Рикардо Родригес

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1629
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Рикардо Родригес

Мнение от Cafu » 19 ное 2018, 11:28

Fossa Dei Leoni_ написа:
19 ное 2018, 09:51
Има го тоя момент при Родригес и е малко тъпо веднага да се обръщаме против любимия си отбор, не виждам какво толкова му е виновен Гатузо. Грешки като тези срещу Бетис и Ювентус си тежат единствено на собствената му съвест. Започна сезона добре, но напоследък явно го хвана изтощението и неточностите зачестиха. Колкото до атакуващите му действия, вярно е, че не разполагаме с истинско ляво крило, но и не е като Швейцария да разчита в тази зона на Кристиано Роналдо.
Всеки отбор има поне по 1-2 подобни играчи, които се изявяват далеч по-успешно с национална фланелка. При нас един от тях е Родригес.
Мда футбола е отборна игра, понякога даден играч играе добре за националния и зле за клубния отбор. Примери много, Меси с Аржентина не е като Меси в Барселона, въпреки че и двата отбора имат мега играчи.

Потребителски аватар
George Weah
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2510
Регистриран: 04 юни 2018, 17:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 304 times

Re: Рикардо Родригес

Мнение от George Weah » 19 ное 2018, 12:29

Както и преди казах - Родригез е в момента последния ни проблем. Да, напълно наясно съм, че не е идеалния бек, но...предвид обстоятелствата в отбора ни, предвид това, че всеки мач играе я с различни партньори в защита, с различен играч отляво, който да го покрива, отскоро и на различна позиция, а отделно от това НИКОГА при нас не е играл с истинско ляво крило напред в атака, то е нормално понякога да се получават грешки, примерно срещу Ювентус първия гол си е почти изцяло негов, защото се остави Манджукич да го надиграе с лекота. Но като цяло няма как да отречем, че в защита е стабилен и предвид всички недоразумения, които се изредиха в последните 5+ години на тази позиция, то Родригез е няколко класи над тях :)

Извинявайте, ама...ако Лаксалт е човека, дето трябва да ти помага в защита, то и Малдини да си, пак ще имаш много проблеми отзад, Родригез, че допусна грешка при гола на Ювентус - допусна, но след това в защита се представи добре, на няколко пъти спря Роналдо и не пускаше опасности да идват от включванията на Кансейо, Лаксалт влезе и за няма и 10 минути си спомняме какво направи, освен, че подари топката на Кансейката, секунди след това се остави и като малка гара да го подминат...нещо, което при Родригез рядко се случва!

Предвид всичките ни контузии, проблеми в халфовата линия и т.н мисля, че това е буквално най малкия ни проблем. Родригез заслужава да получи шанс при нас с читави играчи до себе си и пред себе си и да видим как ще се представи! Мен по скоро ме притеснява Лаксалт какво ще го правим, защото трябва да вдигне 10-торно нивото, просто и в двете зони на играта е покъртителен...

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Рикардо Родригес

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 28 ное 2018, 18:05

Ricardo Rodriguez’s agent claims the Milan defender is ‘the best full-back in Serie A with Alex Sandro’.

Rodriguez has been a virtual ever-present for Milan since arriving as part of Li Yonghong’s recruitment drive in the summer of 2017, and Gianluca Di Domenico feels his client ‘deserves more respect’.

“We mustn’t forget Milan signed 11 new players last year,” he told Calciomercato.com.

“At any world-class club, it’s normal that new signings need time to settle and get used to a new style of play, especially in the Italian League, which is very tough tactically.

“However I must say that, for me, Ricardo immediately adapted and contributed, with his performances, to Milan’s good results.

“Against Lazio on Sunday, he did well as a third centre-back. First of all, Ricardo is the best full-back in Serie A with Alex Sandro.

“There aren’t many left-backs in Italy who know how to play as a centre-back like he does.

“He’s one of the few in Europe who’s calm with the ball at his feet and who can take on any ball.

“I think he deserves more respect because he’s a very serious player with great international experience.

“He’s played in two World Cups, made 150 appearances in the Bundesliga and is approaching 70 matches for Milan, plus he’s scored 30 goals in his career.

“This is all objective data. There aren’t many full-backs who can boast these statistics. As for the transfer market, I don’t like talking about it.

“It’s true that there was some interest over the summer, but Ricardo stayed at Milan and that’s enough. He’s now focused on this season. We’ll deal with the rest in the future.”
Престарал се е малко по меринджейски :D , но Родригес определено е в топ 5, с това мога да се съглася /Сандро, Коларов, Гулам, Марио Руй не му отстъпват, някои сред тях даже го превъзхождат/. Лошото е, че няма с кого да играе отляво и наблюдаваме вече година и половина съвсем оскъден процент от истинските му атакуващи умения. Предвид кризата в защитния вал, бездруго поне още няколко мача ще си се подвизава като централен защитник, а тук вече агентът му има право, че малцина могат така органично да се превъплътят в централни бранители. Според мен изобщо не пречи Сапата и Родригес да си партнират дори в схема с четирима защитници, швейцарецът е научен играч и ще се справи на висота. Това 3-5-2/3-4-1-2, при все че произведе ефект срещу Лацио, си остава за мен доста рискова и неудачна схема за наличните играчи.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Рикардо Родригес

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 23 яну 2019, 01:22

Не знам, ама на 0:36 Лазович прави "финта на Зидан" горе-долу по начина, по който го правехме ние при средна мотивация в час по физкултура, който вещаеше да играем през остатъка му волейбол, а наш Родригес капитулира, свличайки се на земята, сякаш срещу него е Мбапе. :D Да се стяга, че не е сериозен от няколко мача насам.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Рикардо Родригес

