Матия Калдара

Потребителски аватар
George Weah
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2510
Регистриран: 04 юни 2018, 17:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 304 times

Re: Матия Калдара

Мнение от George Weah » 02 авг 2018, 22:37

baggior18 написа:
02 авг 2018, 22:31
George Weah написа:
02 авг 2018, 22:21
А в същото време #AS9 си загуби номера :D

Въпросът е дали ще вземе този на #NK7 или ще търси номер в друг отбор...а може би и #AS и #NK ще търсят номера в други отбори :D
Аз ще продължавам да защитавам #AS, способен е на много повече от миналогодишното си представяне.
Сериозно момче е, просто имаше много проблеми с адаптацията, а и не получи нужното доверие от треньорите.
Искам да остане, но само ако Рино му предостави игрово време, иначе пак ще е агония за зрителите, за #AS, а и за самият Гатузо.
Дано вземе 7цата и без това повече му приляга. forza
Аз не съм сигурен колко сериозно момче е, по английски форуми бях чел слухове (уточнявам СЛУХОВЕ, не знам дали е така), че изобщо не се стараел на тренировките, особено на тези с националния отбор и затова Сантош не разчитал на него, а пускаше оня сакатник от Валенсия, дето едва си спираше топката, а като си я поведеше от центъра, тя направо с едното му докосване стигаше наказателното на противника...

Както и да го гледаме в конкуренцията на Калинич и Кутроне нямаше кой знае колко шанс за изява в Италия, сега в тази на Игуаин и Кутро, който е вече доста и по опитен като стаж и изиграни мачове от миналата година...аз изобщо не виждам какви шансове ще получи! За мен по добре е да го пратим някъде под наем, по възможност в някой по скромен отбор, където ще е титуляр, поне в началото, за да видим как ще се представи и после вече в зависимост ще преценим какво ще го правим!

За Калин Майстор е ясно - този не го ли разкараме, като го знам вече колко е откачен, ще вземе да контузи Игуаин нарочно на някоя тренировка, само и само да не е резерва...

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Матия Калдара

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 02 авг 2018, 22:43

Maldini написа:
02 авг 2018, 20:42
Аз съм останал с впечатление от това, което съм гледал като мачове на Калдара, а и този клип го потвърждава в известна степен, че е доста нескопосан с топка в крака. Не са му присъщи дългите пасове и задържането на топката за по-продължителен период, да не говорим за залъгване на противников нападател. Ако бяхме 2008 год., а не 2018, въобще нямаше да го коментирам, но в условията на съвременния футбол и това се набива на очи, въпреки че все още говорим за централен защитник. :D В това отношение ще усетим известна разлика, сравнено с Бонучи, който пък е безценен в това отношение и внасяше едно спокойствие с хладнокръвието си.
Другото, което ми направи впечатление, е, че в някои ситуации действа панически, изритвайки топката безадресно напред, при положение, че може да комбинира със свой съотборник в условия на висока преса на противника. Но това го отдавам най-вече на възрастта и липсата на опит. И мисля, че ще го изчисти от играта си.

Иначе в дефанзивен план си е много стабилен, което си остава и приоритетно, когато говорим за централни защитници де. Според мен е много талантлив футболист и се надявам да се развие при нас.
Да, видно е, че това сякаш му е недостатък, но той и Романьоли не се откроява с нещо кой знае какво по отношение на контрол и изнасяне на топката, без въпросното обстоятелство да му пречи да е много интелигентен защитник с винаги правилно позициониране и стопроцентова концентрация, изключвайки периодични чудатости като асистенцията за Лазаня :D и онази абсурдна дузпа срещу Риека.

На двамата предстои да растат един до друг, но още е рано да са двойка в Скуадрата, там ще играе Бонучи, нали го избраха даже за капитан. Рино просто трябва да работи правилно с Калдара и да не му поверява функциите на Бонучии или нещо подобно. Няма от първия кръг да заключим вратата с двама млади защитници, но потенциалът е огромен и бъдещето е пред тях. Плюс това - е, да не изпадам в клишета, но в крайна сметка наистина целият отбор се защитава, а голове като този на Куадрадо трябва да са сведени абсолютния минимум, по възможност въобще да ги няма.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
Maldini
Фен на Калчото
Мнения: 137
Регистриран: 04 юни 2018, 15:16
Has thanked: 40 times
Been thanked: 6 times

Re: Матия Калдара

Мнение от Maldini » 03 авг 2018, 17:43

“Passion for reading? Yes, I like to read. I am a normal boy, only in my free time I prefer to read and be alone rather than playing the Playstation,” Caldara concluded.
Ще ми стане един от любимците още преди да е дебютирал официално. :D
Може би, ако днес футболистите като Калдара бяха повече, отколкото тези като Неймар и Погба, футболът щеше да е една идея по-приятен. :)

