Джанлуиджи Донарума

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от gLoRy » 10 окт 2021, 20:36

Супер разконцентриран е. Нацелиха му гредата на няколко пъти, а той просто гледаше топката, докато си мислише, че ще излезне. В последствие му вкараха и гол през краката. Изобщо, цялата драма не му се отразява добре, но е напълно заслужено отношението към него.

AC_M
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2240
Регистриран: 04 юни 2018, 21:53
Has thanked: 439 times
Been thanked: 268 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от AC_M » 10 окт 2021, 20:50

Cafu написа:
10 окт 2021, 04:17
Долара беше топ вратар, докато играеше за нас, вече не е.
Надявам се, го казваш, като фен на Милан, който по онова време твърдо е стоял зад нашия вратар и си го подкрепял. Както всички нас. Но никога не е бил топ вратар, защото никога не е бил ориентиран при центрирания, остава си зле при подавания с крак, при излизанията е също неориентиран . За вратар има много добър рефлекс , но за мен топ вратар е Мануел Нойер. Вярвах , че нашият ще стане, но той заложи на комерсиализацията и вече ми тотално безличен . С чисто сърце, ако бях на Сан Сиро щях да го освирквам и аз
#piolioutnow

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1629
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Cafu » 11 окт 2021, 03:21

AC_M написа:
10 окт 2021, 20:50
Cafu написа:
10 окт 2021, 04:17
Долара беше топ вратар, докато играеше за нас, вече не е.
Надявам се, го казваш, като фен на Милан, който по онова време твърдо е стоял зад нашия вратар и си го подкрепял. Както всички нас. Но никога не е бил топ вратар, защото никога не е бил ориентиран при центрирания, остава си зле при подавания с крак, при излизанията е също неориентиран . За вратар има много добър рефлекс , но за мен топ вратар е Мануел Нойер. Вярвах , че нашият ще стане, но той заложи на комерсиализацията и вече ми тотално безличен . С чисто сърце, ако бях на Сан Сиро щях да го освирквам и аз
Разбира се, че заради това. Съгласен съм с всичко написано, има рефлекс, има дължина, не е бавен, куца му играта с крака и излизането при центриране. Смятах го за топ вратар най-вече заради възрастта му и потенциала му. Всички говорят за стабилната му психика и зрялост, въпреки младостта му, но се вижда, че като има конкуренция и стои на пейката повече отколкото на терена, несъмнено оказва влияние на формата и на развитието му. Според мен един вратар не трябва да сменя отборът в който е паснал, и за полеви играч важи, но особено за вратарскя пост. Атмосферата в псж е тотално различна от нашата, там играят за пари, не за цветовете на екипа, избра си да бъде наемник и според мен постепенно или рязко, ще върви надолу.

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3216
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 331 times
Been thanked: 544 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от Dawnweaver » 11 окт 2021, 12:00

Не може да се каже за вратар без една минута в ШЛ, че е топ вратар. Спасявания срещу Меси, Неймар, Хааланд и т.н. не са като срещу Куалярела и Капуто.

Добър вратар с топ потенциал - да , в момента обаче Манян е далеч по-завършен вратар и се вижда и при нас и при шампионската му година с отбор като Лил при наличието на финансов титан като ПСЖ.

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от gLoRy » 11 окт 2021, 13:16

Той Донарума също играе за пари, а не за цветовете на фланелката и това се видя още преди години.

Потребителски аватар
iLDiavolo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1105
Регистриран: 04 юни 2018, 17:33
Has thanked: 120 times
Been thanked: 186 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от iLDiavolo » 11 окт 2021, 20:12

Стига, бе, хора. Ако бях фен на чужд отбор и вляза във форума и видя, че темата за Донарума е най-активна, бих си казал, че доста ни е ударило в чувствата напускането му. Жив и здрав да е, каквото си търси, ще си намери. Ние си имаме Менян и хора, които доказаха, че заслужават мястото си в отбора. Дайте тях да обсъждаме, а не един меркантилен пубер.
#weareacmilan

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от gLoRy » 11 окт 2021, 21:31

То ако не им пукаше на феновете, нямаше и да го освиркват. Нормално е.

Ариго Саки:
“Понякога хората сами си го търсят - коментира Саки, цитиран от “РАИ Спорт” - Очевидно е, че стореното от Донарума е предателство спрямо Милан. Във футбола, както и в живота предателството се наказва по същия начин. Така че хайде да не се правим на толкова шокирани от тези хули по негов адрес.”

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от R. GULLIT » 13 окт 2021, 14:06

В едни други времена, не толкова отдавна всъщност, мъжеството и думата наистина означаваха Нещо. Бяха като подписан договор, а ръкостискане го подпечатваше.

Nowadays всичко живо е станало толкова докачливо и меркантилно, че ако някой му каже истината в очите, скача да ти обяснява как ще те съди, почва да се реве онлайн, а всички дружно се възмущават колко не било човешко отношението към... Некой Си.

