26/01/2019 Милан - Наполи

Мачовете от Калчото през сезон 2018/19
Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7153
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1517 times
Been thanked: 1338 times

Re: 26/01/2019 Милан - Наполи

Мнение от Capolavoro » 27 яну 2019, 07:57

R. GULLIT написа:
27 яну 2019, 00:35
Rassilon написа:
26 яну 2019, 23:30
С оглед на показаното и от двата отбора, резултатът е справедлив.

П.п. Благодаря, че ме иронизирахте относно името на стадиона, наистина. :) Явно тук е странен хумора. Аз ще продължа да си гледам Милан винаги когато мога, а на всички Росонери пожелавам да се радват на много успехи с Милан. :)
Пич, не се обиждай на хората. Имай предвид, че стадионът се казва така в чест на играч, бил в редиците и на двата милански отбора. Легенда и на двата клуба, легенда на италианския футбол. Преименуван е така преди почти 40 години. И още нещо - не стадионът, а спортния комплекс, който включва още колодрум, писта за конни надбягвания, зали за няколко вида спорт, музей и се простора на територия няколко пъти по-голяма от стадиона се казва Сан Сиро. както и кварталът зад Курва Суд, всъщност. Няма място, на което стадионът официално да се пише Сан Сиро. Пак казвам - официално.
С риск да ме обвини някой, че съм блейка, аз никъде в Милано не съм видял табела "Джузепе Меаца", още по-малко на стадиона.
Изображение

AC_M
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2238
Регистриран: 04 юни 2018, 21:53
Has thanked: 438 times
Been thanked: 268 times

Re: 26/01/2019 Милан - Наполи

Мнение от AC_M » 27 яну 2019, 08:16

JORDI написа:
27 яну 2019, 07:30
Проблемът не ни е Гатузо, а бездарниците или по скоро слабо мотивираните футболисти (кеси и чалхана) не може само с един халф(бакайоко) да се прави игра. Трябва ни бокс ту бокс мидфилдър и едно ефективно крило и сме в топ 3 в серия А. И мисля, че към точно това работят Лео и Малдини. Малко търпение и всичко ще се избистри братя!!!
Проблемът ни се казва Гатузо. Отборът не разполага в голяма степен с играчи, които са най-добрите на своите позиции , както беше преди, но все пак не са чак толкова зле. Треньорът е човек, който да настрои машинката, да намери място на всеки болт, а нашия така размести всички, че им е трудно да играят. Пореден мач остава 1 нападател сред 4 защитници на съперника и иска да вкараме гол. Анчелоти пусна 4 свои нападатели да играят в този мач, да ни мачкат и пресират. Усещаш ли разликата. Отделно футболът е игра на бягане, нашите са бавни и след 70-а минута ги няма и всеки отбор ни "нагъва , като вафла" . Не знам , какво и как тренират, но имаме изпълнения, които ме разочароват, пасове все едно се виждат за първи път. Отборът е физически зле! Контраатаките, които Хакан и Сусо опропастиха , кухия Кеси , който прави неща, които не трябва да прави всеки мач. Е , кой да настрои машинката? ! ?! Той се казва Гатузо. За този мач, аз бях сигурен, че ще ги бием, но и малкото положения ги осрахме. Накрая Лаксалт с Борини ще правят невъзможните неща :lol:
Има схеми на игра, в които като нямаш крила , просто ни ги използваш схемите.
Само ще ти припомня мачът с Лацио в Рим. Кой забрави, че има право на 3 ТРИ смени и загуби двете точки?
#piolioutnow

pissarov
Фен на Калчото
Мнения: 375
Регистриран: 20 юни 2018, 17:17
Has thanked: 61 times
Been thanked: 48 times

