Тенис

Тенис, волейбол, баскетбол, формула 1 и други
Потребителски аватар
MILANov
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1485
Регистриран: 20 юли 2018, 14:30
Has thanked: 303 times
Been thanked: 160 times

Re: Тенис

Мнение от MILANov » 15 юли 2019, 10:37

Il Professore написа:
15 юли 2019, 09:04
Уникален мач между двама великани! Но както ние миланистите белезнено знаем, невинаги побеждава по-добрия, точно както и вчера. Просто Федерер бе по-добър във всяко едно отношение и не е истина, че изгуби мача.

Искрено вярвам, че Дедо Фед ще успее да спечели поне още един Шлем.
В едно единствено нещо обаче Ноле е неповторим. Нервите.
Практически измъкна загубен мач. Спаси два мачбола и три скрити мачбола.
Не мисля, че има друг играч, които нямаше да загуби този мач.
Да не говорим , че спечели и трите тайбрека. Да спечелиш 36 гейма и да загубиш мача е наистина тежко.
Мача беше страхотен и само може да се радваме, че сме били свидетели.
Forza Milan,
Milan Campione,
Forza Milan il Milan ole,
Forza Milan il Milan ole,
Forza Milan,
Vinci per noi,
Forza Milan la Sud e con te,
Alé, alé, alé, alé,
Forza Milan, alé, alé...

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Тенис

Мнение от Ne13sta » 15 юли 2019, 16:00

Не знам дали съществува друг спортист с психика като на Новак. При такава доминация на Федерер да измъкнеш този мач, изглеждаше невъзможно.

И двамата са великани.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
George Weah
Тартор на Курва Суд
Мнения: 2510
Регистриран: 04 юни 2018, 17:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 304 times

Re: Тенис

Мнение от George Weah » 15 юли 2019, 16:38

Paolo3defend написа:
15 юли 2019, 16:00
Не знам дали съществува друг спортист с психика като на Новак. При такава доминация на Федерер да измъкнеш този мач, изглеждаше невъзможно.

И двамата са великани.
Надал допреди 2015-та беше категорично един от най добрите в това отношение, но след това...не знам и аз какво стана и чоукваше доста по време на мачовете си.

А Джокович има психика в така наречените най важни моменти, по време на мач може да получи егати и спада в играта си, като втория сет, но когато е поставен под напрежение за развоя на мача - играе перфектно, намира първи сервис, когато му трябва, ударите са му също много добри.

И все пак аз доста съм шокиран, че Федерер не затвори мача - да, Джокович беше перфектен в онзи гейм, но в крайна сметка Федерер беше този, който не успя да намери сервиса си, ако го беше направил, то...мача свършваше, защото колкото и да си перфектен, срещу тези негови сервиси по линиите няма какво да се направи, като ги вкара!

Потребителски аватар
Top Gun Maverick
Фен на Калчото
Мнения: 390
Регистриран: 04 юни 2018, 21:08
Has thanked: 15 times
Been thanked: 54 times

Re: Тенис

Мнение от Top Gun Maverick » 15 юли 2019, 22:54

А защо трябва да гледаш нещата, че Федерер не е успял да затвори мача защото не е намерил сервиса си? Сети се сега колко моменти имаше в които Джокович беше близо до пробив и сервиса на Федер го спаси. В тия моменти е проработил, в други не. Джокович също си го проби в петия сет и реално Федерер тогхава изглеждаше обречен, но пък сервиса на Джокович не проработи, допускаше някакви нелепи грешки от 40:0 Федерер да го изравни и така. Та не може сервиса му винаги да сработва на Федерер, особено когато ръката започне да трепери защото виждаш победата.
Il Professore написа:
15 юли 2019, 09:04
Уникален мач между двама великани! Но както ние миланистите белезнено знаем, невинаги побеждава по-добрия, точно както и вчера. Просто Федерер бе по-добър във всяко едно отношение и не е истина, че изгуби мача.