Но нищо де, от такива като Матия очакваш лоялност и професионализъм извън терена, а не от горните двама. Радвам се, че все още има и такива футболисти, още повече пък, че са в любимия отбор. forza
Изображение

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Матия Калдара

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 03 авг 2018, 18:47

Писах вече за този му интерес, който и аз също адмирирам, истинска рядкост в днешния футбол. Не просто обича книги, но е ценител и предпочита руската класика. Интелигентно момче е и на терена, и извън него, то си му личи. Разбира се, има още много фактори, които ще определят дали ще стане един от следващите топ-защитници.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
Maldini
Фен на Калчото
Мнения: 137
Регистриран: 04 юни 2018, 15:16
Has thanked: 40 times
Been thanked: 6 times

Re: Матия Калдара

Мнение от Maldini » 03 авг 2018, 19:10

Разбира се, че има още много други фактори, които ще определят дали ще стане добър футболист или не. Но със сигурност новината, че чете "Братя Карамазови" и "Ана Каренина" дава далеч повече надежди, че ще излезе нещо от него, отколко новината, че е катастрофирал с Ферарито си, за което дори няма книжка. :D Примерно, нали. :D
Изображение

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Матия Калдара

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 14 сеп 2018, 12:41

Mattia Caldara has revealed why he has not played for Milan yet. “Getting used to a four-man defence isn’t easy.”

Caldara joined Milan from Juventus over the summer, in a swap deal with Leonardo Bonucci, but the former Atalanta defender admits he is still adjusting to life outside of a back three.

“I haven’t found anything strange,” he told Sport Mediaset.

“However, getting used to a four-man defence, with concepts completely different to those I had in Bergamo, isn’t easy.

“I’ve been at Milanello for a month and I understand what the Coach wants. In every training session, I try to give more than what he asks of me and I hope to be ready as soon as possible.

“Certainly you come out less in a back four. It’s more of a job than a department. You work a lot more on your market and you never have to break the line.

“I have to understand when the time is to break it and when I need to follow the other three, to play the offside trap or not.

“Gattuso is very upfront with me. He talks to me often and tells me what he wants me to do.

“Our relationship is very good. Talking helps players a lot. I’m working hard, he’s very demanding and I’ll have to improve every day.”
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
iLDiavolo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1105
Регистриран: 04 юни 2018, 17:33
Has thanked: 120 times
Been thanked: 186 times

Re: Матия Калдара

Мнение от iLDiavolo » 14 сеп 2018, 12:47

Нещо или аз не ги разбирам нещата, или едно време е било/беше друго, или сегашните играчи са лигльовци. Не бил играл в схема с 4-ма защитници... а има поне 10 години из юношески формации, че и не малко опит на професионално ниво. За толкова време и в атака да го сложат, пак трябва да има представа какво се случва.

Че той ще вземе да свикне на 4-ма, после ще дойде нов треньор, който да върне схемата с 3-ма... да го чакаме обратно да се приспособява ли?! Преди само с 4-ма защитника ли се е играло, та не си спомням подобни оправдания да е имало. Въобще ми звучат малко неправдоподобни тези оправдания.

Да, съгласен съм, че има голяма разлика в чисто тактически план при игра с 3-ма и при 4-ма, ама не го карат от футболист да става хокеист. Ако си наистина добър и професионалист, независимо в каква сфера, още повече с опит, подобни промени трябва да ги хващаш на момента, а не месеци да се "приспособяваш".

Малко се разпених, жив и здрав да е и да ни радва, нищо лично спрямо момчето, ама да почнем да се държим мъжки.
#weareacmilan

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Матия Калдара

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 14 сеп 2018, 13:02

И на мен ми звучат като врели некипели тия приказки, по-скоро повтаря казаното от Гатузо, за да не стават полемики.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: Матия Калдара

Мнение от gLoRy » 14 сеп 2018, 13:47

Доста разколебан изглеждаше в мачът срещу Португалия.

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: Матия Калдара

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 14 сеп 2018, 15:06

gLoRy написа:
14 сеп 2018, 13:47
Доста разколебан изглеждаше в мачът срещу Португалия.
Склонен съм да го оправдая, дефансът напълно бе изоставен от халфовете, което срещу отбор, умеещ да атакува разнообразно и на скорост, неминуемо води до грешки на бранителите. Освен това играеше отдясно, където непрекъснато трябваше да подсигурява неориентирания дебютант Лацари, въобще предпоставките за труден мач бяха налице предварително. Той дори не изнесе някакво гротесково представяне ала-Йепес срещу Рома или Бонера-Самп. , просто остави отпечатък върху техния гол, тъй като не успя да изрита топката от краката на нахлулия вляво забравих кой португалец и той асистира за Андрето, нищо че поне още четирима освен Калдара можеха да предотвратят гола.

