Трансферни слухове (сезон 2019-2020)

Теми за меркатото през сезоните
Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 120 times
Been thanked: 650 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2019-2020)

Мнение от vik rossonero 96 » 05 окт 2020, 20:47

Ай честито. Мусакио да пие някой бесен хап и да се връща на пейката, че отекохме в защитата. Малдини и Масара тръгнаха с черпака това лято още от началото за централен защитник и взеха човек на всеки един пост по терена, но не и там.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson

Потребителски аватар
levvel
Фен на Калчото
Регистриран: 04 юни 2018, 15:09
Has thanked: 101 times
Been thanked: 11 times

Мнение от levvel » 05 окт 2020, 21:06

However, according to the latest from Di Marzio of Sky Italia (via MilanLive), there will be no more signings for Milan in the current window after the arrivals of Brahim Diaz, Sandro Tonali, Ciprian Tatarusanu, Jens Petter Hauge and Diogo Dalot.

A move for Ozan Kabak of Schalke was ruled out earlier in the day and bids for Mohamed Simakan of Strasbourg have reportedly been rejected, while Antonio Rudiger was never really close.

Di Marzio adds that Milan’s market is likely to conclude with the loan exit of Diego Laxalt to Celtic and with the contract termination of Alen Halilovic.
Каквото има, това ще е май.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 334 times
Been thanked: 455 times

Мнение от Ne13sta » 05 окт 2020, 21:27

Много слабо меркато. Елиът са абсолютна издънка като собственици. Малдини е далеч от класата на добър технически директор. Пет от шестте ни нови попълнения, болшинството от фенове дори не са ги чували. Не казвам, че са слаби, но нека не очакваме чудеса от тях. Вероятно ще са просто ротационни футболисти.

За първи път от години насам не взимаме нито един титуляр. Та толкова ли са ни силни изпълнителите ?! Ние на практика нямаме десен фланг дори за Топ8. Моите уважения към Кастийехо, Салемакерс, Калабрия и Конти, но те няма да са титуляри дори в Удинезе. Отделно останахме без адекватни алтернативи за Ибрахимович, Кеси, Ернандез и Кяер. Цяло лято се говори, че ще търсим ЦЗ, два халфа и вице-Ибра...накрая едно голямо нищо. А имахме идеалния шанс да атакуваме Топ4 този сезон, защото римските отбори не са във форма, а Наполи са си енигма начело с Рино. Ювентус и Интер са ужасно далеч от нас. И продължават да увеличават разликата, защото наливат пари и купуват играчи за титуляри. Аталанта са ясни - добре смазана машина със сигурно присъствие в Топ3.

На всичко отгоре закупихме само Хауге за 5 млн. Тонали ще е скъп, а Диаз и Дало дори нямат опции за откупуване. Ако се представят добре, Реал и Юнайтед ще им искат поне по 25-30 млн. на калпак. И така отново оставаме без средства за следващото лято. А тогава най-вероятно ще трябва да търсим и нов голмайстор, ако Златан реши да се отказва.Татарушану и Калулу няма какво да ги коментираме. Те едва ли ще запишат повече от 300-400 минути. Същото важи за Коломбо и малкия Малдини. И те като франсето изобщо не са готови за Серия А. Камоли за първия отбор на Милан. Най-правилно беше да ги пуснем някъде под наем, за да играят редовно.

Има и още един сериозен недостатък. Не преподписахме с Донарума и Хакан. Сега даваме шанс на агентите им за яко извиване на ръчички. И докато очаквам лесна договорка с Чалханоглу, то прасето ще ни мъчи зверски и като нищо да останем с пръст в устата.

Оценката ми за меркатото е 4/10. Ако не се подсилим зимата с поне 3 читави попълнения, Топ4 ще е някакво чудо. Все пак вярвам в отбора, и най-вече в Ибрахимович. На фона на всички пропиляни пари и последвалите ги неуспехи през изминалите години, може пък сега да имаме нужния късмет и най-сетне да стигнем до заветната си цел.

