International Champions Cup

Dawnweaver
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3216
Регистриран: 04 юни 2018, 19:41
Has thanked: 331 times
Been thanked: 544 times

Re: International Champions Cup

Мнение от Dawnweaver » 05 авг 2018, 05:10

baggior18 написа:
05 авг 2018, 04:59
Dawnweaver написа:
05 авг 2018, 04:41

Коя Барса, човек ?! Това са има резервите :D До къде стигнахме да се свиваме от страх пред децата на тия симуланти. Ако и феновете дотам сме се комплексирали, че да сме доволни не виждам за каква ШЛ си мислим.
Аз не виждам комплекси в случая, а просто реалността. За мен важно е да играем смислен футбол, дори това да наподобява катеначо понякога. При Монтела играеха все едно се мразят - не можеха 2 паса да вържат и отнасяхме по 2-3 парцала всеки мач, нямаше никаква футболна мисъл и идея на терена освен индивидуалности. Ако на теб стила на Рино не ти харесва е друг въпрос, но не виждам откъде прецени, че сме комплексирани? Не сме играли ШЛ от 2014, ако си мислиш, че изведнъж ще станем пак Гранде Милан и ще мачкаме най-добре да се събудиш. Няма резерви, няма юноши, докато падаме от Беневенто и компания.

ПП: Взехме ли мача?
Взехме мача понеже тяхното джудже симулант не уцели празната врата след като дон Сапата твори пак.

За комплексите - ако си мислиш , че титулярите ти не могат да се надиграват с юношите на джуджетата, а се целиш в ШЛ , очевидно имаш комплекс типичен за средняшка отбор без самочувствие (не ти лично, за отбора и треньора говоря). Ако такава игра е срещу Меси, Суарез и компания повече бих разбрал, но срещу Мунир, Пуиг (тоя е 160 и пред Кеси е като ученик) и подобно смешници да се защитаваш с 8 (!!!) души пред линията на топката като е на 30тия метър без даже да влизаш в единоборства е смешно и е за срам чисто като игрово поведение. Ще видим как ще се развие сезона и как ще е до края на меркатото, но Гатузо прави точно обратното на казаното на пресконференцията - излиза със страх срещу абсолютно комични състави и е надиграват от резервите на Тотнъм и Барселона и донякъде и на Юнайтед. Аз не съм доволен от показаното нито като ниво индивидуално нито като игра, това е моето мнение и нв го налагам никому, но за мен се започва от манталитета , а нашия е средняшки отвсякъде.

Fossa Dei Leoni_
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3079
Регистриран: 04 юни 2018, 21:31
Has thanked: 15 times
Been thanked: 87 times

Re: International Champions Cup

Мнение от Fossa Dei Leoni_ » 05 авг 2018, 05:11

Мазно им го мушнахме на Фарса в 92-та минута, след като се напъваха цял мач да вкарат. :D Като цяло имаше доста положителни неща в дефанзивен план, все пак техният дори трети състав превъзхожда нашия микс от титуляри и резерви, който след 61-та минута тотално се превърна в панаир от чакащи трансфер играчи + такива, които ще останат, но без да знаят защо, и все пак удържахме. Не че има голямо значение резултатът в подобен мач, но когато и да ги биеш тия цигани, особено по подобен начин, си е кеф. :D

@Даунуийвър, на никого не му дреме за мнението на Северна Америка за сокър-а. :D Да си гледат техните безсмислени спортове, никой не ги кара насила да сменят джънк фууд-а с лучена супа или рогаческия техен си футбол за ретарди с истинския такъв. Съгласен съм с теб за симулациите, но ти пък се сети за ебахти аргумента. :D
"Mi considero un ultrà che ha avuto il privilegio pazzesco di alzare la Coppa dei Campioni, di vestire la fascia da capitano e di essere diventato il sesto milanista di ogni tempo per presenze in campo."
[Gennaro Gattuso]
"Quando Bacca fu sostituito col Carpi e lasciò il campo senza aspettare la fine e senza salutare chi entrava, nello spogliatoio lo ribaltai. Ebbene, mi sono girato e non c’è stato nessuno che mi abbia supportato. Evidentemente certe cose o non si hanno dentro, o proprio non interessano.
Ai miei tempi Gattuso avrebbe tirato fuori il coltello."
[Christian Abbiati]

baggior18
Фен на Калчото
Мнения: 172
Регистриран: 24 юни 2018, 00:23
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: International Champions Cup

