Тенис

Тенис, волейбол, баскетбол, формула 1 и други
Потребителски аватар
George Weah
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 17:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 268 times

Re: Тенис

Мнение от George Weah » 07 сеп 2019, 17:30

vik rossonero 96 написа:
07 сеп 2019, 14:53
Може, Мите ти си по-запознат. :D Но форхендът му много често попадаше някъде на половин метър oт основната линия, особено ако трябва да играе по-остра топка. Бекхендът му много по-често каца по линиите, малко в стил Джокович. Форхендът му е далеч от този на Федерер, Надал, Гофен, Монфис ...

А между другото вчера му гледах за втори път цял мач на Медведев и отново ми направи впечатление малко нескопосаната му игра с краката. То са едни преплитания, неточни стъпки ... вярно, че е висок, но Иснър играе по-добре с краката, баси. :D
Абе преплитания, стъпки, ама на моменти вадеше откачената защита на Надал и Джокович от най добрите им години :D

Медведев като стил не е атрактивен играч, но...има много тежък сервис (който вчера НЕ работеше особено добре), има и страхотен бекхенд, а за ръстта си е доста бърз и най важното - умее да се напасва спрямо противниците си и макар и да има изражение на тапир :D, то е доста умен играч на корта и очаквам Надал да има ядове срещу него, чак да падне не вярвам, но да има ядове и да е сравнително тегав мач...доста вероятно е това!

Иначе при Медведев интересното е, че изведнъж направи егати и гигантския скок в развитието си, като беше на 17-18 никой не го броеше за чеп за зеле, ама буквално - аз толкова ги следя младоците, изпъкваха Зверев, Шаповалов, Де Минор, Оже-Алиасим, Жофри Бланкано (все още не може да влезе в ТОП 150 дори, а беше уж егати таланта), а в крайна сметка Медведката беше извън ТОП 200, когато да кажем Шаповалов би Надал в Канада през 2017-та :D
Сега обаче...нещата рязко се обърнаха и стана егаси и играча. И за в бъдеще ще е фактор, със сигурност!

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 110 times
Been thanked: 902 times

Мнение от cuorerossonero » 09 сеп 2019, 11:09

George Weah написа:
07 сеп 2019, 17:30
Абе преплитания, стъпки, ама на моменти вадеше откачената защита на Надал и Джокович от най добрите им години :D

Медведев като стил не е атрактивен играч, но...има много тежък сервис (който вчера НЕ работеше особено добре), има и страхотен бекхенд, а за ръстта си е доста бърз и най важното - умее да се напасва спрямо противниците си и макар и да има изражение на тапир :D, то е доста умен играч на корта и очаквам Надал да има ядове срещу него, чак да падне не вярвам, но да има ядове и да е сравнително тегав мач...доста вероятно е това!
...
Мите, за пореден път се убеждавам, че на тема тенис си адски подготвено и изключително компетентно копеле. :D
#juveMerda!

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 99 times
Been thanked: 549 times

Мнение от vik rossonero 96 » 09 сеп 2019, 11:49

Баси мамата беше тоя финал. :D Медведев определено е най-стабилният тенисист в защита, който съм виждал. Този просто няма пробиване. Аз Надал друг път не съм го виждал така да млати пет часа, за да си спечели мач и то на хард. Тези двамата ако излязат на финал на Ролан Гарос имам чувството, че ще си цъкат 6/7 часа и ще ги изкарват на носилки след това. :D

Въпреки загубата, руснакът заслужава адмирации за връщането от 2:0 сета, че и пробив пасив. Не малко хора могат да го направят срещу Надал и то на финал на Гранд слам.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That is an art." Sir Alex Ferguson

Потребителски аватар
George Weah
Тартор на Курва Суд

Мнение от George Weah » 09 сеп 2019, 14:05

vik rossonero 96 написа:
09 сеп 2019, 11:49
Баси мамата беше тоя финал. :D Медведев определено е най-стабилният тенисист в защита, който съм виждал. Този просто няма пробиване. Аз Надал друг път не съм го виждал така да млати пет часа, за да си спечели мач и то на хард. Тези двамата ако излязат на финал на Ролан Гарос имам чувството, че ще си цъкат 6/7 часа и ще ги изкарват на носилки след това. :D

Въпреки загубата, руснакът заслужава адмирации за връщането от 2:0 сета, че и пробив пасив. Не малко хора могат да го направят срещу Надал и то на финал на Гранд слам.
Е на РГ надали ще е същото - това е най слабата настилка на Медведев, няма още 1-ви кръг минат, тая година Ербер го обърна от 0:2 сета, а Надал...знаем там какво животно е :D

Но Медведев тепърва ще се доразвива, той е само на 23, до 26-27-28, когато е точно прайма на един тенис играч има още доста време да се развие :)

Потребителски аватар
milanist_stz
Фен на Калчото
Регистриран: 04 юни 2018, 16:15
Has thanked: 399 times
Been thanked: 129 times

Мнение от milanist_stz » 09 сеп 2019, 14:19

Колкото и Федерер да е маестро и любимец на почти целия свят. вероятно след 8-9 месеца в Париж ще бъде изравнен по титли в Шлема. Може още през януари в Мелбърн. Тия тримата с Новак са нечовеци.

