Трансферни слухове (сезон 2019-2020)

Теми за меркатото през сезоните
МодератораЕПутка

Re: Трансферни слухове (сезон 2019-2020)

Мнение от МодератораЕПутка » 26 дек 2020, 09:46

Cafu написа:
26 дек 2020, 06:17
Икарди в никакъв ама никакъв случай. Още след маймунджулъците му в Интер, казах че ще е следващия Божигол. За мен е свършил с големия футбол. По добре да вземем Балотели. Коща е същото леке. Като цяло, не мисля че ни трябва нападател, вкарваме доста голове и така. По-добре ще е налеем финанси в ЦЗ, защото там има доста пробойни, трябва ни качествен играч.
Чааак пък Божигол, доста прекалено ми е това сравнение.... Икарди в Интер си имаше инстинкт на топ нападател, 4 сезона не падаше под 20 гола, беше голмайстор на първенството и мъкнеше Интер на гърба си... В ПСЖ също почна ударно и миналата година вкара доста голове за малко игрово време, но тази май почти не получава шанс... Икарди е в чудесна футболна възраст и ако си намери място, където да се чувства добре, определено има потенциала да избухне здраво, друг е вече въпроса дали това място би могло да е Милан.... Но пък защо не, в момента в Милан колектива е страхотен и атмосферата е доста добра...

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2019-2020)

Мнение от cuorerossonero » 26 дек 2020, 10:36

milanist_stz написа:
25 дек 2020, 23:52
Икарди има качества, но не съм убеден, че би бил подходящ за страхотния колектив, който имаме в момента.
А, именно за това говорим! ok
Без съмнение отличен футболист, но абсолютно лайно като характер, на което не се знае утре жена му каква команда ще му даде и какви курвенски номера ще почне да върти. Интер му бяха дали капитанската лента и ги прееба зверски, какво остава за нас. Изобщо не е ясно дали евентуално включване на подобен лайняр в групата няма повече да навреди, отколкото да помогне. В Милан в момента има Дух и Колектив, затова играем вдъхновено и печелим мачовете, дори без половината титуляри. Силно се съмнявам, че един меркантилен путьо като Икарди би могъл да стане пълноценна част от това, което градим в момента.
Ако само чисто футболните качества бяха гаранция за успех, Балотели щеше да е с поне 3 Златни топки.
Ако събирането на много качествени футболисти на едно място беше гаранция за създаването на Голям отбор, ПСЖ вече щяха да са с поне 3 купи в ШЛ.
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2019-2020)

Мнение от BANKERA » 26 дек 2020, 10:53

Защо Икарди и братчедите се изпокараха грозно мен хич не ме интересува. Само помня, че ги мъкнеше сам на гърба си и е гаранция за едни 20 гола на сезон поне. Имаме си ръководство, което да прецени дали ще пасне на сегашния колектив и, ако те решат да се пробват аржентинеца ще е перфектният вариант, понеже ПСЖ ще се навият на наем с откупуване в края на сезона, а ние ще си получим един доказан голмайстор в калчото. Уанда доста му мъти главата, но няколко пъти вече прави намеци към нас и си мисля, че нещата са почти уредени. Нека изчакаме да видим какво ще стане. Диего Коста и на мен ми беше интересно да го видя при нас, но това можеше да стане преди години - сега вече просто няма смисъл пък и той доколкото съм чел негови скорошни интервюта сам намеква, че Атлетико най-вероятно ще е последната му спирка преди да спре с футбола. Чака ни интересен месец и дано успеем да извлечем максимума и се подсилим достатъчно, за да не се усеща липсата, когато имаме липсващи от титулярите.
cuorerossonero написа:
26 дек 2020, 10:36
milanist_stz написа:
25 дек 2020, 23:52
Икарди има качества, но не съм убеден, че би бил подходящ за страхотния колектив, който имаме в момента.
А, именно за това говорим! ok
Без съмнение отличен футболист, но абсолютно лайно като характер, на което не се знае утре жена му каква команда ще му даде и какви курвенски номера ще почне да върти. Интер му бяха дали капитанската лента и ги прееба зверски, какво остава за нас. Изобщо не е ясно дали евентуално включване на подобен лайняр в групата няма повече да навреди, отколкото да помогне. В Милан в момента има Дух и Колектив, затова играем вдъхновено и печелим мачовете, дори без половината титуляри. Силно се съмнявам, че един меркантилен путьо като Икарди би могъл да стане пълноценна част от това, което градим в момента.
Ако само чисто футболните качества бяха гаранция за успех, Балотели щеше да е с поне 3 Златни топки.
Ако събирането на много качествени футболисти на едно място беше гаранция за създаването на Голям отбор, ПСЖ вече щяха да са с поне 3 купи в ШЛ.
Да имаме дух и колектив, но ни липсва още малко постоянство или класа го наречете особено в атака. А Икарди определно има класа и голове, а като добавим и факта, че ще има и допълнителна мотивация заради престоя си при братчедите нещата стават много интересни. Представете си в края на сезона, ако продължаваме битката с Интер за титлата и точно голове на Икарди да се окажат ключови ще е голям удар по тях. Икарди може и да е лайно, но във футбола малко или много трябва да си такъв, за да успееш. Златан не се знае колко мача ще може да играе до края на сезона, така че ни трябва доказан голмайстор с гарантирани голове при закучени мачове, а аржентинеца е точно от типа Индзаги, от половин положение може да вкара и помним как ни вкарваше всяко дерби. Пак повтарям - имаме си ръководство да преценят дали Икарди е човека за нас, но с намеците по социалните мрежи, особено след победата ни в градското дерби мисля нещата са опечени вече.
Последна промяна от BANKERA на 26 дек 2020, 11:05, променено общо 1 път.
Изображение

