Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Теми за меркатото през сезоните
Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Capolavoro » 31 авг 2021, 22:30

Затвори в 21 входящият в Италия. Само може да се продава или да се вземат свободни агенти
Изображение

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Petar Zanev » 31 авг 2021, 22:33

Само да разясня:
Това, че някои колеги въобще не сме доволни от меркатото не значи, че няма да стискаме палци всички от 11те нови да се представят на ниво и да подобрим представянето от мината година.

Иначе за меркатото:
1. Трябваше да подновим 5 договора, обаче подновихме само 1 (Калабрия)... Турчуляка и мангала си тръгнаха без пари, а след 9 месеца най-вероятно същото ще се случи с Кесие и Романьоли..
2. Трябваше да разкараме останалата плява (Лаксалт, Конти, Калдара, Крунич и Кастийехо), да ама само 1 продадохме и един дадохме под наем на Венеция, като няй-вероятно и част от заплатата му покриваме (без задължение за покупка)... Разкарахме Хауге (не съм най-големия му фен) който сега се представя прилично като дясно крило (каквото ни трябва) а при нас даже не беше пробван там.
3. Задължително трябваше да сменим турчулака и пендехо с титуляри, но не го направихме.
От новите, положителни трансфери са тези на Жиру, Флоренци и Бакайоко.
Останалото е или неотрално или негативно...

Много колеги казвате, че сега имаме дълбочина в състава - ДА, ама качествата на тази дълбочина са за ИнтерТото, а не за ШЛ.

Стискайте палци за титулярите ни тази година да няма контузии. Тогава може да постигнем нещо интересно.
FORZA MILAN!!!

Milancolin
Фен на Калчото
Мнения: 112
Регистриран: 01 авг 2018, 21:13
Has thanked: 26 times
Been thanked: 21 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Milancolin » 31 авг 2021, 22:40

Каквото взели, взели, каквото дали, дали. Всеки е с предпочитания към някой играч и го иска д нашата фланелка, но нито сме върха на хранителнита верига, както бяхме, нито можем да си го позволим. И аз не виждам с какво сме по-добре от миналата година ама все си мисля, че хората управляващи клуба са скачали според тоягата.
Ако съм вместо Малдини, щях да докарам Хамес... Ало Хамсии, ела в Милано баце. ХР: Дай 10млн на година и идвам. Аз: аре бе брат, целия форум те иска. И Хамес идва. Е да де ама не.
Същото беше с Долара, че и целия свят знаше, че не иска да подпише, колко щяхме да вземем за него? 10-20млн и после оле мале, колко сме смешни, продадохме топ вратар за тия пари, да го бяхме оставили да си иде, поне щеше да доиграе сезона.
Само схемата с пълнежите ме дразни, зсщото последните 5-6 години ни струваха поне 5 топ играчи, че и няма отърване след това ама това е положението явно.
И те така...

Потребителски аватар
Kaka22
Фен на Калчото
Мнения: 172
Регистриран: 01 дек 2019, 20:48
Has thanked: 32 times
Been thanked: 28 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Kaka22 » 31 авг 2021, 23:23

Да... 80 милиона, но 40 от тях бяхме длъжни да платим, за да задържим Томори, Тонали и Диаз + още около 20 за Менян, Жиру, Бакайоко и Флоренци. Е, как с останалите 20 да вземем топ крило и офанзивен халф. Малдини се опита с още наеми +опция, но никой не дойде. Тук не знам кое беше ключовото - нежеланието на клубовете да дават играчите под наем, нежеланието на играчите да играят за Милан или неспособността на Малдини и Масара да убедят съответният играч да подпише, няма значение.

Аз вярвам, че Малдини се е опитал с всички налични средства да привлече класна 10-ка и съм му благодарен за опитите. Не мисля, че отговорността е изцяло негова и на Масара, тук проблема е твърде комплексен, за да бъдат винени само те.

