План Милан през 2023/24

Теми за меркатото през сезоните
Forze
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1337
Регистриран: 24 юни 2018, 13:01
Has thanked: 419 times
Been thanked: 220 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от Forze » 17 май 2023, 15:30

vik rossonero 96 написа:
17 май 2023, 14:51
С топ 4 или не, са нужни огромни промени това лято. Изкореняване на всички плевели, оставяне всичко до кокал и изграждане около вече изградено ядро. Всичко друго ще е лепенка върху туптяща отворена рана. Трябват ни шевове.

Напускащи: Татарушану, Миранте, Бало-Туре (2/3 милиона), Габия (4/5 милиона), Дест, Флоренци (1/2 милиона), Бакайоко, Крунич (4/5 милиона), Брахим Диас, Месиас (1 милион), Ребич (6/8 милиона), Ибрахимович, Ориги (10/12 милиона).

Пристигащи:

1. Спортиело (0 евро) - ясен от няколко месеца, че ще е вице-Манян от новия сезон. Класи над мамалигата, считам го за надграждане.

2. Бенжамен Павар (12-15 милиона евро) - Има само още една година договор с Байерн и нещата са 50:50 при преговорите. На няколко пъти заяви, че иска да дойде при нас, оферта около 12-те милиона би трябвало да е достатъчна. Играч, който може да застане титулярно отдясно, но има опит и като централен и като ляв бранител.

3. Фабиано Паризи (8-10 милиона евро) - Алтернатива за Тео. В Емполи се представя много добре, работоспособен бек, който умее да преодолява съперници и да центрира. Нещо, което сегашната резерва на Ернандес може само на ФИФА.

4. Астер Вранкс (12 милиона евро) - За мен трябва да се откупи, а ако има шанс да намалим откупната клауза до 10 милиона още по-добре. Нямам идея защо Пиоли не му даде повече шансове този сезон, момчето всеки мач показва бързо обработване на топката, отлични дълги подавания, добра физика. Най-важното е, че като получи топката първото нещо, което прави е да види как може да я продължи позитивно напред, а не да направи пас, който не допринася с нищо. Може да бъде ключов както в схема с двама опорни, така и с трима в полузащита.

5. Дани Себайос (0 евро) - Искахме го още преди Джанпаоло да ни поеме. Много качествен вътрешен халф с отлична техника, перфектни пасове и удар. Може би единственият му минус е малко по-слабата физика, но това е поправимо. За свободен агент е перфектна опция.

6. Сергей Милинкович-Савич (30-40 милиона евро) - Вече е на 28 години, перфектна футболна възраст да направи следващата крачка в развитието си. Информациите са, че иска да остане в Италия, но Ювентус няма да имат финансовата възможност да го вземат, а в Интер добри халфове колкото искаш. Играч с опит в Калчото, с достатъчно добри статистики поредни сезони и то в отбор като Лацио, където никога не е бил заобиколен от кой знае какъв талант. Боец и мощен физически, което ще ни върне липсващото от напускането на Кеси.

7. Ноа Ланг (8-10 милиона евро) - Брюж са в сериозна каша пред УЕФА и трябва да продадат доста футболисти това лято, за да влязат в рамките на ФФП. Един от тях се пише, че ще е Ланг, към когото също имахме интерес. Много техничен, бърз и поливалентен. Може да играе както отляво, така и отдясно или зад нападателя. Крайно време е да вземем качествена алтернатива на Леао.

8. Деян Кулушевски/Рафиня (40 милиона евро) - Шведът не иска да се връща в Ювентус, докато Тотнъм все още не са сигурни, че могат да го купят. Трябва да пробваме да го отмъкнем - един от водещите играчи на "шпорите" докато Конте беше там. Играч, който познава Серия А, експлозивен, с добър изстрел и най-важното - не спира да търчи по крилото и покрива страшно голям периметър. Рафиня изглежда ще търси да си ходи от Барселона, а каталунците ще трябва да продават заради финансовото състояние. Бърз, енергичен нападател с добър ляв крак, центрира отлично. Не е толкова динамо по крилото като Кулушевски, но пък е доста по-техничен и остър. И двамата според мен биха паснали идеално.