Форца Милан!
Изображение

Golden boy
Фен на Милан
Регистриран: 04 юни 2018, 21:28
Has thanked: 558 times
Been thanked: 141 times

Мнение от Golden boy » 05 окт 2020, 21:39

Малко, "Не очаквах нищо, и все пак съм разочарован" беше положението днес. :D

Подсилихме се, премахнахме малко амбалаж, и все пак слабичко. Само 15млн. Похарчени, само наеми. Малдини за такъв бюджет му давам 9/10. Цялостно меркатото 6/10. Елиът трябваше да покажат малко повече амбиция, и да не са толкова стиснати задници, но поне финансите са доста по-добре вече. Бака и Тувен бяха добри възможности, и щяха много да помогнат. ЦЗ е ясен. Търсихме, търсихме, майката си еба от спекулации, и накрая нищо... След паузата се надявам да сме ок вече там. Така или иначе всяко от имената с които ни свързваха, трудно би бил титуляр в момента, освен Рюдигер евентуално. Да са живи и здрави Кяер, Алесио и Габия. Това важи за всички разбира се. Не можем да си позволим по-солидни резерви все още, но пък е хубаво че с играта която показват Кеси, Чалхан и Ибра това изглежда като цяло невъзможно.

Резервна скамейка: Татарушану, Габия, Далот, Тонали, Диаз, Хауге, Леао. Не е толкова зле. Та то даже така като гледам, ние само там сме работили тоя маркет. :D
Липсва опит, това е ясно, но в съвременният футбол не е толкова важно(за целите които гоним!)

Имаме сили, и по-важното отбор за топ 4, но Елиът разочароваха, защото имаше предпоставки да заявят дори по-високи стандарти, защото потенциала лъха зверски от този Милан, и с още леко побутване, можеше да изглеждаме много, много добре. Продължаваме да мачкаме след паузата и това е. FORZA MILAN!
Изображение
Fullback? Nah, Theo Hernandez is a flying-back!

Потребителски аватар
drzzd
Фен на Милан
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 209 times
Been thanked: 192 times

Мнение от drzzd » 05 окт 2020, 22:02

Ne13sta написа:
05 окт 2020, 20:07
И нека коментарите от сорта на “Меркатото е 10/10”, “Малдини е много по-добър директор от предходните” и “Тази година е нашата година”, започант сега! Аз ще добавя само един:

Халилович остава в Милан. Grazie, presidente! :lol:
Избързваш с хейта. Според последните информации Халилович е в Каза-та, за да разтрогне. Изобщо не очаквах да кажеш, че си доволен от меркатото, ама то щото се знаем вече кой какво във форума :D, btw, не приемай това за хейт към теб. Уважавам мнението ти и съм съгласен с някои неща.

6.5 към 7 от 10 е моята оценка.
Меркатото ни е на обща стойност 23 млн в евра (за това лято, догодина ще нарасне заради сумите, които ще се изплащат на отборите).

Ето кой дойде:
Тонали: 10 млн
Хауге: 5 млн
Сале: 3.5 млн
Татарушану: 500к
Кяер: 3.5 млн
Калулу: 500к
Брахим: наем
Дало: наем
Ребич: тъмна Индия
Ибра: свободен агент

Взехме млади и талантиливи играчи за всички нужни позиции без ЦЗ, и само двама опитни играчи в лицето на Татарушану и Ибра, като първият обаче не е титуляр. И тук оборвам Ne13sta, който заяви, че не взехме нито един титуляр, защото Ибра е баш такъв, но все пак беше сигурно, че идва, та може би затова и не го е отчел. Все пак съм съгласен с него, че това не е достатъчно.
И все пак... взехме най-обещаващия полеви играч и младеж на Италия, който с малко повече игрови минути, вероятно ще покаже качество.

Същото важи и за част от останалите играчи, които акостираха при нас. И най-вече това може би се отнася за Хауге. Изключително съм доволен, че взехме един от най-обещаващите играчи на Норвегия, които пък вадят много добро поколение начело с Хааланд и Одегард.

