План Милан през 2022/23

Теми за меркатото през сезоните
Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4069
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от Casciavit » 26 яну 2023, 22:00

От Малдини не зависи нищо. Време е да се събудиш от зимен сън.

На мен планът на Вик ми се струва реалистичен. Друг е въпросът, че не съм уверен, че това ще е сериозно надграждане. Зиеш и Сен-Максимен ще подсилят неимоверно фланговете, но пък ще ни липсва отново онази фигура тип Ибрахимович или по-разчупен играч тип Леао, които умеят да правят разликата в двубоите.
Трябва ни собственик, който да изсипе 100-200 милиона за 4-5 играча /подобно на лято 2017/ или да наблегнем сериозно на скаутинга и да открием новите Леао, Тонали, Осимен и Кварацхелия.
Изображение

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1632 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от Ne13sta » 26 яну 2023, 23:51

Casciavit написа:
26 яну 2023, 22:00
От Малдини не зависи нищо. Време е да се събудиш от зимен сън.

На мен планът на Вик ми се струва реалистичен. Друг е въпросът, че не съм уверен, че това ще е сериозно надграждане. Зиеш и Сен-Максимен ще подсилят неимоверно фланговете, но пък ще ни липсва отново онази фигура тип Ибрахимович или по-разчупен играч тип Леао, които умеят да правят разликата в двубоите.
Трябва ни собственик, който да изсипе 100-200 милиона за 4-5 играча /подобно на лято 2017/ или да наблегнем сериозно на скаутинга и да открием новите Леао, Тонали, Осимен и Кварацхелия.
От Малдини не зависи да продава играчите на време ?! Време е да си лягаш…
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4069
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от Casciavit » 30 яну 2023, 12:18

План 2023/2024

Напускащи: Татарушану, Миранте, Бало-Туре (4-5 млн евро), Матео Габия (7-8 млн евро), Сержиньо Дест, Бакайоко, Жуниор Месиас (500 хил. евро), Раде Крунич, Златан Ибрахимович, Дивок Ориги (10 млн евро), ШдК (25-30 млн евро, Бундеслига), Рафаел Леао (75-80 млн евро, ВЛ)
Общо: 125 млн евро


Нови:
Марко Спортиело (свободен трансфер) втори вратар. Не съм му фен, но е по-стабилен от румънеску и Миранте. Аз лично клоня повече
към Андреа Консили.

Армел Бела-Кочап (централен защитник, десен краен бранител, Саутхямптън) Ако светците изпаднат, ще го дръпнем за 15-ина милиона. Роден във Франция, национал на Германия. Наблюдавал съм го доста пъти, притежава чудесни качества и играе със завидно самочувствие.

Матео Песина (халф, 20-25 млн евро) продукт на Милан. Поливалентен. Не мисля, че ще бъде по-зле от Крунич или от ШдК, където и да бъде използван.

Астер Вранкс (12 млн евро) - момчето има качества, макар да е още млад и зелен. С правилната работа може да се превърне в чудесен централен халф. За тези пари си заслужава риска.

Джакомо Распадори (крило, 25 млн евро клауза) добро крило на добра цена. Притежава чудесна скорост и страхотна издръжливост.

Алан Сен-Максимен (крило, 30 млн евро искани от Нюкасъл) Свраките са му поставили цена от 26 млн паунда. Страхотна скорост, нелоша техника, има поглед върху играта. Тук въпросът е да надцакаме Нотингам Форест и още половин дузина английски отбори

Лоренцо Коломбо (връщане от наем) Много хора обясняваха колко зелен бил и как не бил готов. Щял да бъде новия Кутроне, сякаш Патрик е бил някакъв флоп в Милан. Същите хора псуват Ориги всеки кръг. Съдбата обича да си прави майтапи с някои хора. Много здрав физически, добър втори избор за нападател.

Патрик Шик (център-нападател, 45 млн евро) - феноменален сезон с Леверкузен през миналата кампания, този сезон доста по-нискорезултатен, което ще свали цената му. Уникални качества притежава, има опит в Италия, в същото време не е от онези имена, за които всички в Англия и Испания се избиват. Мисля, че Ибрахимович го беше препоръчал преди време. Малдини също го харесва. Перфектен за заместник на Златан.