9. Лоренцо Коломбо (обратно откупуване за 5 милиона евро) - Показа, че има качества за Серия А, макар и в отбор като Лече. Ще бъде полезен като трета опция при завръщането си, а кой знае, може се изкачи в йерархията с добри игри. Не само, че е наш юноша, но и ще ни е полезен с квотите за италиански играчи.

10. Джонатан Дейвид (50 милиона евро) - Тук трябва да е основната инвестиция - да се намери нападател, с който Леао да изгради дуо, което да носи голове. Дейвид къса мрежи във Франция, а връзката с Лил чрез Елиът трябва да помогне за по-добри преговори и формула на сделката. А и доколкото стана ясно новият договор на Леао им носи 20% при продажба на Рафа, така че е редно да направят един компромис с цената тук. Жиру е много ценен, но вече трябва да премине на втори план и да помага в закучени мачове, докато Дейвид е бърз, мощен нападател. Виждаме Осимен, който е със сходни характеристики какво прави в Серия А.

Напускащи: Около 36 милиона евро.
Входящи трансфери: Около 180 милиона евро.

Последните няколко години излизаме на минимални загуби, а този сезон при влизане в топ 4 може и на зелено да сме. Кардинале ако има капка мозък в кухата си глава ще инвестира яко сега, за да можем да се възползваме от добрите позиции в мониторинга от УЕФА.

И не на последно място - според мен този отбор трябва да премине на схема 4-3-3 с опорен халф. Нужен ни е полузащитник, който да стои пред защитата и да покрива зоната на Тео когато тръгва по-напред. Тонали и Бенасер пък са box-to-box халфове, нямат характеристики на опорни полузащитници, от което си патихме цяла година.

lineup (5).png
Petar Zanev написа:
17 май 2023, 15:20
Вик, доста добри опции си изброил, но сигурно няма фен на който да не му е ясно, че 150млн. Елиът няма да дадат за трансфери при никакви положения.
Според мен 50-60 е по-реалистично очакване и то само и единствено при класиране в ШЛ, което към момента изглежда невъзможно.

Иначе Савич няма вариант да е резерва на Тонали, поне 2 нива е над нашето момче към момента.
След интервюто на Малдини все повече си мисля, че трансферите ни ще са предимно непознати имена тип Вранкс, Тиау, ШдК и подобни...

Много тежко и много важно меркато ще е това.
Дано все пак влезем в ШЛ иначе и преговорите с всеки играч ще са по трудни.
Да, добър пост. Само че и аз мисля, че трудно ще извадим сума близо до 200 милиона, в последно време това се случи само при Фасобели и Леонардо и всички знаем как завършиха тези проекти. Ясно, че това лято наистина се налагат по-сериозни инвестиции, но по-реалистична ми се вижда сума между 60-100 милиона. Повече от това само, ако се справим много добре с продажбите или просто договорим наеми с опция, която ще се активира в идните години. Ако не друго хубавото на толкова напускащи е, че ще се освободи бюджет за заплати, което се надявам да "развърже" малко ръцете на Малдини, за да търсим по-качествени опции.

p.s. слагам цитат, защото дългия пост остана на предната страница и редно да се вижда и на тази.

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от vik rossonero 96 » 17 май 2023, 15:37

Факт, инвестицията е голяма, но и Малдини го каза - без изваждане на пари ще гледаме към този 1/2-финал поне десетина години напред като най-големият ни европейски връх. Иначе само от този сезон проектните приходи са около 250 милиона евро. Само от Шампионска лига сме към 90 милиона евро. 2/3 от тях да идат за покриване на заплати и останалите малки дългове и наеми на Сан Сиро и други редовни разходи, оставаме с около 80 милиона. Ако Джери може да извади или по-скоро намери 1.2 милиарда евро да ни купи, ще е смешно да не може да инвестира 100 милиона.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4071
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от Casciavit » 17 май 2023, 15:38

Себайос мисля, че ще иде в Неапол. Към Ноа Ланг съм силно скептичен. Но ако вземем Кулушевски и Дейвид, добавим Коломбо и запазим Леао, определено ще вдигнем нивото в нападение неимоверно. Жиру ще играе една идея по-малко, но ще помага с опита си в Европа и в закучените мачове в Серия А.

