Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Теми за меркатото през сезоните
Потребителски аватар
Pacetoo
Фен на Калчото
Регистриран: 20 апр 2019, 15:01
Has thanked: 171 times
Been thanked: 34 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Pacetoo » 19 юли 2021, 19:59

Пък тоя Пянич взима по 15 милиона, никакъв шанс да го вземем.

nik
Фен на Милан
Регистриран: 05 юни 2018, 01:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 112 times

Мнение от nik » 19 юли 2021, 21:00

Тео , Туре , Керкеш , съответно титуляр , резерва , ? . Дано всичко с Ернандес да е наред , защото сенегалеца не е от най младите и едва ли идва да трупа опит , а унгареца бе обявен за топ надежда и то на крехка възраст ( разписал се 2 пъти в последната контрола )

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 892 times
Been thanked: 649 times

Мнение от Capolavoro » 19 юли 2021, 23:27

Отрекоха за смяна с Барселона. Появи се обаче слух, че евентуално ще заменяме Алесио с Миленкович, който вече струвал 15 млн. Не вярвам изобщо.
Изображение
FLYKAYO TOMORI

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 469 times
Been thanked: 663 times

Мнение от Ne13sta » 19 юли 2021, 23:35

Договорите им изтичат догодина, и двамата са оценени на 25 млн. Обаче не виждам как Фиорентина ще плащат 4+ млн. заплата на Романьоли.

По-скоро ако ще го сменяме с някого, ще да е с Луис Алберто. Но след като Диаз взе 10-ката, не знам дали няма той да е титуляр, а резерви- Радко поливалентния и Синето. :(
Изображение

Потребителски аватар
hotboyz
Forum moderator
Регистриран: 04 юни 2018, 16:52
Has thanked: 386 times
Been thanked: 247 times

Мнение от hotboyz » 20 юли 2021, 09:00

Daniele Longo: Milan are in pole position to sign Kaio Jorge from Santos. Offer is worth €6M, deal could be closed soon
Изображение

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 323 times
Been thanked: 111 times

Мнение от cap7ainjack » 20 юли 2021, 09:56

Този Кайо Жорже за 24 мача 6 гола. НЕ ми изглежда като типичната голова машина :D ама явно блести с нещо.
Няма лошо, ама като знам как си развиваме талантите, след 1 година ще му търсим 10 млн.

Cafu
Фен на Калчото
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 50 times
Been thanked: 84 times

Мнение от Cafu » 20 юли 2021, 10:34

Че за непълнолетен 24-6 не е лоша статистика.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 291 times
Been thanked: 430 times

Мнение от R. GULLIT » 20 юли 2021, 10:47

BANKERA написа:
19 юли 2021, 16:35
R. GULLIT написа:
19 юли 2021, 13:59

Абе, да ти кажа, дори и в най-сериозните фирми по света широк има някакъв баланс на исканията. Тук започнаха съвсем на мезе да вземат клуба и то след половин/един смислен сезон. Който нямаше да има никакъв индивидуален смисъл за някой от искащите, ако не бе класирането в ШЛ. За което принос има целия отбор, а не конкретен човек.
Разбирам да поискаш 30%...50% увеличение на възнаграждението си като Калабрия. Пример Хакан. Взимаше по 2.4 млн, иска 5 млн. Че това са 108% горница. Предлагаха ти 70% с допълнителни бонуси. А дори не си изиграл 1 мач от турнира, за който си се класирал, че да си набавиш липсващия милион от премии.
Същия цирк и оня, дето седя 3 седмици без отбор, а се води юноша на клуба. Първо увеличение на заплатата 700%. След 3 сезона, дайте още 100%, че и клауза ми сложете, да ме купят за 40 млн. Дайте и на Мино 20 млн. Е...колко е това увеличение, ебаси?!?!

Сега, какво трябва да сметнем и за Франк Кеси? Да, 2.2 млн с 50% = 3.3 млн+ бонуси отделно. Ама не, агентът бил говорил с 27 клуба и оттам давали 5 млн. Хайде и тук 120% горница при почти 49% данъчна тежест, която пак е за сметка на клуба. Хоп, увеличението стана почти 240%. Хубаво, ама приходите на клуба не са 240% отгоре, а примерно 30-40%, който ще дойдат най-рано декември.

