Масимилиано Мирабели

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Масимилиано Мирабели

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 24 юли 2018, 11:44

Петър Знаев, това, че по някаква причина имаш положително мнение за Мусакио, не значи, че сме имали "окомплектована" защита. :D Що за критика е това, ти представяш ли си да предложат Бонучи на Мирабели и той да каже "а, не ми трябва, защитата ни е окомплектована с Мусакио"?! :D :D А и явно забравяш, че Романьоли беше контузен цяло лято, тоест "препълненият" ни с централни защитници отбор имаше точно трима такива - Бонучи, Сапата и Мусакио. И в крайна сметка можеш сам да си отговориш кое е най-силното звено на отбора в момента. :)
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3295
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 44 times
Been thanked: 539 times

Re: Масимилиано Мирабели

Мнение от zahari_acmilan » 24 юли 2018, 12:09

Изображение

Час и половина среща м/у Скарони и Мирабели завърши преди броени минути.
Мирабели бил уволненен .
https://www.facebook.com/groups/41241447693/ forza forza forza
https://www.instagram.com/bulgariarossonera/ beer beer beer

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Масимилиано Мирабели

Мнение от Petar Zanev » 24 юли 2018, 12:12

Да де, именно това говоря, че купи и Мусакио и Бонучи, а не продаде нито Гомез, нито Палета, нито Сапата.
Всеки, който има добър план , го следва, а не действа с каквото му изпадне.
Колкото до най-силното ни звено, не мисля, че заслугата е толкова на Бонучи колкото на Романьоли и Рино, но това вече е друга тема на разговор.

FORZA MILAN!!!
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3295
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 44 times
Been thanked: 539 times

Re: Масимилиано Мирабели

Мнение от zahari_acmilan » 24 юли 2018, 12:34

Едни пишат ,че е , други ,че е... Чакаме сайта на Милан.
https://www.facebook.com/groups/41241447693/ forza forza forza
https://www.instagram.com/bulgariarossonera/ beer beer beer

baggior18
Фен на Калчото
Мнения: 172
Регистриран: 24 юни 2018, 00:23
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Масимилиано Мирабели

Мнение от baggior18 » 24 юли 2018, 16:36

Bildschirmfoto 2018-07-24 um 16.34.32.png


Мирабели се сбогува в туитър.

Потребителски аватар
cinzano
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1413
Регистриран: 04 юни 2018, 22:53
Has thanked: 76 times
Been thanked: 105 times

Re: Масимилиано Мирабели

Мнение от cinzano » 24 юли 2018, 17:32

Относно обръщението, няма и помен от обиди и интрига относно клуба, само благодарности и пожелания за успех(стига превода на eng в пресата да е точен)

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Масимилиано Мирабели

Мнение от R. GULLIT » 24 юли 2018, 22:14

Fossa Dei Leoni_ написа:
23 юли 2018, 23:24
Пешо, твоята оценка за много повече от две лица, привлечени от АГ, не кореспондираше с положителното ти мнение за него. Това противоречие ли е, или напълно естествено следствие от дори чисто теоретичната невъзможност всеки един трансфер да е удачен? :) Като си се хванал за Калинич, поне не прибягвай до избирателна амнезия за Чалханоглу, Родригес, Билия, Конти, Кеси и Силва - всеки чувствително надграждане към момента на закупуването му. Даже няма да споменавам Бонучи, защото ще кажеш, че Мирабели нямаше нищо общо с трансфера му. Нищо че именно бързите няколко трансфера на Мирабели убедиха Бонучи да премине в Милан, след като играч от подобен калибър пет години не беше помирисвал Миланело, откакто продадохме Златан и Силва, а любимият ти АГ пое еднолично управлението на клуба.

Хвалим Мончи, подиграваме Мирабели. :) Единият - защото постига "финансова стабилност" с изходящите трансфери, другият защото не успява. Интересно кои играчи от заварената селекция по-точно можеха да генерират приходи? Ок, съгласявам се, че имаше възможност да вземем още нещо отгоре за Куцка и Бака, но дотам. Мончи проявява нюх за таланти, но Мирабели, който без никакви саги докара Силва и дуото от Аталанта, което цял сезон преди това следеше от Атлети Адзури д'Италия - няма такъв усет. Мончи продава Алисон за 75 млн. , но Мирабели е виновен, задето Донарума не струва толкова след слабия си сезон и съответно не можем да го продадем за подобна сума. Мончи прави селекция от 12-13 футболисти и продава ключови такива, но това при Рома е амбициозен проект, а при Мирабели - хаос и некадърност, нищо че при Рома не е необходимост, а при нас беше. И нищо че все още нито един важен наш играч не е напуснал.