Аз мисля, че има един невралгичен пост и той е в централната линия. Овакантената позиция на Кесие, за която така и не взехме достоен заместник. Харесвам Сандро Тонали, както и Побега и смятам, че имат потенциал за развитие, но за целта трябва да играят със силни партньори до себе си. Ако такива не бъдат взети, и те няма да вдигнат нивото и да израстнат и ще започнат постепенно да тъпчат на едно място. Исма е вън от сметките поне до Коледа, Крунич е тотал щета, Адли е с неясно бъдеще. Мисля, че трябва да инвестираме в стойностен централен халф, който да е добър и в двете фази на играта. СМС е точно такъв, при това със солиден опит по италианските терени, но дали Елиът ще се бръкнат сериозно за играч на 28 години, си остава загадка.
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7320
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от drzzd » 17 май 2023, 16:30

Верати искал да си ходи от ПСЖ, които пък нямало да го спират. Само казвам :D
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от vik rossonero 96 » 17 май 2023, 16:32

Този е гоба, 100% ще иде при тях.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от Ne13sta » 17 май 2023, 18:40

Ние нямаме треньор, вие селекция редите.

Вранкс титуляр, а Милинкович-Савич резерва на Тонали няма как да се случи дори и на футболен мениджър. И там ще се размрънка сърбина. :lol:

Това за Кулушевски ще се направя, че не съм го прочел. Този е по-ялов не от Месиас, а дори от Салемакерс. Колкото и да е трудно да се постигне това от атакуващ футболист. А на всичко отгоре играе с Хари Кейн и Сон. Теърдо не!
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от vik rossonero 96 » 17 май 2023, 18:50

Само не разбрах как видяхте, че искам СМС да е резерва на Тонали? :) Като съм написал на всички позиции кой къде може да играе не кой ще е титуляр. :) Ама карай. Забравих да сложа Татарушану титуляр, че е мега як. :)

А това, че Кулушевски е ялов на база сезон в Тотнъм, който в момента и Лече ще бие и аз ще се направя, че не съм го видял. :) Ако всичко за един футболист опираше до сухата му статистика от последния сезон, то и Меси в първата година в ПСЖ тябваше да струва 20 милиона, защото имаше 11 гола по спомен.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от Ne13sta » 17 май 2023, 18:55

Кулушевски беше слаб и в Ювентус. А да правим паралели с Меси е направо смешно.

Относно Тонали и Савич - тия няма как да се конкуритат за една позиция. Това просто е невъзможно. По простата причина, че са 5 класи над всички останали халфове, които си изредил.

За Татарушану ми е все тая. И с Манян ни дупчи, който ни хване. Ако ще и господ да пази, с това смешно треньорче нищо няма да се промени.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7320
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от drzzd » 05 юни 2023, 16:38

Може би тук ще е най-правилно да пусна един възможно най-кратък и обобщен разчет на сезон 2022/23. Все пак случилото се през вече изминалия сезон трябва да е пряко свързано с планът на отбора за сезон 2023/24.

Оценка: 4.5/10. И то по милост.

На някой може да му се стори ниска оценката, на друг висока, но това е моята реалност. Оценката не е по-ниска, само заради полуфинала в ШЛ. Целта беше защита на Скудетото или поне второ място в Италия + елиминации в ШЛ, реалността я виждаме.

Не знам за кой път ще го кажа, но Пиоли допусна чутовна деградация с отбора, с който стана шампион само сезон по-рано. Да, с малки промени (Кесие и липсващ адекватен заместник), но с генерално запазено ядро от футболисти + Златан в съблекалнята или близо до отбора. Неспособността на Пиоли да интегрира голяма част от новите попълнения, твърдоглавостта, що се отнася до определени футболисти, които се превърнаха в неизменни титуляри , както и неспособността в пореден сезон да биеш селски и затворени отбори, както и интер, се оказаха пагубни. Този сезон го спаси единствено наказанието на гобите. Не е победата срещу тях, не е и тази срещу Наполи, не са и победите срещу Тотнъм и неаполитанци в ШЛ. Само отнетите точки. На практика оставахме на 2 точки зад ювентус.