PerfStranger
Фен на Калчото
Регистриран: 04 юни 2018, 16:48
Has thanked: 14 times
Been thanked: 16 times

Мнение от PerfStranger » 09 сеп 2019, 15:53

Колкото и да съм фен на Надал и да си мечтая от 2008 да го размине по титли от шлема, нека не подценяваме Федерер на АО. Според мен това ще му е лебедовата песен на шлема, едва ли ще има сили за повече след това. Ако там спечели Надал, ще задмине Федерер доста сериозно, може би. Да не забравяме и Джокович, който напоследък пердаши здраво Надал.

Потребителски аватар
BANKERA
Фен на Милан
Регистриран: 04 юни 2018, 18:37
Has thanked: 147 times
Been thanked: 117 times

Мнение от BANKERA » 09 сеп 2019, 20:22

Надал имаше адски лекия поток до финала и може би единствено Медведев го затрудни за целия турнир. Не знам как ги нареждат, но нямам спомен на друг ГШ някой от първите двама в ранглистата да е имал толкова лесен път до финала.
Колкото до мръсните номерца на финала с бавенето на сервиз в ключови моменти дори няма и да коментирам. Точно заради подобни изпълнения аз лично никога няма да сложа испанеца наравно с Джокович и Федерер.
Изображение

Потребителски аватар
gLoRy
Фен на Милан
Регистриран: 04 юни 2018, 21:23
Has thanked: 355 times
Been thanked: 87 times

Мнение от gLoRy » 09 сеп 2019, 22:29

Джокович е един от първите, които почнаха да го правят с по 20 тупкания на топката и отгоре.

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 618 times
Been thanked: 425 times

Мнение от Capolavoro » 10 сеп 2019, 11:39

BANKERA написа:
09 сеп 2019, 20:22
Надал имаше адски лекия поток до финала и може би единствено Медведев го затрудни за целия турнир. Не знам как ги нареждат, но нямам спомен на друг ГШ някой от първите двама в ранглистата да е имал толкова лесен път до финала.
Колкото до мръсните номерца на финала с бавенето на сервиз в ключови моменти дори няма и да коментирам. Точно заради подобни изпълнения аз лично никога няма да сложа испанеца наравно с Джокович и Федерер.
Просто по-високо класираните отпаднаха. Вместо Чилич можеше да е Иснър, въпреки че хърватинът го е побеждавал 2 пъти и за мен е по-неудобният противник, вместо Шварцман можеше да е Зверев, вместо Беретини можеше да е Кирьос.
Изображение

Потребителски аватар
George Weah
Тартор на Курва Суд

Мнение от George Weah » 10 сеп 2019, 13:32

Capolavoro написа:
10 сеп 2019, 11:39
BANKERA написа:
09 сеп 2019, 20:22
Просто по-високо класираните отпаднаха. Вместо Чилич можеше да е Иснър, въпреки че хърватинът го е побеждавал 2 пъти и за мен е по-неудобният противник, вместо Шварцман можеше да е Зверев, вместо Беретини можеше да е Кирьос.
А всъщност тези, с които игра Надал са много по тегави, като изключим последната двойка. Защо? Веднага обяснявам - Иснър има подкрепата на местната публика, но този сезон изобщо не сервира както другите, не е в най добрата си форма, щом имаше мачове, в които по 2-3 пъти го пробиваха такива като Щруф, Ербер и т.н Надал надали щеше да се затрудни чак толкова. А и отделно като качества няма спор, че Чилич е по добрия, има Шлем и т.н, макар и неговия сезон да е голямо разочарование де. Шварцман винаги излиза на нож срещу Надал и играе на 100000% срещу него, взе му сет на AO и направи много оспорван мач преди години, също и на Гароса, Зверев прави нов кошмарен сезон, в който реди по 73 двойни грешки на мач, предвид формата им от турнира и преди него, Шварцман беше много по коварния съперник. За поселдните вече съм съгласен - Беретини е твърде зелен, докато Кирьос мрази Надал и категорично на 101% готов щеше да излезе, но...надали щеше да направи нещо! Е повече от Беретини щеше да го затрудни вероятно де!

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 110 times
Been thanked: 902 times

Мнение от cuorerossonero » 10 сеп 2019, 14:34

Той тоя гръцко - малейски циганин Кириос кого ли не мрази. Като му гледам изцепките напоследък, оставам с впечатлението, че мрази и себе си. :D
#juveMerda!

Sheva
Любител на футбола
Регистриран: 01 авг 2018, 11:57
Has thanked: 10 times
Been thanked: 6 times

Мнение от Sheva » 14 ное 2019, 20:18

Някой знае ли, коя телевизия излъчва финалния турнир на 8 те най -добри?

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 618 times
Been thanked: 425 times

Мнение от Capolavoro » 14 ное 2019, 20:37

Sheva написа:
14 ное 2019, 20:18
Максспорт 1
Изображение

Cheffo
Любител на футбола
Регистриран: 10 окт 2019, 19:36
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Мнение от Cheffo » 15 ное 2019, 08:01

Sheva написа:
SK 1 (Спорт клуб ) , ако имаш.

Sheva
Любител на футбола
Регистриран: 01 авг 2018, 11:57
Has thanked: 10 times
Been thanked: 6 times

Мнение от Sheva » 16 ное 2019, 23:15

Cheffo написа:
15 ное 2019, 08:01
Sheva написа:
SK 1 (Спорт клуб ) , ако имаш.
Блг.да имам я ,там гледам.

Отговори