Искрено вярвам, че Дедо Фед ще успее да спечели поне още един Шлем.
Да кажеш, че Федерер е бил по-добър във сяко отношение за мен е чисто фенско изказване, особено пък, че не по-добрия е победил. Всъщност за всички фенове на Федерер трябва ясно да се подчертае, че Джокович е реално определено по-добрия играч в последните 9 години. И ако някой не иска да го признае си е негов проблем, но като изключим контузиите на два пъти и подареното първо място на нелепия Мъри, то Джокович е тоталния доминант в това десетилетие. Едва ли миналата година дори неговите фенове мислеха в средата и дори, че той ще завърши първи. Самият факт, че Джокович побеждава Федерер в последните години навсякъде където го хване е доказателството за това кой В МОМЕНТА е по-добрия играч. За нещастие няма как да видим младия Федерер и младия Джокович за да си отговорим на някои въпроси, но откакто мина 29 Федерер, то Джокович бе на 23 и го тупалкаше редовно като реално от тогава насам са му победите в големия шлем и завършванията като номер едно. Все пак на 29 маестрото не бе стар, а Джокович далеч не беше опитен за да се каже, че годините само са били разликата между тях.
Ако внимателно сте слушали вчера какво питаха коментаторите Федерер, на два пъти му зададоха един и същи въпрос, какво е объркал и ако трябваше пак да изиграе мача кое би променил и това ли е причината да загуби. Той отговори нищо, аз направих най-доброто, дадох най-доброто от себе си и най-доброто на което съм способен! Тоест към днешна дата това му е максимума и той много добре го знае, дори надскочи себе си. От друга страна Джокович вчера далеч не изигра най-добрия си мач във всяко отношение, но определено не е бил по-зле от Федерер във всяко отношение. Всъщност Федерер имаше едно нещо, което го държа толкова напред в мача и позволи всичко това да се случи и това бе началния удар. Разликата в асовете вчера и процента вкаран първи сервис беше умопомрачителна и Федерер използва това много добре. Другото му предимство беше, че пусна няколко къси топки в точните моменти и това, че Джокович направи супер много непредизвикани грешки.
Обаче във втория сет Джокович като изгуби пробива и взе да играе бустанската, това дори коментаторите го видяха.
Обаче как ще е бил по-добър Федерер във всяко отношение след като изгуби 3(ЦЕЛИ ТРИ)тайбрека от 3 изиграни? Нещо не разбирам. Как ще е бил по-добър в разиграванията след като всички важни точки на Джокович, които решиха тайбрековете дойдоха след разигравания? Как ще е бил по-добър в играта от дъното на корта след като Джокович от там до пердадшеше здраво? И изобщо как ще им сравняваш играта на нерви след като единия изнесе лекция в този компонент? Не е зле малко реално да виждате нещата при крайните изказвания защото и на мен ми се искаше Федерер вчера да не губи този мач защото показа много повече от това, което всички очакваха, особено след изтощителния мач с Надал, но това бе максимума на максимума му и дори след него защото и сервиса му вървеше вчера, а този на Джокович не и въпреки това не успя да се възползва в точни момент от този си сервис при 40:15 и двете шампионски топки.
Много пъти съм го казвал, но Федерер през годините имаше късмета да остане в един голям период от време без конкуренция просто защото поколенията се сменяха и 2004-2008 той събра 2/3 от всичко събрано и след това като се появиха Надал и Джокович нещата се обърнаха доста за само 27-28 годиншния Федерер. Преди това той печелеше финали срещу 35 годиншния Агаси(тогава за времето си тези години бяха нещо изключително, Пийт Сампрас приключи с тениса на 30-31, а беше феномен)Марат Сафин, Марк Филипусис и разни такива индивиди. Не, че това умаловажава успехите му, но със сигурност показва, че уцели времето. После в преките двубои срещу Джокович и Надал...ами статистиката там е безпощадна в ущърб на Федерер. Реално всеки го е бил доста повече отколкото е губил. И това е основно поради една единствена причина - нервите. Федерер отстъпва в това отношение от тримата въпреки, че Надал ми е най-непривлекателния голям играч, който тениса е виждал поради факта, че е прекалено еднотипен и надяващ се целия сезон да се реши с клея.

Потребителски аватар
Il Professore
Фен на Милан
Мнения: 935
Регистриран: 04 юни 2018, 21:30
Has thanked: 571 times
Been thanked: 225 times

