Рикардо Родригес

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Рикардо Родригес

Мнение от R. GULLIT » 02 юни 2018, 19:04

Позиция: Защитник
Номер: 68
Роден на: 25.08.1992 г
Място на раждане: Цюрих

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Рикардо Родригес

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 08 юни 2018, 23:10

РР напусна временно Миланело и си спомни кой е. :D Два гола в два подготвителни мача на Швейцария. Наказа испанците след грешка на Де Хеа, а днес вкарва от дузпа и на Япония. Ще каже човек невзрачни попадения, но при нас спря и дузпите да си реализира, а пък за да се възползваш от грешка на вратаря, трябва все пак да си в полето на противника - нещо, което също се изпари от представянето му с така тежката червено-черна фланелка.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
Il Professore
Фен на Милан
Мнения: 935
Регистриран: 04 юни 2018, 21:30
Has thanked: 571 times
Been thanked: 225 times

Re: Рикардо Родригес

Мнение от Il Professore » 08 юни 2018, 23:30

Бе ще дойдете на моята, че е много качествен, ама a. :D
Изображение

Потребителски аватар
Il Professore
Фен на Милан
Мнения: 935
Регистриран: 04 юни 2018, 21:30
Has thanked: 571 times
Been thanked: 225 times

Re: Рикардо Родригес

Мнение от Il Professore » 18 юни 2018, 15:21

Снощи с много силен мач за швейцарците. Доста активен в предни позиции, а в защита бе много стабилен. Не даде никакви шансове на Вилиян.
Изображение

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Рикардо Родригес

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 18 юни 2018, 15:28

Определено бе така, явно Рино няма подход към него тактически най-вече, защото чисто психологически ефектът върху целия отбор бе очевиден. Вчера може и да не беше Сержиньо, но определено играеше доста уверено и се стремеше да центрира, а не само да връща назад, както прави с нашата фланелка. В дефанзивен план допусна Уилиян да го преодолее в самото начало, но бразилецът отправи твърде силно центриране. По-нататък обаче наш РР категорично излизаше победител в дуела и за кариоката нямаше кой знае какви шансове, освен да търси пробиви през центъра или да подава назад. Имаше включително няколко важни намеси чисто като позициониране и въобще потвърди впечатлението, че представлява друга бира с националната фланелка. Нещо, което Андре се провали да направи за макар и краткото време, което прекара на терена срещу Испания.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

PerfStranger
Фен на Милан
Мнения: 743
Регистриран: 04 юни 2018, 16:48
Has thanked: 81 times
Been thanked: 62 times

Re: Рикардо Родригес

Мнение от PerfStranger » 18 юни 2018, 16:36

Изигра си доста добър мач и то не срещу някой житен бегач, а срещу доста сериозен играч. Задължително трябва да остане и да се работи по тактическата ни постройка, за да може и в Милан да се представя в предни позиции на подобно ниво.

Потребителски аватар
George Weah
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2510
Регистриран: 04 юни 2018, 17:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 304 times

Re: Рикардо Родригес

Мнение от George Weah » 18 юни 2018, 16:57

Аз и преди съм казвал - в защита нямам забележки към него, толкова стабилен ляв бек в защита не сме имали от...не знам и аз откога, то покрай Тайвота, Месби, Константи, Емануелсони вече се губи времевата нишка :D, но е факт, че Родригез почти нямаше слаби мачове в защитен план с нас, имаше само един срещу Каляри, дето си изкара червен и евентуално срещу Арсенал, за дето посегна срещу онова леке, въпреки че там никой нормален съдия нямаше да даде дузпа + още 1-2 може би, но 3-4 слаби мача в защита на фона на 40-те+ дето е изиграл е нищо.

В нападение според мен, ако вземем ляво крило, ама качествено, то и играта на Родригез ще потръгне напред и ще бъде по ефективен. Същото се отнася и ако вземем някой доказан хищник в наказателното, дето дебне като хиена, тогава и неговите центрирания и тези на Калабрия/Конти евентуално по натам ще бъдат много по ефективни, защото с бай Калин и Марсело отляво и младия Кафу отдясно да му сложим, ефекта ще е същия - приклещен между двама защитници и пропускащ чисти ситуации, като му се отдадат такива :)

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Рикардо Родригес

Мнение от cuorerossonero » 19 юни 2018, 12:34

И аз смятам, че е добър футболист. И не виждам с кой по-добър от него бихме могли евентуално да го заменим, особено ако говорим за сума от порядъка на 15-ина милиона.
PIOLI VATTENE!!!

