Ален Халилович

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Ален Халилович

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 07 юли 2018, 17:48

Позиция: Атакуващ полузащитник
Номер: ???
Роден на: 18.06.1996 г.
Място на раждане: Дубровник, Хърватия
Milan announces the signing of Alen Halilovic from @HSV. The Croatian midfielder inked a three-year contract until June 30, 2021
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Ален Халилович

Мнение от Capolavoro » 07 юли 2018, 21:37

Много съмнително ни го дадоха без пари. Поне останах с впечатление, че имаше още от договора си с немците. Не очаквам нищо от него.
Изображение

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Ален Халилович

Мнение от Petar Zanev » 07 юли 2018, 21:42

Освободиха се от заплата 1,5млн (до колкото четох) и си оставиха процент от следваща продажба.
И според мене ще е флоп този.

FORZA MILAN!!!
FORZA MILAN!!!

pippo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1465
Регистриран: 04 юни 2018, 23:03
Has thanked: 181 times
Been thanked: 166 times

Re: Ален Халилович

Мнение от pippo » 08 юли 2018, 02:37

Според мен пък не трябва да го отписваме. Гледал съм го и мога да твърдя, че има талант. Определено ще донесе свежест в халфовата линия, като с него имаме вариант да заиграем и с 4-2-3-1.

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Ален Халилович

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 10 юли 2018, 15:54

От пресконференцията на представянето му. Любима ми е частта с Калинич, как ли би реагирал Шева, ако прочете това изречение.
Halilovic: "I am very happy to be here. I am honoured to play in one of the biggest clubs in the World, it's a great step forward for me.

I spoke with the coach. He told me he is available to speak and help me. We will have more time to speak, but my first impression is great.

I chose the shirt no. 77 because I like number 7 but the shirt was taken by Kalinic, so I decided to choose that number instead.

I would like to thank Kevin-Prince Boateng and Aquilani, we played together they spoke very well of Milan. They told me I have to train a lot and give my best.

Yes I played before in the midfield especially with Las Palmas and the U-21 national team. I played there before and it's not a new thing for me, however the decision is for the coach.

I was 19 when I joined Barcelona, I was young. Now at 22 I chose Milan and for me it's a big step forward."
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
GeorgiA.
Любител на футбола
Мнения: 91
Регистриран: 04 юни 2018, 14:43
Been thanked: 6 times

Re: Ален Халилович

Мнение от GeorgiA. » 10 юли 2018, 17:00

Аз пък имам добро усещане. Едно време имаше причина така да го хайпват и Барцелона да дадат 10 (?) млн. за него, просто явно не издържа на натиска. Наистина показваше доста добри неща за келеш на 18 години :D После имаше и кофти моменти в Лас Палмас и Хамбургер, но честно казано като гледам какви резултати са записвали, едва ли е било идеалното място за развитие на младеж с ниско самочувствие.

Води много хубаво топката и може да мине през човек без проблем. Определено ще може да раздвижва играта след 60-тата минута срещу изморена защита, нещо което ни беше голям проблем през миналия сезон и със задачата бе нагърбен... Борко :D Точно тази липса на идея в края ни коства много точки. Уж е крило, ама според мен може да бъде и качествен халф, който да свързва играта между защита и нападателите. Каквото и да стане няма как да сме на загуба. Взимаме го за без пари и няма някакви сериозно очаквания към него. Може пък Милан да е неговото място и да блесне. Нека не забравяме, че когато е бил на 21-22 години Тиаго Силва така е флопнал в Порто и Динамо Москва, че са го върнали чак в Бразилия, защото не ставал. Чак години по-късно успя да се развие и да стане един от най-добрите защитници в света.

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Ален Халилович

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 10 юли 2018, 17:13

Гатузо си каза, че го вижда като външен халф с различни характеристики от Кеси, т.е. по-скоро отпада версията, че ще е вице-Сусо, може би ще е алтернатива на Бонавентура. В схема с атакуващ халф зад нападателя пък предполагам, че ще се менкат на тази позиция с Чалханоглу.

