Рикардо Кака

Потребителски аватар
Top Gun Maverick
Фен на Калчото
Мнения: 390
Регистриран: 04 юни 2018, 21:08
Has thanked: 15 times
Been thanked: 54 times

Рикардо Кака

Мнение от Top Gun Maverick » 11 юли 2018, 00:39

Рикардо Изексон дош Сантош Лейте е роден на 22-ри април 1982-ра в столицата на Бразилия, столицата на Бразилия. Юноша на Сао Пауло, където дебютира и като професионален футболист на 19 години. Бързо се налага в отбора, намира място в националния отбор на Бразилия като през 2002-ра става световен шампион със състава и получава множество оферти от Европа като избира Милан и подписва през 2003-та. Същата година "златното момче на Милан"(както започват да го наричат всички)се налага в състава и печели почти всичко на клубно ниво - ШЛ, Скудето и Супер купа на Европа. Това принуждава Карло Анчлоти да забие на пейката суперзвездата Руй Коща. През следващите години Кака става фундаментален футболист за Милан и изключително обичан от феновете. Върхът в кариерата му е когато е основана заслуга Милан да спечели ШЛ отново през 2007-ма, когато взема реванш за злощастно изгубения от Ливърпул финал през 2005-та. Кака е обира всички възможни индивидуални награди, включително и Златната топка. От този момент нататък започват множество спекулации за напускане по време на всеки трансферен прозорец, цели трансферни саги като Ман Сити предлагат умопомрачителните за времето си 100 млн. евро, винаги нещата са съпроводени с безсънни за феновете нощи под прозорците на звездата в хотелските му стаи, той отказва да напусне, но в крайна сметка клуба решава да гопродаде на Реал Мадрид през 2009-та за 65 млн. евро и Кака подписва за 12 млн. на сезон. Там обаче контузиите започват да го преследват непрестанно и не успавя да се адаптира категорично в съвсем различната обстановка. През 2013-та разтрогва договра си и се връща в Милан, но вече не е същия играч. Изиграва един сезон и през 2014-та отива да играе в Сао Пауло до края на годината като подписва договор с Орландо Сити, където остава до края на футболната си кариера през 2017-та.
Феновете измислят една много популярна песен за него в която се пее Siam venuti fin qua, siam venuti fin qua, per vedere segnare Kaka:
https://www.youtube.com/watch?v=ENxdAccm7EM

Награди и отличия:
Шампионска лига – 1 (2007)
Суперкупа на Европа – 2 (2003, 2007)
Световно клубно първенство – 1 (2007)
Серия А – 1 (2004)
Суперкупа на Италия – 1 (2004)

Световно първенство – 1 (2002)
Купа на Конфедерациите – 2 (2005, 2009)

Златна топка на Франс Футбол – 1 (2007)
Футболист на годината на ФИФА – 1 (2007)
Идеален отбор на годината на УЕФА – 3 (2006, 2007, 2008)
Голмайстор на Шампионската лига – 1 (2007)
Най-добър полузащитник в Шампионската лига – 1 (2005)
Най-добър нападател в Шампионската лига – 1 (2007)
Футболист на годината в Серия А – 2 (2004, 2007)
Чуждестранен футболист на годината в Серия А – 3 (2004, 2006, 2007)
Най-добър футболист на Световното клубно първенство на ФИФА – 1 (2007)
Кратка биография на Рикардо:
http://www.acmilan-bg.com/kaka.php

Рики беше един от най-обичаните футболисти обличали нашия екип и мисля беше време да му направим тема, редно е да се отбележи, че във форума неговата бе най-голямата.

Потребителски аватар
cinzano
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1413
Регистриран: 04 юни 2018, 22:53
Has thanked: 76 times
Been thanked: 105 times

Re: Рикардо Кака

Мнение от cinzano » 13 авг 2018, 00:22


baggior18
Фен на Калчото
Мнения: 172
Регистриран: 24 юни 2018, 00:23
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Рикардо Кака

Мнение от baggior18 » 13 авг 2018, 00:27

“I wouldn’t necessarily have to remain in Italy or have particular responsibilities. It’d be more getting to understand the market.”
Ето ни го новият главен скаут, както писах в другата тема. :D Поне докато си изкара лицензи за нещо по-сериозно.

Потребителски аватар
Moriarty
Любител на футбола
Мнения: 99
Регистриран: 04 юни 2018, 18:14
Been thanked: 1 time

Re: Рикардо Кака

Мнение от Moriarty » 21 сеп 2018, 16:21

Изображение

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Рикардо Кака

Мнение от R. GULLIT » 29 ное 2018, 22:52

Един от символите на Милан в предишното десетилетие Кака обяви, че със сигурност ще се върне на работа в клуба. Той вече прекрати активната си кариера и смята да се върне на "Сан Сиро" в ролята си на ръководител.

В момента обаче бразилецът се е отдал на активна почивка и затова не е наясно кога точно ще може да отиде на работа при "росонерите". Но е категоричен, че това ще се случи, защото те са отборът на сърцето му.

"Сега съм се фокусирал върху други проекти, които изискват много от времето ми и пътувам по много места в света. Връзката ми с Милан е много близка, поддържаме постоянен контакт с хората в клуба. Със сигурност един ден ще се върна тук, просто не знам кога", сподели Кака.

Той прекрати кариерата си преди няколко месеца, като за последно носи екипа на Орландо в американската лига. Бразилецът разкри, че веднага след обявяването на края на кариерата си е получил предложение да заиграе и в Мексико, но е отказал, защото вече не му се практикува активен футбол.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Рикардо Кака

Мнение от R. GULLIT » 31 дек 2018, 15:41

Бразилецът Кака, който е бивш съотборник на Кристиано Роналдо в Реал Мадрид, определи португалеца като „чудесен човек“.