Няма мениджър на фирма, който да си вдигне и собствената заплата с такава стойност, дори и приходите му да са на същите нива като евентуално увеличението му. Но тук очакванията са, че реките с парите потекоха и всеки може да вземе, ако се протегне. Това не е прилично вдигане на пари, а абсолютна загуба за работодателя. Чисто политически тя следва да се поеме от спонсори, но надали искаме да минем пак 120 млн в заплати и то заради вратар и двама полеви играчи. Защото лавината след тях е неизбежна.

Даже ще дам пример с Меси, чийто последни 2 подписа струваха на Барселона 20%. Хем заради данъците, хем заради 3 пъти по-големите приходи от тези на Милан.
Няма да има класици като Малдини, които да се подписват под празен чек вече. На всички не ни е приятно, но трябва да приемем действителността каквато е и да действаме както всички останали. Ей го братчедите и те бяха на червено след многото привлечени и големите им възнаграждения, но си изградиха отбор и взеха значим трофей. Да, накрая им се наложи да продадат ключов играч, за да покрият разликата, но е по-добре да се разделиш с един, вместо да тръгнеш да изпускаш една камара титуляри, само задето не си им обновил заплатите, знаейки че в сегашното финансово състояние много трудно ще им намериш равностойни заместници за по-малко пари и заплати. Ето това ме е яд на нашите, че не действат логично. Не бива да се позволява на играчите да ни разиграват, но ей го сега като напуснаха Донарума и Чалхан без да влезе и стотинка в касата на клуба ние сме губещите в случая. Златан като е на 40 му дадохме 7-те милки, защото знаем, че си заслужава и освен на терена има своето положително влияние и извън него. Донарума и Чалхан, въпреки всичките им кусури са си класни играчи и имаха своя принос за Милан през последните години, кой повече, кой по-малко. Сега като уж "спестихме" от техните заплати сме точно до кривата круша и накрая ще вземем някакви незнайни юнаци, които най-вероятно в по-късен етап ще се чудим как да разкараме и теглейки чертата да не излезе, че е било по-добре да удовлетворим исканията на тези, които ни напуснаха, вместо да стреляме пак в тъмното...
Както е казал един по-умен от мен човек: "Не се притеснявам за разходната част. Притеснявам се за приходната." Това е основен принцип при изграждане на всеки тип бизнес, който предполага инвестиране. А футболът е именно такъв. Елиът също го спазват точно и ясно. Няма го Берлускони, затова Малдини и Масара, под наблюдението на чист счетоводител като Айвън от Саут Африка, ще правят точно това, което правят. И да не ни харесва, ние никога няма да направим инвестиции като в Интер, в сляпо желание да настигнем Ювентус и после да продаваме.

А Интер, не забравяй, смениха най-важния за тях - Конте! Хакими (трансфер 70) и треньора (заплата 25 с данъците) са им точно 95 млн. спестени. От 130 млн загуба покриват голяма част с два хода. С още 25 млн от титлата в Серие А и са почти на 0 в тази математика. На нас тази сметка от напусналите изобщо не е такава, че да правим аналог. Трябва да извървим няколко сезона, за да си позволим именнто такива ходове и нашия Хакими в лицето на Ернандес да намери шейх да го купи. Ама пак ще сме недоволни и тогава.

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 323 times
Been thanked: 111 times

Мнение от cap7ainjack » 20 юли 2021, 10:47

на 19 е

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 130 times
Been thanked: 206 times

Мнение от Dawnweaver » 20 юли 2021, 11:24

cap7ainjack написа:
20 юли 2021, 09:56
Този Кайо Жорже за 24 мача 6 гола. НЕ ми изглежда като типичната голова машина :D ама явно блести с нещо.
Няма лошо, ама като знам как си развиваме талантите, след 1 година ще му търсим 10 млн.
Ако го вземем за 6 и след година го продадем за 10 с амортизацията сме даже напред. Не бих се разсърдил при положение , че не е като да можем да се борим за Хааланд ;)

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 469 times
Been thanked: 663 times

Мнение от Ne13sta » 20 юли 2021, 12:38

Да го купим за 6 и да го продадем за 10 ? Така ли се гради отбор ? Съжалявам, но не сме Удинезе. А дори и те продават с по-големи печалби.

