План Милан през 2020/21

Теми за меркатото през сезоните
Потребителски аватар
Yosifov
Фен на Милан
Мнения: 944
Регистриран: 14 сеп 2018, 12:05
Has thanked: 304 times
Been thanked: 189 times

Re: План Милан през 2020/21

Мнение от Yosifov » 10 сеп 2020, 16:32

Изображение

rap rap
Изображение

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8900
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1632 times

Re: План Милан през 2020/21

Мнение от Ne13sta » 10 сеп 2020, 16:39

Доста стряскаща снимка. Младите отбори не печелят нищо обикновено. Дано вземем още 2-3ма по-опитни играчи, иначе лошо. Имаме само Златан и Кяер, а това е крайно недостатъчно.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: План Милан през 2020/21

Мнение от cap7ainjack » 10 сеп 2020, 16:57

Снимката с младите не ме обнадеждава много :D

Да видим дали бат Златю може да дирижира цяла начална паралелка. Едва ли. Трябват още 1-2 поне по-опитни според мен. Но Кеси и Бенасер показват зрялост. Ще видим.

Golden boy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1012
Регистриран: 04 юни 2018, 21:28
Has thanked: 804 times
Been thanked: 221 times

Re: План Милан през 2020/21

Мнение от Golden boy » 10 сеп 2020, 19:21

Ребич, Чалхан и Романьоли са в перфектна възраст, и трябва да ги сметнем към по-опитните. Джиджо и Кеси натрупаха сума мачове за отбора също. Ако има възможност за нещо опитно и класно ок, но да се пълним с талаш който няма махане после, не мерси. Мен пък доста ме обнадеждава снимката, особено за бъдещето.
Изображение

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: План Милан през 2020/21

Мнение от cuorerossonero » 10 сеп 2020, 20:56

Абсолютно подкрепям. На първо място е от значение какво може един футболист, а далеч след това е възрастта и това важи както за младите, така и за опитните.
В тази връзка, също и Самуел Кастийехо януари прави 26, а 80% от форума иска ново дясно крило. Мусакио пък си е точно на 30, достатъчно опитен е, но почти всички ще се почерпим когато си тръгне.
Ако ще се привлича дърт играч, поне да е Класа и лидер, като Златан, иначе само се залъгваме, че правим нещо.
От добри футболисти ще стане отбор, нищо че са млади. Опитните средняци само ги храним. Справка - Лукас Билия.
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
cap7ainjack
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1351
Регистриран: 04 юни 2018, 18:08
Has thanked: 371 times
Been thanked: 132 times

Re: План Милан през 2020/21

Мнение от cap7ainjack » 11 сеп 2020, 09:58

Е естесветно, че става въпрос да бъде лидер и класен играч. То възрастта сама по себе си не променя нищо, ако ги няма другите качества.

Има се предвид утвърден професионалист, от който младите на се мотивират и учат. Някой със силен характер. Това е.

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 862 times
Been thanked: 505 times

Re: План Милан през 2020/21

Мнение от Petar Zanev » 13 сеп 2020, 02:06

До тук изпълнените операции на меркатото сами по себе си са доста добри (дори за критик като мене).
- Запазихме лидера на отбора - Ибра.
- Разменихме Силва с Ребич за постоянно, а и лев изкарахме (ако новините са верни).
- Сменихме ненужния Билия с младата надежда Тонали.
- Заменихме Джак с перспективния Диас.
- Спестихме близо 3,5 млн. от размяната на Рейна с румънеца.
- Подсилихме Примаверата с обещаващи играчи, които при нужда могат да помагат и на 1вия отбор.

Дано скоро продадем Крунич и финализираме трансфера на Бакайоко, за да знаем, че халфовата линия е окомплектована.

Изходящите трансфери за поредна година са сериозен препъни камък, и силно се надявам малко да тръгнат нещата, за да може да купим така нужните ни десен бек, централен защитник и дясно крило.