Аз не се шегувам за почерпката, да ти е сладко и дано професионалистът Леонаро те накара бързо да забравиш тази така мрачна глава в историята на клуба. Така демонизира Мирабели в последните два месеца, че взе да му търсиш сметка как смее да гледа играчи на Световното първенство. А като дойдат важните мачове през есента и застанеш пред телевизора, ще разчиташ да те зарадват не Монтоливо, Абате и Сапата, а играчите, доведени баш от Мирабели некадърника + Сусо и Романьоли.
Само да ти кажа, че Мирабели не е участвал нито за Родригез, с който имаме договор още началото на април, нито за Конти и Кеси, договорени още месец март, още по-малко пък е направил нещо че да привлече Бонучи. А именно Бонучи заради двойката ФасоБели и безумията им е на крачка от ... нелогично завръщане в Ювентус. Забравили са да му обяснят значението на думата лоялност, докато си счупиха краката да го привличат. Привлече на пожар двете най-големи разочарования и то срещу сумите, поискани им от клубовете - Калинич (така и не го върна на Виола, а уж му обеща) и Билия. Договори Хакан (браво!), участва през април в преговорите за Андре Силва, но тогава, както и сега, знаем кой дърпаше конците. Да не забравяме изцепките с договорите на братята вратари, и отношенията с Райола. Прекрасен бе за тези 14 месеца, уникален. И също толкова съсипващо идентичен като в предходните отбори. Лошо е когато видиш идентичен резултат с това, което тия двамата са направили в други отбори. После стой тук и часове наред пиши как миланските грандове били тези, които давали баланс в Калчото и единствените в състояние да спрат Ювентус. Може, ама не и с тези...

Изходящите трансфери? Това е единственото, по което въобще можеш да го сравниш с Галиани. Нищо друго. Защото Галиани с параметро дзеро пак ни държеше на местата между 5 и 8. Точно това направиха тия двама кретени, наврени ни насила от Берслускони и някакви псевдо-китайци. С 200 млн - пак същото. И какво? Аз трябва да обяснявам, че от този ретард става нещо? Не. Аз гледам този клуб от 30 години. Знам какво може Галиани и с по-малко от 200 млн. Знам как се преодолява криза като сегашната, в присъствие на много по-качествени играчи. И знам, че дори Леонардо, за който ти така и не можа да си обясниш неприязънта, е работил по-добре от Мирабели. Както в Милан, така и в ПСЖ. Години наред, а не както колегите дават примери с другите отбори - да съсипват всичко през което минат и никъде да не са били повече от сезон. Достатъчно. Аз поне имам база за сравнение, докато твоята неприязън към доказали се в пъти повече от Мирабели е нелогична.
А онова за Световното, даже не го споменавай, че още му се смее цял свят. Отидоха на откриването и на още един мач и видяха всичко, че дори и привлякоха играчи.

Даже изобщо не знам какво навираш Мончи в тази дискусия. И да съм го дал за пример, то е защото от 2 години там се действа навреме. Има баланс както финансово, така и като продажби/покупки. Никой от УЕФА не ги търси за нищо, а съвсем скоро ще си мечтаем за тяхното финансово състояние. Най-високата сума печелена от италиански клуб от ШЛ е в касите на Рома! И накрая се достигна до логичен полуфинал в ШЛ, където Мирабели и билет няма да му дадат да гледа. Мончи това го постига едва във втори клуб на ниво и трети сезон работа. А Мирабели разсипа няколко и за десетилетие по клубовете няма дори калъфка.

Пак те призовавам - кажи какво те мъчи толкова Леонардо и защо нямаш капка логика в тази псевдо-омраза, докато пишеш името му? Човек, довел ти Кака и Кафу. Казал нещо и край. Уеднакви си критериите с него, Сейдорф, Малдини и още хора, готови да казват истини и бъди готов за много почерпка от всички, които познаваш от този форум. Защото ти тук май си единственият, който няма да черпи за избавлението от тия некадърници.

