Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Теми за меркатото през сезоните
Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11137
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от vik rossonero 96 » 09 юни 2021, 20:37

Брахимчо не искал опция за откупуване, но нямал против да играе и догодина под наем при нас. Това момче още миналото лято като си написа в биото в Инстаграм: Real Madrid player, on loan in AC Milan много гадно впечатление ми направи. Явно си ни ползва като тренировъчно игрище преди да види дали Реал ще му дадат въобще някакво място. Много глупавичко и ако е така, аз лично съм да им го връщаме и да приключваме.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Ne13sta » 09 юни 2021, 21:18

Ако не иска опция, директно да връщаме Песина. Няма смисъл да сме трамплин, на когото и да било. :)
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7184
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Capolavoro » 09 юни 2021, 21:27

Тук го има и момента, че още не сме онзи Милан, който може да харчи. Необходима ни е дълбочина в състава, дори с риск да обиграваме някой.

Ако има по-добра опция от Браим, да им го върнем, ама ме съмнява, че ще има някой читав за без пари.
Изображение

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от cuorerossonero » 09 юни 2021, 21:32

Ако е вярно това, че иска при нас само с чист наем, без опция за покупка, директно нашите да му купуват еднопосочтия билет за Мадрид и да ходи да си търси временно поле за изява другаде.
Бати и футболиста. rolleyes facepalm angry

@Ne13sta е абсолютно прав - Песина и да приключваме.
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
Fabrizio Romano
Фен на Калчото
Мнения: 342
Регистриран: 07 фев 2021, 15:30
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Fabrizio Romano » 09 юни 2021, 21:53

drzzd написа:
09 юни 2021, 15:41
Той и Оскар, ако беше толкова добър, отдавна щеше да се е върнал в Европа.
Просто там взима луди пари, но мисля че сега ако му предложим ще дойде защото както казах че вече той направи милионите там.. и според мен и той би искал да заиграе отново на световно ниво.

Потребителски аватар
Fabrizio Romano
Фен на Калчото
Мнения: 342
Регистриран: 07 фев 2021, 15:30
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Fabrizio Romano » 09 юни 2021, 21:55

Ne13sta написа:
09 юни 2021, 15:17
Паулиньо е абсолютен тролей. Сигурно е по-бавен от този, дето ще го продаваме следващото лято за 20 млн. Айде няма нужда.
Напротив за средата е супер играч, помня докато беше в Барса беше твърд титуляр и правеше много силни мачове.

Muharski
Фен на Калчото
Мнения: 246
Регистриран: 17 мар 2019, 23:56
Has thanked: 233 times
Been thanked: 31 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Muharski » 09 юни 2021, 22:12

vik rossonero 96 написа:
09 юни 2021, 20:37
Брахимчо не искал опция за откупуване, но нямал против да играе и догодина под наем при нас. Това момче още миналото лято като си написа в биото в Инстаграм: Real Madrid player, on loan in AC Milan много гадно впечатление ми направи. Явно си ни ползва като тренировъчно игрище преди да види дали Реал ще му дадат въобще някакво място. Много глупавичко и ако е така, аз лично съм да им го връщаме и да приключваме.
Това са абсолютни глупости, точно той натиска за трансфер при нас, пак някой от журналистите го е написал това и веднага му повярвахте и скачате да плюете.

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11137
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от vik rossonero 96 » 09 юни 2021, 22:36

Muharski написа:
09 юни 2021, 22:12
vik rossonero 96 написа:
09 юни 2021, 20:37
Брахимчо не искал опция за откупуване, но нямал против да играе и догодина под наем при нас. Това момче още миналото лято като си написа в биото в Инстаграм: Real Madrid player, on loan in AC Milan много гадно впечатление ми направи. Явно си ни ползва като тренировъчно игрище преди да види дали Реал ще му дадат въобще някакво място. Много глупавичко и ако е така, аз лично съм да им го връщаме и да приключваме.
Това са абсолютни глупости, точно той натиска за трансфер при нас, пак някой от журналистите го е написал това и веднага му повярвахте и скачате да плюете.
Едното не изключва другото. Той може да иска силно да остане догодина, виждайки, че в Реал няма как да играе и да чака да го приберат лятото на 22-ра. rolleyes
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от drzzd » 09 юни 2021, 23:14

