За автомобила, компютъра, телефона ...

Всичко извън спорта.
Потребителски аватар
Altafini
Фен на Милан
Мнения: 566
Регистриран: 30 юли 2018, 13:02
Has thanked: 28 times
Been thanked: 96 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от Altafini » 27 апр 2023, 12:01

Най-евтината.

И да не допираш до нея.

Tifoso
Фен на Милан
Мнения: 849
Регистриран: 04 юни 2018, 21:12
Has thanked: 128 times
Been thanked: 89 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от Tifoso » 27 апр 2023, 13:12

И аз ползвам най-евтината.

Иначе служебната кола е на УНИКА и ги хвалят, че са стабиляги.

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7181
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от Capolavoro » 27 апр 2023, 14:09

Теб гражданската не те касае, касае другия в евентуално ПТП. Поради тази причина най-евтината.
Изображение

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Мнения: 7181
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 1520 times
Been thanked: 1342 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от Capolavoro » 19 юли 2023, 09:58

Някой запознат ли е как точно стои въпроса за регистрация в КАТ на кола ВТОРА УПОТРЕБА, ВНОС ОТ ЕС, която няма Европейски сертификат за съответствие (COC)?

Това чудо задължително ли е при втората употреба и колко струва да се изкара тук на местно равнище? И всъщност това въпросният Технотест ли е?
Изображение

pippo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1465
Регистриран: 04 юни 2018, 23:03
Has thanked: 181 times
Been thanked: 166 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от pippo » 19 юли 2023, 10:43

Capolavoro написа:
19 юли 2023, 09:58
Някой запознат ли е как точно стои въпроса за регистрация в КАТ на кола ВТОРА УПОТРЕБА, ВНОС ОТ ЕС, която няма Европейски сертификат за съответствие (COC)?

Това чудо задължително ли е при втората употреба и колко струва да се изкара тук на местно равнище? И всъщност това въпросният Технотест ли е?
Не би трябвало да е проблем за катаджийките да ти извадят въпросния сертификат, щом колата е внесена от ЕС. Мисля, че не се ми ава технотест, ако колата е със същия двигател, който е описан в талоните.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7315
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от drzzd » 12 авг 2023, 14:47

Дали има някой тук, който е избрал да притежава проектор вместо телевизор, или пък просто би могъл да препоръча добър видео проектор?

Вкъщи не сме особени фенове на идеята да притежаваме телевизор, и досега, с каквото и да сме избрали да си губим времето, като филми и сериали, все сме го правили на лаптопите. Мачовете също ги гледам на допълнителния монитор, докато работя или просто си почивам, същото е и с плейстейшъна. Наскоро обаче се наложи да направим леко разместване вкъщи и се отвори едно голямо парче от бялата стена пред дивана, на което обмислям да прожектирам, най-вече мачове и тук-там netflix и други платформи. Разстоянието между дивана и стената е към 3-4 метра. Естествено, план Б ми е да си купя читаво ТВ, на което да си cast-вам, но просто знам, че няма да го ползвам редовно и главно ще стои изключен и ще се превърне в по-скоро ненужна скъпа и обемна вещ.

Та, така, въпросът ми е генерално насочен към добри препоръки към видео проектори.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11133
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от vik rossonero 96 » 12 авг 2023, 15:00

Самсунг наскоро пуснаха един проектор и чета добри мнения за него. The Freestyle мисля, че се водеше.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5817
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от R. GULLIT » 12 авг 2023, 15:06

Съгласен с идеята, но с проектор губиш 90% от качеството на съвременна картина, ако ще прожектираш просто на парче стена. Подложки, щуротии...

Един читав 50" тв с 4К, нормален процесор и интернет, вързан с нормален клас рутер, ти спестява дори да си абонат на някой оператор. Лаптопа ще каства всичко на екрана, плейстейшъна става "жив", а да не говорим, че и телефон може да ти кастне стрийм на някой мач, ако другото устройство е заето.