Ако пък смятаме, че можем да изкараме следващия сезон с Жиру, Коломбо и Ориги, то тогава можем да дадем тези 45 милиона за Торган Азар от Дортмунд. 29-годишен, с изтичащ договор през 2024г. Можем и да свалим от цената му. Следя го още от Мьонхенгладбах, чудесен, експлозивен халф, национал на Белгия. ниска заплата, страхотна бюджетна покупка.

Общо: 152 млн евро

С други думи, ако ръководството успее да продаде Леао за минимум 70 милки и додаде още 20-ина милиона, имаме шансове за едно страхотно Меркато. Задължително е да се класираме в ШЛ.
Изображение

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11135
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от vik rossonero 96 » 30 яну 2023, 12:37

Съгласен, а между другото, знам че много хора (включително и аз в голяма степен) са настроени негативно от трансфери по оста Ювентус - Милан, но тия боклуци ако не додрапат до поне Лига Европа, ще трябва да разпродават като за световно. Та от там играчи като Киеза и Влахович биха ни паснали идеално. Сърбинът последно време нещо го гонят контузиите, но мисля, че когато е здрав е топ нападател, а и цената му няма да е космическа, имайки предвид, че торинци ще са на зор. Киеза отдясно пък ще е като Меси и Марадона в едно сравнено със сегашните ни рейнджъри там.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 862 times
Been thanked: 505 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от Petar Zanev » 30 яну 2023, 14:00

Само добавям към горното, че 50% от правата на Песина са си наши, и подобен трансфер би бил доста по-лесен.

Според мен сме длъжни да вземем поне едно опитно и класно име(дори и застаряващо) тип Ибра/Жиру.
Дори и да не е от тяхната класа пак да е опитен и авторитетен играч (тип Квер).
Прекалено е зелен отбора иначе.
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
iLDiavolo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1105
Регистриран: 04 юни 2018, 17:33
Has thanked: 120 times
Been thanked: 186 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от iLDiavolo » 30 яну 2023, 14:07

vik rossonero 96 написа:
30 яну 2023, 12:37
Съгласен, а между другото, знам че много хора (включително и аз в голяма степен) са настроени негативно от трансфери по оста Ювентус - Милан, но тия боклуци ако не додрапат до поне Лига Европа, ще трябва да разпродават като за световно. Та от там играчи като Киеза и Влахович биха ни паснали идеално. Сърбинът последно време нещо го гонят контузиите, но мисля, че когато е здрав е топ нападател, а и цената му няма да е космическа, имайки предвид, че торинци ще са на зор. Киеза отдясно пък ще е като Меси и Марадона в едно сравнено със сегашните ни рейнджъри там.
Бих прежалил кажи речи цялото останало меркато за Киеза.
Жиру има още година футбол, а с Киеза и Леао отстрани ще имаме най-опасното нападение в лигата. Естествено трябва да се реши и въпроса с Рафа.
#weareacmilan

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1632 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от Ne13sta » 30 яну 2023, 15:12

Не вземем ли сериозен дефанзивен халф, няма как да се случат нещата. Аз лично съм от хората, които сгрешихме за Кеси. Въпреки недосатъците в играта му, се оказа от фундаментално значение за нас. Ако съм на мястото на Малдини, бих си преглътнал егото, и още днес звъня на Барса за наем до края на сезона. Ясно е, че не е в плановете на Шави.

За Киеза съм с две ръце ЗА, но няма никакви шансове да видим подобен трансфер с Елиът и Джерита начело на клуба.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Ronnie80(Noce)
Фен на Милан
Мнения: 816
Регистриран: 26 юли 2018, 16:52
Has thanked: 91 times
Been thanked: 121 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от Ronnie80(Noce) » 30 яну 2023, 15:21

+1 За Кеси. Такъв тип играч е фундаментален за нашата игра и за стила ни на футбол, изобщо за самото Калчо, а на Барса точно такъв рушач не им трябва.
Дойде ли той, покрай него ще почнат да разцъкват пак Тонали/Бенасер. Бакайоко влиза в тоя профил, ама ние сме схемаджии. Иначе е ясно, че и той си е наемник, но един Гризман така направи Атлети -> фейл в Барса -> пак Атлети.

Жалко, че и този сценарии остава в сферата на фантастиката.