Re: 26/01/2019 Милан - Наполи

Мнение от pissarov » 27 яну 2019, 09:26

относно стадиона, италианците по навик си му викат Сан Сиро, както до 80та , факт е, че и спирката на метрото и дори официалният сайт са "stadio san siro". много рядко от италианци и коментатори по телевизията може да се чуе Джузепе Меаца. Нещо като Герена и "Георги Аспарухов". Мит е, че интеристите му викат така а миланистите иначе, поне по лични наблюдения

Потребителски аватар
MILANov
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1485
Регистриран: 20 юли 2018, 14:30
Has thanked: 303 times
Been thanked: 160 times

Re: 26/01/2019 Милан - Наполи

Мнение от MILANov » 27 яну 2019, 09:36

Всички са свикнали да му казват Сан Сиро.
Както каза колегата дори метро станцията се казва така. Макар толкова години вече да носи името Джузепе Меаца, много по-често в не официални разговори местните си го наричат Сан Сиро.
И още веднъж да кажа. Това е дома на Милан. Интер се натрисат да играят тук доста години след нас.
Тази сбирщина от имигранти, докери, сервитьори, гробищари, хамали и т. н. е лицето на не италианците. Или с две думи що е измекяр от цял свят е бил фен на Интернационале.
Сега в съвременния свят е малко по различно, но отново масата черни, жълти, дръпнати, кафяви и т. Н. са фенове на Интер.
Forza Milan,
Milan Campione,
Forza Milan il Milan ole,
Forza Milan il Milan ole,
Forza Milan,
Vinci per noi,
Forza Milan la Sud e con te,
Alé, alé, alé, alé,
Forza Milan, alé, alé...

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: 26/01/2019 Милан - Наполи

Мнение от cap7ainjack » 27 яну 2019, 09:52

Чалхана за пореден път НИЩО! Специалиста по изпълнение на свободни удари дори и това трябва да му се забрани да прави. Всеки път... Или в стената или в небесата.

Потребителски аватар
cinzano
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1413
Регистриран: 04 юни 2018, 22:53
Has thanked: 76 times
Been thanked: 105 times

Re: 26/01/2019 Милан - Наполи

Мнение от cinzano » 27 яну 2019, 10:03

Положението при което Калабрия беше изведен в наказателното поле на Наполи и при опита да центрира уцели Кеси е повече от показателно за моментните технически възможности на отбора. Във всеки мач има подобни отигравания, и аз лично незнам какво да мисля. Съмняваме всички играчи да са на толкова ниско техническо ниво, обяснението ми е, че се панират когато тръгват да атакуват, което пък навежда на мисълта че не се тренира по време на заниманията през седмицата.

Потребителски аватар
Rawaged
Фен на Калчото
Мнения: 113
Регистриран: 16 яну 2019, 21:27
Has thanked: 37 times
Been thanked: 25 times

Re: 26/01/2019 Милан - Наполи

Мнение от Rawaged » 27 яну 2019, 10:37

Здравейте, от много дълго време следя форума (сигурно 2 години вече) и чета мненията след мачове и по време на трансферите прозорци. Струва ми се готино да споделяме мнение и идеи за любимия отбор. След тази среща с Наполи има доста горчив вкус в устата, защото определено можеше да ги победим. Имаше моменти от мача, в които (изненадващо) бяхме ги натикали в собственото им поле! Без зъби сме в атака, но се надявам с футболното израстване на Кутро и голови нюх на полячето Пиятек, да станем доста по резултатни... Пък и едно истинско ляво крило ако имахме, ценя нямаше да има положението. Истината е, че изнесохме добър мач снощи, такъв в който не отстъпихме по нито един показател на борещия се за титлата вече втори сезон - Наполи. При все, че те имат доста по-обигран отбор и всички знаем що за треньор... Така че, това си е позитивен знак за бъдещето. Победата над Рома ще е задължителна за класиране в топ 4, със сигурност.

