Трансферни слухове (януари 2023 г)

Теми за меркатото през сезоните
Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7184
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от Capolavoro » 11 ное 2022, 11:37

Начало на меркатото в Италия: 2 януари 2023
Край на меркатото в Италия: 31 януари 2023
Нов проект (2).jpg
Изображение

Потребителски аватар
Pacetoo
Фен на Милан
Мнения: 691
Регистриран: 20 апр 2019, 15:01
Has thanked: 293 times
Been thanked: 74 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от Pacetoo » 11 ное 2022, 12:31

Чудесна снимка, дано е на късмет и вземем пари от него, или пък да преподпише при нашите условия.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от R. GULLIT » 11 ное 2022, 17:57

Сашо е визуализирал последната смяна на Леао. Нищо конкретно :D

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от drzzd » 11 ное 2022, 21:48

Не знам за входящите, но изходящите трябва да бъдат: Месиас, Ребич, Дест и Адли.

Първите двама с цел продажба и набиране на някакъв капитал, третият обратно в посока Барселона, и Адли някъде под наем, особено ако няма да му се дава шанс.

На мястото на първите двама задължително трябва да се вземат класни заместници. За лявото крило силно се надявам на Ноа Ланг за заместник на Анте, а отдясно е крайно време да се инвестира по-сериозна сума за титулярно крило.

Ще отделя няколко за дясното крило, тъй като за мен има два логични варианта, върху които не е лошо да се мисли.
  • Вариант едно и най-реалистичен такъв: Опитно крило с висока класа. Тук има не малко опции за разумни пари, една от които е Рияд Марез (31). Договорът му изтича през 2025, а цената му според маркета е 30 млн. Горе долу толкова според мен биха го довели на Сан Сиро. Друга опция е Марко Асенсио, който лятото бая дъвкахме. На 26 е, цената му не би трябвало да е проблем, предвид че договорът му изтича през юни. И трети избор виждам в лицето на Лукас Моура (30), който този сезон е резерва в Тотнъм, но вярвам, че все още има какво да даде. Особено в Италия. Договорът му изтича през 2024, а цената му е около 12 млн, но едни десетина биха били достатъчни според мен. Друг е въпросът дали Конте ще го пусне точно при нас и то точно преди мачовете ни срещу тях. Матео Политано (29). Споменавам го най-вече защото е италианец и защото е наистина достъпен. Договор до 2024 и цена в маркета около 20 млн. евро. Играе страхотен сезон в Наполи, но и не е пръв избор на Спалети. Ще е далеч по-добре от наш Джуниър.
  • Вариант две: По-млад футболист с потенциално висока класа и висока цена. Преди да изредя имената, е редно да спомена, че изборът тук е крайно ограничен. Повечето млади и класни десни крила изглеждат почти невъзможни за спазаряване.
    Започвам с Кристиян Пулишич (24), макар и да не ми е топ избор. Едно от малкото достъпни крила на пазара. Очевидно в Челси няма да се залага на него толкова, колкото на него самия му се иска, та при нас определено игрово време ще намери. Освен това е американче, на РедБърд това ще им се хареса. Цената му е към 40 млн. и пада, а договорът му изтича през 2024. 30 млн. ще са предостатъчни за подписа му, но си мисля, че конкуренцията за подписа му също ще е голяма. Усман Дембеле (25) и Федерико Киеза (25). И двамата са ми крайно нереалистични имена, но ги споменавам защото всичко се случва във футбола. Първият беше изпаднал в немилост и заради конузии и заради форма в Барса и бе на ръба да си тръгне за без пари, но в крайна сметка през лятото преподписа до 2024. Отново намери себе си, но очаквам още идното лято да си тръгне. В момента цената му е към 60 млн. и не очаквам какъвто и да е шанс за нас, освен ако не решим да инвестираме наистина висока сума за дясно крило. Ситуацията с Киеза е сходна от гледна точка на шанс. Контузията му отмина и тепърва ще иска да се доказва в юве. Шанс за него бихме имали, само ако веждата е опрян до стената финансово. И тук някъде изборът сред по-младите приключва. Има не малко 20-годишни лъвчета, които или ще са адски недостъпни, като Родриго например (80 млн.) или ще са крайно неизвестни, които никой няма да чака да се развият.
Overall, мнението ми е, че тук не ни трябва футболист, който никой не познава, първо защото си имаме младо дясно крило, което има потенциал да се развие още, второ, защото е крайно време да вкараме класа в състава, и трето, просто защото достъпните десни крила са все такива, които вече имат опит зад гърба си.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от R. GULLIT » 11 ное 2022, 22:00

На фона на горния пост само да спомена, че Месияс май пак е с контузия и пропуска Виола. На практика дясно крило нямаме, освен ако спешно Ребич не започне извънредни тренировки за поста дясно крило. Или Диаз/Кетеларе да са среда/дясно...