Forze
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1337
Регистриран: 24 юни 2018, 13:01
Has thanked: 419 times
Been thanked: 220 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от Forze » 30 яну 2023, 15:43

Кеси на няколко пъти ме е изнервял, но никога не съм го хейтил на общо основание. Винаги е покривал огромен периметър, като първо в 4-3-3 вървеше по гъза на Сусо, а после при 4-2-3-1 помагаше на централните защитници - нещо което Пиоли неумело опита да компенсира няколко пъти с включването на трети ЦЗ, вместо с насищане на полузащитата. Иначе още първия полусезон го писах - неприятно ми е да го призная, но липсата му се отразява сериозно. За португалската му алтернатива много се пишеше, но според онзи тип през цялото време си е чакал бившите му ръководители да го придърпат в ПСЖ. Побега за съжаление не оправдава очакванията, но пак можеше да получава повечко време, както и Вранкс и Адли. И вместо да ротира тях, Пиоли си правеше експерименти със защитата и то баш в центъра и...

Така, че да... в началото на сезона си мислехме, че ни трябват дясно крило и плеймейкър, но изглежда опциите за дефанзивен халф, резервни вратари и ЦЗ, ни нарушиха много повече играта.

Иначе Вик е написал добър пост на предната страница, но не мисля, че Канте е реалистична опция, а за Леао все още се надявам да остане.

Потребителски аватар
Casciavit
Тартор на Курва Суд
Мнения: 4069
Регистриран: 14 дек 2018, 00:34
Has thanked: 399 times
Been thanked: 767 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от Casciavit » 30 яну 2023, 17:45

vik rossonero 96 написа:
30 яну 2023, 12:37
Съгласен, а между другото, знам че много хора (включително и аз в голяма степен) са настроени негативно от трансфери по оста Ювентус - Милан, но тия боклуци ако не додрапат до поне Лига Европа, ще трябва да разпродават като за световно. Та от там играчи като Киеза и Влахович биха ни паснали идеално.
...
Локатели?

Милик също не е никак лоша опция за нападението.

За Киеза и Влахович е пределно ясно, но там конкуренцията ще е убийствена. Дори да са навити за нас, ние се циганим за всеки цент, докато Нюкасъл, Атлетико, ПСЖ идват и плащат на секундата.
Изображение

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11135
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от vik rossonero 96 » 07 фев 2023, 18:51

Роберто Де Дзерби има 13 милиона евро клауза за освобождаване в Брайтън. Според мен лятото той ще е най-добрата опция заедно с Италиано. Анчелоти също може да е без отбор, но Татко Карло няма да се навие да дойде да учи Радко и Еконта как се спира топката.

Де Дзерби е изключително модерен треньор, много добър тактик и успява да вдигне нивото където и да е отишъл. Виждате Сасуоло къде бяха с него и къде са последните два сезона. В Шахтьор беше за кратко, но също игра много офанзивен футбол, а в момента всеки се плаши от Брайтън в Англия.

Работи с твърда ръка, изхвърли най-голямата им звезда само защото показа неуважение към отбора и въпреки това продължава да играе отлично. Харесвах го още в Сасуоло и според мен показа що за мъж е щом никой в Серия А не го потърси - отиде в чужбина, за да играе футбол в Шампионската лига, независимо че беше в Украйна, а не остана на сигурно на "Мапей".

За мен е отличният избор за нас, италианец, който знае къде идва, но и вече понатрупа опит в чужбина и знае що е то темпо на игра и колко далече сме в момента от него. 13 милиона са нищо спрямо това, което можем да изпуснем ако влезем отново в спиралата след 2011-та година. А нещата много неприятно започват да изглеждат точно по този начин - едно Скудето издрапано с мъка след дълги години пауза и след това потъване.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7317
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от drzzd » 07 фев 2023, 19:14

Силно се надявам лятото на никой треньор в Милан да не му се налага да учи Крунич и Месиас как се спира топката, просто защото също толкова силно се надявам да не са част от отбора :D. А най-много се надявам, че Милан няма да тръгне да прави повторно потъване по подобие на онзи черен период.

За Де Дзерби съм с две ръце и два крака за. Той ми е абсолютен фаворит именно заради изброеното по-горе. Италиано е може би най-адекватната му алтернатива. Анчелоти ще се радвам да изкара още един период в Милан, но съм по-скоро оптимист, тъй като Карлето се е огледал в националните отбори и сякаш търси по-спокойна работа.