Това са цели 3 позиции на които имаме нужда от титуляри, и ако не се погрижим като нищо да ни костват мястото в топ 4...

Миналия сезон изостанахме много сериозо от топ4, и вината за това със сигурност не е само при Бай Марко. Когато той си тръгна бяхме на 4 точки от ШЛ, на полусезона (11 януари) вече бяхме на 10т. изоставане, а в края точките вече бяха 12...
Контролите ги играхме без Романьоли, но все пак отборите бяха от ранга на родните Левски и ЦСКА, и срещу всичките допуснахме поне по 1 гол.
В атака нещата определено ни се получават доста добре в последните месеци, и ако успеем да докараме класно дясно крило, съм готов да се обзаложа, че ще ударим 90+ гола в Калчото :)

Класиране в групите на ЛЕ е първото предизвикателство пред отбора, и не трябва да има никакви извинения при неуспех, без значение, че сме неподставени на плейофите.
Новите договори на Донарума и Романьоли са "задължителните матурите" за Малдини и Газидис.
FORZA MILAN!!!

Golden boy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1012
Регистриран: 04 юни 2018, 21:28
Has thanked: 804 times
Been thanked: 221 times

Re: План Милан през 2020/21

Мнение от Golden boy » 14 сеп 2020, 20:57

Eh42GPLWoAABK15.png
Eh42GPLWoAABK15.png (27.29 KиБ) Видяна 12718 пъти
Интересна статистика, показателна за високата ни преса във втората половина по терена, и бързите действия в атака. :)
Изображение

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 862 times
Been thanked: 505 times

Re: План Милан през 2020/21

Мнение от Petar Zanev » 15 сеп 2020, 21:22

Изображение
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
Pacetoo
Фен на Милан
Мнения: 691
Регистриран: 20 апр 2019, 15:01
Has thanked: 293 times
Been thanked: 74 times

Re: План Милан през 2020/21

Мнение от Pacetoo » 15 сеп 2020, 21:42

64 мача със самолетчето, не мога да повярвам...толкова трагичен беше.

AC_M
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2240
Регистриран: 04 юни 2018, 21:53
Has thanked: 439 times
Been thanked: 268 times

Re: План Милан през 2020/21

Мнение от AC_M » 15 сеп 2020, 23:19

Pacetoo написа:
15 сеп 2020, 21:42
64 мача със самолетчето, не мога да повярвам...толкова трагичен беше.
Той после и в Испания пренесе част от трагедията :lol:
Там обаче за по-кратко го разкриха
#piolioutnow

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: План Милан през 2020/21

Мнение от cuorerossonero » 15 сеп 2020, 23:59

Аеропланчето след като последно го изпъдиха и от Фиоринтина, май повече не се намериха други мерклии за допир със загадъчния му гений, комбиниран с тъпи, нелепо ухилени физиономии. :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11135
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: План Милан през 2020/21

Мнение от vik rossonero 96 » 22 дек 2020, 11:38

Ето какво е моето виждане за зимното меркато:

Напускащи:
Мусакио - или разтрогване на договора, или продажба за някаква символична сума от порядъка на 5-8 милиона. Ясно е, че терен няма да помирише, а иначе ще глътне едни 2 милиона бруто само за тези шест допълнителни месеца до юни.

Конти: Според мен няма да е зле да му намерим купувач, сигурен съм, че и той не е много доволен от положението си в момента. Втората част на миналия сезон показа доста добри игри, но поредната му контузия и влизането във форма на Калабрия просто нямаше как да не му се отразят. Има още година и половина договор, ако не януари, то лятото би трябвало да му намерим отбор, ако искаме да съберем доволни пари от него. Според мен сума от порядъка на 10-ина милиона няма да бъде трудно да му вземем.

