Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Теми за меркатото през сезоните
AC_M
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2240
Регистриран: 04 юни 2018, 21:53
Has thanked: 439 times
Been thanked: 268 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от AC_M » 25 юли 2021, 15:21

Рачков беше според много колеги от форума Давиде Калабрия, за когото истински се радвам , че с много труд успя да се пребори за мястото си, а миналото лято беше описан в сметките за продаване. В Леао и Хауге има много хляб и се надявам да не се полакомим и заминат за някое евро повече и с тях да купим играч , за който Каха Калафзе е казал, че бил голяма работа.
#piolioutnow

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от cuorerossonero » 25 юли 2021, 16:10

Аз принципно съм голям привърженик на младите таланти, но някак ми се струва леко прибързано да изпраскаме 20 милиона за 20-годишно грузинче от руското първенство, на което титулярната му позиция е ляво крило, където разполагаме с Ребич, Леао и Хауге. И при това точно в момента, в който имаме крещяща нужда от пари, които да вложим в качествен играч зад нападателя. Пример - Реал искат 18 милиона за Иско. rolleyes
Ако въпросното грузинче струваше колкото дадохме за Салемакерс и Хауге - ОК, само че струва 5 пъти повече, а гаранция няма никаква. Дори - че ще е по-добър от Сале и Саму на тая позиция, която очевидно дори не му е титулярната. И все си мисля, че ако беше чак такъв талант, повечето поне щяхме да сме го чували. Моите уважения към Каха Каладзе, но например Шева също препоръчваше Миколенко за ляв бек, само че като го гледах на Европейското, се хванах за главата колко е зашеметен. И на моменти - откровено некадърен.
И се извинявам ако звуча прекалено консервативно, но далеч повече предпочитам да дадем шанс на Хауге и да вложим парите малко по-рационално. Просто в момента Милан все още далеч не е окомплектован отбор, за да си позволява да ръси по 20 милиона за хлапета от Грузия, направили впечатление в Ростов на Дон. Пардон - в Рубин Казан. :D
Всичката мара втасала, опряхме до Хвича Кварацхелия да хвърлим едни пари, разбираш ли. :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4071
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Casciavit » 25 юли 2021, 19:01

Абе аз те разбирам перфектно, ама за 20 милиона не можем вземем никого вече. Времената се промениха.

Ей на, вчера чета, че Арсенал готвели оферта от 50 милиона паунда за Бен Уайт от Брайтън. :O Бен Уайт, братче... с един единствен сезон във Висшата Лига и няколко сезона за Лийдс в Чемпиъншип. rolleyes
Преди само две години ни се струваха доста 60млн за Ван Дайк /с доста силни сезони със Селтик в ШЛ и 3-4 сезона твърд титуляр за Саутхямптън и Нидерландия/, то какво кажем сега? facepalm Точно затова не биваше да изпускаме Де Паул.
Изображение

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от R. GULLIT » 25 юли 2021, 20:46

Аз ще кажа само едно нещо. Хауге, преди да го купим, беше оценен на 3.5 млн., ние дадохме 6. И все си мисля, че не сме сбъркали с много.

Този пишат, че струва 20 млн., само защото Каладзе го предлага на Милан. Иначе дори не излиза в сайтове за оценки, защото наистина никой не го бе чувал до оня ден.

И така е било винаги, така ще бъде. Сравнения на играчи от водещи първенства с такива играчи от държави, идващи от слаби първенства, неизиграли и един мач на ниво ЛЕ поне, са си спекула. И в ущърб на Милан.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7322
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1551 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от drzzd » 25 юли 2021, 21:28

Именно на фона на днешния пазар съм написал, че вероятно е ок да го вземем за около 15 (при 18 в трансфермаркт).

Иначе футболисти, които очивендо не сме чували и идват от първенства като руското, не би следвало да са на двуцифрена стойност, но далеч не сме ние хората, които определят цените на футболистите при тоя луд, луд пазар. Но пък отново ще кажа, че щом поставената му цена му е такава, то веорятно има причина. Има си скаути и специалисти, чиято работа вероятно е това.
И в тая връзка, както @Casciavit е написал, Бен Уайт го гласят за Арсенал на цена от 50 млн. Тоя ако струва толкова, то Габия и Томори трябва да струват по 75 всеки. И между другото, поставаната му цена е 28 млн. Може да си правите сметка как стоят нещата на Албиона и как изкуствено се надуват там цените :)