И все пак... Прави сте, че Кеси играе потресаващо от известно време насам, ама много лошо... Но момчето е на колко 22-23? Помним колко брутален сезон направи миналата година и теглеше халфовата линия, като двигател в средата на терена. Е, пожелавам си да се върне към същите изяви, а не да го продаваме. Както беше казал колегата над мен, просто основната му работа не трябва да е в атака... Същото, наистина, е положението и с Чалхан... Не лош пасаджия и поглед има, ама е тууурбо бавен на крилото... Малкюит можеше да пие 2 бири докато го чака да отвори крачка. Турчина трябва да е в центъра на терена, ако ли не и на пейката. И да се научи Пак как се биеха тия статични положения, че с тях стана известен, а ги е забравил тотално!
Изображение

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: 26/01/2019 Милан - Наполи

Мнение от cap7ainjack » 27 яну 2019, 10:39

Панират се със сигурност. За това правим постоянна преса, защото не могат все още да си намерят ритъма и да отиграват добре атаките.

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3295
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 44 times
Been thanked: 539 times

Re: 26/01/2019 Милан - Наполи

Мнение от zahari_acmilan » 27 яну 2019, 11:10

Не изиграхме лош мач. Даже си имахме по - чистите положения , въпреки ,че Наполи натискаха повече .
Хакан и Пакета направиха няколко доста добри комбинации м/у тях . Все пак имат по- малко от 120 минути заедно на терена . Трябва им време.
Вече друг е въпроса ,че не играят на правилните позиции.
Хакан въпреки огромния брак в играта вчера показа желание . Доста търсеше топката . Според статистиката е 2-рия играч на Милан след Калабрия играл най - много с топката. Има желание , но технически нищо не му се получава. Нито ударите , нито пасовете . Вчера той е играча от титулярите с най - много удари по посока вратата (6) ( От общо 14 за отбора) , и втория най - лош % успешни на подавания ( 83%) . Сусо е с най - лошия (78%).
Кеси за пореден път е играча пробягал най - много км , но за съжаление , както казаха и по-горе няма грам мозък в главата. Гатузо на пресконференцията си противоречи като казва ,че на Кеси работата на терена не е да вкарва , а в същото време го кара да се включва от 2-ра позиция в атака. Вчера това положение , ако беше класен халф го вкарваше .
Гатузо поредно дерби игра да не го загуби. Дано накрая сметките му излязат верни.
https://www.facebook.com/groups/41241447693/ forza forza forza
https://www.instagram.com/bulgariarossonera/ beer beer beer

Rassilon
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1764
Регистриран: 12 яну 2019, 09:33
Has thanked: 10 times
Been thanked: 210 times

Re: 26/01/2019 Милан - Наполи

Мнение от Rassilon » 27 яну 2019, 13:26

R. GULLIT написа:
27 яну 2019, 00:35
Rassilon написа:
26 яну 2019, 23:30
С оглед на показаното и от двата отбора, резултатът е справедлив.

П.п. Благодаря, че ме иронизирахте относно името на стадиона, наистина. :) Явно тук е странен хумора. Аз ще продължа да си гледам Милан винаги когато мога, а на всички Росонери пожелавам да се радват на много успехи с Милан. :)
Пич, не се обиждай на хората. Имай предвид, че стадионът се казва така в чест на играч, бил в редиците и на двата милански отбора. Легенда и на двата клуба, легенда на италианския футбол. Преименуван е така преди почти 40 години. И още нещо - не стадионът, а спортния комплекс, който включва още колодрум, писта за конни надбягвания, зали за няколко вида спорт, музей и се простора на територия няколко пъти по-голяма от стадиона се казва Сан Сиро. както и кварталът зад Курва Суд, всъщност. Няма място, на което стадионът официално да се пише Сан Сиро. Пак казвам - официално.

