План Милан през 2022/23

Теми за меркатото през сезоните
Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от cuorerossonero » 30 май 2022, 13:42

Еми новият шеф ще се изръси, нали е гъзар. :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от vik rossonero 96 » 30 май 2022, 14:05

Иско си тръгва за без пари от Реал. Да, на възраст е вече, но един-два сезона ще е полезен, сигурен съм.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от Petar Zanev » 30 май 2022, 14:06

Бейл също whistle
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7320
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от drzzd » 30 май 2022, 14:11

vik rossonero 96 написа:
30 май 2022, 14:05
Иско си тръгва за без пари от Реал. Да, на възраст е вече, но един-два сезона ще е полезен, сигурен съм.
Като втора опция, да, но не и като играч, на който да се разчита на 100%. А ние играч за втора опция си имаме за поне още един сезон.

Иско в последните 3 сезона е повече от дупка и статистиките и игровото му време говорят красноречиво за това. Единственото, с което може да допринесе е самочувствие и опит за важните мачове през сезона. Не само в Европа. Това не е малко, но не знам дали ще оправдае финансовите изисквания, които предполагам, че ще имат с агента му, при все, че е свободен агент. Знаем, че в такива случаи гледат да изстискат възможно най-много от по-именитите отбори.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
ShevaMB
Фен на Милан
Мнения: 726
Регистриран: 28 юли 2018, 15:42
Has thanked: 223 times
Been thanked: 106 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от ShevaMB » 30 май 2022, 20:39

Не знам за коя тема е, още май нямаме такава, но ще го сложа тук.
Новият сезон в елитното италианско първенство започва на 13-14 август и ще приключи на 4 юни 2023. Предвидена е пауза заради Световното първенство в Катар, която ще бъде между 14 ноември 2022 и 4 януари 2023.

Италия няма да участва, но по време на провеждането на Мондиал 2022 Серия А може да организира приятелски турнир в САЩ. Ще има и още една пауза, доста по-кратка, между 19 и 27 септември.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от Ne13sta » 30 май 2022, 20:51

Аз четох, че спират в средата на октомври, за да починат малко и после започват подготовка за световното с националните отбори. Реално ще има максимум 10 кръга Серия А и 3 мача от ШЛ до световното. И от Януари става мазало. В този ред на мисли - ще имаме нужда от сериозна дълбочина. През новият сезон е вероятно да изиграем и 5-6 мача повече.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
ShevaMB
Фен на Милан
Мнения: 726
Регистриран: 28 юли 2018, 15:42
Has thanked: 223 times
Been thanked: 106 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от ShevaMB » 30 май 2022, 21:09

Ne13sta написа:
30 май 2022, 20:51
Аз четох, че спират в средата на октомври, за да починат малко и после започват подготовка за световното с националните отбори. Реално ще има максимум 10 кръга Серия А и 3 мача от ШЛ до световното. И от Януари става мазало. В този ред на мисли - ще имаме нужда от сериозна дълбочина. През новият сезон е вероятно да изиграем и 5-6 мача повече.
Matchday 1 6–7 September 2022
Matchday 2 13–14 September 2022
Matchday 3 4–5 October 2022
Matchday 4 11–12 October 2022
Matchday 5 25–26 October 2022
Matchday 6 1–2 November

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от Ne13sta » 30 май 2022, 21:12

Това за ШЛ ли е ?
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7320
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от drzzd » 30 май 2022, 21:30

Реално по-големите (вътрешни) първенства ще започнат седмица по-рано от обикновено, до колкото знам първата седмица на август, и ще приключат първата до втората седмица на юни 2023 заради Световното и паузата покрай него.

Още декември 2021 обаче се вдигна скандал в Англия заради това, че финалът на Световното ще съвпадне с кръг на Премиърлийг. Или иначе казано, около 24 до 48 часа след финала ще има мачове в Англия.