Крунич: Този незабавно трябва да напусне с 200, но на мен ми се струва, че ще чакаме лятото, за да го шитнем някъде

Входящи:

Централен защитник: Тук на всички ни е пределно ясно, че трябва подкрепление и то сериозно. Имената са много - Кабак, Симакан, Миленкович, Ловато ... От тези всичките, съм по-скоро за някой от последните двама, като Симакан не съм го гледал много, а Кабак е тотално лайно и не искам да стъпва тук.

Опорен полузащитник: Тук може би най-лесното наистина ще е връщане на Побега, за което съм с двете ръце "За".

Нападател: Тук, според мен, има две опции. Или ще се възползваме от ситуацията в Аталанта и ще дръпнем Папу Гомез за някакви дребни пари (говори се, че ще го пуснат и за под 10 милиона), или ще търсим вице-Златан. Но няма да се случат и двете, по мое мнение. За таран от тиражираните имена съм може би най-много за Жиру. Йоренте и пълен дървар, а Йович не искал да се мести зимата, като може би оставяме вратичка лятото да стигнем до някаква сделка. На Милик пък му искали Наполи 18 милиона 6 месеца преди да стане свободен агент. Късмет!

Ако вземем Гомез, то той ще се ротира с Анте на левия фланг и при нужда Ребич отново ще замества Златан. Аржентинецът може да замества и Хакан, ако се наложи. Поливалентен е зад нападателя, което е добре, но пък от другата гледна точка не знам дали няма да се отрази това на игровото време на момчета като Хауге и Брахим. Трансфер на такъв тип футболист обаче много ще ми напомни на хода с Касано в последния шампионски сезон - взимане на нисък, но техничен и футболно интелигентен футболист, който да внесе още повече качество в играта и фантазия в трудните мачове. Според мен Папу и Златан могат да оформят доста добро дуо напред.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 862 times
Been thanked: 505 times

Re: План Милан през 2020/21

Мнение от Petar Zanev » 22 дек 2020, 12:58

За да купим ЦЗ според мен трябва:
1. Да се проведат разговори с Романьоли дали ще преподпише
2. Да се вземе решение от треньора и спортно-техническия щаб дали Романьоли и Кяер могат да бъдат титуляри в отбраната на фона на новите ни цели и амбиции
3. Да се намери начин да разкараме Мусакио и Дуарте

Ако ще продължаваме с Романьоли и Кяер като титуляри, а Калулу и Габиа като перспективни резерви, то най-добре да вземем някое старо куче от Серия А за последна алтернатива.
Ако ще разчитаме на горепосочените, то е безсмислено да налеем 20+ милиона за още един голобрад младок, който ще чака контузии, за да запише минути и така да спрем развитието му.

Според мен е по-належащ въпроса с опорния халф където имаме само 3ма играча за 2 позиции.
Определено идеята за Побега е интересна.

Според мен задължително трябва да натиснем бергамаските за Папу Гомес. Те имат да ни плащат около 15млн. за Калдара, както и държим 50% от Песина, който лично те оцениха на около 20млн.
Аржентинецът е класен и много опитен играч. Със сигурност ще ни помогне да гоним нещо повече от 4то място.
Освен това не се знае нито дали Хакан ще остане, нито дали Реал ще ни дадат Диас.

Таран, със характеристиките на Златан е задължителен. Дори и само за топ4 да се борим.
FORZA MILAN!!!

Gigio
Любител на футбола
Мнения: 83
Регистриран: 02 окт 2018, 14:42
Has thanked: 19 times
Been thanked: 35 times

Re: План Милан през 2020/21

Мнение от Gigio » 22 дек 2020, 13:36

Защо ли ми се струва, че ще гледаме пак филма с Лукас Билия, ако го вземем Папу Гомез. 32-3 годишен пич, който цял живот е цъкал на село, без очаквания, без напрежение. Дано не го взимаме, защото от тук нататък той само надолу ще отива и няма да можем да го продадем и за 5 лева...

Заключена