Rassilon
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1764
Регистриран: 12 яну 2019, 09:33
Has thanked: 10 times
Been thanked: 210 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2019-2020)

Мнение от Rassilon » 26 дек 2020, 10:59

Латиносите са със странен характер. Помня когато дойде Игуаин при нас. Няма да се учудя подобно нещо да стане и с Икарди, ако все пак го привлечем под някаква форма.

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2019-2020)

Мнение от BANKERA » 26 дек 2020, 11:10

Rassilon написа:
26 дек 2020, 10:59
Латиносите са със странен характер. Помня когато дойде Игуаин при нас. Няма да се учудя подобно нещо да стане и с Икарди, ако все пак го привлечем под някаква форма.
Игуаин и Икарди са доста различни като характер и работоспособност на терена. Нутелата освен, че е доказан ревльо и шибан характер рядко вкарва в дербита, докато сънародника му поне от това, което съм виждал не тръгва да реве и тръшка по терена, ако не отсъдят нещо в негова полза и за разлика от него бележи редовно в дербита. Игуаин е малко по-техничен, но откъм позициониране и голов нюх Икарди го превъзхожда в пъти при това.
Изображение

Потребителски аватар
iLDiavolo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1105
Регистриран: 04 юни 2018, 17:33
Has thanked: 120 times
Been thanked: 186 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2019-2020)

Мнение от iLDiavolo » 26 дек 2020, 11:44

Хем звучи много добре, хем смятам, че ще е грешка привличането на Икарди. Същият няма да дойде за ротационен играч, а поне докато Ибрахимович е в отбора, друга роля не може да му се даде. Имам предвид, че рано или късно, Икарди и Уанда ще приреват, че аржентинецът не получава достатъчно минути и т.н. и т.н., от което ще пострада атмосферата в отбора, а пред подобно нещо, предпочитам да не привличаме какъвто и да е нападател.
#weareacmilan

tachkata
Фен на Калчото
Мнения: 226
Регистриран: 10 дек 2018, 10:44
Has thanked: 4 times
Been thanked: 9 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2019-2020)

Мнение от tachkata » 26 дек 2020, 12:18

Аз също си мисля , че нападател за момента не ни трябва. Приоритет за мен е центъра и дясното крило, и колкото и да харесвам салето ни трябва завършен играч на неговата позиция. Той си е перфектен за резерва на този етап, с непрекъснатото себераздаване и помагането в зищита. Четох , че през януари са започнали да стягат куфарите лека по - лека на мусакио , дуарте конте и крунич. Дано успеем да ги продадем или една част от тях, и с наличните пари дори малки от горе предвид формата им , да закупим качествен играч.

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2019-2020)

Мнение от vik rossonero 96 » 26 дек 2020, 12:27

Хора, не се заблуждавайте по последните мачове, че нападател не ни е нужен. Харесвам много Анте, но на крилото. Срещу Дженоа издумка едно 100%-во положение, което сам си изработи - факт, но трябваше и да го завърши сам срещу Перин. Срещу Сампдория също имаше сериозни пропуски, а ако Тео не ни беше измъкнал в края срещу Лацио тук щяхме да говорим друго за пропуските на хърватина минута по-рано, когато на два пъти изпусна златни шансове да реши всичко. Леао пък може да бъде таран само срещу отбори като Сасуоло, Специя и т.н., но срещу по-обиграни защити като тази на Лацио видяхме, че и един удар не успя да отправи.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2019-2020)