Иначе и аз предпочитам да играем разумно това лято и средствата на отбора да бъдат инвестирани в по-опитни, качествени и популярни имена. Нужно е да сме яко боеспособни на няколкото фронта на които ще се борим и също така е нужно да всяваме малко повече респект у противниковите отбори. Имената на Тонали, Диаз, Салемаекерс, Хауге и Леао (в моментната им форма) едва ли плашат особено отборите в ШЛ, колкото и да им симпатизирам на тия пичове.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

AC_M
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2240
Регистриран: 04 юни 2018, 21:53
Has thanked: 439 times
Been thanked: 268 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от AC_M » 25 юли 2021, 21:34

Те не плашат никого, но не може да ги продаваме полу харизани , като мечки за смешни пари. Леао от Милан в уулвърхямптъм за 30 млн или Хауге в Германия за 10-12 млн. Айде да стане обратното , да искаме да ги купим от Англия и Германия и да вадим елките. Ако стане с Кайо Жорже ще в добре, вместо за грузинеца да дадем + 7-8 млн и да вземем него.
#piolioutnow

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Capolavoro » 25 юли 2021, 22:02

Нямало много потвърждения за грузинеца, но работим за Бранд.


Antonio Vitiello
@AntoVitiello
·
1h
Poche conferme al momento per #Kvaratskhelia

#Milan che sta lavorando invece per #Brandt
Изображение

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3216
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 331 times
Been thanked: 544 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Dawnweaver » 25 юли 2021, 23:21

Ne13sta написа:
25 юли 2021, 13:53
Това не са играчи, с които да се борим за трофеи. За какво са ни тия младоци ? То при нас с лопата да ги ринеш. Специално за 3-ката зад нападателя имаме Салемакерс, Диаз, Хауге, Леао, Малдини и Роубак. Всичките под 23 години. Това са 6-ма души за 3 позиции. Не виждам нужда да трупаме повече. Че и да даваме суми от порядъка на 20 млн.

Ако ще търсим футболисти за тези позиции, трябва да се насочим към по-класни и доказани изпълнители.

Продажба на Леао. Взимаме Инсиние, който не иска да преподписва с Наполи. Размяна Романьоли за Кутиньо. Наем на Хаким Зиеш, след като разкараме Кастийехо и Крунич.

Нападател: Ибра/Жиру/Жорже Кайо
Ляво крило: Инсиние/Ребич/Хауге
Атакуващ халф: Кутиньо/Диаз/Малдини
Дясно крило: Зиех/Салемакерс/Роубак

За мен това е перфектна комбинация от класа и дълбочина, опит и свежа кръв.

За халфовата линия важи същото. И 4-мата ни полузащитници са на възраст между 21 и 24. А титулярите Кеси и Беннасер няма да ги има за един месец, където ще срещнем Рома, Интер и Ювентус. Обезателно трябва да се вземе още един по-опитен биткаджия. Нямам против това да е Бакайоко под наем.
Споменаването на Малдини и Робак не емного сериозно като се говори за мъжкия състав. Каквото сме виждали от тях досега не е особено впечатляващо въпреки името на единия и препоръките на Златан за другия . Три пъти съм го гледал в цели мачове за примаверата Робак със смециално внимание и мога да кажа , че предатавянето му беше повече от посредствено и то в мачове спечелени от нас. Не че е нещо фатално или три мача го определят , но не изглежда готов за мъжки футбол поне на мен.

Потребителски аватар
cinzano
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1413
Регистриран: 04 юни 2018, 22:53
Has thanked: 76 times
Been thanked: 105 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от cinzano » 25 юли 2021, 23:29

Добре де, нали никой не вярва че ще изсипем три торби с пари за анонимник, пък бил той и невероятен талант.....

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Ne13sta » 26 юли 2021, 00:32

Dawnweaver написа:
25 юли 2021, 23:21
Ne13sta написа:
25 юли 2021, 13:53
Това не са играчи, с които да се борим за трофеи. За какво са ни тия младоци ? То при нас с лопата да ги ринеш. Специално за 3-ката зад нападателя имаме Салемакерс, Диаз, Хауге, Леао, Малдини и Роубак. Всичките под 23 години. Това са 6-ма души за 3 позиции. Не виждам нужда да трупаме повече. Че и да даваме суми от порядъка на 20 млн.

Ако ще търсим футболисти за тези позиции, трябва да се насочим към по-класни и доказани изпълнители.