Сигурен съм, че част от играчите ще флопнат, защото няма как всичко да е перфектно, но отборът продължава да изглежда сплотен и продължава с добрата серия, което е най-важното към този момент. Резултатите са на лица, да видим дали младежта ще продължи с добрите изяви.

Имаме много добро ядро в лицето на Джиджо, Тео, Рома, Кесие, Бенасер, Чалхан, Ребич и Златан, но има и доста играчи, които все още не са показали, че са за отбор от ранга на Милан.

Да не забравяме, че през този трансферен прозорец завършихме сделките за Сале, Кяер и Ребич и най-вече, че се освободихме от голяма част от ненужните играчи.

Ето кой си замина:
Сусо 25 млн
Пакета 20 млн
Андре Силва 9 млн
Родригез 3 млн
Джак 0
Рейна 0
Билия 0
Халилович 0
Лаксалт наем

Not bad at all!

Джак и Рейна можеха да останат, но в крайна сметка и тяхното време при нас свърши.
Малдини и ко разкараха бая талаш, който се чувстваше много комфортно в отбора, но за всяко нещо си има край. Не взехме много пари за тях, но се спести много от заплати. И все пак като теглиш чертата, отборът е на зелено, което беше и целта.

Да, яд ме е, че Елиот не дават пари, като китайците, ама след година може и да отпушат кранчето.

Яд ме е само за две неща: Не взехме ЦЗ и не взехме още един истински лидер a.k.a. титуляр в отбора.

Та, мисля си, че 6.5 към 7 не звучи особено оптимистично, а по-скоро реалистично.
...e chi non salta è un porco juventino!

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 123 times
Been thanked: 1029 times

Мнение от cuorerossonero » 05 окт 2020, 22:08

Ако Милан ще е на пълна самоиздръжка, аз също мога да съм собственик на Милан.
30 милиона за трансфери от собственика, 50% от общата сума за продадени футболисти, 15 милиона за влизане в ЛЕ. Това бяха обещаията. И Хуй! Накрая получихме само един голям гол ХУЙ!
Та ние не похарчихме дори половината от полученото за Сусо и Пакета', какво има повече да коментираме... :( facepalm
#juveMerda!

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 334 times
Been thanked: 455 times

Мнение от Ne13sta » 05 окт 2020, 22:09

drzzd написа:
05 окт 2020, 22:02
Ne13sta написа:
05 окт 2020, 20:07
И нека коментарите от сорта на “Меркатото е 10/10”, “Малдини е много по-добър директор от предходните” и “Тази година е нашата година”, започант сега! Аз ще добавя само един:

Халилович остава в Милан. Grazie, presidente! :lol:
Избързваш с хейта. Според последните информации Халилович е в Каза-та, за да разтрогне. Изобщо не очаквах да кажеш, че си доволен от меркатото, ама то щото се знаем вече кой какво във форума :D, btw, не приемай това за хейт към теб. Уважавам мнението ти и съм съгласен с някои неща.
Това за Халилович беше откровена шега, а той взе, че и разтрогна. :D

Иначе всеки си има право на мнение, разбира се. Миналите 2-3 лета какви ли не хвалебствия имаше във форума, а помним добре какъв беше крайният резултат. Аз затова съм и по-негативно настроен. Но определено смятам, че имаме реален шанс за Топ4. :)

А Златан изобщо не ми го брой като нов играч. Без Галианиеви номерца, моля. :D
Изображение

Golden boy
Фен на Милан
Регистриран: 04 юни 2018, 21:28
Has thanked: 558 times
Been thanked: 141 times

Мнение от Golden boy » 05 окт 2020, 22:12

И още нещо, което не е толкова маловажно. Запазихме всички футболисти, с главно Ф в отбора, защото за някои със сигурност е имало интерес. Тео, Джиджо, Бенасер, Кеси и Романьоли със сигурност са апетитни за много отбори. То само това и оставаше де, но все пак е добре. Остава да подпишем с Донарума, Чалхан, Кеси, и можем да вдигнем малко оценките на Малдини и ко.
Елиът слаб 2, Газидис и той ме съмнява да е напирал за по-голям бюджет. :D
Дано не изпуснем Паоло накрая от подобни простотии, защото се справя, и има уважението на всичко живо във футбола. А показа че няма да позволи да го правят на маймуна.
Последна промяна от Golden boy на 05 окт 2020, 22:17, променено общо 1 път.
Изображение
Fullback? Nah, Theo Hernandez is a flying-back!