За мача - Кеси и отново Хакан - потрес. Към тях добавям Кутроне и Сусо, от който за пореден път се очаква повече, отколкото може да даде.
Смяната на Борини с Пакета' не я коментирам, но там Радо вече е казал всичко. Подобни мачове не се взимат само с лош поглед. Трябва футболен интелект. Трябва идея как да накараш една линия да се реорганизира и заиграе, а не да я закопаваш с еднотипни смени. Всеки път едно и също! Защото, ако някое от по-чистите положения на Наполи бяха влезли, пак щяхме да говорим как Карло е надиграл Гатузо. Всъщност, второто стана точно така и индивидуалните изяви на Мусакио с гредата и Пионтек с половин положение не бяха достатъчни за да говорим за домакинско предимство. Просто, за разлика от мача в Неапол, днес имахме щастието Зиелински да не вкара два пъти от 20+ метра. Но бе близо. Отново. Надиграни тактически второто по отношение на нападението, особено след смяната на Пакета'. Пионтек не можа да компенсира, зациклихме с изморените Хакан и Кеси, като черешката бе пародията на Борини в края. Наистина се разкъсаха линиите - споменава го и Ники. Което пак връща всичко на мислите за футболният интелект от Радовия пост. Да остави такъв Кеси 90+ минути на терена, но да махнеш Пакета' след показаното през първото полувреме...???? Извинявайте, ама само аз ли видях, че именно Пакета' дърпаше Хакан напред в изявите му и после всичко рухна? Ей от такива неа страдаме. Не е толкова важно да е без допуснат гол мачът. Важно е да вкараш ПОНЕ един повече. Е, с калабрийската мисъл няма да стане...
Важното е, че както след мача с Ювентус можем да заключим - играхме достойно голяма част от времето и не бяхме смачкани. Да де, ама това нищо не ни донесе. А бяхме Домакин!!!

Горчивината е в това, че можеше да ги бием и с три поредни победи да излетим в орбита. И много работи отново да зависят само от нас.
Много добре знам историята за името на стадиона, или поне така си мисля.

А за официално .... Бях писал и знам, че официалното му име е Джузепе Меаца, но, аз нарочно засегнах темата за това кой как нарича стадиона. Ако всеки уважаващ себе си журналист, без значение от клубните пристрастия .... Не е като журналисти да не са го казвали името на стадиона и в двата му варианта. А иначе, малко или много прозира пристрастието към даден клуб. А един журналист не бива да показва такива неща. Трябва да се стреми и да е обективен, без да показва симпатии към даден клуб. Може и да греша разбира се, но поне това е моето мнение. Един от последните такива журналисти които помня е Мичмана, Бог да го прости. Докато беше жив и коментираше, малко хора са знаели на кой отбор симпатизира - Левски. И да, не съм от този въпросен отбор, но, винаги когато съм гледал и слушал негови коментари съм се възхищавал на безпристраността му, доколкото е възможно разбира се.

Сега, за мача. Аз през първото полувреме видях празнота в средата на терена. Въпреки контузените играчи, все си мисля, че Гатузо би могъл да се справи по - добре. Още от миналата година аз лично съм за негова смяна, колкото и да има моментни изблици и успехи.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5803
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 726 times
Been thanked: 1166 times

Re: 26/01/2019 Милан - Наполи

Мнение от R. GULLIT » 27 яну 2019, 14:47

Capolavoro написа:
27 яну 2019, 07:57
R. GULLIT написа:
27 яну 2019, 00:35


Пич, не се обиждай на хората. Имай предвид, че стадионът се казва така в чест на играч, бил в редиците и на двата милански отбора. Легенда и на двата клуба, легенда на италианския футбол. Преименуван е така преди почти 40 години. И още нещо - не стадионът, а спортния комплекс, който включва още колодрум, писта за конни надбягвания, зали за няколко вида спорт, музей и се простора на територия няколко пъти по-голяма от стадиона се казва Сан Сиро. както и кварталът зад Курва Суд, всъщност. Няма място, на което стадионът официално да се пише Сан Сиро. Пак казвам - официално.
С риск да ме обвини някой, че съм блейка, аз никъде в Милано не съм видял табела "Джузепе Меаца", още по-малко на стадиона.
Няма и да видиш. Все пак табелите показват локации на местности, Сан Сиро е квартал в Милано. Футболната топка на табелката показва и посоката на стадиона, ако това визираш. Оттам идва името на стадиона, а не, че стадионът е кръстен на нещо/някого. Пак казвам това за спортния комплекс и цялото му съдържание. И да не забравяме, че преди да се появи футболен стадион там вече са били пистите за конни надбягвания, терен за крикет и колодрума зад оранжевия сектор :)