Общо взето, пе'ераска работа с това гнило Световно :) Целият този сгъстен график няма да доведе до нищо добро. Напротив. Страшно много контузии, напрежение и скандали.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4071
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от Casciavit » 30 май 2022, 22:38

Този сезон шампион ще е отборът с най-дълга и равностойна скамейка.
Изображение

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от vik rossonero 96 » 03 юни 2022, 12:55

Да взема и аз да драсна моите виждания как трябва да изглеждаме догодина. За мен остават критични попълненията за дясното крило, вътрешен халф и плеймейкър. На всички други позиции имаме достатъчно качество и алтернативи.

За мен тези, които трябва да си тръгнат + тези, за които е ясно, че си тръгват са тези:

Миранте - беше голяма грешка, според мен, след като похарчихме малко над 1 милион евро за човек, който и една минута не записа. Може би не сме очаквали Майк толкова бързо да се възстанови от контузията, но все пак беше ненужен този ход според мен.

Бало-Туре - показа някакви слаби наченки, че може да помага, но общо взето от него видяхме само едно чисто бягане и дузпа срещу Интер. Успеем ли да излезем на 0 с него при продажба, пак ще е успех.

Бакайоко - със сигурност се връща в Челси и после май поема към Валенсия отново при Рино, с когото явно работи добре и може да изкара най-доброто от себе си.

Месиас - Кастиехо - за мен нямат бъдеще в този Милан. Първият записа точно три мача на ниво този сезон и обърка много повече отколкото помогна. Продължавам да твърдя, че Алексис е по-полезен за отбора от бразилеца, независимо какво говори статистиката. Кастиехо също е време вече да покаже, че е мъж и да поиграе някоя-друга година в Испания, за да си спомни какво е топка. rolleyes

Браим Диас - за мен Браим няма с какво да помогне догодина. Просто защитниците го научиха с какво може да бъде опасен и бързо го обезвреждат. А в последните месеци от пролетта сякаш си пролича, че за това 4-2-3-1 на Пиоли е нужен трекуартиста с по-сериозна физика и умение да се преборва и да запазва топката. Дрибъла и техниката на място са добро качество, но в повечето случаи неефективно.

Романьоли и Кеси са ясни

Вземем ли 10-ина/12 милиона от Бало и Кастиехо, ще е добра новина.

Под наем: Габия, Малдини, Коломбо, Калдара, Лазетич

Входящи трансфери:

Плицари (връщане от наем) - Сигурен съм, че Алесандро ще бъде отлична опция за трети, а защо не и втори вратар. Миналия сезон тежката контузия в коляното го остави на практика без мачове, а в Реджина инатът Барони залагаше на ветерани, които с нищо не допринесоха. - 0 евро


Флоренци (откупуване)
- Започна много зле и аз бях един от основните му критици, но в течение на сезона се показа като достойна алтернатива на Давиде, а и присъствието му в съблекалнята явно е позитивно. Нужно е да има и по-опитни играчи, които да всяват спокойствие и респект. - клауза за 4.5 милиона евро.

Бремер (транфер) - Далеч по-добрата опция от Ботман в моите очи. Глейсон не само има достатъчно опит в Серия А, но израстна супер много последните два сезона и му е време да прескочи на следващото ниво. Вече изграден лидер, който застане ли до Фикайо ще изградим истинска стена. Силен физически, завидна скорост и вроден интелект за позициониране и изпреварване на нападателите. За мен сумите, които се тиражират за него (20-25 милиона евро) са напълно оправдани и не бива да се замисляме преди Интер да изчисти проблемите си и да атакува за него.

Андреа Камбиасо (трансфер) - След като отпаднаха от Серия А, Дженоа трудно ще си задържат читавите футболисти, а Андреа е един от тях. Много талантлив ляв бек, който ще е отлична алтернатива за Тео в по-лесните на хартия мачове. Оценен е на около 5 милиона, така че ако продажба на Бало покрие такъв трансфер ще е отлична сделка.

Ренато Санчес (трансфер) - Видимо сериозно сме се активизирали за португалеца и се гласи той да бъде заместникът на Кеси. Аз съм за такава сделка, само се надявам, че контузиите му ще бъдат ограничени до минимум, защото не можем да гласим човек за титуляр, ако отсъства по половин сезон сумарно. Последните слухове са, че Малдини и Масара са смъкнали изискванията на Мендеш до 4 милиона годишна заплата и 15 милиона евро трансферна сума.