П.П.
Хах, даже него са питали за Роналдо, а той не им е останал длъжен. :lol:
Halilovic: "Ronaldo is a great player I played against him few times with Croatia and with Las Palmas, he is one of the best goalscorers in history but for me the best ever is Messi. He is an idol and was my teammate."
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

PerfStranger
Фен на Милан
Мнения: 743
Регистриран: 04 юни 2018, 16:48
Has thanked: 81 times
Been thanked: 62 times

Re: Ален Халилович

Мнение от PerfStranger » 10 юли 2018, 17:36

Според мен ще измести Бонавентура от халфовата линия. То не е и особено трудно де..

Потребителски аватар
Caldara(Gourcuff)
Любител на футбола
Мнения: 41
Регистриран: 11 юли 2018, 20:47
Been thanked: 4 times

Re: Ален Халилович

Мнение от Caldara(Gourcuff) » 12 юли 2018, 19:54

И аз не съм скептичен относно този трансфер,ще се наложи като титуляр със сигурност.
There's the Russian saying: when you pour a spoonful of shit to a bucket of honey, the result is bucket of shit.

geo0rgi
Фен на Милан
Мнения: 598
Регистриран: 04 юни 2018, 14:37
Has thanked: 25 times
Been thanked: 99 times

Re: Ален Халилович

Мнение от geo0rgi » 13 юли 2018, 02:16

На мен някакси името ми звучи като за следващата голяма десетка на Милан :D
Аз съм оптимист за този младеж,все пак идва за без пари и при всички случаи няма да е по-зле от изредилите се на тази позиция последните години полита,бертолачита и пашачита.

Courage
Любител на футбола
Мнения: 49
Регистриран: 29 юни 2018, 07:52
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Ален Халилович

Мнение от Courage » 13 юли 2018, 07:46

Хвърляме му надежди, но до там. Да не се окаже следващият Боян Къркич. От него си зависи дали иска да направи нещо, явно ще има шанса да се докаже. Бонавентура миналия сезон направо изглеждаше свършил с Милан, Чалхана ще го видим как ще е за втора година в Милан, така че, ако иска да си възроди кариерата и да играе отново с големи футболисти, да вземе да се напъне.

Потребителски аватар
George Weah
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2510
Регистриран: 04 юни 2018, 17:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 304 times

Re: Ален Халилович

Мнение от George Weah » 02 авг 2018, 12:53

https://www.youtube.com/watch?v=UK1hyomTnWc

Който не е гледал мача, може да види първите му изяви с нашата фланелка. Не направи нещо съществено, но не е и зле - личи си че "пипа" добре топката, има бързина и контрол над нея. Тепърва ще го видим.

Потребителски аватар
Top Gun Maverick
Фен на Калчото
Мнения: 390
Регистриран: 04 юни 2018, 21:08
Has thanked: 15 times
Been thanked: 54 times

Re: Ален Халилович

Мнение от Top Gun Maverick » 02 авг 2018, 14:31

Аз съм доволен от този трансфер. Качества има, но най-важно е, че може да ги развие на тази възраст.

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Ален Халилович

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 02 авг 2018, 14:35

Бинич, ти ще ме убиеш, братче. :D Кой ли не кълнеш, че е прехвален, медиен балон, недоразумение и не знам си какво още, но си доволен от трансфера на Халилович?! :D
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
MILANov
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1485
Регистриран: 20 юли 2018, 14:30
Has thanked: 303 times
Been thanked: 160 times

Re: Ален Халилович

Мнение от MILANov » 02 авг 2018, 14:45

Искате ли да ви кажа, ако Леонардо беше малко по-рано в Милан дали Халилович щеше да играе при нас ?
Айде няма да Ви казвам , вие си знаете 100%
Forza Milan,
Milan Campione,
Forza Milan il Milan ole,
Forza Milan il Milan ole,
Forza Milan,
Vinci per noi,
Forza Milan la Sud e con te,
Alé, alé, alé, alé,
Forza Milan, alé, alé...

Отговори