Off topic madness

Всичко извън спорта.
Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5817
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Off topic madness

Мнение от R. GULLIT » 15 ное 2022, 21:52

BANKERA написа:
15 ное 2022, 17:05
R. GULLIT написа:
15 ное 2022, 14:36
Самсунгите имат слушалки на ...самсунг/китайци с usb 3 port.
Жена ми е с А 53. Процесорът е по-бърз от снабдрагона по ред причини, като едната е, че exynos версията 2022 е подобрена, рам също е с по-добра скорост. Камерата не е лоша. А33 е по-бавен телефон, определено, но има и разлика в парите. А53 е телефон на годината в своя клас, както и по продажби, така и по мнения.

Realme е бюджетна версия на xiaomi. Ако ще сравняваш гледай две ябълки, не слива с ябълка.
Нали ги давата и двата Самсунга уж с еднакви характеристики, единствено камерата на А53 била по-добра. Как излиза, че А33 e по-бавен?
Понеже преди да вземем А53 седях и държах двата. Не, че ползвам телефона за игри, но при елементарни команди А33 лагва и бави повече. Освен това и самият дисплей е по-хубав със 120 hZ, личат си. Екранът също е по-голям, чувствителността на дисплея е по-добра.
Понеже излязоха в една и съща седмица, вероятно още са заедно на стилажите. Влез при твоят оператор и ги подръж 2 минути. Сам ще разбереш кой е твоят.
Ако си към А1 ще ти дадат и зарядното, което иначе го няма. За другите не знам.
Pacetoo написа:
15 ное 2022, 15:27
R. GULLIT написа:
15 ное 2022, 14:36
Самсунгите имат слушалки на ...самсунг/китайци с usb 3 port.
Жена ми е с А 53. Процесорът е по-бърз от снабдрагона по ред причини, като едната е, че exynos версията 2022 е подобрена, рам също е с по-добра скорост. Камерата не е лоша. А33 е по-бавен телефон, определено, но има и разлика в парите. А53 е телефон на годината в своя клас, както и по продажби, така и по мнения.

Realme е бюджетна версия на xiaomi. Ако ще сравняваш гледай две ябълки, не слива с ябълка.
Да разбирам по думите ти, че си струва да се дадът 150 лв. повече за А53 в сравнение с А33, защото на този етап, разликата в цената е такава?
Ами, за това казвам, че е добре да пипне човек, защото всичко е индивидуално. Разликата е в два детайла, но се усеща.
cuorerossonero написа:
15 ное 2022, 20:45
R. GULLIT написа:
15 ное 2022, 14:36
...
Realme е бюджетна версия на xiaomi. Ако ще сравняваш гледай две ябълки, не слива с ябълка.
Realme няма абсолютно нищо общо с Xiaomi, пак се изказа неподготвен. :D
Бюджетната версия на Xiaomi е Redmi, не Realme. :D
Realme са отцепници от Oppo, много млада марка са, мисля 4 тодини навършиха наскоро и са много добри машинки.

Аз съм имал три Самсунг-а, но се разведох с тях генерално след Galaxy Alpha, който излезе ебати бъгавия боклук.
2017г. си купих Xiaomi Mi Mix 2, ползвах го 4 години и половина, абсолютно железен телефон във всяко едно отношение (жената имаше Mi Mix 2S - същата стомана), но просто ми омръзна и си взех нов от сърбогъзщина. :D Все още редовно си го юркам, но вече е без карта и цъкам на него само игри, не е мръднал.
Иначе януяри тази година си взех One Plus 9 Pro и също съм супер доволен.
В обобщение - глас и от мен за китаеца. :D
Xiaomi mi 10 T имаме служебен. Става.
Като цяло тези китайци дават много повече от корееца, защото в комплекта има всичко, дори калъфи слагат, зарядните са бързи. Аз освен самсунга, бутах и към тях.

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Off topic madness

Мнение от BANKERA » 15 ное 2022, 23:20

R. GULLIT написа:
15 ное 2022, 21:52
BANKERA написа:
15 ное 2022, 17:05


Нали ги давата и двата Самсунга уж с еднакви характеристики, единствено камерата на А53 била по-добра. Как излиза, че А33 e по-бавен?
Понеже преди да вземем А53 седях и държах двата. Не, че ползвам телефона за игри, но при елементарни команди А33 лагва и бави повече. Освен това и самият дисплей е по-хубав със 120 hZ, личат си. Екранът също е по-голям, чувствителността на дисплея е по-добра.
Понеже излязоха в една и съща седмица, вероятно още са заедно на стилажите. Влез при твоят оператор и ги подръж 2 минути. Сам ще разбереш кой е твоят.
Ако си към А1 ще ти дадат и зарядното, което иначе го няма. За другите не знам.
Pacetoo написа:
15 ное 2022, 15:27