Стискам палци на падре да извади максимума от наличните състезатели и се надявам на една идея по-лесно класиране в топ 4. Не мисля, че сме отслабени спрямо последния сезон, а всички конкуренти без Аталанта смениха треньора и очаквам някои да се провалят.

Форца Милан!

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4070
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Casciavit » 31 авг 2021, 23:43

Capolavoro написа:
31 авг 2021, 22:30
Затвори в 21 входящият в Италия. Само може да се продава или да се вземат свободни агенти
Вилиан е разтрогнал с Арсенал преди часове. Можехме да се пробваме за него, но вече е играч на Коринтианс.
Опитен халф с над 250 мача във Висшата Лига. Шампион с Челси, шампион с Шахтьор, ЛЕ с Челси, ЛЕ с Шахтьор, национал на Бразилия. Малдини изобщо следи ли някакви играчи или чака да му предложат?
Изображение

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Ne13sta » 31 авг 2021, 23:48

Имаше слухове, че и Хамес може да разтрогне. Аз все още си се надявам. Със сегашния състав сме силно застрашени да изпаднем от Топ4…

П.С. Изкарали сме пари само от Лаксалт - 3,5 млн. Това е срамота. Този Масара какви ги върши в Милан ? Като гледам другите отбори как си продават играчите, смятам че трябва да си намерим нов спортен директор.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
vlado_sheva
Фен на Калчото
Мнения: 398
Регистриран: 29 юли 2019, 09:07
Has thanked: 136 times
Been thanked: 130 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от vlado_sheva » 01 сеп 2021, 00:01

Casciavit написа:
31 авг 2021, 23:43
Capolavoro написа:
31 авг 2021, 22:30
Затвори в 21 входящият в Италия. Само може да се продава или да се вземат свободни агенти
Вилиан е разтрогнал с Арсенал преди часове. Можехме да се пробваме за него, но вече е играч на Коринтианс.
Опитен халф с над 250 мача във Висшата Лига. Шампион с Челси, шампион с Шахтьор, ЛЕ с Челси, ЛЕ с Шахтьор, национал на Бразилия. Малдини изобщо следи ли някакви играчи или чака да му предложат?
Стига бе, само тоя заплатаджия ни трябваше. За нищо не става и той, затова подвива опашка и отишъл обратно в Бразилия. Предпочитам да видя какво би предложил един евентуално нахъсан до дупка Месиас, отколкото да гледам с 3-4 години още по-възрастният немотивиран охлюв Вилиан да се разхожда с фланелката.
Andiamo Rossoneri

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4070
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Casciavit » 01 сеп 2021, 00:14

Като дойдат Ливърпул, Атлетико и Порто да не викаш пак "Стига бе"? :)
Тогава ще ви гледам с притаен дъх оптимизма на двамата с drzzd.
Изображение

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11138
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от vik rossonero 96 » 01 сеп 2021, 00:23

Серж Орие от Тотнъм май ще си прекратява договора с Тотнъм по взаимно съгласие. Жалко, че точно на десния бек сме натъпкани до шия с опции :D Калабрия, Калулу, Конти, че и Флоренци. :D
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от cuorerossonero » 01 сеп 2021, 00:32

И Флоренци що чак на последно място го написа? За повече съспенс? :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
EGPanovski
Фен на Калчото
Мнения: 232
Регистриран: 31 авг 2019, 20:56
Has thanked: 49 times
Been thanked: 37 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от EGPanovski » 01 сеп 2021, 08:23

Кой взел - взел, кой дал - дал :D
Ние че взехме, взехме, ама можеше повече да дадем.
Поне до януари сега трябва пак да гледаме испанския гений на десния фланг....
Иначе да, имаме някаква дълбочина в състава, дано успеем да намерим баланса. Молим се Брахим да е здрав, защото иначе да гледаме Радко или Пепеляшка зад Жиру и Златан ще е много тежко.
Играчи свободни, разтрогнали и прочие има колкото искате, но както се споменава факторите за тяхното привличане в Милан са адски много. Така че на теория може да звучи много лесно, но реално изобщо не е така.
Положителното от цялата история е това че основните ни попълнения - Тонали, Томори, Диаз, дори мога да сложа и Бакайоко в това число са вече запознати с обстановката в Милан. Първите трима даже са обиграни достатъчно за да показват израстване. Сега всичко си е в нашите ръце. Дерзаем и каквото сабя покаже.

