План Милан през 2022/23

Теми за меркатото през сезоните
Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7319
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

План Милан през 2022/23

Мнение от drzzd » 07 апр 2022, 16:20

Тук можем да напишем всеки как иска да се структурира меркатото (изходящи, входящи трансфери), схема на игра, титуляри, резерви и т.н.
Продължавам традицията на @vik rossonero 96 и правя тема за идния сезон, защото идеята му беше много добра, а и нещата горе-долу започват да придобиват някавка яснота. Поне според слуховете и почти уредените сделки към днешна дата.

Трансферното лято наближава и изглежда, че този път Малдини и ко. ще разполагат с малко по-голяма свобода на пазара, като по мое мнение инвестиициите може и да стигнат стотина милиона. Това разбира се е продиктувано от плановете на отбора, които ние можем само да гадаем какви са. Едно е (почти) сигурно - между 40 и 50 млн. ще отидат само в посока Лил за Ботман и Санчес, а се очертава да се инвестират пари и за нападател (Скамака) и дясно крило (Асенсио). Говори се, че Браим все пак ще остане, но като резерва, което може да значи няколко неща:

1. Смяна на схемата от 4-2-3-1 на чисто 4-3-3 без изявен CAM;
2. Адли или по-класен футболист в ролята на титулярен трекуартиста. Едно от имената, които напоследък се въртят е Дибала като свободен агент;
3. По всичко личи, че този път Малдини младши ще порита по селата.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от Ne13sta » 25 май 2022, 00:21

С поглед към следващия сезон, Хюстън, имаме проблем!

Сегашният ни състав е от 27 души, 7 от които са италианци. Не знам дали повечето от вас са наясно, но можем да картотекираме максимум 17 чужденци, които са над 21 годишна възраст. Този сезон имаме точно 17, като Калулу, Диaз и Лазетич влизат в графата до 21. Сега обаче Пиер и Браим са на по 22 и от следващия сезон няма да се възползваме от това улеснение. Ако броим Кеси и Бaкайоко за сигурни напускащи, то отново ставаме със 17. Така обаче няма място за уж сигурните нови попълнения. Ориги, Ботман, Санчес и Адли са все чужденци. Тоест трябва да разкараме поне 4-ма от сегашния състав.

Според мен Кастиехо и Бало Туре са сигурни пътници. Но какви са вариантите да разкараме още двама души ?

Не откупуваме Месиас.
Прекратяваме наема на Диaз.
Продаваме Салемакерс.
Махаме Татарушану и го сменяме с Плицари или някой по-опитен като Сиригу.
Продаваме Крунич - едва ли, любимец е на Пиоли.
Ориги всъщност идва като заместник на Ребич и продаваме хърватина - слабо вероятно.
Някой от Леао и Беннасер не преподписва и бива продаден - това Малдини не трябва да го допуска, особено с Рафа.
Ибрахимович се отказва - дано не!

От тези опции изглежда най-лесно да не откупим Месиас и да махнем Тата. Аз лично не бих зачеркнал нито един от двамата, многократно съм ги защитавал даже. За ляв бек, който да замени Бало Туре, се спрягат двама млади италианци: Фабиaно Паризи от Емполи и Андреa Камбиасо от Дженоа. На десния фланг по всичко личи, че ще се задоволим с Берарди. Аз тайно се надявам за Рафиня, тъй като има италиански паспорт.

Така се получава следното:

Кадри от школата: Плицари, Калабрия, Габия, Побега, Малдини, - 5ма души.
Италианци: Миранте, Флоренци, Паризи, Тонали, Берарди - 5ма души.
Чужденци: Манян, Калулу, Томори, Кяер, Ботман, Тео, Беннасер, Ренато, Крунич, Салемакерс, Адли, Диаз, Леао, Ребич, Жиру, Ориги, Ибра - 17 души.

Има само една въпросителна. След като Калулу не е изиграл нито един професионален мач преди Милан и е пристигнал на 19 години при нас, дали няма вариант да го броим за юноша. rolleyes

Иначе на 90% съставът ни ще е нещо подобно през следващия сезон, освен ако Малдини не предприеме някакви по-радикални мерки или пък някой от "сигурните" трансфери не пропадне. На мен лично ми изглежда като солидно надграждане, с което да дублираме титлата и поне да прескочим групите в ШЛ. :)

---------------------------------------------Манян/Плицари/Миранте-----------------------------------------

---Калабрия/Флоренци---Калулу/Кяер---Томори/Ботман/Габия---Ернандес/Паризи---

-----------------------Ренато/Беннасер/Крунич--------Тонали/Побега---------------------------------

---------Берарди/Салемакерс---------Адли/Диаз/Малдини------------Леао/Ребич--------------

---------------------------------------------Жиру/Ориги/Ибрахимович---------------------------------------

forza forza forza

П.С. Ако добавим към горните машинки Жоржиньо и Рафиня, то вече може да мечтаем и за нещо по-голямо. ok
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от R. GULLIT » 25 май 2022, 13:06

Изпусна факта за италианските паспорти. Такъв се намира в Жиру, с баба италианка. Калулу не влиза в групата. А за Златан мисля, че при връщането пак имахме подобне проблем, но той минава в графа 10+ години с италиански паспорт, съответно и гражданство. Така че и той не влиза, ако съм прав за последното.

Тук е редно да се провери и онова с EU паспортите доколко влиза в правилото.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от Ne13sta » 25 май 2022, 13:36

R. GULLIT написа:
25 май 2022, 13:06
Изпусна факта за италианските паспорти. Такъв се намира в Жиру, с баба италианка. Калулу не влиза в групата. А за Златан мисля, че при връщането пак имахме подобне проблем, но той минава в графа 10+ години с италиански паспорт, съответно и гражданство. Така че и той не влиза, ако съм прав за последното.

