Трансферни слухове (лято 2023)

Теми за меркатото през сезоните

На коя позиция се нуждаем най-много от подсилване?

Вратар
0
Няма гласове
Краен защитник
2
2%
Централен защитник
0
Няма гласове
Дефанзивен полузащитник
12
13%
Централен полузащитник
5
6%
Плеймейкър
11
12%
Крило
33
37%
Централен нападател
27
30%

Общо гласове: 90

Потребителски аватар
Aliken
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 07 юни 2018, 13:57
Has thanked: 306 times
Been thanked: 189 times

Re: Трансферни слухове (лято 2023)

Мнение от Aliken » 31 яну 2024, 17:27

С две думи, бихме взели Халанд/Мбапе ако изпадне за 5-6млн... :D
Изображение

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 395 times
Been thanked: 749 times

Мнение от Casciavit » 31 яну 2024, 17:59

Не става, ние имаме таван на заплатите. :D

Бе ние хубаво се бъзикаме, ама дано Фурлани не вземе да доведе поредния Мейте или Бало-Туре, че си такова таковата. rolleyes
Изображение

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 327 times
Been thanked: 537 times

Мнение от Dawnweaver » 31 яну 2024, 21:52

Ще пророня една мъжка сълза за Демирал :D

Безобразна работа на скаутското звено този сезон. Взеха целите на Малдини ( РЛЧ и Пулисик , донякъде и Чуквуезе и Муса , но те май бяха 2-3ти опции ) и толкова. Само за Райндерс не съм сигурен дали не е забелязан след Малдини, но се съмнявам.

Cafu
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 214 times

Мнение от Cafu » 31 яну 2024, 22:19

100% тези играчи са следени отдавна от Малдини и самия Масара. Дали точно тях е щяло да вземем е друг въпрос вече. Аз мисля, че няма да вземем никой, надявам се на смяна на собствеността, тогава каквито и да е входящи трансфери тази зима ме би трябвало да има.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 710 times
Been thanked: 1155 times

Мнение от R. GULLIT » 31 яну 2024, 22:30

Dawnweaver написа:
31 яну 2024, 21:52
Ще пророня една мъжка сълза за Демирал :D

Безобразна работа на скаутското звено този сезон. Взеха целите на Малдини ( РЛЧ и Пулисик , донякъде и Чуквуезе и Муса , но те май бяха 2-3ти опции ) и толкова. Само за Райндерс не съм сигурен дали не е забелязан след Малдини, но се съмнявам.
За Рейндерс се знаеше още средата на април. Естествено, че е цел на Паоло и Масара.

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд

Мнение от Casciavit » 01 фев 2024, 12:22

Ако е вярно, че Фурлани напуска лятото, то значи с нищо няма да го запомним. Освен с продажбата на Тонали, разбира се. Не съм убеден, че дори Йович е негов трансфер.

РЛЧ, Пулишич, Чуквуезе и дори Окафор са все играчи, които бяха следени много месеци по-рано.
Изображение

Потребителски аватар
nikossf
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 26 яну 2019, 20:58
Has thanked: 131 times
Been thanked: 266 times

Мнение от nikossf » 01 фев 2024, 14:10

Продължават да циркулират слухове, че Антонио Конте ще бъде следващият старши треньор на Милан, а заедно с това се появиха и първите хипотези как би изглеждал тимът под негово ръководство.

По-рано през седмицата Лука Момблано направи сегмент на живо по Телеломбардия, в който заяви, че Конте е постигнал устно споразумение да поеме Милан и оттогава слуховете отново се усилиха.

Сега същата станция изказа хипотеза как Конте може да се опита да постави своя отпечатък върху отбора на Милан, като ще разполага с бюджет в размер на около 180 милиона евро.

Меркатото ще бъде финансирано чрез 50 милиона евро, които ще дойдат от класирането за Шампионската лига, но също и от потенциалните продажби на Рафаел Леао и Фикайо Томори, които ще донесат съответно около 90 милиона и 40 милиона евро.

В отбраната италианският треньор би поискал по-физически и доминиращ във въздуха централен защитник, така че клубът ще трябва да похарчи 40 милиона евро, за да привлече Алесандро Буонджорно от Торино.

На позицията на крилото той би избрал Джовани Ди Лоренцо от Наполи, за когото се твърди, че е сред играчите, които е поискал в преговорите със Златан Ибрахимович, и ще струва около 30 милиона евро.

Родриго де Пол от Атлетико Мадрид е друг играч, който Конте би искал, бивша цел на "росонерите", като аржентинецът ще струва около 40 милиона евро.

Нападението ще бъде изцяло променено, като нито Джошуа Зиркзее, нито Бенямин Шешко, за които имаше слухове ще се присъединят към Милан. Вместо тях ще пристигнат Адемола Лукман (Аталанта, 40 милиона евро) и Ромелу Лукаку (Челси, 30 милиона евро).

Capture.JPG
"We will be a team of devils. Our colors will be red like fire and black like the fear we will invoke in our opponents." 1899, Herbert Kilpin

Cafu
Тартор на Курва Суд

Мнение от Cafu » 01 фев 2024, 14:42

Дано да няма грам истина в това. Не виждам никакво надграждане, дори напротив. Даже и ШЛ няма да хванем догодина.

