Трансферни слухове (януари 2023 г)

Теми за меркатото през сезоните
Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 515 times
Been thanked: 1708 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от vik rossonero 96 » 17 яну 2023, 13:12

Нашите да не му мислят, а да кихат още сега 4/5 милиона за Ауар и да идва да се обиграва отсега. Браим с неговите два добри мача на 20 въобще да не остава тук, а Де Кетеларе сега май ще трябва да е по-скоро централен нападател.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 346 times
Been thanked: 2303 times

Мнение от cuorerossonero » 17 яну 2023, 15:51

Вики, от Де Кетеларе център нападател няма да стане, просто той не е такъв (освен като пожарен вариант) и почнем ли да го мъчим на тая позиция, още повече ще го скапем.
За мен момчето има видими качества като атакуващ халф, но след контузията психически някак се срина и самият той в момента не си вярва, че може да се справи в Милан. А последното е ключът за бараката. С него трябва да се работи на ниво психика, да счупи гипса, дето го е налял и да започне да играе без да му пука. Така и останалите ще му се "доверят" и ще почнат да играят с него, защото неговата позиция е ключова за атаката в градивен план.
Когато спре да се чуди какво да прави с топката - дали да лъже, да бие или да подава, тогава могат да му се получат нещата.
Успокоение и надъхване от треньора и помощ от съотборниците му - за мен това е пътят. Без да му сменяме позицията в момент, когато очевидно още търси себе си.
"Quando indossiamo questa maglietta rappresentiamo noi ma anche milioni di tifosi in tutto il mondo. E' fondamentale per noi dare il massimo".

Davide Calabria.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 924 times
Been thanked: 877 times

Мнение от drzzd » 17 яну 2023, 16:08

Ще си позволя да споделя и моите 2 стотинки по темата.

И Леао така в началото го мъчеха като централен нападател, всички помним колко ялов беше там. Един креативен играч не бива да бъде пращан на върха на атаката, особено, когато отборът му трудно го захранва с топки. Жиру затова е и толкова успешен. Абсурдно бавен футболист с никаква техника, но връчиш ли му топката, дори и неудобно, все някак намира как да я прати в посока вратата. И Пипо беше такъв.

ШДК трябва да си остане зад нападението и по никакъв начин да не бъде експериментирано с него, освен в крайна нужда. С едно по-остро и креативно дясно крило, Леао и Жиру напред, плюс постоянна работа върху себе си (психика и чисто футболни тренировки), ще намери нужното спокойствие. Вече е показал, че има поглед върху играта и че разполага с качества. Остава само да се отпуши.
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд

Мнение от drzzd » 18 яну 2023, 12:18

А дано 🤞

Изображение

dadino
Фен на Милан
Регистриран: 24 сеп 2018, 00:39
Has thanked: 75 times
Been thanked: 82 times

Мнение от dadino » 18 яну 2023, 12:52

drzzd написа:
18 яну 2023, 12:18
А дано 🤞

Защо така? Браим Диаз винаги се бори за титулярното място, когато не го получава и се раздава на максимум. Не мисля, че е по - лош футболист от останалите в отбора, особено, играещите на неговата позиция.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 849 times
Been thanked: 1316 times

Мнение от Ne13sta » 18 яну 2023, 12:56

Със сигурност е по-полезен от Де Кетелаере и Крунич. Също и от Сале/Месиас на десния фланг. За Адли няма как да знаем, по простата причина, че Пиоли дори не му дава шанс.
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд

Мнение от drzzd » 18 яну 2023, 13:00

Много пъти съм изказвал мнението си по темата. Този път ще съм максимално кратък.

Браим е наистина много борбен футболист, но с много ограничени качества. Вкарвал е неведнъж важни голове за нас или е подавал за такива, но в 90% от времето си прекарано на терена, виждаме едни и същи адски досадни грешки. Или поне аз ги виждам и наистина ми е дошло до гуша от тях. Прекалено държане на топката и накрая лесно загубен контрол върху нея. Куп сгрешени пасове, никаква сила на удар, а когато се пробват такива от далечно разстояние, най-често отиват извън вратата или в ръцете на вратаря, без грам опасност за него. Да, на моменти има проблясъци с добър поглед върху играта и креативност, но отново казвам, това се случва много рядко.

