План Милан през 2021/22

Теми за меркатото през сезоните
DF
Фен на Калчото
Мнения: 338
Регистриран: 30 юни 2020, 11:48
Has thanked: 41 times
Been thanked: 36 times

Re: План Милан през 2021/22

Мнение от DF » 27 май 2021, 19:18

Сега ще видите младите какъв фурор ще направят. Коломбо, малкия Малдини, Робак, Керкеш, Калулу, Побега, Окзер, Хауге и други. Ще забравим кои бяха тия Чалхани Малхани и ко.

Потребителски аватар
EGPanovski
Фен на Калчото
Мнения: 232
Регистриран: 31 авг 2019, 20:56
Has thanked: 49 times
Been thanked: 37 times

Re: План Милан през 2021/22

Мнение от EGPanovski » 28 май 2021, 08:50

Аз по-скоро бих предприел подхода да се правим на умряла лисица. Нека другите отбори си имат техните проблеми, ние трябва в нашата паничка да си гледаме и да сме съсредоточени в това да играем концентрирано, правилно и с постоянство. Зайците се броят на есен. Тръгнем ли с голямата кошница, ще се хванем за палците накрая. Имаме солидна основа, да, показахме че можем, да, но сега сами сме си вдигнали летвата. Не успеем ли да я прескочим знаете какво следва. Така че, топката е в ръководството.
Най-много ми е интересно в нападение и атакуващ халф какво ще свършим.
Иско, лично не го харесвам. Мазен ми е, лигав ми е, а и с тоя ръст ще го мачкат подобно на Диаз. Трябва ни поливалентност, а не два еднакви играча.
Жиру....пълна енигма. Ако го вземем според мен ще сгрешим. Да видим, може да не съм прав.
Де Пол - Запознат е с Калчото, класен футболист, но си мисля че ни е необходимо нещпо повече там на този пост. Ако Мердите продават Ериксен... whistle :D

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: План Милан през 2021/22

Мнение от cuorerossonero » 28 май 2021, 22:13

Хм, Иско e само два сантиметра по-нисък от Хакан и никак не е лек, за разлика от Брахим, който е по-нисък и от двамата. И доста съм го гледал, но до момента не съм виждал някъде да го мачкат. Нищо общо с Брахимчо в това отношение, който е прекалено мек, затова го мачкат.
И двете испанчета за мен са еднакво технични, но Иско е далеч по-борбен и е истински, натурален атакуващ халф - с поглед върху играта, с усет за паса и с хубав шут. Ако турчето ще си заминава, аз в момента по-добра опция за негов заместник на пазара не виждам. Йосип Иличич и Родриго Де Паул изобщо не могат да се сравняват с класата на тоя мазния и лигавия. :D
А и във футбола не всичко опира до ръст и килограми, иначе дребосъци като Лионел Меси, Шави Ернандес и Андрес Иниеста нямаше да могат да вземат ръка. Само че години наред никой не можеше да им вземе топката и направиха цяло футболно поколение на хахави. :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: План Милан през 2021/22

Мнение от Petar Zanev » 28 май 2021, 22:48

Иско, Коутиньо, Дибала (колкото и неприятна педеруга да е) са си сериозно надграждане над турчина.

Дори ди Мариа и Азар, които с напредване на годинките им е по лесно да ограят в центъра пак са оргромна крачка.

Даже и на Дракслер бих се израдвал.

Де Пол и Иличич са си на нивото на Хакан.
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: План Милан през 2021/22

Мнение от drzzd » 28 май 2021, 23:01

Иско го спрягат за Арсенал, Коутиньо за Евертън, а Дибала по всяка вероятност ще остане при Алегри. Ди Мария не мисля, че ще напусне това лято, освен, ако ПСЖ не вземат някой за дясното крило, а на Азар му търсят бая пари, за да си избият инвестицията в него и единствено Челси го обмислят като вариант. Дракслер преподписа преди няколко дни и също едва ли ще напусне през това лято.

А специално за Иско, ами не мисля, че е същият футболист от преди няколко сезона. Вече е на 29, а през тази кампания се включваше главно от пейката. Поиграл е в 29 мача или 1092 минути, което са всичко на всичко 12 пълни мача и малко. Разписал се е 0 пъти и е подал за два гола. Ако трябва да съм искрен - не мисля, че точно той ще е надграждане на Хакан. Напротив. В момента испанецът има място единствено като алтернатива, която имаме в лицето на Брахим и не случайно Малдини ще опита да договори още един наем, този път с опция.