Абе, я се стегнете, бе! Вие мъже ли сте или полови органи от женски тип? Коленичения за черните...а за белите КОГА? Засегнати били едните, другите да го духат...
Обиден бил, че и ВРЕМЕННИ татуси слагал за помирение. Я си татуирай истинска, нали си уж мъж и си пОсни едно стори в социалните, да видим дали и от пеесже-то няма да те поосвиркат. Ебати тъпанарите!

Прав е Ариго Саки, защото навремето имаше мъже на терена, които уважаваха треньорите като втори бащи. Гулит и Капело, Бекъм и Фъргюсън, все примери за здрави отношения, а не за меркантилни младежчета, за които мъжеството се изразява в това колко си по-шарен от временно мастило, но за мъжка дума и поведение ... дума да не става. Ае, аривидерчи!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от drzzd » 09 фев 2022, 10:20

Donnarumma to Gazzetta: "I'll always thank AC Milan & fans, it wasn't easy for me to leave the club last summer. I still support Milan". #ACMilan

"Everyone blames it all on me, but last phone call from the club was to let me know that they had signed another goalkeeper...".
А не уе, теб ще чакат. Класически PR подход, който цели да хвърли вината в ръководството. Само, че не, пич, ако не ти е гот в Париж, търси вината в огледалото и в алчния си агент. :) Плюс, всички знаем, че не след много дълго, ще се завърнеш в Италия, само че, за да сбъднеш мократа си мечта и да наследиш адаша си и тогава ще ревеш много, особено на Сан Сиро.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11136
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от vik rossonero 96 » 09 фев 2022, 11:03

Dooonnaaarummaaaaa figlio di puttana

Dooonnaaarummaaaaa figlio di puttana

Dooonnaaarummaaaaa figlio di puttana

forza forza forza forza
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
IL DIAVOLO
Фен на Калчото
Мнения: 256
Регистриран: 28 юли 2019, 17:13
Has thanked: 180 times
Been thanked: 73 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от IL DIAVOLO » 09 фев 2022, 11:51

Манян за Донарума е най-голямото надграждане, което отбора е правил последните години
Изображение

DF
Фен на Калчото
Мнения: 338
Регистриран: 30 юни 2020, 11:48
Has thanked: 41 times
Been thanked: 36 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от DF » 09 фев 2022, 11:53

Моя превод на нещата е, че в крайна сметка и ръководството не са искали удължаване на договора. Не и на всяка цена. Забравих вече каква заплата и за колко години са му предлагали, но за Майк инвестицията е сигурно в пъти по малка, а и е по завършен състезател според мен. Т.е. Правилно решение.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7318
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от drzzd » 09 фев 2022, 11:59

Има един пичага в twitter, който подробно е разбил цялата сага от от първия му мач с Милан, през първата лакомия през 2017 та чак до втората драма, започнала през 2020 и приключила с "правя каквото Мино ми каже".

Ако на някой му е интересно: https://twitter.com/IkenyeMoses/status/ ... 8426697735 - цялата история е описана последователно в коментари под този туит.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от cuorerossonero » 09 фев 2022, 20:56

DF написа:
09 фев 2022, 11:53
Моя превод на нещата е, че в крайна сметка и ръководството не са искали удължаване на договора. Не и на всяка цена. Забравих вече каква заплата и за колко години са му предлагали, но за Майк инвестицията е сигурно в пъти по малка, а и е по завършен състезател според мен. Т.е. Правилно решение.
Нашите му предлагаха 8 милиона чисти. Той отказа и подписа с ПСЖ за 7,5 милиона плюс бонуси, който при определени условия можели да стигнат до 9-10, уж. Само дето като не е несменяем титуляр, въпросните бонуси я надхвърлят 8 милиона, я не. Абсолютен класически тъпунгер. rolleyes
Менян го купихме за 14 милиона, а заплатата му е 2,8 милиона чисти на сезон. Простите сметки показват, че за 5 сезона французинът ще ни струва общо 28 милиона, включително трансфер плюс заплати. Донарума за 5 сезона щеше да ни излезе точно 40 милиона. Данъците не са включени в сметката и за двамата, като е ясно, че за Донарума щяха да са по-високи. Всъщност с Менян, да е жив и здрав, още на третата година сме на печалба, в сравнение с вратарската пишман Марадона.
А че Майк Менян е по-добър вратар от неаполитанското цигане, в това вече и децата нямат съмнение.
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11136
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Джанлуиджи Донарума

Мнение от vik rossonero 96 » 09 фев 2022, 21:47

Massara to Sportmediaset: "The last call that Donnarumma talked about? It was a good gesture from our side after his rejection of our offers. We are happy that we have Maignan and wish Gigio good luck in his career."
thumbsup thumbsup thumbsup thumbsup Евала, Рики. rolleyes
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Отговори