Мнение от baggior18 » 05 авг 2018, 05:20

Dawnweaver написа:
05 авг 2018, 05:10
baggior18 написа:
05 авг 2018, 04:59


Аз не виждам комплекси в случая, а просто реалността. За мен важно е да играем смислен футбол, дори това да наподобява катеначо понякога. При Монтела играеха все едно се мразят - не можеха 2 паса да вържат и отнасяхме по 2-3 парцала всеки мач, нямаше никаква футболна мисъл и идея на терена освен индивидуалности. Ако на теб стила на Рино не ти харесва е друг въпрос, но не виждам откъде прецени, че сме комплексирани? Не сме играли ШЛ от 2014, ако си мислиш, че изведнъж ще станем пак Гранде Милан и ще мачкаме най-добре да се събудиш. Няма резерви, няма юноши, докато падаме от Беневенто и компания.

ПП: Взехме ли мача?
Взехме мача понеже тяхното джудже симулант не уцели празната врата след като дон Сапата твори пак.

За комплексите - ако си мислиш , че титулярите ти не могат да се надиграват с юношите на джуджетата, а се целиш в ШЛ , очевидно имаш комплекс типичен за средняшка отбор без самочувствие (не ти лично, за отбора и треньора говоря). Ако такава игра е срещу Меси, Суарез и компания повече бих разбрал, но срещу Мунир, Пуиг (тоя е 160 и пред Кеси е като ученик) и подобно смешници да се защитаваш с 8 (!!!) души пред линията на топката като е на 30тия метър без даже да влизаш в единоборства е смешно и е за срам чисто като игрово поведение. Ще видим как ще се развие сезона и как ще е до края на меркатото, но Гатузо прави точно обратното на казаното на пресконференцията - излиза със страх срещу абсолютно комични състави и е надиграват от резервите на Тотнъм и Барселона и донякъде и на Юнайтед. Аз не съм доволен от показаното нито като ниво индивидуално нито като игра, това е моето мнение и нв го налагам никому, но за мен се започва от манталитета , а нашия е средняшки отвсякъде.
Пич, ти не разбираш ли, че Гатузо излиза и си играе неговата игра, без значение противника?
Използва турнето за последна проверка, без експерименти, сезона започва след 2 седмици и то с брутални мачове.
Аз ти гарантирам, че и срещу Левски щеше да играе по такъв начин.

Иначе аз много добре осъзнавам какво имаш предвид и имаш пълното право да си недоволен като фен и зрител, но това е положението. Пак казвам, по-добре така отколкото разни експерименти постоянно като при Монтела. Иначе лично мое мнение, докато не вземем 1-2 класни разиграващи халфа, няма как да играем красив футбол като цяло. Кеси Меси Бонавентура - за такива пичове въобще няма място ако искаме да се върнем при големите.