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 857 times
Been thanked: 503 times

Мнение от Petar Zanev » 01 фев 2024, 14:46

Перуката и с отбора ни от 2016 ще влезе в топ4 на Калчото -> ясна му е играта, както се казва в забавните коментари по БТВ медиа груп :D
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд

Мнение от Casciavit » 01 фев 2024, 16:14

Cafu написа:
01 фев 2024, 14:42
Дано да няма грам истина в това. Не виждам никакво надграждане, дори напротив. Даже и ШЛ няма да хванем догодина.
Ние, ако вземем Лукаку, Адемола Лукман, Де Паул, Бонджорно и Ди Лоренцо, ШЛ със сигурност ще я хванем, пък било то и с Абате като треньор. Друг е въпросът, че уж си говорим за надграждане /разбирай Скудето и елиминации в ШЛ/, а това с Конте не знам дали ще се случи.

Перукан да дойде и да подпише за 1 сезон с 4 милиона заплата с клауза да му скочи на 8 милиона, ако вземе Скудетото. В противен случай - не, благодаря.
Предпочитам да пестим кеш за Клоп или Тухел.
Изображение

Pendov
Фен на Калчото
Регистриран: 04 юни 2018, 16:14
Has thanked: 81 times
Been thanked: 53 times

Мнение от Pendov » 01 фев 2024, 16:26

Този проекто-състав е като "юмрук в корема" за всеки фен на отбора. И като схема и като изпълнители. Грозна гледка.
И макар всичко това да дава сериозна заявка за спечелване на скудетото и успехи в краткосрочен план, някак не съм убеден, че в средносрочен хоризонт нещата ще се развият благоприятно.
Конте е пословичен с чепатия си нрав и е въпрос на време да си тръгне от отбора, малко или много със скандал. Дори преди това да ни е донесъл някоя и друга купа след него и потоп...
Грозен футбол, срамно поведение и безцеремонно отношение - не мерси.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1303 times
Been thanked: 1512 times

Мнение от drzzd » 01 фев 2024, 17:23

Ясно, че тоя нареден състав е съчинение на медиите, но аз да си питам. Къде по-точно е Пулишич в цялата картинка? Щото Леао е ясно, че отива на тезгяха, очевидно. Но и Крис ли ще го продаваме? След само сезон, щото да се угоди на перуци и мократа му прищявка да играе с 3-5-2? @Pendov добре го е написал. Абсолютен юмрук в корема.

Иначе относно Конте, вчера бях тръгнал да пиша в последното си мнение в темата на Пиоли, че слуховете за него и явната му прегръдка със Златан хич не ме обнадеждават, ама реших да не изпадам в излишни подробности. Сега обаче няма да са такива, защото това по-горе е отвратително и в случая мен ме фрустрира.

Ако има сравнително именит треньор, на който и малките деца му знаят подхода и стила на футбол, то това е именно той. Схемата 3-5-2 я практикува в Англия с 2 отбора, в Италия с 2 отбора и дори е напът да го направи и с трети. Бих казал, че стила му на игра проработи единствено в Челси, където се справи с конкуренцията на силни Тотнъм (тогава) и Ман Сити. С Ювентус титлите му си бяха откровени подаръци и то по време на огромния спад на нивото в Серие А. С Интер успя да спечели титлата, само защото конкуренцията беше слаба, а краят на "хегемонията" на Юве вече ясно личеше, че идва още предните сезони. Просто тогава нямаше кой да ги бутне. И така, извън успехите на местно ниво, Конте винаги е бил разкриван. Последният път беше на финала на Лига Европа, където Севиля направиха за смях бъдещия му шампионски отбор. С Тотнъм дори не искам да коментирам нивото, което показа. Купиха му футболисти за стотици милиони и накрая наш Пиоли го уволни след като го отстрани в ШЛ.

Да, вероятно Конте ще е някакво надграждане на статуквото, но това някакво надграждане не звучи достатъчно сериозно, а и ще е скъпо, претенциозно и с лайнян характер, какъвто не приляга на името Милан. Подобни хора далеч от клуба! Предпочитам да се даде шанс на Абате.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Cafu
Тартор на Курва Суд

Мнение от Cafu » 01 фев 2024, 22:00

Съгласен съм напълно с горното мнение, за мен Конте е свършен треньор, който в някои аспекти може да е по-добре от Пиоли, но няма да е във всички. Друго, дори и да дойде, едва ли ще се задържи повече от сезон-два. Доказан евроидиот, с претенции за бюджет, освен това е гадна гоба.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1303 times
Been thanked: 1512 times

Мнение от drzzd » 01 фев 2024, 23:14

Прозорецът официално затвори. Да видим какви ги сътвориха нашите.

Входящи трансфери:
- Матео Габия: 24, централен защитник, прекратяване на наем, инвестирани €0, договор до 2026;
- Филипо Терачано: 20, десен халф, перманентен трансфер, инвестирани €4,5 млн. + €1 млн. под формата на бонуси + 10% в посока Верона при бъдещ трансфер, договор до 2028.

Изходящи трансфери:
- Девис Васкез: 25, вратар, сух наем в посока Асколи, €0;
- Марко Пелегрино: 21, централен защитник, сух наем в посока Салернитана, €0;
- Раде Крунич: 30, халф, наем със задължение за закупуване, Фенербахче, €4,5 млн. + €0,5 млн. под формата на бонуси;
- Даниел Малдини: 22, атакуващ халф, сух наем в посока Монца, €0;
- Лука Ромеро: 19, дясно крило, сух наем в посока Алмерия, €0;
- Шака Траоре: 19, ляво крило, наем с опция за закупуване, Палермо, €8 млн. опция + €2 млн. под формата на бонуси + 15% при бъдеща продажба.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 327 times
Been thanked: 537 times

Мнение от Dawnweaver » 02 фев 2024, 00:26

Това всичко много намига на една смяна на собствеността в близко бъдеще.

И ако слуховете за арабските фондове и Малдини са верни се надявам това да означава, че Конте и хора с подобно на неговото поведение няма дори да приближат Милан.

Отговори