Да разбирам по думите ти, че си струва да се дадът 150 лв. повече за А53 в сравнение с А33, защото на този етап, разликата в цената е такава?
Ами, за това казвам, че е добре да пипне човек, защото всичко е индивидуално. Разликата е в два детайла, но се усеща.
cuorerossonero написа:
15 ное 2022, 20:45

Realme няма абсолютно нищо общо с Xiaomi, пак се изказа неподготвен. :D
Бюджетната версия на Xiaomi е Redmi, не Realme. :D
Realme са отцепници от Oppo, много млада марка са, мисля 4 тодини навършиха наскоро и са много добри машинки.

Аз съм имал три Самсунг-а, но се разведох с тях генерално след Galaxy Alpha, който излезе ебати бъгавия боклук.
2017г. си купих Xiaomi Mi Mix 2, ползвах го 4 години и половина, абсолютно железен телефон във всяко едно отношение (жената имаше Mi Mix 2S - същата стомана), но просто ми омръзна и си взех нов от сърбогъзщина. :D Все още редовно си го юркам, но вече е без карта и цъкам на него само игри, не е мръднал.
Иначе януяри тази година си взех One Plus 9 Pro и също съм супер доволен.
В обобщение - глас и от мен за китаеца. :D
Xiaomi mi 10 T имаме служебен. Става.
Като цяло тези китайци дават много повече от корееца, защото в комплекта има всичко, дори калъфи слагат, зарядните са бързи. Аз освен самсунга, бутах и към тях.
Ходих в Технополис и ги подържах и 2-та да придобия представа, 53-ката сякаш по-добре се усеща. Препоръчаха ми и Realme 9 или 9 Про. Могат ли да се сравняват със двата Самсунга да знам изобщо дали да ги смятам за опция?
Изображение

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Off topic madness

Мнение от cuorerossonero » 16 ное 2022, 00:27

Най-вадеждният източник:
https://www.gsmarena.com/compare.php3?i ... one3=11465
PIOLI VATTENE!!!

Ronnie80(Noce)
Фен на Милан
Мнения: 816
Регистриран: 26 юли 2018, 16:52
Has thanked: 91 times
Been thanked: 121 times

Re: Off topic madness

Мнение от Ronnie80(Noce) » 16 ное 2022, 00:27

как може да се сравняват Самсунг и всичките му китайци Реалме, АлиБаба и 40-те разбойника и т.н. Вземи си висок клас или среден-към-висок Самсунг от минала година примерно, от olx с гаранция можеш да си намериш и ще ти излезе подобни пари, а ще получиш устройство от друга планета, сравнено с бюджетните модели.

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Off topic madness

Мнение от cuorerossonero » 16 ное 2022, 00:28

Ronnie80(Noce) написа:
16 ное 2022, 00:27
как може да се сравняват Самсунг и всичките му китайци Реалме, АлиБаба и 40-те разбойника и т.н. Вземи си висок клас или среден-към-висок Самсунг от минала година примерно, от olx с гаранция можеш да си намериш и ще ти излезе подобни пари, а ще получиш устройство от друга планета, сравнено с бюджетните модели.
:D :D :D :D :D
Не само могат да се сравняват, ами и доста често ги праскат. thumbsup
PIOLI VATTENE!!!

Ronnie80(Noce)
Фен на Милан
Мнения: 816
Регистриран: 26 юли 2018, 16:52
Has thanked: 91 times
Been thanked: 121 times

Re: Off topic madness

Мнение от Ronnie80(Noce) » 16 ное 2022, 00:31

на хартия ги праскат, да. Като го ползваш китайчето известно време след като си ползвал S класата, ти се иска да забиваш пирони с него. :D

Шегувам се, всеки си има лични предпочитания, най-добре да се пипнат телефоните в магазина, а и зависи какво си ползвал досега.

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Off topic madness

Мнение от cuorerossonero » 16 ное 2022, 00:39

Праскат ги и питат за още. :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5817
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Off topic madness

Мнение от R. GULLIT » 16 ное 2022, 18:26

BANKERA написа:
15 ное 2022, 23:20
R. GULLIT написа:
15 ное 2022, 21:52

Понеже преди да вземем А53 седях и държах двата. Не, че ползвам телефона за игри, но при елементарни команди А33 лагва и бави повече. Освен това и самият дисплей е по-хубав със 120 hZ, личат си. Екранът също е по-голям, чувствителността на дисплея е по-добра.
Понеже излязоха в една и съща седмица, вероятно още са заедно на стилажите. Влез при твоят оператор и ги подръж 2 минути. Сам ще разбереш кой е твоят.
Ако си към А1 ще ти дадат и зарядното, което иначе го няма. За другите не знам.