Все пак, според мен е малко вероятно Пиоли да си тръгне в рамките на сезона, особено, ако отборът излезе от дупката в идните кръгове, което очаквам да се случи предвид завръщането на ключови футболисти. Явно падре Пио трябва да навлезе още в дълбокото, за да го уволнят или за да си подаде сам оставката. Но дори и отборът да заиграе по-добре, си мисля, че при всяка позиция различна от второто място в крайното класиране, Пиоли ще си стегне багажа. След януарското фиаско и огромната деградация в играта на отбора вече не вярвам да има хора в отбора, които очакват именно Пиоли да върне Милан редовно в европейските турнири, пък камо ли да върне отбора високо на европейската сцена, каквито са заложените цели, за които всички се изредиха да говорят през лятото. За мен той беше сред основните стълбове в спечелването на титлата и връщането на Милан в ШЛ, но определено много изтърва нещата в последните два месеца - при подготовката и последвалите мачове в първенството и не мисля, че към момента заслужва оставането си. Трябва да направи нещо наистина героично, за да спечели отново доверието на феновете, а и може би на ръководството.

Отново интересни периоди се очертават при нас, но то кога ли е било скучно...
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3216
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 331 times
Been thanked: 544 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от Dawnweaver » 07 фев 2023, 22:33

Целите за Европа за съжаление са заложени педимно от нас феновете. Ръководството намеква такива неща когато сме близо до тях понякога. Главната директива винаги е била да балансират финансите и после със състава е малко "пАри нема - действайте" . Извинявам се, но да си редовен в ШЛ с инвестиции от по 20 млн. на година няма как да стане и на теория даже.

Тъжно ми е като го пиша, но докато не се уреди сделката със стадиона друг собственик няма да дойде и спортно-технически ще сме горе-долу на това ниво. Единствената ми надежда е поне малко лекарския и кондиционния щаб да се постегнат.

Потребителски аватар
Ivanchenko
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1281
Регистриран: 05 юни 2018, 21:42
Has thanked: 166 times
Been thanked: 266 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от Ivanchenko » 08 фев 2023, 09:34

Хора, Де Дзерби хубаво има освобождаваща клауза, но мислите ли наистина че ще дойде при нас. В момента е 6ти във Висшата лига, прави фурор, политиката на отбора е много добра, взеха им предишния менидър и веднага намериха заместник, който се вписа още по-добре. Разкараха Тросард, понеже много си беше повярвал, въпреки че беше звездата на отбора. Нямат амбиции за ШЛ, а лятото ще имат 100+ млн бюджет за трансфери.

В момента ние също сме 6ти, лятото ще имаме бюджет кръжащ около 0, има страшна мъгла около собствеността, джери е скъсан като клошар и като цяло си е поставено лице, което дори не стъпва на мачовете. Единственото, което би накарало Де Дзерби да приеме оферта от Милан е това че е италианец и ще може да води Милан. Ама Милан в момента е бледа сянка на великия Милан. Среден отбор без пари, с хаос в ръководството, пълен с играчи покемони. Трябва да си болен Миланист, за да се навиеш. Такива са Абате, Бонера и до някъде Шева. По същата причина и татко Карло няма и да си помисли да се върне.

Без пари е много сложно, без никакви пари си кътаме като средняци и ако ще сменяме Пиоли ще е с някой от същия калибър, евтин италианец, който да натрупа история покрай Милан и ако стане - стане, ако не - като господина от Коверчано.

Тъжно е, но реалността е такава. Никой уважаващ себе си мениджър няма да поеме Милан в това му състояние - хаос, без пари за трансфери и плява в отбора.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7317
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: План Милан през 2022/23