И така, ето и една мини класация за сезон 2022/23 от мен:
Играч на сезона: Леао
Флоп на сезона: Ориги/Ребич + Пиоли
Най-добър мач: 0-4 срещу Наполи
Любим момент: ШЛ вечерите
Най-добър гол: Тео срещу Лацио
Най-добър трансфер: Тшау
Най-слаб трансфер: ШДК
Най-подценен играч: Бенасер (за пореден сезон)
Най-надградил формата си играч: Алексис

(пуснете и вашата класация)

Какво е нужно за идния сезон? Висок клас дясно крило, резерва на Тео, адекватна резерва на Леао, десен бек, минимум два титулярни халфа (заради контузията на Исма), както и млад, но стабилен нападател.
Нужна е и продажба на маса футболисти: Ребич, Ориги, Месиас, Крунич, Бало-Туре, Габия, Васкез и Флоренци. Както и раздяла с Татарушану, Дест, Бакайоко, Браим, очевидно и Вранкс и Адли (наем), за които според мен място в отбора има, но реалността ще бъде друга.

Това са общо 14 футболиста (15 с Ибра), които трябва да бъдат заменени с 6-7 нови + 1-2 завръщащи се от наем + още 3-4 имена от школата. Така бройката на групата отново ще се възстанови до нужната.

Кои да бъдат новите: Спортиело, Камада или Гюндоган, СМС, Паризи, Мазоки, Ди Мария, Ноа Ланг, Джонатан Дейвид, както и Балданци, но да остане под наем в Емполи за един сезон
Кои да се завърнат: Малдини, Лазетич/Коломбо
Кои да бъдат интегрирани: Траоре, Боцолан, Елету/Сталмак и може би Ел Хилали

Разход за нови: между 80 и 100 млн. евро
Нужен чист бюджет: 70 млн.
Допълнително от изходящи трансфери: между 15 и 30 млн.

Може би пропускам нещо, но за сега е това. Ще допълвам при нужда.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от cuorerossonero » 05 юни 2023, 17:10

Аз чакам Пешо да му дръпне един подобен анализ. :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
hotboyz
Forum moderator
Мнения: 2125
Регистриран: 04 юни 2018, 16:52
Has thanked: 793 times
Been thanked: 411 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от hotboyz » 05 юни 2023, 17:32

Очаква се тези дни да има среща между Джери и Малдини относно трансферите. Нека да видим след това какво ще става.
Изображение

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от vik rossonero 96 » 05 юни 2023, 17:35

Аз май даже четох, че днес Паоло и Масара са отишли в хотела, където спи Джерката. Като го познавам колко пари има сигурно е в някой Holiday Inn. :D
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4071
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от Casciavit » 05 юни 2023, 17:37

Сигурно American Express-ката му е отказала плащане и Малдини е отишъл да спаси положението.
Изображение

Потребителски аватар
F.Inzaghi_9
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1401
Регистриран: 05 юни 2018, 18:08
Has thanked: 116 times
Been thanked: 179 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от F.Inzaghi_9 » 06 юни 2023, 01:06

Потенциалния ни титулярен състав за новия сезон.

-----------------------------Жиру-----------------------------

Нов(5-10М)----------Бенасер/ШДК----------Месиас/Сале

-----------------Тонали/Побега-----Крунич-----------------

Бало-Туре------Томори/Кяер------Тчау------Калабрия

--------------------------Спортиело--------------------------

Потребителски аватар
goshostoo
Фен на Милан
Мнения: 575
Регистриран: 05 юни 2018, 01:13
Has thanked: 88 times
Been thanked: 158 times

Re: План Милан през 2023/24

Мнение от goshostoo » 20 юни 2023, 11:04

Дотук са продадени над 30 000 сезонни билета.
Tu Sei Tutta La Mia Vita - A.C. MILAN

Отговори