Продажба на Леао. Взимаме Инсиние, който не иска да преподписва с Наполи. Размяна Романьоли за Кутиньо. Наем на Хаким Зиеш, след като разкараме Кастийехо и Крунич.

Нападател: Ибра/Жиру/Жорже Кайо
Ляво крило: Инсиние/Ребич/Хауге
Атакуващ халф: Кутиньо/Диаз/Малдини
Дясно крило: Зиех/Салемакерс/Роубак

За мен това е перфектна комбинация от класа и дълбочина, опит и свежа кръв.

За халфовата линия важи същото. И 4-мата ни полузащитници са на възраст между 21 и 24. А титулярите Кеси и Беннасер няма да ги има за един месец, където ще срещнем Рома, Интер и Ювентус. Обезателно трябва да се вземе още един по-опитен биткаджия. Нямам против това да е Бакайоко под наем.
Споменаването на Малдини и Робак не емного сериозно като се говори за мъжкия състав. Каквото сме виждали от тях досега не е особено впечатляващо въпреки името на единия и препоръките на Златан за другия . Три пъти съм го гледал в цели мачове за примаверата Робак със смециално внимание и мога да кажа , че предатавянето му беше повече от посредствено и то в мачове спечелени от нас. Не че е нещо фатално или три мача го определят , но не изглежда готов за мъжки футбол поне на мен.
Роубак е твърде млад все още, но дори и да го пратим под наем заедно с Малдини, то отново имаме доста млади играчи за абсолютно всички позиции. Не виждам защо трябва да трупаме още, при положение че имаме шанс да привлечем класни футболисти на изгодни суми, а настоящите младоци да се развият още повече покрай тях. :)
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3216
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 331 times
Been thanked: 544 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Dawnweaver » 26 юли 2021, 12:00

Ne13sta написа:
26 юли 2021, 00:32
Dawnweaver написа:
25 юли 2021, 23:21


Споменаването на Малдини и Робак не емного сериозно като се говори за мъжкия състав. Каквото сме виждали от тях досега не е особено впечатляващо въпреки името на единия и препоръките на Златан за другия . Три пъти съм го гледал в цели мачове за примаверата Робак със смециално внимание и мога да кажа , че предатавянето му беше повече от посредствено и то в мачове спечелени от нас. Не че е нещо фатално или три мача го определят , но не изглежда готов за мъжки футбол поне на мен.
Роубак е твърде млад все още, но дори и да го пратим под наем заедно с Малдини, то отново имаме доста млади играчи за абсолютно всички позиции. Не виждам защо трябва да трупаме още, при положение че имаме шанс да привлечем класни футболисти на изгодни суми, а настоящите младоци да се развият още повече покрай тях. :)
Съгласен съм, че е рано да ги отписваме и определено ни липсва класа и опит в средата на терена , в другите линии имаме Кяер и Златан/Жиру. Иско изглежда като идеалния вариант наистина, играчи като Брант също не са хич зле. Зиеш изглежда ще чакаме докрай да видим Челси дали ще искат да го засилват нанякъде. Забавно меркато.

Потребителски аватар
gospodinov
Фен на Калчото
Мнения: 188
Регистриран: 13 юли 2019, 12:22
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от gospodinov » 26 юли 2021, 13:57

Офф да взимаме Антони от Аякс по лявото крило за 20-25 млн с бонуси включени и да приключваме с тея екзотични предложения за трансфери.
Изображение

Потребителски аватар
Simov
Фен на Милан
Мнения: 697
Регистриран: 04 юни 2018, 20:36
Has thanked: 434 times
Been thanked: 71 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Simov » 26 юли 2021, 14:57

Не знам този от Аякс къде играе, но на лявото крило сме си добре, трябва ни дясно.

Потребителски аватар
gospodinov
Фен на Калчото
Мнения: 188
Регистриран: 13 юли 2019, 12:22
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от gospodinov » 26 юли 2021, 16:09

Simov написа:
26 юли 2021, 14:57
Не знам този от Аякс къде играе, но на лявото крило сме си добре, трябва ни дясно.
Там де от дясно, с ляв крак thumbsup
Изображение

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Capolavoro » 26 юли 2021, 21:31

Juventus sent an official letter to Santos informing them their desire to find agreement for Kaio Jorge. Milan have an agreement with the player, Benfica have an agreement with Santos
Изображение

Заключена