Потребителски аватар
Milan_Levski
Любител на футбола
Регистриран: 09 юни 2018, 13:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Мнение от Milan_Levski » 05 окт 2020, 22:17

Според мен специално на Малдини няма какво толкова да му се сърдим в този случай. Предвид средствата с които разполагаше ( а те в този случай явно са били почти никакви) се справи прилично. Аз съм доволен от трансферите на Хауге и Тонали. Това са играчи с голям потенциал и очаквам да са важна част от бъдещето на Милан. Върху Калулу нямам никакви наблюдения и не мога да дам оценка. Твърдо против съм трансфери тип Диаз и Дало ( чист наем без опция ) и такива приказки, че ще се разбираме след време с Реал за мен не са сериозни. Да си представим, че Диаз направи фурор като Тео при нас, а според мен това не е невъзможно, защото се вижда, че момчето има качества. Някак не си представям при такъв развой на нещата Реал да кажат ами да ние имахме устна договорка и понеже сте Милан и сте пичове ще ви го дадем за 20 млн примерно .... никакъв шанс ... и в най - добрия за нас вариант какво ще се окаже, че ще развием 1 година талант на Реал и ще им го върнем обратно.

Някои хора ще кажат е да ама той ще ни помогне да се класираме за ШЛ ... дори да приемем, че стане така аз пак съм против такива трансфери. Ние сме Милан и може и да не сме на нивото на евройските грандове точно в този момент, но за мен трябва да се държим като такъв. Предпочитам, дори да има завишена клауза за бъдещ трансфер при нас, но не и да взимаме таланти на другите отбори с чист наем и просто да им ги развиваме. Така за мен стабилен отбор и основи за бъдещето не се градят.

За финал ще кажа, че се надявам колкото се може по - скоро да имаме нов собственик. Елиът за мен не показват нужните амбиции за гранд като Милан и оправданията за финансовия фейрплей звучът много удобно ... видяхме, че ако отборите искат да ивестират има "вратички" и начини това да стане. Не казвам, че трябва да сме Сити или Челси, които харчат луди пари за всякакви английски дървари ама хайде пък поне да можем да си позволим играчи тип Миленкович, Рюдигер или Симакан.

Остава ни само да се надяваме да няма много контузии на ключови играчи и да успеем да задържим нивото от последните месеци, защото наистина има доста голям прогрес в играта и най - важното за мен е, че най - накрая имаме ясна схема за игра и всеки знае какво се очаква от него.

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 649 times
Been thanked: 453 times

Мнение от Capolavoro » 05 окт 2020, 22:25

Оптимист съм за следващото меркато. Малдини, Масара и счетоводителят са се поучили от грешките и днес не напълниха отбора с нито един средняк, притиснати от паниката.

По-добре така, отколкото да вземем нов Конти, който днес отказа трансфер в Парма, нов Крунич, който преди дни отказа трансфер във Фрайбург.
Изображение

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 20 times
Been thanked: 379 times

Мнение от zahari_acmilan » 05 окт 2020, 22:25

Меркато на баланса. Подсилихме пейката и разкараме някой " дъртак " и това беше. Нищо сериозно. Млади перспективни, но без опит.
Златан трябва да го играе мастър Йода. Треньор, учител, лидер на терена и на вкара головете, а вчера удари 39 г.
Корана вирус, няма приходи ...ясно е, че не може да се харчи ,но малко опит нямаше да навреди. Та освен Златан, кой друг има записан мач в ШЛ!? Никой. Кой е печелил нещо значимо... Никой.... Нито треньора ,нито играчите...
Дано Хакан е жив и здрав и да пази форма цял сезон, че иначе не ми се мисли... Падне ли формата на турчина ,много бързо ще видим истината за Милан.
https://www.facebook.com/groups/41241447693/ forza forza forza
https://www.instagram.com/bulgariarossonera/ beer beer beer