Ами, за това казвам, че е добре да пипне човек, защото всичко е индивидуално. Разликата е в два детайла, но се усеща.

Xiaomi mi 10 T имаме служебен. Става.
Като цяло тези китайци дават много повече от корееца, защото в комплекта има всичко, дори калъфи слагат, зарядните са бързи. Аз освен самсунга, бутах и към тях.
Ходих в Технополис и ги подържах и 2-та да придобия представа, 53-ката сякаш по-добре се усеща. Препоръчаха ми и Realme 9 или 9 Про. Могат ли да се сравняват със двата Самсунга да знам изобщо дали да ги смятам за опция?
Хвани самсунга, който ти е харесал и едно xiaomi. Доста по-близки са като клас и качество, като китаеца в същия клас ще ти даде повече, отколкото корееца. Вероятно и за по-малко пари.

Realmе си е бюджетен телефон, а и доколкото съм запомнил, някой от големите вериги му е директен вносител. Съответно или печелят повече от него, или продавачът има същия.

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: Off topic madness

Мнение от gLoRy » 18 ное 2022, 00:07

Гледам си аз ринга, дават бойни спортове - Белатор, турнирът се провежда в Милано, бият се двама здравеняци, накрая единия побеждава естествено и след като му дигнаха ръката, отнякъде изкача някъв негов човек и му нахлузва тениската на Милан :D Не го знам, може и някъв фен да ни е, ама ми стана адски смешно :D

Mansour Barnaoui

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Off topic madness

Мнение от BANKERA » 19 ное 2022, 17:28

Много гледах, четох и накрая се спрях на това:
https://www.technopolis.bg/bg/Smartfoni ... Y/p/596167

Реално взех последната бройка в магазина от този модел за черния петък, докато имаше и намалени Самсунги, но те нещо не ме грабнаха. Доволен съм от избора си, някой ако е работил с RealMe да даде съвети относно приложенията и други тънкости. :)
Изображение

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11135
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Off topic madness

Мнение от vik rossonero 96 » 19 ное 2022, 18:28

Добър избор, за паричките си е много добра машинка поне по спецификации. Евентуално вътрешната памет може да ти отеснее, но това само ако вземеш да правиш много 4к видеа и снимки. Пък и облака в Гугъл ти е неограничен до 1080p така че не мисля, че ще има драма.

Колкото до приложенията, китайчетата си идват стокови без много излишни глупости по тях, така че един класически "Clean Up tool" ако нещо вземе да се бави (което ме съмнява в близките поне 24 месеца), друго не би трябвало да ти е нужно, за да си работи като хората.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5817
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Off topic madness

Мнение от R. GULLIT » 20 ное 2022, 14:22

Добре изглежда на параметри. Честито!

Не разбрах, защо не се възползва от преподписване на договор, където ще получиш оферта, която в никой магазин няма да могат да дадат?

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Off topic madness

Мнение от BANKERA » 20 ное 2022, 19:24

R. GULLIT написа:
20 ное 2022, 14:22
Добре изглежда на параметри. Честито!

Не разбрах, защо не се възползва от преподписване на договор, където ще получиш оферта, която в никой магазин няма да могат да дадат?
Ем преди да го закупя питах колко ще ми е отстъпката при оператора и като разбрах, че ще е почти никаква се насочих другаде, но така стана даже и по-добре, защото този модел не го предлагаха така или иначе. Иначе в Технополис имаше и A52s прилично намален, но както беше посъветвал по-нагоре в темата държах и 2-та телефона и просто китайчето ми допадна повече. thumbsup
Изображение

Потребителски аватар
BANKERA
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1448
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 351 times
Been thanked: 268 times

Re: Off topic madness

Мнение от BANKERA » 22 ное 2022, 17:54

Кажете хубав сайт за поръчка на кейсове/протектори за смартфони? Днес къде ли не ходих, за Realme никъде няма. В Емаг има някакви, ама не знам колко ще са читави, ако поръчам от там? А и доколкото се поразтърсих ми трябва такъв, който да пази и от прах/замърсявания, защото самия телефон няма подобна протекция. Какъв тип точно кейс/калъф да се ориентирам като материя - силикон/кожа? На различни места дават различна информация и направо ми гръмна главата днес... wallbash
Изображение

Потребителски аватар
gLoRy
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3077
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 1881 times
Been thanked: 678 times

Re: Off topic madness

Мнение от gLoRy » 22 ное 2022, 18:11

Че те повечето китайчета пристигат с кейс и протектор в кутийката. Аз ако съм на теб даже няма и да му слагам, газ. :D

Отговори