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: International Champions Cup

Мнение от Petar Zanev » 05 авг 2018, 09:59

Гледам затворниците пак са ги били като тъпани :D :D :D
Определено имат комплекси тия като играят извън Италия :D

FORZA MILAN!!!
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
Acho
Фен на Калчото
Мнения: 270
Регистриран: 07 юли 2018, 13:40
Has thanked: 6 times
Been thanked: 9 times

Re: International Champions Cup

Мнение от Acho » 05 авг 2018, 10:11

Според мен вие забравяте един много важен фaктор, а именно жаждата за доказване, аз не мога да приема, че резервите на Барса са по-добри от смесения ни състав дори. Просто тези момчета получават шанса си и в такива мачове, в които няма особено много напрежение, се хвърлят направо на кръв, докато при нас половината титуляри се чувстват недосегаеми и не си дават много зор.
Sometimes Maybe Good Sometimes Maybe Shit

Потребителски аватар
hotboyz
Forum moderator
Мнения: 2125
Регистриран: 04 юни 2018, 16:52
Has thanked: 793 times
Been thanked: 411 times

Re: International Champions Cup

Мнение от hotboyz » 05 авг 2018, 10:14

Няма, какво да го коментираме толкова. Отвратителна игра:
Изображение

Gennaro Gattuso
Фен на Калчото
Мнения: 364
Регистриран: 19 юни 2018, 11:44
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: International Champions Cup

Мнение от Gennaro Gattuso » 05 авг 2018, 10:43

Наказах се да стоя до 3 часа , но след като минаха 10 минути, в които пипнахме топката 30 секунди , 20 от който бяха в Донарума , реших ,че няма смисъл да се мъча.

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7185
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: International Champions Cup

Мнение от Capolavoro » 05 авг 2018, 11:12

Изгледах репортажа от мача и съм меко казано отчаян за сезона. В Барселона имаше поне няколко човека, които едва ли са имали честта да гледат в реално време последната шампионска лига спечелена от нас, но въпреки това бяхме смазани 92 минути. Трагичен Милан, който само с Игуаин и Калдара няма да се оправи.

Виждам, че Рейна дори не е бил на пейката, дали има някаква притеснителна причина за това?
Изображение

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 863 times
Been thanked: 505 times

Re: International Champions Cup

Мнение от Petar Zanev » 05 авг 2018, 11:23

Тука дават за Рейна, че някакъв физически проблем е получил минути преди началото на мача.

https://www.milannews.it/qui-usa/mn-icc ... ico-303756

Относно отбора ... си мисля, че без класен халф (ама наистина класен) ще е мъка битката за 4ката.
Локатели има нужда от нов отбор, както и Борини и още доста...
20 и няколко минути правехме интересни неща по десни фланг, но после се усетиха сложиха 2ма играчи срещу Сусо и до там всичко секна...

FORZA MILAN!!!
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
il_mister
Любител на футбола
Мнения: 37
Регистриран: 04 юни 2018, 16:22

Re: International Champions Cup

Мнение от il_mister » 05 авг 2018, 12:14

Джиджо е избран за играч на мача.

AC_M
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2240
Регистриран: 04 юни 2018, 21:53
Has thanked: 439 times
Been thanked: 268 times

Re: International Champions Cup

Мнение от AC_M » 05 авг 2018, 12:42

Petar Zanev написа:
05 авг 2018, 11:23

..
20 и няколко минути правехме интересни неща по десни фланг, но после се усетиха сложиха 2ма играчи срещу Сусо и до там всичко секна...

FORZA MILAN!!!
Определено си прав! И вероятно с Гатузо отбора ще изглежда по този начин. Мъка в средата на терена с трима леко посредствени халфове, с един предсказуем Сусо с десен крак отляво и се превръщаме в класически средняк и бавен футбол. За да играе Игуаин и да не похабим тотално един измежду Силва-Кутроне, просто трябва промяна на 4-3-3
Дори за полувреме си мисля, че Сусо отдясно ще бъде поне способен на изненадващи шутове, вместо тривиалното наместване и обръщане на удобния крак отляво.
Няма време сезона започва.
#piolioutnow

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: International Champions Cup

Мнение от BANKERA » 05 авг 2018, 13:20

Който е изтървал мача, сега го повтарят по РИНГ.
Изображение

Потребителски аватар
Nikola_Scorpions
Фен на Калчото
Мнения: 267
Регистриран: 04 юни 2018, 15:38
Has thanked: 26 times
Been thanked: 15 times

Re: International Champions Cup

Мнение от Nikola_Scorpions » 05 авг 2018, 14:02

Ливърпул сгънаха Наполи с 5:0, ние, че са ни натиснали резервите на Барса ревем. Я по-оптимистично, Юве и Интер хващат първо и второ място, а Рома и Наполи са по-слабички, даже Наполи ще изпаднат в сериозна криза, докато Анчелоти си напасне състав, там ни е шансът.