Мнение от R. GULLIT » 23 яну 2019, 19:38

Ники, а къде е "0:36"? :D

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Рикардо Родригес

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 23 яну 2019, 22:48

"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

МодератораЕПутка

Re: Рикардо Родригес

Мнение от МодератораЕПутка » 27 яну 2019, 01:16

Този става само и единствено за ляв централен защитник в схема с трима, в атака е направо плачевен, като ми напомня малко за последните години на Бепе Фавали. Не разбирам защо поне срещу по-слабите противници не се изпробва Лаксалт, който е получил всичко на всичко точно 1 възможност да започне като титуляр на бека в Серия А. Със сигурност уругвайчето разочарова до момента, но в атака просто няма начин да е по-зле от мудния РР.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Рикардо Родригес

Мнение от R. GULLIT » 27 яну 2019, 14:33

Лаксалт? Родригес? В каквато и форма да е последният, то уругваецът не може да го стигне.

Потребителски аватар
cinzano
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1413
Регистриран: 04 юни 2018, 22:53
Has thanked: 76 times
Been thanked: 105 times

Re: Рикардо Родригес

Мнение от cinzano » 27 яну 2019, 14:43

РР игра стабилно в защита снощи, а Лаксалт е карикатура която трябва да бъде изритана максимално бързо.

Потребителски аватар
George Weah
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2510
Регистриран: 04 юни 2018, 17:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 304 times

Re: Рикардо Родригес

Мнение от George Weah » 27 яну 2019, 15:16

Аз знаете, че винаги съм симпатизирал на Родригез, защото не мисля, че е такъв какъвто го описвате, но за разлика от много хора като цяло няма как да си кривя душата и да съм заслепен от нещо си - напоследък е МНОГО неориентиран в защита, не знам на какво се дължи, но...Дарко Лазович да те завърти все едно срещу теб е Роналдиньо не е нормално! На всеки се случва, но...изобщо не ми харесва в последните мачове. За атака няма какво да коментирам, личи си, че не е някакъв техничар или нещо такова, но според мен ще има повече ефективност, ак отпред заедно с него отляво играеше ИСТИНСКО ляво крило, опасно такова, което ще ангажира бранителите и играчите на противниковия отбор и това ще отваря много повече пространство за Родригез, който ще може да центрира и да подава в наказателното към Пьонтек, който има много добро пласиране, поне от това, което съм гледал. Към Кутроне също де, не го отписвам него в никакъв случай. В момента обаче такъв вариант няма - Чалханоглу е лесна плячка за всеки защитник 1 vs 1, няма какво да направи, най много да подаде към Родригез, който също веднага бива лесно затворен, това не е Марсело, че с някакви финтове и скорост да се измъкне...

Снощи не направи лош мач де, не е допускал някакви сериозни грешки в защита, а в атака даде много хубав извеждащ пас към Пьонтек, който за много малко не ги наказа.

Съгласен съм, че Родригез е под всякаква критика напоследък, но отново май забравяте Лаксалт каква трагедия е, не бил получил шансове? Той влезе срещу Ювентус и с некадърността си им подари гол ВЕДНАГИЧЕСКИ и то решаващ такъв! В ЛЕ да припомням ли как се представи? Това, че с националния отбор на Уругвай имал хубави и стойностни мачове не значи изобщо нищо, Тайво също имаше нелоши представяния с екипа на Нигерия, а Хонда беше машина с Япония, ама...нещата реално стоят по съвсем различен начин спрямо това!

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11137
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Рикардо Родригес

Мнение от vik rossonero 96 » 17 мар 2019, 23:57

Абсолютен потрес! АБСОЛЮТЕН! Този пичага цял сезон е пълна нула, просто грешки на други го покриват и рядко се стига да се отбележи колко неориентиран е този човек! Това е без съмнение най-слабият ни пост на терена. Нито го има някакъв в защита, нито има пробиви в атака, нито нищо. Първо докосване като на второкласник с 46-ти номер обувки, никаква скорост, без центрирания, просташки фаулове, с които и картони си вади. Бот и половина. Силно се надявам следващия мач да видим Калабрия отляво и Конти отдясно. В никакъв случай Давиде няма да е по-зле от швейцареца.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Juje

Re: Рикардо Родригес

Мнение от Juje » 18 мар 2019, 00:10

Тоя имам чувството, че е поне 2 метра и половина висок, толкова е тромав. С огромна вина и за трите гола. Най-слаб от всички в дербито тази вечер.

Gennaro Gattuso
Фен на Калчото
Мнения: 364
Регистриран: 19 юни 2018, 11:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: Рикардо Родригес

Мнение от Gennaro Gattuso » 18 мар 2019, 00:13

Една дума описва този тип - ПУМПАЛ.

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Рикардо Родригес

Мнение от Ne13sta » 18 мар 2019, 00:16

Тотал щета. Калабрия да минава отляво още срещу Сампдория.

Лятото отново трябва да търсим ляв бек...
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
Ivanchenko
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1281
Регистриран: 05 юни 2018, 21:42
Has thanked: 166 times
Been thanked: 266 times

Re: Рикардо Родригес

Мнение от Ivanchenko » 18 мар 2019, 10:57

Освен че напоследък го литка който и да се пробва, във въздуха е пълна скръб, срещу юфето и в двата мача увисна за голове. А агента му разправяше че той и Алекс Сандро били двамата най-добри на тази позиция в Серия-та. Не знам на какво се дължи тази системно слаба игра, но е време за една по-стабилна пейка.

Отговори