Потребителски аватар
gLoRy
Фен на Милан
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 422 times
Been thanked: 115 times

Мнение от gLoRy » 05 окт 2020, 22:29

Тео има шампионска лига :D

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 20 times
Been thanked: 379 times

Мнение от zahari_acmilan » 05 окт 2020, 22:30

Capolavoro написа:
05 окт 2020, 22:25
Оптимист съм за следващото меркато. Малдини, Масара и счетоводителят са се поучили от грешките и днес не напълниха отбора с нито един средняк, притиснати от паниката.

По-добре така, отколкото да вземем нов Конти, който днес отказа трансфер в Парма, нов Крунич, който преди дни отказа трансфер във Фрайбург.
Да затова си прав. Браво, че не г
клекнаха нито на Шалке ,нито на Страсбург.
Искаха пак да ни точат заради едното име, добре, че не стана.
Крунич си е дело на Малдини такаче ...
https://www.facebook.com/groups/41241447693/ forza forza forza
https://www.instagram.com/bulgariarossonera/ beer beer beer

Потребителски аватар
levvel
Фен на Калчото

Мнение от levvel » 05 окт 2020, 22:52

AC Milan have officially confirmed that winger Alen Halilovic has had his contract terminated by mutual consent, ending his two-year stay at Milan.

Потребителски аватар
levvel
Фен на Калчото

Мнение от levvel » 05 окт 2020, 23:00

Brahim Diaz

Deal: Dry loan
Cost: –

As the Sandro Tonali announcement was delayed, Brahim Diaz was Milan’s first signing this transfer window. Being a versatile player, he has been able to slot in straight away in Stefano Pioli’s side, doing very well indeed.

By the looks of it, the Rossoneri will sit down with Real Madrid before the season ends to discuss a permanent deal. In order to avoid complications, they agreed to a dry loan but the intention is to buy him.

Sandro Tonali

Deal: One-year loan
Cost: €10m up front, €15m option to buy, €10m in bonuses.

The midfielder is currently adapting to Pioli’s style of the play and the manager has started to use him more and more. Hopefully, he will continue to grow with the Rossoneri and become a great player. He will earn €2m plus bonuses per year.

Ciprian Tatarusanu

Deal: Permanent, three-year contract
Cost: €500K

The Romanian was brought in to replace Asmir Begovic, who left the Rossoneri after his six-month loan expired in August. This time, Milan decided to bring in an experienced goalkeeper on a permanent deal, locking down the former Fiorentina man.

They had to pay just €500K to Lyon as well, which is a good deal, and Tatarusanu will earn around €1.2m per year until 2023. No complaints about this one, especially given that he already has played in Serie A.

Jens Petter Hauge

Deal: Permanent, five-year contract
Cost: €5m

Following the game against Bodo/Glimt, which confirmed Milan’s scouting reports, they decided to sign Jens Petter Hauge. We were first to report it and the Norwegian winger was announced on Thursday last week.

He made his debut for the club against Spezia on Sunday, showing promising signs of what he’s capable of. Given that he’s in very good physical condition, Pioli could decide to field him quite a lot even at the start. He will earn around €1m per year, it seems.

Diogo Dalot

Deal: Dry loan
Cost: –

Milan had been linked with several right-backs but eventually decided to go with Dalot, striking an agreement with Man Utd for a dry loan. The 21-year-old could turn out to be a very good addition for the team.

Just like with Brahim Diaz, the Rossoneri are expected to negotiate a permanent deal with Man Utd towards the end of the season. That is, of course, if the player performs well with the red and black shirt.

Honourable mentions

It should also be noted that the likes of Simon Kjaer, Alexis Saelemaekers, Ante Rebic and Zlatan Ibrahimovic were redeemed/extended by Milan this summer. They paid €3.5m for the first two, while the price for Rebic remains unknown.

The Swede, of course, was a free transfer as he signed a new contract with the club. As they were already at the club, we don’t consider them new faces.

Отговори