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Рикардо Родригес

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 22 юни 2018, 22:11

https://www.sportal.bg/bnt/wc_news.php?news=731539

Според мен си носи частична вина за гола на Митрович, по-скоро наивно позволи Тадич /?/ да го залъже. Преди малко пък шутира с десен крак в тъч и по този начин компенсира отсъствието на Сусо от Световните финали. :D
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

b3yr0nD
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1500
Регистриран: 04 юни 2018, 17:56
Has thanked: 269 times
Been thanked: 176 times

Re: Рикардо Родригес

Мнение от b3yr0nD » 22 юни 2018, 22:55

Тадич го надигра поне в 3 ситуации, което не говори добре за Родригез.

Потребителски аватар
George Weah
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2510
Регистриран: 04 юни 2018, 17:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 304 times

Re: Рикардо Родригес

Мнение от George Weah » 22 юни 2018, 23:06

В защита и на мен днес не ми хареса - онзи на 2-3 пъти успя да центрира, а това не бива да се допуска срещу такива главурани като сърбите - оня Митрович всяка висока топка обираше и в двете наказателни :D

Но пък в атака не беше зле - включваше се доста и даде доста добри дълги пасове. Дано се стегне и изиграе силни мачове натам, защото швейцарците на 99% са се класирали.

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: Рикардо Родригес

Мнение от Petar Zanev » 28 юни 2018, 12:20

Не знам за вас колеги, но за мене Р.Р. се представя добре на световното, даже бих казал, че е един от най-постоянните леви бекове, които играят на мондиала.

Дано пристигането на Стринич и засилването на конкуренцията на поста му помогнат да вдингне нивото и при нас.
Агента му е казал, че Рикардо иска да остане и това дали сме в Европа или не през следващия сезон, не е фактор за неговото желание.

FORZA MILAN!!!
FORZA MILAN!!!

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Рикардо Родригес

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 28 юни 2018, 12:24

Аз вчера предпочетох Сърбия - Бразилия, някой обаче наблюдава ли мача на швейцарците и как се представи РР? Мернах само един този път хубав шут от дистанция, а в репортажа с головете не видях да участва под някаква форма в който и да е от тях.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
George Weah
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2510
Регистриран: 04 юни 2018, 17:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 304 times

Re: Рикардо Родригес

Мнение от George Weah » 28 юни 2018, 12:37

Снощи Родригез направи доста солиден мач - включваше се в атака често, но самите швейцарци атакуваха повече отдясно, може би защото там костариканците се пропукваха доста повече. И все пак нашият центрира на няколко пъти много опасно от корнер, както и от игра, а веднъж и проби навътре като центрира ПЕРФЕКТНО с ДЕСНИЯ си крак, качи топката на главата на Емболо, който обаче се чудеше да бие ли, да я сваля ли за съотборник и...нищо не направи. В края преди дузпата им, съдията свири друга дузпа, която беше уж за нарушение на Родригез, коментаторите по БНТ не видяха такава и макар и те да не са никакво мерило - аз също не видях ИЗОБЩО никакво нарушение. Все пак я отмениха заради засада при паса зад защитата.

Дано наистина го запазим, ако Стринич запази формата от Световното, то това ще е поне една зона, дето няма да я мислим :)

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Рикардо Родригес

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 03 юли 2018, 18:59

Още един силен, но и последен мач за Родригес на Мондиала. Без да блести, нашият човек се представи съвсем прилично, бих казал, във всеки от двубоите. Днес даже се доближи до асистенция в добавеното време, изпращайки центриране по конец за Сеферович, но вратарят спаси удара с глава на последния. Няма съмнение, че именно РР бе най-достойният, всъщност единственият ни достоен играч на Световното. Ако не мине обжалването и си участваме само в Серия А, просто не виждам с какви аргументи въобще ще излиза Стринич, ако Родригес е напълно здрав. Спокойно можеше този "проблем" да се реши, като Калабрия играе при нужда отляво, ако чак пък толкова е проблемно /незнайно защо/ оставането на Антонели.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Отговори