Ако ще се взима това момче, то нека дв е с дългосрочни перспективи. Стига да не флопне разбира се. :)
Изображение

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 291 times
Been thanked: 430 times

Мнение от R. GULLIT » 20 юли 2021, 14:27

Някак си не можем само да взимаме и да развиваме, и все да градим, да се надяваме, но да не печелим нищо. И паралелно с това да не продаваме. Икономически, физически, статистически, никак не е възможно. Това, че взимаме набеден за талант, не означава да блесне при нас и да е непродаваем. Напълно възможна е продажба, ако не пасне на Миланело. Пример - Лукас Пакета'. Ей го, сега струвал пак 35 млн., за колкото уж сме го взели. А хич не мисля, че сме дали тези пари, ама хайде.

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 892 times
Been thanked: 649 times

Мнение от Capolavoro » 20 юли 2021, 22:41

Меркатото продължава да е насочено към дълбочината в състава, а не към титулярните 11.
Да, миналия сезон можехме да се борим за нещо повече, ако имахме скамейка, ама аз не мисля, че титулярите са ни чак толкова добри, че да търсим само тяхна алтернатива.

За момента съм обезпокоен как действат Паоло и Фредерик. Пише се, че ще взимаме нов десен бек и тогава ще търсим пазар на Конти. Пишете го поредните два наема, защото Андреа не можем да го продадем, а Дало е оценен на 22, а Одриасола на 10+. Пари, които няма да дадем, а и не е нужно при наличието на Калюлю.

За мен този Фоде Бало Туре беше малко компромисен вариант, защото най-чистият вариант бе играч на двата бека като Дало, който няма да пропусне януари заради КАФ.

На вратата не мисля, че взимаме кой знае колко по-добър вратар, а езиковата бариера създава риск от сваляне на нивото.

Тонали, Жиру, Туре, Диас са типични резерви.

Единствено Томори ще е титуляр, но видяхме, че и той бърка, така че надграждането над силен Романьоли няма да е чак толкова голямо.

Flag of France Mike Maignan - €13m
Flag of England Fikayo Tomori - €28m
Flag of Italy Sandro Tonali - €17m
Flag of France Olivier Giroud - €1m
Flag of Senegal Fode Ballo-Toure - €4.2m
Flag of Spain Brahim Diaz - €3m loan (€22m option)

Както и да гледам трансферите, нямаме така необходимите 2-3 шампиона, които да покачат нивото. Пак ще я караме на мускули и гения на Пиоли, надявайки се да избухне повече пъти, отколкото ще ни закопае с неадекватни схеми и смени.

Отборът трябваше да бъде подсилен при титулярите, а чак тогава да мислим за широчина. Нов титулярен цн, ново дясно крило, нов плеймейкър.
Оттам автоматично Диас си става резерва, а не да взима десетката, Ибра си влиза в полагащата му се роля на златна резерва, на 40 как иначе. Вдясно правим разни чудеса от храброст с Кастийехо и Салето, а защо не и Конти като крило.

Чак след тези три трансфера трябваше да мислим за алтернатива на Тео и Давиде.
Изображение
FLYKAYO TOMORI

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 187 times
Been thanked: 322 times

Мнение от Casciavit » 21 юли 2021, 12:29

Много точен анализ.
Откъм алтернативи - добре, но трябва да налеем пари и в качество. В противен случай ще излезе, че в последните два сезона сме имали доста по-класен отбор на хартия, отколкото сега. rolleyes

Заместник на Чалханоглу и едно класно крило/вътрешен нападател си остават не просто наложителни, а абсолютно задължителни. Много ми се иска да вземем играч с визитка, който да вдигне самочувствието на целия отбор.
Изображение

PerfStranger
Фен на Калчото
Регистриран: 04 юни 2018, 16:48
Has thanked: 38 times
Been thanked: 37 times

Мнение от PerfStranger » 21 юли 2021, 12:47

Миналата година се говореше същото, че инвестираме в дълбочина, а не в титуляри. Резултатът бе по-добър от предходния сезон. Не мисля, че Малдини е сляп, както и Пиоли. Ще се вземе минимум дясно крило за титуляр, но ще се чака до края на меркатото, за да излязат повече и по-евтини опции. За трекуартиста не знам - 10ката на Браим говори достатъчно. До края ще се вземе и още един централен халф с леко по-периферна роля или просто ще задържим Побега.

Отговори