В Сф гледаме на проектор в заведението на един фен на Милан, но някак си е за емоцията и сбирката да сме накуп 50 човека. На домашно си е компромис да гледаш проектор от 3 метра. Отделното позицията и кабелите до него по стена и таван...

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7315
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от drzzd » 12 авг 2023, 15:21

vik rossonero 96 написа:
12 авг 2023, 15:00
Самсунг наскоро пуснаха един проектор и чета добри мнения за него. The Freestyle мисля, че се водеше.
Доста е добър, да. И е като че ли доста отговаря на идеята ми и това, което търся като решение. Шортлиствам го засега. Има доста плюсове. Благодаря!
R. GULLIT написа:
12 авг 2023, 15:06
Съгласен с идеята, но с проектор губиш 90% от качеството на съвременна картина, ако ще прожектираш просто на парче стена. Подложки, щуротии...

Един читав 50" тв с 4К, нормален процесор и интернет, вързан с нормален клас рутер, ти спестява дори да си абонат на някой оператор. Лаптопа ще каства всичко на екрана, плейстейшъна става "жив", а да не говорим, че и телефон може да ти кастне стрийм на някой мач, ако другото устройство е заето.

В Сф гледаме на проектор в заведението на един фен на Милан, но някак си е за емоцията и сбирката да сме накуп 50 човека. На домашно си е компромис да гледаш проектор от 3 метра. Отделното позицията и кабелите до него по стена и таван...
Ей тва подчертаното е едно от малкото неща, които ме отказват от проектор. А не е малко. Другото е, че през деня си "чао", и каквото и да правиш, няма да изкараш читав контраст, че да виждаш добре.

Второто подчертано го нямаш при модела, който Вик прати по-горе. В момента е плъно с подобни размери проектори, а аз към такъв съм се насочил. Кабелите са в миналото.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
Petar Zanev
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3184
Регистриран: 04 юни 2018, 21:26
Has thanked: 862 times
Been thanked: 505 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от Petar Zanev » 12 авг 2023, 15:49

Аз понеже ще правя нова стая на малката си мислех също да и сложа проектор, та поне като ме изнуди да гледа, да е нещо по-безвредно за очите.
Дочух обаче от колеги в работата, че новата "Олед" технология далеч не е толкова вредна за очите, та и аз се чудя.
FORZA MILAN!!!

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5817
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от R. GULLIT » 12 авг 2023, 16:14

Абсолютно безвредна, защото няма лъчево отражение в крив екран, а пискилизация, която прави картина на плоска неотразяваща повърхност.

@drzzd, най-малкото трябва да подсигуриш захранване. Останалото е ясно, че е на безжичен принцип.

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от cuorerossonero » 12 авг 2023, 17:42

R. GULLIT написа:
12 авг 2023, 16:14
Абсолютно безвредна, защото няма лъчево отражение в крив екран, а пискилизация, която прави картина на плоска неотразяваща повърхност.

@drzzd, най-малкото трябва да подсигуриш захранване. Останалото е ясно, че е на безжичен принцип.
Пискилизация? :D Е вече направо МеСлиса. :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5817
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от R. GULLIT » 12 авг 2023, 18:23

Ела ти пиши в движение през телефонЯ :D

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7315
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от drzzd » 12 авг 2023, 21:14

Май все пак се спирам на Samsung-a. Като хора, които обичаме да се социализираме и да пътуваме, ще е супер да го имаме това проекторче. Ако си взема ТВ, очаквам в 95% от времето да е изключен и да е по-скоро в ролята на ненужна мебел, която събира прах.

Пък после, ако остана недоволен, винаги ще мога да му намеря нов собственик и ще мога да го заменя с хубав ТВ.

Благодаря за мненията на включилите се :)
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11133
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: За автомобила, компютъра, телефона ...

Мнение от vik rossonero 96 » 12 авг 2023, 21:24

Ако не ти е спешен, според мен изчакай малко за някой Back to school период, в който пускат промоции, може да излезе на оферта я в emag, я в Ozone или Технополис/Техномаркет.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Отговори