Диаз е играч, който умее да увлича футболисти след себе си, но и много лесно губи топката. Физиката му е сходна като тази на Меси, като съм забелязал, че опитва много да му подражава, особено при дриблиране, но далеч не е толкова ефективен при задържането и запазването на топката. Едно по-здраво съприкосновение и е на земята. Не е лош играч, но някак си не успя да ми вдъхне достатъчно доверие, през сезона.

Още един наем звучи добре, може би след него, и ние феновете и Малдини, ще можем да направим и заключения дали наистина има място при нас, за да бъде откупен перманентно. Ако той обаче се дърпа - жив и здрав. Да договарят още един сух наем и толкоз. Тъкмо Песина ще е поиграл още един цял сезон в Аталанта и като нищо да се окаже по-адекватна опция от Браим и да задействаме опцията за 50% от цената му.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от R. GULLIT » 09 юни 2021, 23:28

Вие пък ебаси патриотите сте. Още не са почнали мачовете в Европа за нас, но вече всеки под наем трябва да е с росонерска фланелка в инстаграм и желание за поне 3 г договор, напускайки не къде да е, а Реал. Да е играч на Арсенал, Тотнъм, Евертън, Севиля, Монако, Борусия или Байер и още няколко от нашата черга, че да го храним как не знае какво иска, и да го пращаме в ЛЕ. А вместо да им го ползваме така или иначе за втора опция за нас, ще седим да му се ядосваме.
Нито е някаква топ класа за Италия, нито пък тези му 5 мача ще убедят дори Реал, че им е нужен. Добра опция за втори играч на позиции в атаката. Толкова.

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11137
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от vik rossonero 96 » 09 юни 2021, 23:31

Ами честно казано предпочитам да си дръпнем Песина за втория опция и да го гласим за първа, дай Боже, вместо да даваме минути на играч, който иска да впечатли не Пиоли, а Анчелоти и другото лято пак да се върнем на въпрос "Ами сега кой да взимаме за резерва?". whistle
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
F.Inzaghi_9
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1401
Регистриран: 05 юни 2018, 18:08
Has thanked: 116 times
Been thanked: 179 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от F.Inzaghi_9 » 10 юни 2021, 00:37

Milan met with Jorge Mendes this evening in Milano where they discussed the future of Rafael Leao

[@DiMarzio]
Рапъра явно може и да го шитнем.

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1629
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Cafu » 10 юни 2021, 06:37

Меркатото се очертава да е доста тегаво, догодина ще сме с отслабен състав, предвид че и Ибра вероятно няма да е вече такъв фактор, нещата не отиват на добре. Не взехме никакви пари от долара, хакана вероятно и от него, не виждам от къде ще вземем финанси за нови, едва ли ще съберем нещо от Лаксалт, Калдара и Кастийехо. Ребич, Тео, Калабрия, Кеси и Бенасер не бива да се пипат, остават Леао и Романьоли хората, от които можем да вземем нещо евентуално, но като цяло без нов собственик и свежи финанси ще затънем в калта отново много скоро.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от Ne13sta » 10 юни 2021, 11:57

Според ГДС Диаз и Дало искат да останат в Милан за постоянно. Офертите ни и за двамата са наем + опция за откупуване. С Реал сме щели да се договорим по-лесно, но Юнайтед искат клауза за задължително откупуване.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
gospodinov
Фен на Калчото
Мнения: 188
Регистриран: 13 юли 2019, 12:22
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2021-2022)