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Масимилиано Мирабели

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 24 юли 2018, 23:21

R. GULLIT написа:
24 юли 2018, 22:14
Само да ти кажа, че Мирабели не е участвал нито за Родригез, с който имаме договор още началото на април, нито за Конти и Кеси, договорени още месец март, още по-малко пък е направил нещо че да привлече Бонучи.
:( Щом вече започна откровено да си измисляш факти, няма смисъл да продължаваме. Не ти е даже за първи път в тази дискусия, опасявам се, че в глупавите ви спорове с Кирчо си прихванал някои негови черти. И това, че на Мирабели цял свят се смеел за Световното, въпреки че ти беше буквално единственият човек, който обърна внимание на този незначителен факт, също е в стилистиката на Кирчовите обобщения, които малцина разбираха. :)

Карай, няма да ти развалям празника, нито пък явната носталгия по предишното ръководство. Някои любови никога не умират, само некадърници като Мирабели се опитват да ги разрушат, но се оказват безсилни.

Изображение
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Масимилиано Мирабели

Мнение от R. GULLIT » 25 юли 2018, 11:29

Fossa Dei Leoni_ написа:
24 юли 2018, 23:21
R. GULLIT написа:
24 юли 2018, 22:14
Само да ти кажа, че Мирабели не е участвал нито за Родригез, с който имаме договор още началото на април, нито за Конти и Кеси, договорени още месец март, още по-малко пък е направил нещо че да привлече Бонучи.
:( Щом вече започна откровено да си измисляш факти, няма смисъл да продължаваме. Не ти е даже за първи път в тази дискусия, опасявам се, че в глупавите ви спорове с Кирчо си прихванал някои негови черти. И това, че на Мирабели цял свят се смеел за Световното, въпреки че ти беше буквално единственият човек, който обърна внимание на този незначителен факт, също е в стилистиката на Кирчовите обобщения, които малцина разбираха. :)

Карай, няма да ти развалям празника, нито пък явната носталгия по предишното ръководство. Някои любови никога не умират, само некадърници като Мирабели се опитват да ги разрушат, но се оказват безсилни.

Изображение
Ами, Ники, провери си в сайтовете кога са подписани договорите и тогава ми пиши какво си измислям! Сигурно и Стринич е бил взет по време на СП, депозираният договор в офисите на FIGC няма значение от кога е, а Мирабели специално за него ходи да му изгледа 2 тренировки и да уреди гоненето на Калинич от отбора. Специално пък за Кеси и Конти, ако беше жив стария форум, сам щеше да си четеш мненията от пролетта за тяхното привличане, а не тук да ми клатиш виртуално глава.
Вероятно и Рейна не е взет април...
Виж, аз в спорове не влизам. Пиша, защото нешо съм чел и така го помня. Няма ефект да си го измисля, незнам, дали осъзнаваш.
Ти пак не даваш отговор, смислен или безмислен, за това какво е дал Мирабели на Милан и с кое е наравно или повече от Галиани и Леонардо. Псуваш на воля двама от тримата (Брайда, да) най-успешни спортни хора в Милан, но така и не отговаряш на въпросите ми. А да се кефиш на Мирабели и Фасоне пък е най-голямата откровена простотия, която можеш да направиш. Особено на фона на това, че пишеш "галиани" с малка буква и прекръщаваш Леонардо, без да можеш да назовеш и една реална причина, пораяди която да не може да работи за Милан. Ей така, както аз го правя - без сантимент и скрупули, само заради клуба.
Интересно бе как и Кирилов ти влезе в устата, сега ще е горд, че си го споменал, а уж го беше блокирал и не го четеше.

Много ще ми е интерсно, ако морктият сън на Мирабели и Фасоне, наречен Конте, който ти е топ-решение на проблемите ни във всеки треньорски коментар, вземе та бъде осъществен от Леонардо, тогава какво ще приказваш?

Forze
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1337
Регистриран: 24 юни 2018, 13:01
Has thanked: 419 times
Been thanked: 220 times

Re: Масимилиано Мирабели

Мнение от Forze » 25 юли 2018, 20:38

Странно ми е че, има потребители, които са едва ли не недоволни от краят на китайския период, и за това съм напълно съгласен с написаното в предните два поста на R. GULLIT. Да, в началото всички имахме надежди, но в крайна сметка Мирабели беше част от един неуспешен проект и трябваше да си замине.