Потребителски аватар
George Weah
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2510
Регистриран: 04 юни 2018, 17:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 304 times

Re: International Champions Cup

Мнение от George Weah » 05 авг 2018, 14:23

Nikola_Scorpions написа:
05 авг 2018, 14:02
Ливърпул сгънаха Наполи с 5:0, ние, че са ни натиснали резервите на Барса ревем. Я по-оптимистично, Юве и Интер хващат първо и второ място, а Рома и Наполи са по-слабички, даже Наполи ще изпаднат в сериозна криза, докато Анчелоти си напасне състав, там ни е шансът.
Анчелоти може изобщо да не си и напасне и Наполи изобщо и да не влязат в ШЛ този сезон, а да свършат 5-6!

Анчелоти с нашите звезди в периода 2003-2009 само веднъж успя да спечели Калчото, иначе свършваше все между 2 и 4 място, като в предпоследния си сезон дори не успя да ни класира в ШЛ, а играхме след това в ЛЕ! И в повечето от тези години е имал НЕВЕРОЯТНИ футболисти, СВЕТОВНИ ВЕЛИЧИНИ, каквито в момента в Наполи категорично НЯМА! Още повече състава им се отслаби, а не са го засилили с нищо кой знае какво, взеха един Симоне Верди и май-май е само това! А ги напуснаха Жоржиньо, Рейна също, който доста години вече им е титулярен вратар, така че...ще имат много проблеми този сезон!

Потребителски аватар
Nikola_Scorpions
Фен на Калчото
Мнения: 267
Регистриран: 04 юни 2018, 15:38
Has thanked: 26 times
Been thanked: 15 times

Re: International Champions Cup

Мнение от Nikola_Scorpions » 05 авг 2018, 15:30

George Weah написа:
05 авг 2018, 14:23
Nikola_Scorpions написа:
05 авг 2018, 14:02
Ливърпул сгънаха Наполи с 5:0, ние, че са ни натиснали резервите на Барса ревем. Я по-оптимистично, Юве и Интер хващат първо и второ място, а Рома и Наполи са по-слабички, даже Наполи ще изпаднат в сериозна криза, докато Анчелоти си напасне състав, там ни е шансът.
Анчелоти може изобщо да не си и напасне и Наполи изобщо и да не влязат в ШЛ този сезон, а да свършат 5-6!

Анчелоти с нашите звезди в периода 2003-2009 само веднъж успя да спечели Калчото, иначе свършваше все между 2 и 4 място, като в предпоследния си сезон дори не успя да ни класира в ШЛ, а играхме след това в ЛЕ! И в повечето от тези години е имал НЕВЕРОЯТНИ футболисти, СВЕТОВНИ ВЕЛИЧИНИ, каквито в момента в Наполи категорично НЯМА! Още повече състава им се отслаби, а не са го засилили с нищо кой знае какво, взеха един Симоне Верди и май-май е само това! А ги напуснаха Жоржиньо, Рейна също, който доста години вече им е титулярен вратар, така че...ще имат много проблеми този сезон!
Абсолютно съм съгласен, но не исках да съм твърде краен. Аз по-скоро се чудя какво е състоянието на отборите от Рим, за Лацио си мисля, че ще са по-слабички, Чиро ще е далеч от това, което беше миналата година и ще съжаляват в следващите години, че изпуснаха ШЛ. Рома са ми загадка.

Отговори