Мнение от gospodinov » 10 юни 2021, 12:25

Cafu написа:
10 юни 2021, 06:37
Меркатото се очертава да е доста тегаво, догодина ще сме с отслабен състав, предвид че и Ибра вероятно няма да е вече такъв фактор, нещата не отиват на добре. Не взехме никакви пари от долара, хакана вероятно и от него, не виждам от къде ще вземем финанси за нови, едва ли ще съберем нещо от Лаксалт, Калдара и Кастийехо. Ребич, Тео, Калабрия, Кеси и Бенасер не бива да се пипат, остават Леао и Романьоли хората, от които можем да вземем нещо евентуално, но като цяло без нов собственик и свежи финанси ще затънем в калта отново много скоро.
Това, което и аз заявих преди време. Малдини и ко свършиха много добра работа до момента, защото в повечето ни трансфери уцелихме десетки. За съжаление обаче няма как да се подминат и няколко грешки , част от които заварени разбира се. Според мен дори самите те не са се надявали на толкова добра развитие на сезона и това, че в един момент бяхме претендент за титлата, ни постави в ситуация, за която не са били на 100% готови.

Ситуацията с Донарума и Чалханоглу

Тук единственото по-добре, което можеше да се направи е да се вземи силен втори вратар малко по-рано и да се мъчим да продадем Донарума. Едва ли щеше да е лесно, но Малдини трябваше да бъде твърд малко по-рано. Мисля, че давах примера с Байерн М и Алаба. Той искаше сериозно увеличение на заплатата няколко сезона подред, Байерн взеха Алфонсо Дейвис почти без пари, които се представи чудесно и казаха на Алаба "Сори, пич, но бяхме до тук".

Чалханоглу - трябваше да постъпим както постъпихме със Сусо, в един момент се видя, че той започва да буксува при нас и не може да допринесе за развитието на отбора и го продадохме. Взехме мисля, че като част от сделката Кяер и нещата заспаха. Имаше мисля реално оферта от РБ Лайпциг, просто трябваше да го шитнем много по-рано.

Не признаване на проблема в дясно

Говорейки за Сусо, няма как да не споменен, че може би прекалено дълго не искахме да признаем че имаме проблем в дясно. Кастийехо изигра почти половин сезон, преди да дойде Саелемакерс. Този сезон двамата не се включиха прекалено убедително. Имаха добри мачове, но генерално редуваха силни и слаби мачове. Със сигурност тук подценихме ситуацията и сега искаме да я оправим, но ще ни струва прекалено скъпо.

Ситуацията с нов нападател

Тук мисля, че подцениха ситуацията с нов нападател и тотално сбъркаха с Манджукич. С неговия трансфер уж трябваше да подплатим 1вото място, а вместо това се свлякохме на 5то в един момент и до последно треперихме. Ясно е, че ни трябва нов голаджия. Спокойно може да предложим нещ

Прекалено много играчи под наем

Това решение ни помогна много в началото на миналия сезон, защото почти без пари взехме добри играчи, които помогнаха много - Далот, Томори, Диаз, Тонали. Сега обаче това ще ни изцеди бюджета. Може би трябваше да се вземат тези играчи един сезон по-рано и лека по лека да ги изплатим. Сега с влизането ни в ШЛ< става още по-трудно да искаме отстъпки rap

Не се възползвахме от продажби на заварените футболисти


Тук едва ли има какво да са направи, но все пак трябва да се реши този заварен проблем. Калдара, Лаксалт, Дуарте, Конти - играчи, които не са в плановете на отбора, а същевременно никой не иска. Кофти.

Генерално по трансферите - това, което се говореше е , че клубът ще осигури 6-7 класни попълнения.

Със сигурност, за да надградим отбора ни трябва нов нападател и дясно крило. Отделно поне един силен халф, привлякохме вратар, което прави 4 трансфера. От там нататък всички напуснали ще заменим с нови футболисти. Тегаво лято ще е и ще ни трябват поне 2-3 сезона, за да изградим състав на силно европейско ниво, които да се бори за титли.
Изображение

Заключена