За да вземем добър футболист за позицията на Чалханоглу, ще трябва Елиът да развържат кесията.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: План Милан през 2021/22

Мнение от cuorerossonero » 29 май 2021, 15:10

Иско както го спрягат за Арсенал, като му вкараме една оферта и ще кацне на Малпенза с първия аероплан. :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
levvel
Фен на Калчото
Мнения: 265
Регистриран: 04 юни 2018, 15:09
Has thanked: 150 times
Been thanked: 19 times

Re: План Милан през 2021/22

Мнение от levvel » 29 май 2021, 15:31

cuorerossonero написа:
29 май 2021, 15:10
Иско както го спрягат за Арсенал, като му вкараме една оферта и ще кацне на Малпенза с първия аероплан. :D
Бях чел, че Малдини скоро ще преговаря за Брахим с Перез и щял да разпитва за Иско и Васкес.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: План Милан през 2021/22

Мнение от drzzd » 29 май 2021, 15:36

Той Малдини хубаво да пита за Ицака, ама викам да не го взима за титуляр, че с тия показатели ще плачем за Хакан още през септември :D Васкес е добре дошъл на мястото на Саму, макар че аз продължавам да си мисля, че за титулярно дясно крило ни трябва далеч по-класен футболист.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
levvel
Фен на Калчото
Мнения: 265
Регистриран: 04 юни 2018, 15:09
Has thanked: 150 times
Been thanked: 19 times

Re: План Милан през 2021/22

Мнение от levvel » 29 май 2021, 15:42

drzzd написа:
29 май 2021, 15:36
Той Малдини хубаво да пита за Ицака, ама викам да не го взима за титуляр, че с тия показатели ще плачем за Хакан още през септември :D Васкес е добре дошъл на мястото на Саму, макар че аз продължавам да си мисля, че за титулярно дясно крило ни трябва далеч по-класен футболист.
Аз съм на съвсем противоположно мнение за Иско, много класен футболист, който може да прави разликата в големите мачове, за разлика от непостоянния и криещ се по терена Хакан. Освен всичко друго испанеца е видял много във футбола, въпреки че е само с две години по-голям от Чалхан, все пак е печелил ШЛ и е поиграл бая мачове в Европа, така или иначе можем в заключение да кажем : ще видим. forza ok

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: План Милан през 2021/22

Мнение от drzzd » 29 май 2021, 15:50

Аз опита му не го оспорвам. Видял е отблизо, и най-вече, изиграл е много важни срещи, от които е спечелил бая ценни трофеи, за разлика от Хакан, но просто в последните си два сезона за Реал Мадрид, спадът във формата му е огромен и не случайно цената му в transfermarkt е 20 млн. Договорът му изтича догодина и предполагам, че Флорентино Перез ще го пусне за сума от порядъка на 15 млн.

Пак казвам, съгласен съм, че място в Милан за играч като него има, но не и за титуляр, с който ще се борим за 1во място в Серие А и прескачане на групите в ШЛ. Атакуващият халф в Милан до преди няколко сезона беше най-ключовата позиция и неслучайно там играеха само футболисти от най-висок клас. След Сеедорф и Роналдиньо реално не сме имали футболист, който да можем да наречем класен. Хакан се доближи до някаква степен, защото умее да вкарва и да асистира, но пък се сългасявам, че не рядко се случва да се крие в големите мачове. А и тези неоправдани претенции за заплата към днешна дата идват наистина в повече...

Мнението ми е, че Елиът трябва да отпуснат средства за закупуването на наистина класен играч. Иско в моментната си форма не е такъв.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
levvel
Фен на Калчото
Мнения: 265
Регистриран: 04 юни 2018, 15:09
Has thanked: 150 times
Been thanked: 19 times

Re: План Милан през 2021/22

Мнение от levvel » 29 май 2021, 15:59

И на мен ми се иска да кихнем стотина милиона за Де Бройне, но на всички ни е ясно, че в моментната ситуация ще се търсят евтини варианти, за мен Хакан също не е футболист, с когото да гоним високи цели, да не говорим, че вече е на 90 процента напуснал.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: План Милан през 2021/22

Мнение от drzzd » 29 май 2021, 16:12

Е, да :D Де Бройне е просто недостижим в момента.