Всичко добро/Аrrivederci/Good Riddance/До свидания/Sayonara и така нататък, но аз лично се радвам, че Фасобели изхвърчаха набързо след китайския лъже-собственик.

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3295
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 44 times
Been thanked: 539 times

Re: Масимилиано Мирабели

Мнение от zahari_acmilan » 29 ное 2018, 11:20

Мирабели вчера си е пуснал душата пред Спорт италия.
Накратко:
-> Монтела направил много добър 1-ви сезон и заслужавал шанс да води отбора и през новият сезон и те му го дали .
-> Калинич бил избор и цел номер едно на Монтела.
-> За Мирабели цел номер 1 била Аубамеянг. После се пробвали за Имобиле, Бензема , Мората, но нищо не станало.
-> Бонучи не е бил грешка , грешка е било ,че му дали капитанската лента , защото имало футболисти в отбора които я заслужавали много повече.
-> Силва бил разочарование . Очаквал да даде много повече на отбора и се вписвал в бъдещия проект. Но все пак Силва все още има цена , която ще донесе приходи на отбора.
-> Бил говорил с Конте , но нищо не излязло.
-> Относно Райола казва ,че прасето е искало 30-40 млн Комисионна от бъдеща продажба на Донарума за да подпише новия договор. Мирабали не ми я дал и затова имали проблеми. Казва ,че Галиани е имал по специлано отношение към Райола , но пита защо не е подновил контракта му докато е имал тази възможност.
-> Златан бил предложен от Райола , но Мирабели му отказал , защото не се вписвал в проекта.
-> Наистина е имало разговор с Мендеш за Роналдо , но бил прекалено скъп.
https://www.facebook.com/groups/41241447693/ forza forza forza
https://www.instagram.com/bulgariarossonera/ beer beer beer

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3295
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 44 times
Been thanked: 539 times

Re: Масимилиано Мирабели

Мнение от zahari_acmilan » 04 дек 2018, 22:32

За лека нощ:
Поредна приказка от Мирабели:
" Не е шега , сделката с Роналдо беше затворена. Имахме договор с играча и с Реал М. Роналдо искаше да спечели сериа А и ЛЕ , които му липсват. Искахме Роналдо да бъде 1-вото ново попълнение на новия Милан .... За съжаление бях предаден от ръководството( НЕ казва точно от кого) Предния ден ми казаха ,че парите са на лице на следващия ,че пари за Роналдо няма и затова накрая останахме/взехме с Андре Силва...."
https://www.facebook.com/groups/41241447693/ forza forza forza
https://www.instagram.com/bulgariarossonera/ beer beer beer

Потребителски аватар
hotboyz
Forum moderator
Мнения: 2125
Регистриран: 04 юни 2018, 16:52
Has thanked: 793 times
Been thanked: 411 times

Re: Масимилиано Мирабели

Мнение от hotboyz » 04 дек 2018, 23:43

Смятай как се е действало в отбора миналата година. Въпреки, че не съм много сигурен дали това, което казва Мирабели е истина.
Изображение

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Масимилиано Мирабели

Мнение от BANKERA » 04 дек 2018, 23:44

Възможността за Роналдо е дошла в най-неподходящия момент за нас. Дори си мисля, че можеха 2-та със Силва да акостират и да оформят убийствен тандем.
Изображение

Потребителски аватар
hotboyz
Forum moderator
Мнения: 2125
Регистриран: 04 юни 2018, 16:52
Has thanked: 793 times
Been thanked: 411 times

Re: Масимилиано Мирабели

Мнение от hotboyz » 04 дек 2018, 23:45

Mirabelli: "While I was dealing for Aubameyang, who had a big price-tag, the first choice for Montella was always Kalinic. I was pressed by this situation, I had to listen to my manager too."
Mirabelli: "Borini? We paid €5M, payable over 4 years. Borini is one of the best purchases that I’ve made. He was praised by everyone, you could play him in all roles except goalkeeper - and he has always figured them well."
Култово интервю :)....
Изображение

Отговори