линия, винаги имаше поне 3-ма около Сусо.
Ако не 4-2-3-1 , То плеймекъра получава много повече помощ от съотборниците си... За Пример един Ериксен в миналия сезон на Тотнъм.
За мен лично смяната на схемата е позитив . По добре късно от колкото никога.
https://www.facebook.com/groups/41241447693/ forza forza forza
https://www.instagram.com/bulgariarossonera/ beer beer beer

Sir John
Фен на Калчото
Мнения: 335
Регистриран: 31 юли 2019, 13:50
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Марко Джампаоло

Мнение от Sir John » 26 авг 2019, 16:46

Малодушната и аматьорска игра ме дразни, настройката на играчите, иначе схемата да я пробва още веднъж и срещу Бреша, те играят същото 4-3-1-2 и ясно ще си проличи става ли тази схема.Просто да смени изпълнителите.Сусо да върви отперд вдясно до Пьонтек и да пусне теркуартиста Хакан/Пакета/Джак и тройка халфоре двама от Хакан/Пакета/Джак плюс Бенасер/Биля.

Потребителски аватар
ShevaMB
Фен на Милан
Мнения: 726
Регистриран: 28 юли 2018, 15:42
Has thanked: 223 times
Been thanked: 106 times

Re: Марко Джампаоло

Мнение от ShevaMB » 26 авг 2019, 17:48

Срещу Бреша, ако Бенасер и Леао не са титуляри ще бъде много голяма грешка. Вчера Леао имаше повече движение и изиграни топки от Саму. Дано някой се излъже тази седмица да даде дори и 10млн. за това дръвче...

Потребителски аватар
Sheva
Фен на Калчото
Мнения: 167
Регистриран: 01 авг 2018, 11:57
Has thanked: 90 times
Been thanked: 18 times

Re: Марко Джампаоло

Мнение от Sheva » 26 авг 2019, 18:38

До кога този отбор ще се
опитва да се гради все около играта на Сусо.Колко години трябва да минат и всички правят една и съща грешка.Бих се
съгласил ,ако Сусо е винаги на ниво но това не е
така дори в 4 3 3. Отново ще е мъка и този сезон дано ме опровергаят но...
Ще ползваме играчите по местатa,които им прилягало и кой ще е лявото крило,никой не знае.Абсолютна аматьорщина на почти всяко ниво.

Mr.Georgiev
Фен на Калчото
Мнения: 184
Регистриран: 04 юни 2018, 23:30
Has thanked: 84 times
Been thanked: 38 times

Re: Марко Джампаоло

Мнение от Mr.Georgiev » 27 авг 2019, 01:11

И к'во сега Джампинчо излезе и каза нещо като оправдание, че бил пуснал в 70та минута при отрицателен резултат футболисти на по една (1!) тренировка? И? Те ли ти загубиха мача? Ами онези другите с три тренировки да речем или четири, че няма как да са повече, след като повече от 3 седмици не стигат дори за 2 тренировки за Кеси и Бенасер, та тия присъствалите нали уж трябваше лицето на Милан да покажат? Не само победа, ами и победа с ясно изразен стил на игра. Удинезе, Джампинчо, Удинезе те нарита без да ти позволи тия дето повече от 2 месеца ги тренира да отправят удар към вратата им. Един, едничък поне. Т'ва трябва да ти влезе в лекциите, треньоре, ама не тия дето ги водиш, ами дето на теб ти ги преподават. И кажи-речи, с т'ва тефтерче, мълчалива физиономия и записки, баш на ученик(чка) мязаше. Какви схеми ще сменяш, уж щеше според изпълнителите да я избираш, как така два месеца не ти стигнаха с 5 контроли да разбереш, че това не е тяхната оптимална? Неадекватник....

И евала на @Sheva за поста, с който съм абсолютно на същото мнение. Тоя екземпляр Сусо, когато и да го разкарат, все ще е късно.

Totev
Фен на Калчото
Мнения: 350
Регистриран: 06 авг 2018, 23:03
Has thanked: 4 times
Been thanked: 47 times

Re: Марко Джампаоло

Мнение от Totev » 27 авг 2019, 10:15

angry УнДжампаоло.Обеща ни атрактивен футбол.Чакаме го.

SUD_14
Фен на Калчото
Мнения: 180
Регистриран: 21 авг 2019, 17:42
Has thanked: 165 times
Been thanked: 30 times

Re: Марко Джампаоло

Мнение от SUD_14 » 27 авг 2019, 15:38

Помня геният Монтельо като ни хвана 3-4 кръг срещу лацио и ни утепаха на Олимпико 4 гола, схема 4:3:3- пак Борини беше крило, пак чалхан беше като подпомагаща сила зад нападението ( смях) и същите неща- много хора не били свикнали, рано било, не се знаело кой колко тренировки има проведени. Има да въртим една и съща плоча с тоя трансферен и организационен хаос, с изключение на Бенасер и един мениджърски, а не футболен трансфер с потенциал на Леао отборът е същият и Джампаоло не знае какво да прави и няма изгледи да разбере скоро. Това е истината и спрете с това рано е още, ще видим до Коледа, дайте му време.