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7184
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от Capolavoro » 12 ное 2022, 13:51

Al momento il problema più grande è rappresentato da una richiesta d’ingaggio dell’entourage del portoghese da circa 8/9 milioni che il club rossonero non sembra intenzionata ad accontentare.

via
@86_longo
8-9 млн били последните искания на агента на Леао
Изображение

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от Ne13sta » 12 ное 2022, 14:08

Продавай още зимата! И да му предложим 8, ще поиска 10.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от drzzd » 12 ное 2022, 14:14

Сити щели да се надцакват с Челси за него. Говори се за сума около 105 млн. паунда. Да дават Марез и още 80 млн. и да се приключва с тая сага. Тия 80 преспокойно могат да се реинвестират в покупка на Микхайло Мудрик от Шахтьор, че и ще останат предоволно пари в касата.

Иначе ей го Мудрик по какво екипче тренира във фитнеса :)
FgVWGbQWAAIW0h4.jpg
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11136
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от vik rossonero 96 » 12 ное 2022, 14:26

Заеби го тва с екипите :D Той и Пьонтек имаше кърпа на Милан, и Раде цял живот искал да е при нас ама единият тотално флопна, а другия не можем да го дишаме. :D

А иначе за 105 милиона паунда го пращам Леао с първия чартър. rolleyes
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от drzzd » 12 ное 2022, 15:48

Aко момчето има някаква носталгия по Милан, то едни евентуални преговори биха могли да са доста по-лесни. Снимки на адекватни футболисти и таланти с фленлката на Милан никак не са ми безразлични, особено в днешни дни при наличието на новите грандове. Иначе Мудрик си е топ талант и то не от днес. Освен това показа на какво е способен на международно ниво с игрите си този сезон в ШЛ, а не само във вътрешното първенство.

Преди сезон и половина Кварадона го отписахме, защото беше някакъв си грузнец, на който му било много лесно срещу руснаци и как можело чак да струва 15-20 млн. Подобен футболист нямало да ни помогне да се борим за трофеи, а и нямало място за него, тогава заради Хауге си спомням. За справка, новата му цена е 60 млн (Наполи го взеха за 10), а неаполитанци са топ фаворит за титлата този сезон благодарение именно на неговия принос. В същото време Хауге се подвизава под наем в Гент. И да не забравяме, че точно в същия перидо беше и оная сага с Кайо Жорже, в която бразилчето отиде в юве. Тогава много хора бяха супер ЗА да дадем 5-10 млн. на Сантош за него, но в крайна сметка той избра гобите. Някой да е чувал нещо за него след като подписа с тях?

Не мога да кажа дали точно Мудрик ще се превърне в топ футболист като Кварадона или ще флопне по подобие на Хауге и Жорже. Никой не знае това, но в тоя ред на мисли, ще го отписваме, защото и той (все още) не е топ популярен и защото носел тениска на Милан във фитнеса ли? Не разбрах, наистина.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11136
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от vik rossonero 96 » 12 ное 2022, 15:55

Не, просто това, че може би ни е фен ще помогне само при някакви спънки в преговорите и той да натисне за Милан по примера на Де Кетеларе и Тонали например. Това дали ще успее при нас е напълно различна работа. Може да е най-големият ни фен и да се раздава, но да не донесе това, което се търси. Нямам против да преговаряме с такива момчета, даже мисля, че е редно главно натам да се насочваме, просто да не ни е водещ принципа "носи ни екипа".

Ако е професионалист и истински талантлив, ако ще и татуировка на Интер да има, нямам против стига да си върши работата.

А между другото ако получим кешовица от Леао, няма да е зле да помислим върху варианта Окафор от Залцбург. Момчето даже намекна след мача на "Сан Сиро", че би се радвал да играе при нас.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от drzzd » 12 ное 2022, 16:02

Аз снимката я споделих именно с тази нагласа, че може би има някакви симпатия към отбора. Нищо повече. Дали заради Шева, дали заради друго, не знам, но мен лично ме радва. Въпросът е дали изобщо ще тръгнем да влизаме в преговори. Бих се радвал много да се пробваме за него, при продажба на Леао.

Окафор е повече централен нападател, отколкото крило, а и след показаното срещу нас (макар и да вкара гол първия мач), честно казано не ме впечатли особено и съм по-скоро песимист, че би се справил със задачата да покрие Рафата.

Иначе, цената на Мудрик е също 15 млн, колкото беше тази на Кварацхелия, когато ни свързваха с него. Друг е въпросът, че Арсенал искали да дават 50-60 за услугите му :)
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11136
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от vik rossonero 96 » 13 ное 2022, 12:18

Адли щял да ходи под наем още януари. Искали го отбори от Италия и Лига 1. Ама Радко ще си стои. :)
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от Ne13sta » 13 ное 2022, 12:54

Трябва да се търси атакуващ халф. Крунич не е за тази позиция. Той като цяло не е и за Милан. Диаз е по-опасен на фланга, а само с ШдК няма как да караме. Особено в сегашната му форма. Продадем ли Леао, аз съм ЗА да реинвестираме част от сумата в Милинкович-Савич. Този поне се е доказал в Серия А и е доста силен в завършването на атаките, било то с гол или пас.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: Трансферни слухове (януари 2023 г)

Мнение от gLoRy » 13 ное 2022, 14:55

Т'ва с Адли е пълна гавра спрямо футболиста. Къде, къде по-големи некадърници са получавали повече шансове, отколкото французина. Едва ли е толкова зле на тренировките, че да не получи шанс за изява.

Отговори