Потребителски аватар
vlado_sheva
Фен на Калчото
Мнения: 398
Регистриран: 29 юли 2019, 09:07
Has thanked: 136 times
Been thanked: 130 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от vlado_sheva » 01 сеп 2021, 09:01

Casciavit написа:
01 сеп 2021, 00:14
Като дойдат Ливърпул, Атлетико и Порто да не викаш пак "Стига бе"? :)
Тогава ще ви гледам с притаен дъх оптимизма на двамата с drzzd.
И защо реши да приравниш предпочитанието ми към Месиас вместо Вилиан с оптимизъм за мачовете с Ливърпул и Атлетико?

Според теб Вилиан отдясно щеше да е game changer срещу Ливърпул и Атлетико, така ли :)
Andiamo Rossoneri

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Petar Zanev » 01 сеп 2021, 09:09

Оценките от меркатото.
Очаквано получаваме 5/10. Само затворниците са с по-ниска оценка 4/10:

https://www.calciomercato.com/news/i-vo ... a-5--16744
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7319
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от drzzd » 01 сеп 2021, 10:52

Casciavit написа:
01 сеп 2021, 00:14
Като дойдат Ливърпул, Атлетико и Порто да не викаш пак "Стига бе"? :)
Тогава ще ви гледам с притаен дъх оптимизма на двамата с drzzd.
По-добре вечно на*ани, недоволни и мрънкащи песимисти, да 😂 Така се подкрепя отбор, баш по нашенски.

Влизам в тоя форум, за да водя дискусии и да чета мненията на всички фенове, не да влизам в пререкания (което все пак се е случвало неведнъж). Не вярвам, че го казвам, ама дори и с Ne13sta, с който вечно сме на различно мнение, не ми се е случвало да усетя толкова силно разочарование, че споделям едно и също онлайн пространство с фен на отбора. Да ми очакваш реакциите с "притаен дъх" само говори що за интересно ежедневие имаш и що за фен си. Вместо да пожелаеш успех на съфорумците си, ти очакваш с нетърпение отборът да се сгромоляса, за да си нахраниш бедното его.

Всъщност няма да остана по-назад и ще ти пожелая огромен успех в ШЛ в групите, само и само, за да ти видя щастливата реакция. С притаен дъх, знаеш 😉
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от R. GULLIT » 01 сеп 2021, 11:50

Виж, мненията с оптимизма са хубаво и правилно нещо за всеки един фен. Без значение от клуба. Никой не спори.

Тук въпросът, който се поставя не само "по български", а и гледам по италиански с качеството на привлечените е друг. И засяга това, че когато направиш крачка напред с добро класиране, трябва да следваш тази тенденция и в трансферите, в маркетинга, в организацията, в преследване на цели в най-елитния турнир, за който драпаш почти декада. И то, след като си наясно и с жребия за него. Какво, предадохме се преди да сме почнали ли?
Аз не виждам да се следва тенденция на развитие в тези 3 неща и черешка в последния най-важен ден от рода на Месиас ми идва в повече.
Като не сме махнали някой отдясно, за какво ни е поредния там? Или ще го учим на 30 от пицар и аматьор да става "десетка"? В Милан! Ебах тоя оптимизъм, честно! Поне да бяхме напъвали за качествен последен трансфер и да бяхме напълнили заглавията, че да се види посоката на работа, която следваме! Аз такова нещо след Жиру не видях, съжалявам!
5/10 в Италия даже е по-ниска от нашите оценки тук и това не е случайно.

Заключена