Според мен просто има играчи, оценени на около 40-50 млн, към които можем да насочим поглед.

Аз лично не бих предоговарял Диаз, а вместо това бих се насочил към опцията за Песина, като резервен атакуващ халф, а за титуляр бих инвестирал повечко средства за Ауар от Лион например, или пък Сабитцер от Лайпциг. Ако обаче търся повечко опит, може би бих опипал почвата за Коутиньо, който в Италия ми се струва, че ще се възроди.

Освен това трябва да ги продаваме тия фланелки. Имаме нужда от малко по-гръмки трансфери :D Дано хора от Елиът четат форума и си вземат поука малко :D
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: План Милан през 2021/22

Мнение от Ne13sta » 29 май 2021, 20:13

Трябва да си тръгнат няколко играча на всяка цена, за да финансираме едно добро меркато. Разбира се, дано потенциалните 50-тина млн. от ШЛ бъдат включени към бюджета. За мен лично ще е по-важно да вземем 2-3 играча, но да са наистина класни, а не просто таланти.

Леао - нямаме нужда от толкова демотивиран и влачещ се по терена футболист. Има слаб завършващ удар. Някои хора витаеха в облаците, че щял да вкара над 15 гола този сезон, но той дори и не стигна половината. 25 млн. от Нианг 2 ще е добра сделка.

Романьоли - не трябва да се допуска грешката с алчния циганин. Време е да приключим взаимоотношенията си с Минчо дебелия. Алесио не е лош защитник, но последните 2 сезона стабилно затъна. Ако му вземем 20-25 млн. ще съм напълно доволен.

Кастийехо и Крунич - задължителни продажби. И двамата не са на ниво Милан. Всичко над 7-8 млн. на калпак ще е чудесно.

Лаксалт, Калдара и Конти - тук и по 4-5 млн. да вземем пак ще е нещо.

Така ще съберем поне едни 70-80 млн. от изходящи трансфери, а ще спестим и доста от заплатите на алчните средняци, които си тръгват.

По мое скромно мнение Малдини трябва да пазари Дало и Диаз с наеми за по още един сезон. И двамата показаха, че не са случайни футболисти и имат много потенциал. Томори е ясен. Тонали също трябва да бъде откупен. Само за последните двама и Манян ще платим над 50 млн. Парите от ШЛ.

Така оставаме с едни потенциални 70-80 млн. за да вземем нападател, атакуващ халф, дясно крило и дефанзивен полузащитник. Не лека задача. Аз лично ще съм доволен на нещо подобно:

Жиру - свободен агент.
Кутиньо/Иско - наем.
Бакайоко - 7/8 млн.
Санчо или някое друго топ крило за 60-70 млн. Просто имаме крещяща нужда от подобен трансфер ако искаме да се борим за титла и силно представяне в ШЛ.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: План Милан през 2021/22

Мнение от drzzd » 29 май 2021, 21:01

Съгласен с горното мнение, но Коутиньо и Иско няма как да дойдат под наем. На първия Барселона ще му търсят 45-50 млн, като тази информация се появи официално преди около месец-два. Евертън са основният кандидат за подписа му. Иско няма да иде никъде под наем, поради простат причина, че договорът му с Реал изтича догодина. Санчо е с единия крак в Премиър лийг, по всяка вероятност в Ман Юнайтед, а и цената му по-скоро е близо до трицифрена сума, отколкото 60-70 млн. Просто пазара вече е тотално неадекватен.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: План Милан през 2021/22

Мнение от R. GULLIT » 29 май 2021, 21:34

Аз лично, освен Коутиньо и Иско, който май е с единия крак в Севиля, не виждам пазара да предлага кой знае какво разнообразие за поста #10.
Например, от тазвечершните финалисти в ШЛ надали можем да вземем някой от титулярите по обясними причини. Същото касае и онзиденшните за ЛЕ. Да търсим хем потенциал, хем талант, хем готов играч, практически е невъзможно. Чалхана бе взет точно заради първите две и ги разкри наполовина. Сега някоИ искат да се надгради над това, което той дава, ама дава ли го и пазара?

Заключена