Мнение от BANKERA » 26 дек 2020, 12:44

vik rossonero 96 написа:
26 дек 2020, 12:27
Хора, не се заблуждавайте по последните мачове, че нападател не ни е нужен. Харесвам много Анте, но на крилото. Срещу Дженоа издумка едно 100%-во положение, което сам си изработи - факт, но трябваше и да го завърши сам срещу Перин. Срещу Сампдория също имаше сериозни пропуски, а ако Тео не ни беше измъкнал в края срещу Лацио тук щяхме да говорим друго за пропуските на хърватина минута по-рано, когато на два пъти изпусна златни шансове да реши всичко. Леао пък може да бъде таран само срещу отбори като Сасуоло, Специя и т.н., но срещу по-обиграни защити като тази на Лацио видяхме, че и един удар не успя да отправи.
Тези положения, ако беше Икарди на стрелковата позиция си влизаха от раз. Доста положения си изработваме, което е факт, но не успяваме да ги реализираме, което е някой мачове си оказва тежест. Някой отбори вместо да ги довършим с едни 2-3 гола разлика им даваме шанс да дишат и се вижда, че успяват да изравнят и ни карат да треперим до последната минута в някои мачове.
Изображение

AC_M
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2240
Регистриран: 04 юни 2018, 21:53
Has thanked: 439 times
Been thanked: 268 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2019-2020)

Мнение от AC_M » 26 дек 2020, 13:00

Има доста условности в нашия отбор. Двамата опитни играчи са на възраст, като единия има максимум 1 сезон пред себе си, а от Кяер очаквам 2 сезона на добро ниво и около него да израстне Габия. Много е талантлив Леао, има всичко и ръст , и техника, и скорост, и пас, обаче няма и наполовина от хъса и характера на Златан. Анте определено се справя , на крилото , но ако Златан го няма, се надяваме Леао да не го мързи и да има ден, защото е млад и все още е зелен. Икарди много лесно ще направи разликата в мачове с Торино, Дженоа, Парма и другите след 10 място, а в дербитата няма да се крие, особено срещу мердите и гобите. Защо съдите за Икарди по представянето му при мердите? те там бяха лайно до лайното- хървати, шиптъри, чилийци, аржентинци, при нас винаги е било друго. Призна го дори Златан, а и той не е лесен. Стискам палци да дойдат Товен и Икарди, ще видите разликата
#piolioutnow

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2019-2020)

Мнение от Petar Zanev » 26 дек 2020, 13:30

Като чета думите на Ибра за това колко му липсва семейството му си мисля, че без значение как завърши сезона той ще се прибере при тях юни месец - и ние като фенове няма да има за какво да сме му сърдити или от какво да сме недоволни.
В този ред на мисли евентуално привличане на Икарди под наем до края на сезона и на база на резултати и представяне да се прецени дали да остане за постоянно са добра идея.
При Икарди голям минус е пачаврата, която му мъти главата постоянно. Определено трябва да се вземат под внимание и контузиите в ПСЖ, защото до преди това в Интер като че ли не се контузваше въобще и трябва да се види да не е развил нещо сериозно/хронично.

Реално погледнато опциите на пазара не са много за сериозен голаджия освен Икарди. Според мен Хааланд звучи много добре, но лично аз не вярвам, че отбора има нужните финанси, за да го докара.

Товен за скромна сума при нас за сметка на Кастийехо за същата скромна сума в Атлетико е нарисуван трансфер. Представянето на отбора от дясно доста контрастира с това от ляво и е редно този трансфер да се осъществи.

В средата на терена нуждата от нов халф е по-голяма от тази от нов ЦЗ (лично мнение). Дори и да си върнем Побега си мисля, че трябва да вземем някое мощно опитно момче, което да е истинска алтернатива на Кесие.

Ако искаме да развиваме Габиа и Калулу трябва да измислим как да получават възможно най-много минути:
- или да останат за основни алтернативи на Романьоли и Кяер
- или да се дадат под наем в някой отбор от Серия А където ще играят.
НО, ако ще взимаме друг 20 годишен, който тепърва ще се учи да е ЦЗ в Италия, то може би е по-добре да останем с тях 2мата и да разкараме Мусакио и Дуарте
FORZA MILAN!!!