Кака игра с Роналдо в продължение на три сезона в Мадрид преди да премине в Милан през 2013-а година.

„Кристиано е не само шампион, но и чудесен човек“, заяви Кака пред SporTV по повод настоящия футболист на Ювентус

„Винаги бе внимателен и готов да помогне. Е, може би малко суетен... но винаги се е държал добре“, каза още бразилецът и добави:

„Никога не съм имал проблеми с него.“

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Рикардо Кака

Мнение от R. GULLIT » 01 яну 2019, 12:43

Още от същото интервю:
Бразилецът Рикардо Кака призна, че Жозе Моуриньо е бил един от проблемите по време на престоя му в Реал Мадрид.

„Когато облякох екипа на Реал Мадрид знаех, че съм достигнал върха в моята кариера. Имах обаче два проблема - постоянството си и треньора Жозе Моуриньо“, коментира Кака в интервю за „Grande Circulo de SporTV“.

„Прекарах три години, за да убедя Моуриньо, че заслужавам място в състава, но така и не успях“, добави бразилецът.

„Страдах от контузия в продължение на шест месеца и когато се върнах Моуриньо бе започнал работа“, продължи той.

„Флорентино Перес ми каза, че аз съм бил един от най-големите професионалисти, които той е виждал в клуба. Смело мога да кажа, че когато отида на "Сантиаго Бернабеу", ще отворят врати за мен. След като Моуриньо напусна, нещата се промениха.“

„Перес искаше да подмени отбора, да дойдат млади играчи. Говорих с новия треньор Карло Анчелоти и му обясних, че желанието ми е да играя, за да бъда част от тима на Бразилия за Световното първенство през 2014 година. В същото време Анчелоти ми каза: „Виж, президентът иска да използвам тази стратегия през тази година“. Най-доброто решение бе да си тръгна", каза още Кака

Потребителски аватар
Kaiser Franco
Фен на Милан
Мнения: 935
Регистриран: 06 юни 2018, 13:29
Has thanked: 14 times
Been thanked: 125 times

Re: Рикардо Кака

Мнение от Kaiser Franco » 01 яну 2019, 20:40

Рики, Рики, можеше да си легенда на клуба, но тая пуста алчност...
Изображение

Потребителски аватар
METO
Фен на Калчото
Мнения: 442
Регистриран: 04 юни 2018, 23:20
Has thanked: 43 times
Been thanked: 127 times

Re: Рикардо Кака

Мнение от METO » 01 яну 2019, 20:54

Kaiser Franco написа:
01 яну 2019, 20:40
Рики, Рики, можеше да си легенда на клуба, но тая пуста алчност...
Не беше алчност. Доколкото си спомням му беше мечта да играе за чаршафите.
В крайна сметка само 6 месеца по-рано отказа по-добра оферта от арабина на Сити.
"Once Milan flows through your veins, it will flow forever in your blood." - Manuel Rui Costa

Потребителски аватар
Kaiser Franco
Фен на Милан
Мнения: 935
Регистриран: 06 юни 2018, 13:29
Has thanked: 14 times
Been thanked: 125 times

Re: Рикардо Кака

Мнение от Kaiser Franco » 01 яну 2019, 20:58

Да, и на мен като ми предложат 2 пъти по-висока заплата и аз ще кажа, че мечтая от дете да играя за еди-кой-си.
Изображение

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: Рикардо Кака

Мнение от Capolavoro » 01 яну 2019, 20:59

Кака не е ли легенда на Милан?
Изображение

Потребителски аватар
Kaiser Franco
Фен на Милан
Мнения: 935
Регистриран: 06 юни 2018, 13:29
Has thanked: 14 times
Been thanked: 125 times

Re: Рикардо Кака

Мнение от Kaiser Franco » 01 яну 2019, 21:07

За някои привърженици може да е, за други да не е. Аз лично не го смятам за такава, въпреки, че още след Световното в Япония и Корея му следя кариерата и ми беше един от най-любимите играчи в периода, в който играеше за нас. Напускането му го смятам за предателство, тъй като месеци преди трансфера при ревалите се клеше, че иска да стане легенда на отбора и да завърши кариерата си при нас.
Изображение

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Рикардо Кака

Мнение от cuorerossonero » 02 яну 2019, 13:26

Футболист със 7 сезона в Милан, с над 300 мача и над 100 гола, спечелил Скудетото, Шампионската лига, двете Суперкупи, Междуконтиненталната купа и Златната топка, няма как да не е Легенда на Милан. Просто няма как.
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
Kaiser Franco
Фен на Милан
Мнения: 935
Регистриран: 06 юни 2018, 13:29
Has thanked: 14 times
Been thanked: 125 times

Re: Рикардо Кака

Мнение от Kaiser Franco » 02 яну 2019, 21:28

То по тази логика и Пирло трябва да е легенда на клуба, пък я питай привържениците какво мислят за него...
Да не влизаме в спор, но за мен легенди на клуба са Барези, Чезаре и Паоло, Джани Ривера, Анкуилети, Констакурта, Тасоти, Гатузо, Амброзини дори. Това не пречи, разбира се, за теб Рикардо да е легенда, за мен не е, въпреки, че го уважавам адски много.
Изображение

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: Рикардо Кака

Мнение от gLoRy » 01 ное 2019, 22:46

Изображение

Отговори