Може все пак да се окаже и разочарование, трябва да сме готови за това. Рино не е Монтела и рядко пренебрегва изпълнителите си, които са заслужили да са на терена. Е, доста прекали с Кольо, но след като Кутро веднъж започна с головете, хърватската дъска по-рядко започна да се появява сред титулярите, а на Мондиала видяхме, че Силва далеч не е в задоволителна форма и е имало причина да не се ползва с треньорското доверие. Озадачаващо тук е по-скоро името на спорния Мусакио, който завърши миналия сезон зад Сапата в йерархията, а през юни месец беше пред трансфер... във Фулъм. Дори Калдара да е доста под класата на Романьоли, примерно, то ми е трудно да повярвам, че е по-зле от аржентинеца, който не попада дори в националния отбор, където овен Отаменди защитниците са горе-долу на нивото на Бодурката.
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

Потребителски аватар
cinzano
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1413
Регистриран: 04 юни 2018, 22:53
Has thanked: 76 times
Been thanked: 105 times

Re: Матия Калдара

Мнение от cinzano » 14 сеп 2018, 15:20

Представянето му срещу Португалия беше повече от незадоволително. Вероятно и тук Гатузо залага на по-добре предтавящият се от двамата на тренировки

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8900
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1632 times

Re: Матия Калдара

Мнение от Ne13sta » 14 сеп 2018, 17:19

Ако това с 4-мата в защита е вярно, то защо не натиснахме за Ругани ?!

Гледал съм го не малко Калдара, и силно вярвам, че няма да ни разочарова. За мен тази сделка беше единствената силна на Леонардо през това меркато.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

nik
Фен на Милан
Мнения: 972
Регистриран: 05 юни 2018, 01:19
Has thanked: 13 times
Been thanked: 151 times

Re: Матия Калдара

Мнение от nik » 14 сеп 2018, 22:29

iLDiavolo написа:
14 сеп 2018, 12:47
Нещо или аз не ги разбирам нещата, или едно време е било/беше друго, или сегашните играчи са лигльовци. Не бил играл в схема с 4-ма защитници... а има поне 10 години из юношески формации, че и не малко опит на професионално ниво. За толкова време и в атака да го сложат, пак трябва да има представа какво се случва.

Че той ще вземе да свикне на 4-ма, после ще дойде нов треньор, който да върне схемата с 3-ма... да го чакаме обратно да се приспособява ли?! Преди само с 4-ма защитника ли се е играло, та не си спомням подобни оправдания да е имало. Въобще ми звучат малко неправдоподобни тези оправдания.

Да, съгласен съм, че има голяма разлика в чисто тактически план при игра с 3-ма и при 4-ма, ама не го карат от футболист да става хокеист. Ако си наистина добър и професионалист, независимо в каква сфера, още повече с опит, подобни промени трябва да ги хващаш на момента, а не месеци да се "приспособяваш".

Малко се разпених, жив и здрав да е и да ни радва, нищо лично спрямо момчето, ама да почнем да се държим мъжки.
Съгласен съм с теб . Щом си професионален футболист следва по бързо да се адаптираш в различните тактически схеми .

В случая обаче си мисля, че Гатузо не желае да "зачеркне" така лесно Мусакио , като по този начин за Калдара ще бъде немислимо да се отпуска когато започне да получава много по често титулярното място . Със сигурност Калдара няма да бъде чак такава голяма трагедия ако започне срещу Каляри , но към момента Мусакио е по готов да започне титуляр в неделя .

Потребителски аватар
cinzano
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1413
Регистриран: 04 юни 2018, 22:53
Has thanked: 76 times
Been thanked: 105 times

Re: Матия Калдара

Мнение от cinzano » 14 сеп 2018, 22:52

Всичко е психология, Гатузо не желае да заяви публично, че Калдара не се представя на очакваното от него ниво и да попречи на аклиматизацията в отбора на футболист спряган за млада надежда на италианския футбол, поради тази причина използва подобни извинения защо не разчита на него. Предполагам самият Калдара усеща, как стоят нещата и ще се амбицира за да си заслужи място до Романьоли, а в крайна сметка няма нищо по хубаво от конкуренцията в спорта.

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: Матия Калдара

Мнение от gLoRy » 15 сеп 2018, 19:43

Това че не е играл все още в официален мач също играе важна роля, то даже май и в подготовката не записа минути.

Отговори