Алесио Романьоли

pippo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1465
Регистриран: 04 юни 2018, 23:03
Has thanked: 181 times
Been thanked: 166 times

Re: Алесио Романьоли

Мнение от pippo » 03 авг 2022, 19:48

Затова ще ги бием 3:0 на Олимпико. :D

nik
Фен на Милан
Мнения: 972
Регистриран: 05 юни 2018, 01:19
Has thanked: 13 times
Been thanked: 151 times

Re: Алесио Романьоли

Мнение от nik » 03 авг 2022, 23:42

Всъщност е казал , че Сари залага много повече на тактиката , а Пиоли на двубойте 1 на 1 , като играта на Лацио се доближава повече до неговите характеристики .

Напълно вярно твърдение , като коя е печелившата стратегия се видя последния сезон . Така , че според мене поне за това изказване не следва да нападаме "капитана" .

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8900
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1632 times

Re: Алесио Романьоли

Мнение от Ne13sta » 03 авг 2022, 23:49

Бах тая тактика… Лацио са допуснали умопомрачителните 58 гола - най-много от отборите в Топ8. При физкултурникът няма никаква защитна тактика и капитан Бавен много скоро ще го разбере. :)
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
nikossf
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1243
Регистриран: 26 яну 2019, 20:58
Has thanked: 141 times
Been thanked: 283 times

Re: Алесио Романьоли

Мнение от nikossf » 16 ное 2023, 13:36

Алесио Романьоли представи своята версия на събитията относно напускането му на Милан миналата година, разкривайки подробности за оферта, която след това е била оттеглена.

Романьоли прекара повече от половин десетилетие в Милан, след като се присъедини през лятото на 2015 г. от Рома, но напусна със свободен трансфер и премина в отбора, който подкрепя от дете - Лацио.

Той се превърна в титуляр там под ръководството на Маурицио Сари, като играе в схема с трима централни защитници, която може би по-добре показва качествата му и прикрива слабостите му. Въпреки това някои фенове на "росонерите" се съмняват дали решението да му бъде позволено да напусне със свободен трансфер е правилно.

Романоли даде интервю за Città Celeste, в което говори относно напускането на Милан и преминаването в Лацио като той разкри, че е имало оферта, която е щяло да го накара да удължи договора си, но тя е била оттеглена впоследствие.

„Чувствах ли се изоставен? Не, но имах споразумение с клуба, след което те направиха други избори и аз направих своя. Всичко завърши мирно, след седем години, в които се чувствах добре. Това, което прекарах в Милан, беше много красиво за мен, което винаги ще нося в сърцето си“, каза той.

„13-ти номер? Това беше фланелката на Неста, нормално е един защитник да се стреми да я носи. Има и други номера, към които съм привързан и които не можах да взема в Милан, например 6, който е изваден от употреба. Галиани ми предложи 13-ти номер и аз приех.”

„Интер, Юве и Милан са свикнали да се състезават за първите места от години, всяка година се борят да спечелят или да си осигурят място в Шампионската лига. Накратко, имат различен манталитет. Но ние също трябва да се стремим към Шампионската лига.”
"We will be a team of devils. Our colors will be red like fire and black like the fear we will invoke in our opponents." 1899, Herbert Kilpin

Отговори