Ясин Адли (връщане от наем) - Момчето показа отново добра игра в Бордо този сезон, макар да съм му изгледал 10-ина мача само, ме впечатли със спокойствието, с което играе, техничен е и пасовете му са по конец. Може да бъде добра алтернатива както в двойката пред защита така и зад нападателя.

Чарлс Де Кателаере (трансфер) - За мен най-добрата опция за плеймейкър след Дибала. Но след като аржентинецът все по-видимо се насочва към по-мръсната част на Милано, белгиецът е отлична алтернатива. Висок, с физика, каквато ни трябва зад нападателя, пресира много умело, отнема топки, а пасовете и изстрелите му са на ниво. 20/25 милиона евро

Ървин Лозано (трансфер) - Това за мен е най-добрата опция отдясно. Да, има също леки проблеми с по-чести контузии, но мексиканецът притежава достатъчно качества за атаката, а най-важното е, че си хвърля дроба всеки мач и помага страшно много в защита. Нещо, което е много важно за схемата на Пиоли, който рядко оставя Калабрия без помощник отдясно. Заниоловци, Берардита и тем подобни са лекета, които ако не им тръгне мача, ще започнат да си ходят по тъча и ще отиде коня у ряката много бързо. Разбира се, ще е отлично ако успеем да се хвърлим в битката за хора като Рафиня или Зиеш, но според мен няма да ни стигнат силите. Лозано последно време беше влязъл в разногласия за новия си договор с Наполи, който изтича 24-та и ми се струва, че това лято ще има мегдан да влезем в разговори с агентите му и Наполи. Слуховете са, че ако ще се продава, Наполи няма да го пусне за по-малко от 25 милиона.

Ориги (свободен агент) - Тук работата е опечена и съм много доволен. Дивок е коз, който винаги ще бъде полезен и аз съм почти сигурен, че през следващият сезон той ще е основният нападател и Жиру ще почива повечко мачове. Тази година Оливие изигра извънредно голям брой срещи заради проблемите на Златан, така че с правилната ротация смятам, че Оли и Дивок ще бъдат атомна двойка напред.

Общо за трансфери: Около 90 милиона евро, като приспаднем 10-те от изходящи, около 80 милиона бихме могли да сглобим много мощен отбор.

Само не знам какво ще правим с онези схеми с италиански футболисти и продукти на школите, много е вероятно да трябва да регистрираме момчета от школата за Серия А.
lineup (2).png
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7320
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от drzzd » 03 юни 2022, 13:21

Еха, супер разбор! Само бих добавил, че има не малък шанс Ребич си тръгне, а с парите от негов евентуален трансфер по всяка вероятност ще вземем Ноа Ланг.

Иначе само за Лозано ме изненада, но се съгласявам на 101%. Всичко останало буквално се припокрива 1 към 1 с моето мнение и направо мечтая и съм супер развълнуван да видя подобно меркато с много качество и без излишни харчове.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
goshostoo
Фен на Милан
Мнения: 575
Регистриран: 05 юни 2018, 01:13
Has thanked: 88 times
Been thanked: 158 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от goshostoo » 03 юни 2022, 13:47

Супер поток за купата през новия сезон! Длъжни сме да стигнем до финал поне!
FB_IMG_1654253143123.jpg
Tu Sei Tutta La Mia Vita - A.C. MILAN

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от Capolavoro » 03 юни 2022, 15:19

Гоше, как успя да го прочетеш този поток?
Изображение

Потребителски аватар
goshostoo
Фен на Милан
Мнения: 575
Регистриран: 05 юни 2018, 01:13
Has thanked: 88 times
Been thanked: 158 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от goshostoo » 03 юни 2022, 15:46

Capolavoro написа:
03 юни 2022, 15:19
Гоше, как успя да го прочетеш този поток?
Кликни върху снимката и после zoom-ни малко, става четливо.
Tu Sei Tutta La Mia Vita - A.C. MILAN

Отговори