МодератораЕПутка

Re: Трансферни слухове (сезон 2019-2020)

Мнение от МодератораЕПутка » 26 дек 2020, 13:36

AC_M написа:
26 дек 2020, 13:00
...
Много е талантлив Леао, има всичко и ръст , и техника, и скорост, и пас, обаче няма и наполовина от хъса и характера на Златан. Анте определено се справя , на крилото , но ако Златан го няма, се надяваме Леао да не го мързи и да има ден, защото е млад и все още е зелен.
Аз само не мога да си обясня поради какви причини очаквате от Леао да има хъса и характера на Златан.... Не е лично към теб този коментар, забелязвам доста често подобни мнения, еми съвсем в рода на нещата си е това, Леао е на 21 подяволите, Златан на тези години тепърва излиза от Швеция и в първия си сезон с Аякс бележи скромните 9 гола, а тук едва ли не се очаква от Леао да е лидер на отбора и на 21 вече да е узрял дотолкова, че да е с желязна психика и да ни мъкне той....

Дайте му време на това момче, аз от това, което виждам, се развива с доста добри темпове и изобщо няма да ме учуди ако на 23-24 вече е сред топ играчите в Европа... Ако си подобри удара и поработи върху психическата нагласа към мачовете, с тази скорост и пъргавина, преспокойно в един момент според мен ще започне да вкарва по 20-30 гола на сезон...

МодератораЕПутка

Re: Трансферни слухове (сезон 2019-2020)

Мнение от МодератораЕПутка » 26 дек 2020, 13:44

Petar Zanev написа:
26 дек 2020, 13:30

...
В средата на терена нуждата от нов халф е по-голяма от тази от нов ЦЗ (лично мнение). Дори и да си върнем Побега си мисля, че трябва да вземем някое мощно опитно момче, което да е истинска алтернатива на Кесие.
...
Ако наистина са верни слуховете, че покрай преминаването на Кастийехо, можем да дръпнем Ектор Ерера, изобщо не трябва да се замисляме, страшно опитен играч, с Порто има една камара трофеи, че даже и с Мексико е печелил олимпиада... Има близо 50 мача само в ШЛ и определено във всеки един момент ще е готов да се включи, отделно е и на 30, което си е прекрасна възраст...

За мен Ерера, Товен + централен нападател (Хааланд и Икарди като че ли са топ опциите) и догодина ще сме истинско страшилище...

AC_M
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2240
Регистриран: 04 юни 2018, 21:53
Has thanked: 439 times
Been thanked: 268 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2019-2020)

Мнение от AC_M » 26 дек 2020, 14:33

Seedorf! написа:
26 дек 2020, 13:36
AC_M написа:
26 дек 2020, 13:00
...

Аз само не мога да си обясня поради какви причини очаквате от Леао да има хъса и характера на Златан.... Не е лично към теб този коментар, забелязвам доста често подобни мнения, еми съвсем в рода на нещата си е това, Леао е на 21 подяволите, Златан на тези години тепърва излиза от Швеция и в първия си сезон с Аякс бележи скромните 9 гола, а тук едва ли не се очаква от Леао да е лидер на отбора и на 21 вече да е узрял дотолкова, че да е с желязна психика и да ни мъкне той....

Дайте му време на това момче, аз от това, което виждам, се развива с доста добри темпове и изобщо няма да ме учуди ако на 23-24 вече е сред топ играчите в Европа... Ако си подобри удара и поработи върху психическата нагласа към мачовете, с тази скорост и пъргавина, преспокойно в един момент според мен ще започне да вкарва по 20-30 гола на сезон...
Веднага ти отговарям. Аз харесвам този футболист, защото рядко се среща висок нападател с изброените от мен характеристики . Не сме броили малко пари за него на тази възраст. Има цялото време на света , да се развие и му пожелавам да го направи с нашата фланелка, обаче тук и сега имаме нужда , той да се бори за всеки метър и за всяка изгубена топка, да дере и къса. За това възраст не се иска. То е в тебе, както техниката и пипането на топката. А той леко се разсейва и не го прави. Защитата започва от всяка загубена топка в полето на съперника или при изнасянето на топката. Има обаче и такива футболисти, като него пример е Берба. Има в/у какво да работи, но това ще си дойде с времето, а примерно един Икарди ще върши работа, докато Леао натрупа опит и след това го оставяме да върши работата. ok
#piolioutnow

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Трансферни слухове (сезон 2019-2020)

Мнение от Ne13sta » 26 дек 2020, 22:26

Antonio Vitiello @AntoVitiello
#Maldini: “The courage of this #Milan makes me happy.#Ibrahimovic he is angry because he was close to returning. Market? We will be creative, looking for some opportunities, but we will not upset the team. Deputy Ibra? We have him and alternatives, Leao, Rebic, Colombo, Daniel "(RAI)
Май няма да вземем нападател.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Заключена