tachkata
Фен на Калчото
Мнения: 226
Регистриран: 10 дек 2018, 10:44
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Re: 26/01/2019 Милан - Наполи

Мнение от tachkata » 27 яну 2019, 16:18

Абе почваме лека по лека да оформяме някакъв отбор с времето. Надявам се от другия сезон да сменим треньора и ще е перфектно. В нападение ми се иска да гледаме вече кастильо , пиатек и сусо. Нямам представа защо не пуска кастильо в игра.. нямам думи просто .. 100 класи над борини и хакана е ..

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7153
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1517 times
Been thanked: 1338 times

Re: 26/01/2019 Милан - Наполи

Мнение от Capolavoro » 27 яну 2019, 17:05

R. GULLIT написа:
27 яну 2019, 14:47
Capolavoro написа:
27 яну 2019, 07:57


С риск да ме обвини някой, че съм блейка, аз никъде в Милано не съм видял табела "Джузепе Меаца", още по-малко на стадиона.
Няма и да видиш. Все пак табелите показват локации на местности, Сан Сиро е квартал в Милано. Футболната топка на табелката показва и посоката на стадиона, ако това визираш. Оттам идва името на стадиона, а не, че стадионът е кръстен на нещо/някого. Пак казвам това за спортния комплекс и цялото му съдържание. И да не забравяме, че преди да се появи футболен стадион там вече са били пистите за конни надбягвания, терен за крикет и колодрума зад оранжевия сектор :)
Не съм напълно съгласен. На всички е ясно, че документално стадионът е "Д. Меаца", което между другото ми е непонятно защо сме го допуснали, стадионът, който Милан е построил, да носи името на синьо-черна легенда, но идеятя ми е, че в града се срещат еднозначни табели, показващи истинското име на стадиона. Може би някъде пише стадион "Д. М", но аз лично не съм го срещал, докато другото се вижда почти навсякъде.
Прикачени файлове
9550547_orig.jpg
GetAttachment-3.aspx.jpeg
inaugurazione-metropolitana-M5-lilla-milano-29-aprile-2015-1.jpg
museo-san-siro.jpg
Milan_ticket-1024x576.jpg
Изображение

Rado
Фен на футбола
Мнения: 629
Регистриран: 05 юни 2018, 20:11
Has thanked: 115 times
Been thanked: 84 times

Re: 26/01/2019 Милан - Наполи

Мнение от Rado » 27 яну 2019, 18:05

geo0rgi написа:
27 яну 2019, 04:48
Колегата от братчедите да ме поправи ако греша но не се сещам и докато беше при тях да е докарвал някой стойностен играч.
Дори и в момента основните играчи са ни докарани от Галиани и Леонардо или дошли от школата.
Прав си, това бяха много тъмни времена когато въртяхме трансфери тип Гаргано, Скелото, Джонатан и т.н.
То вярно, че и кранчето вече беше пресъхнало, но този го свързвам само с тъжни неща :D
ORGOGLIOSI DI ESSERE GLI UNICI

Deyan
Любител на футбола
Мнения: 30
Регистриран: 21 окт 2018, 17:30

Re: 26/01/2019 Милан - Наполи

Мнение от Deyan » 27 яну 2019, 18:10

1E10BCF3-2D3E-4DAE-BC22-799E4B726262.jpeg

Заключена