Мнение от drzzd » 15 фев 2023, 13:08

Ще пренеса малко темата по новата схема на игра тук, защото за сега работи добре и ако ще се разчита на нея за в бъдеще, лятото ще трябва задължително да се работи по намирането на:
  • още един ЦЗ
  • LWB за заместник на Тео
  • поне още един вътрешен халф
  • нападател
- Да приемем, че на вратата сме с Менян, Спортиело и Васкез + Нава или друг от школата.
- В защита имаме Калюлю, Томори, Тшау, Кяер и Габия за 3 позиции, като на последния според мен трябва да му се търси отбор и заместник. Отделно 5 човека за 3 позиции е може би недостатъчно и според мен ще трябва да се търси още един футболист или интегрирането на такъв от школата. Сещам се за Кубис, който впечатлява с физика и си е ЦЗ + няма да има претенциите за титуляр + няма да заема квота при класиране в ШЛ.
- На уингбековете нещата изглеждат завършени само отдясно. Там сме със Салемаекерс, Калабрия и Флоренци, а имаме и Калюлю и Тшау, които също могат по спешност да поемат ролята. Срещу Тотнъм видяхме и Месиас в нея. Отляво обаче нещата никак не са цветущи. Бало-Туре изглежда е пътник лятото и според мен Малдини и Масара приоритетно ще работят по привличането на вице Тео. Калабрия и Флоренци също биха могли да помагат при нужда.
- Във вътрешната халфовата линия Тонали, Бенасер и Побега изглежда са сигурни оставащи + имаме Вранкс и Крунич, които не е сигурно, че ще останат, макар и Раде да изглежда недосегаем :) Ако не откупим Вранкс и изпратим Крунич по живо по здраво, то ще трябва да им намерим заместници и на двамата. За сега ни свързват с едно име за тази позиция - Жоан Гонзалез от Лече, който е гласен за заместник на Вранкс. Програма максимум за мен е да оставим белгиеца и да отпратим Крунич, като на негово място дойде момчето от Лече, но знаем, че по-скоро ще се случи обратното.
- Зад нападението сме с Браим, ШДК, Леао, Ребич и Адли, като Месиас и Ориги също могат да се включват при нужда. Тук очаквам да се разделим с някои измежду Леао, Ребич, Месиас, Браим и Адли, а не е изключено и всички изброени да заминат по един или друг начин. Ако Леао не преподпише скоро, ще трябва да му се търси задължителна продажба. Задължителна продажба е нужна и на следващите двама според мен, Браим може да не го откупим, а на Адли изглежда ще се търси наем, предвид ситуацията. Тук ребусът пред МММ е най-сложен, защото има много неясноти за изчистване. Все пак програма максимум за мен е раздяла с Браим, Ребич и Месиас и намирането на резервен, но качествен футболист за лявата зона и нов футболист за зоната, която ще остане отворена отдясно.
- При пенсиониране на Ибра, в нападение оставаме с Жиру и Ориги, но мисля, че в този случай едно завръщане на Коломбо би било предостатъчно. В случая обаче ни свързват и с Ноа Окафор, който според мен също би бил полезен и зад нападателя.

Да кажем, че финално групата от футболисти изглежда така:
Вратари: Менян, Спортиело, Васкез, Нава;
ЦЗ: Калюлю, Тшау, Кяер, Томори, Кубис, (Нов)
Уингбекове: Салемаекерс, Калабрия, Флоренци, Тео, (Нов)
Върешни халфове: Тонали, Бенасер, Побега, Вранкс, Гонзалез
Атакуващи халфове: ШДК, Адли
Нападатели: Леао, Окафор, Жиру, Ориги, Коломбо

Така имаме група от 27 футболисти, голяма част от които могат да играят на повече от една позици, ротирайки се еднакво успешно в схемите 4-2-3-1 (4-3-3) и в 3-4-2-1 (3-4-3).

Също така, при подобни трансферни ходове от ръководството, няма да е нужен особено голям харч за новите футболисти. Коломбо и Кубис влизат безплатно, Окафор не би трябвало да струва повече от 20-30 млн, предвид изтичащия му договор след година, Вранкс бива откупен за 12 млн, а Жоан Гонзалез не би трябвало да струва повече от 10 млн. при цена в маркета 3 (договорът му е до 2027). Общата цена на всички възлиза на около 55 млн евра, а при евентуална продажба на Ребич, Месиас, Габия, Крунич и Бало-Туре, би трябвало да си осигурим поне половината от тези пари.

Пак казвам, това за мен е реалистичната програма максимум, но едва ли нещата ще придобият този вид. Най-малкото очаквам Крунич и Габия да останат + шансът да продадем Леао и тепърва да търсим негов титулярен заместник не е хич малък.

Прикачвам и изображение на титулярен отбор, който може да гледаме догодина, за да е най-ясна картинката:
AC_Milan-2023-24.png
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Отговори