Не мисля, че тези му качества отговарят на амбициите на клуба и на номера, който носи на гърба на фланелката си. За наем е чудесен футболист. Просто не искам клубът да инвестира в покупката му.
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд

Мнение от drzzd » 18 яну 2023, 13:24

Добавка към горното.

Ето малко CAM, които стават свободни агенти през юни 2023 и част от които бих предпочел да видя на мястото на Браим:

- Илкай Гюндоган (Ман Сити + CM);
- Хюсем Ауар (Лион + CM)
- Даичи Камада (Франкфурт);
- Тома Льомар (Атлетико);
- Мануел Ландзини (Уест Хям);
- Марко Ройс (Дортмунд);
- Марко Асенсио (Реал Мадрид + RW);
- Лукас Моура (Тотнъм + RW);
- Иско (в момента е без клуб)

Както виждате, част от тях играят и на други позиции.
Изображение

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 262 times
Been thanked: 491 times

Мнение от Casciavit » 18 яну 2023, 14:06

Трябваше да помислим за Деле Али лятото. За друг и без това нямаме никакъв шанс докато скъсаняка е собственик.
Изображение

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд

Мнение от drzzd » 18 яну 2023, 14:27

Деле Али е тотал щета. Дори и в Бешикташ не го искат и се очаква да му прекратят наема и да се завърне в Евертън, където също не успя да се наложи.
Изображение

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 346 times
Been thanked: 2303 times

Мнение от cuorerossonero » 18 яну 2023, 14:35

Аз за Брахимчо отдавна съм си казал мнението и до момента с нищо не го е променил - за мен това момче е втори лек нападател, а не атакуващ халф. Макар и двете позиции на терена да са доста близки чисто географски :D , необходимите характеристики на играчите са бая различни.
А Деле Али - ЪпсурТ! Този изгасна преди истински да е светнал. Чак до там не сме я закъсали.
"Quando indossiamo questa maglietta rappresentiamo noi ma anche milioni di tifosi in tutto il mondo. E' fondamentale per noi dare il massimo".

Davide Calabria.

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд

Мнение от Casciavit » 18 яну 2023, 15:56

Той и Таарабт беше тотал щета, ама ги правеше криви в Серия А цял полусезон. Дойде като резерва в КПР, които са по-зле от Бешикташ със сигурност.

Деле Али в най-лошата си форма, пак е по-добър от Месиас в най-добрата си.
Един посредствен футболист като Деулофеу също ги правеше хахо-хихи в началото. Имаме нужда от нещо различно.
Последна промяна от Casciavit на 18 яну 2023, 15:58, променено общо 1 път.
Изображение

Cafu
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 87 times
Been thanked: 149 times

Мнение от Cafu » 18 яну 2023, 15:58

Не мисля, че ни трябва човек точно на тази позиция, при положение, че имаме 3ма играчи там. Ако си тръгнат двама, може да докараме един.

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд

Мнение от Casciavit » 18 яну 2023, 16:01

Мисълта ми е, че е по-добре да привличаме бивши величия, в добра футболна възраст, които някога са били нещо, отколкото пицари от Серия Б в лоша в футболна възраст, които никога не са били нещо особено.

Деле Али очевадно има някакви проблеми, но ако получи още един шанс не се знае какво ще излезе там.
Въпросът е да се задейсваме и да осигурим 1-2 играча под наем за дълбочина най-малкото. Фестър умееше да привлича качествени играчи под наем от богатите отбори през зимната пауза.
Изображение

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 515 times
Been thanked: 1708 times

Мнение от vik rossonero 96 » 19 яну 2023, 20:44

Модуеке от ПСВ познайте къде отива? Да, Челси. 35 милиона. Докато не ни хване читав собственик само ще гледаме с пръст в.... носа.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Отговори