Тук е редно да се провери и онова с EU паспортите доколко влиза в правилото.
За съжаление няма второ гражданство при Ибра и Жиру. Поне според трансфермаркет:
9DE6E573-7336-4C0B-8F22-9914B0427B72.jpeg
За Калулу не разбрах. Можем ли да го броим като юноша ?
Прикачени файлове
69E9961C-1EB8-445D-A602-1DC3D7935D8D.jpeg
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от R. GULLIT » 25 май 2022, 14:40

Жиру има паспорт и то италиански, говорихме го при трансфера му, че няма да заема квота, защото има пряк италиански роднина - баба му, нали? Дори и да означава подновяването му, той не се губи.

За Златан гадая малко, позовавайки се на факта от познати, живеещи в Каляри, Сардиня, че за да получиш паспорт в Италия, трябва да имаш минимум 5 години работен/трудов договор и още 3 след това, за да кандидатстваш за гражданство. Процедурата отнема около 18 месеца по стандартния ред, тоест на 10-та година ти си с италианско гражданство, не само с паспорт. Ако си със статут на застрашен или инвеститор, тази процедура е съкратена. Глупости като кодиче фискалета за временно пребиваване не се броят. Златан е в Италия от 2006 по спомен, децата му МАЙ са родени в Италия (да се провери и това). Логиката е да може да изисква подобна процедура, ако не е изискал вече.

Калулу до 20,99 г би следвало да се води юноша. Но не на Италия, а на Франция. Тук юристите да кажат, но щом за Диаз правилото е същото, то и за Калулу е.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от Ne13sta » 25 май 2022, 14:58

Би било чудесно ако Златан и Жиру не заемат квота, но аз не съм сигурен в това. Където и да чета по чуждестранните форуми ги дават в тези 17 души.

Разликата при Диаз и Калулу е, че Пиер не е играл на професионално ниво преди Милан и един вид може да си го водим като наш юноша. Следователно да не заема квота.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
iLDiavolo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1105
Регистриран: 04 юни 2018, 17:33
Has thanked: 120 times
Been thanked: 186 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от iLDiavolo » 25 май 2022, 16:27

Ne13sta написа:
25 май 2022, 14:58
Разликата при Диаз и Калулу е, че Пиер не е играл на професионално ниво преди Милан и един вид може да си го водим като наш юноша. Следователно да не заема квота.
Това не ми звучи логично. Ако е така, можеш да вземеш 25 бразилчета от улиците на Сао Паоло и да сглобиш отбор, който няма нищо общо с каквото и да е италианско. Не че такъв случай е възможен в практиката, но предполагам по същата логика, да броим Калулу за наш юноша и федерацията да е съгласна с това, е невъзможно. А и предполагам, че ясно е описано, че юношата е играч, минал през юношеските ти формации, каквото Калулу със сигурност не е правил, та и заобикаляне на правилата не мисля, че може да се случи.
#weareacmilan

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от Ne13sta » 25 май 2022, 16:39

Не, не говоря за заобикаляне на правилата в никакъв случай. Просто срещнах тази информация на друго място. Не знам дали е така или ще заеме една от 17-те квоти.

Друго инфо, на което попаднах е, че Кеси не заема място на чужденец, защото е юноша на италиански отбор(Аталанта). Не гарантирам за достоверност, тъй като не съм го прочел в официален източник.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
milanist_stz
Фен на Милан
Мнения: 694
Регистриран: 04 юни 2018, 16:15
Has thanked: 1154 times
Been thanked: 372 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от milanist_stz » 25 май 2022, 17:04

Милан има нужда от повече италианско присъствие. Реално имаме Калабрия и Тонали като основни играчи. Иска ми се да натиснем в тази посока.

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от gLoRy » 25 май 2022, 17:42

То хубаво, ама Италия в момента изпитват липса на класни играчи на почити всяка една позиция.

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от Petar Zanev » 25 май 2022, 18:01

milanist_stz написа:
25 май 2022, 17:04
Милан има нужда от повече италианско присъствие. Реално имаме Калабрия и Тонали като основни играчи. Иска ми се да натиснем в тази посока.
От както намалихме италианците в отбора тръгнахме нагоре.
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от Ne13sta » 25 май 2022, 18:16

Единственият италианец, който бих приветствал за титуляр, е Жоржиньо. Като заместник на Кеси. Договорът му изтича през 2023та.

Другият е Пелегрини от Рома, но този трансфер е почти невъзможен.

Аз лично имам големи надежди и за Побега. :)
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7319
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от drzzd » 25 май 2022, 18:28

Пичове, не забравяйте Никола Сансоне. Сам си (до)каза, че е готов за Милан и че чака обаждане от Малдини, а си и е чист италианец :D

Едит: Бе не е е баш чист. Бил роден в Германия :lol:
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от vik rossonero 96 » 25 май 2022, 19:04

drzzd написа:
25 май 2022, 18:28
Пичове, не забравяйте Никола Сансоне. Сам си (до)каза, че е готов за Милан и че чака обаждане от Малдини, а си и е чист италианец :D

Едит: Бе не е е баш чист. Бил роден в Германия :lol:
Той па щото Ибра е чист швед, като сме тръгнали ... :D :D
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
Simov
Фен на Милан
Мнения: 697
Регистриран: 04 юни 2018, 20:36
Has thanked: 434 times
Been thanked: 71 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от Simov » 25 май 2022, 19:14

По едно време имаше слухове за Дзаниоло, италианец е... Какво ви е мнението? Малко е чуплив, ама все пак.

Отговори