Как при Конте не е рано, да кажем и при Алегри и Мауриньо и започват и започваха силно.

Потребителски аватар
thej0kerr
Фен на Калчото
Мнения: 370
Регистриран: 06 юни 2018, 22:06
Has thanked: 202 times
Been thanked: 31 times

Re: Марко Джампаоло

Мнение от thej0kerr » 27 авг 2019, 16:23

Аз лично мисля, че ако треньора беше замълчал, щеше да е по-добре, отколкото да говори тия тотални глупости. Той изкърти по тъпомер дори и хакнатите пръскачики пред Народното събрание.
Няколко въпроса и от мен за "треньора":
1. Гатузо с тези играчи МИНУС Пьонтек миналата година на старта поведе в Неапол с 0:2. Колко точно повече тренировки имаха те спрямо тази година? Ако има разлика в броя - от какво е породена?
2. Защо за 2 месеца отбора няма игрови облик? НИКАКЪВ?
3. Защо треньора не познава качествата на играчите си? Нито на новите, които би следвало да е следил, скаутвал, предвиждал къде ще паснат в схемата му, нито на старите, които ги е гледал с години в Италия? Кога ще научи качествата им?
4. Защо тренираме цяло лято схема, за която нямаме изпълнители и налага тотално разместване на позициите на 40% от играчите в отбора?
5. Защо сменяме към схема, за която ОТНОВО нямаме изпълнители?
6. Къде е обещания атрактивен футбол? Показаното в последната контрола и първия мач от сезона бяха 2та НАЙ-ГРОЗНИ мача на Милан, които съм гледал - бавни, мудни, дебилни, само пасове по хоризонтала, без идея, без мисъл, без хъс, без облик, без тактика. Играеха все едно се мразят. П.С. - Гледам серия А от 1995-та, по Всяка неделя.
7. Защо Джампаоло отбелязва, че играта на Удинезе е попречила сериозно на схемата му? От колко време е треньор - не знае ли как играят те и не може ли да предприеме нещо, за да им попречи и надигреа?
8. Защо титана Игор Тудор излезе второто полувреме да ни смачка с игра и ни смачка?!?!? Игор Тудор?!?!
9. Кога ще има точен пас към Пьонтек? Или някакъв изобщо?
10. Кога ще имаме удар точен?

Към Малдини и Бобан - кога ще имаме най-сетне треньор, който е ТРЕНьОР?

Та така - тоя сезон от сега изглежда поредна нула. Дай Боже да ме опровергаят.

Pendov
Фен на Калчото
Мнения: 247
Регистриран: 04 юни 2018, 16:14
Has thanked: 86 times
Been thanked: 55 times

Re: Марко Джампаоло

Мнение от Pendov » 27 авг 2019, 20:18

Към момента Джампаоло напълно оправдава визитката с която дойде. Само ако погледнем езика на тялото му и е ясно, че преследването на цели не му е на дневен ред. Добродушен чичка, който може да ти изнесе лекция по футбол и политика, докато разцъква партия шах в парка. След което на другия ден да победи Интер или Ювентус в дербито. Но трябва ли да се запишат серия рутинни победи- не мисля. Много се ядосвахме на Гатузо за липсата на стил, но е факт (поправете ме ако греша), че от времето на Дзакерони отбора не беше правил серии от 5-6 последователи победи. Лектора може и да научи футболистите на футбол, но не може да ги научи как се печелят успехи.

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Марко Джампаоло

Мнение от Capolavoro » 27 авг 2019, 20:50

Защо не изчакате 5-6 кръга с новите на терена преди да чертаете провали. Да, всички сме разочаровани, но от Дон Фабио и старите коне няма как да очакваме да направят чудо. Миналия сезон бихме в 96-ата, сега паднахме в 76-ата и като цяло двата мача си вървяха към реми.
Изображение

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3295
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 44 times
Been thanked: 539 times

Re: Марко Джампаоло

Мнение от zahari_acmilan » 30 авг 2019, 16:09

Джампо какво казва на пресконференцията.
Сусо остава плеймейкър...схемата не се пипа... медиите надуват балони....
https://www.facebook.com/groups/41241447693/ forza forza forza
https://www.instagram.com/bulgariarossonera/ beer beer beer

Sir John
Фен на Калчото
Мнения: 335
Регистриран: 31 юли 2019, 13:50
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Марко Джампаоло

Мнение от Sir John » 30 авг 2019, 17:21

Това каза общо взето - Сусо остава, Пьонтек ще е в двойка, Чалхан ще играе, Бенасер ще играе, демек:
Джиджо; Калабрия, Мусаката, Романьоли, РР; Кеси, Бенасер, Пакета; Чалхан; Сусо, Пьонтек.
И по някое време ако не върви ще изкара Хакан на лявото крило.

Отговори