Re: Тенис

Мнение от Il Professore » 16 юли 2019, 09:53

Top Gun Maverick написа:
15 юли 2019, 22:54

Да кажеш, че Федерер е бил по-добър във сяко отношение за мен е чисто фенско изказване, особено пък, че не по-добрия е победил. Всъщност за всички фенове на Федерер трябва ясно да се подчертае, че Джокович е реално определено по-добрия играч в последните 9 години. И ако някой не иска да го признае си е негов проблем, но като изключим контузиите на два пъти и подареното първо място на нелепия Мъри, то Джокович е тоталния доминант в това десетилетие. Едва ли миналата година дори неговите фенове мислеха в средата и дори, че той ще завърши първи. Самият факт, че Джокович побеждава Федерер в последните години навсякъде където го хване е доказателството за това кой В МОМЕНТА е по-добрия играч. За нещастие няма как да видим младия Федерер и младия Джокович за да си отговорим на някои въпроси, но откакто мина 29 Федерер, то Джокович бе на 23 и го тупалкаше редовно като реално от тогава насам са му победите в големия шлем и завършванията като номер едно. Все пак на 29 маестрото не бе стар, а Джокович далеч не беше опитен за да се каже, че годините само са били разликата между тях.
Ако внимателно сте слушали вчера какво питаха коментаторите Федерер, на два пъти му зададоха един и същи въпрос, какво е объркал и ако трябваше пак да изиграе мача кое би променил и това ли е причината да загуби. Той отговори нищо, аз направих най-доброто, дадох най-доброто от себе си и най-доброто на което съм способен! Тоест към днешна дата това му е максимума и той много добре го знае, дори надскочи себе си. От друга страна Джокович вчера далеч не изигра най-добрия си мач във всяко отношение, но определено не е бил по-зле от Федерер във всяко отношение. Всъщност Федерер имаше едно нещо, което го държа толкова напред в мача и позволи всичко това да се случи и това бе началния удар. Разликата в асовете вчера и процента вкаран първи сервис беше умопомрачителна и Федерер използва това много добре. Другото му предимство беше, че пусна няколко къси топки в точните моменти и това, че Джокович направи супер много непредизвикани грешки.
Обаче във втория сет Джокович като изгуби пробива и взе да играе бустанската, това дори коментаторите го видяха.
Обаче как ще е бил по-добър Федерер във всяко отношение след като изгуби 3(ЦЕЛИ ТРИ)тайбрека от 3 изиграни? Нещо не разбирам. Как ще е бил по-добър в разиграванията след като всички важни точки на Джокович, които решиха тайбрековете дойдоха след разигравания? Как ще е бил по-добър в играта от дъното на корта след като Джокович от там до пердадшеше здраво? И изобщо как ще им сравняваш играта на нерви след като единия изнесе лекция в този компонент? Не е зле малко реално да виждате нещата при крайните изказвания защото и на мен ми се искаше Федерер вчера да не губи този мач защото показа много повече от това, което всички очакваха, особено след изтощителния мач с Надал, но това бе максимума на максимума му и дори след него защото и сервиса му вървеше вчера, а този на Джокович не и въпреки това не успя да се възползва в точни момент от този си сервис при 40:15 и двете шампионски топки.
Много пъти съм го казвал, но Федерер през годините имаше късмета да остане в един голям период от време без конкуренция просто защото поколенията се сменяха и 2004-2008 той събра 2/3 от всичко събрано и след това като се появиха Надал и Джокович нещата се обърнаха доста за само 27-28 годиншния Федерер. Преди това той печелеше финали срещу 35 годиншния Агаси(тогава за времето си тези години бяха нещо изключително, Пийт Сампрас приключи с тениса на 30-31, а беше феномен)Марат Сафин, Марк Филипусис и разни такива индивиди. Не, че това умаловажава успехите му, но със сигурност показва, че уцели времето. После в преките двубои срещу Джокович и Надал...ами статистиката там е безпощадна в ущърб на Федерер. Реално всеки го е бил доста повече отколкото е губил. И това е основно поради една единствена причина - нервите. Федерер отстъпва в това отношение от тримата въпреки, че Надал ми е най-непривлекателния голям играч, който тениса е виждал поради факта, че е прекалено еднотипен и надяващ се целия сезон да се реши с клея.
Всъщност единствената причина Федерер да не спечели, е че реши да го прави по Федерерски, с онова деми-воле, опитвайки се да хване Джокович в крачка при 15-40. Както и неподготвената му атака към мрежата при 30-40.
А това, че Федерер бе по-добият тенесист в конкретния мач е безспорен факт - всяка една статистика го показва. Общ брой точки, точки за пробив, пробиви, точки на мрежата, асове, съотношение на уинъри към непредизвикани грешки, първи и втори сервис, всичко. Няколко тъпи грешки в тайбреците му коства мача.
Директните мачове между Федерер и Надал\Джокович, не мисля че са от чааааак толкова голямо значение, като се сетя, че Милан има отрицателен баланс и срещу Ювентус, и срещу Интер. Без значение, че едното е отборен, а другото индивидуален спорт.
Изображение

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Тенис

Мнение от cuorerossonero » 16 юли 2019, 10:51

Редно е да споменем обаче, че Джокович не игра най-добрия си тенис. Ако беше го направил, Федерер щеше да загуби доста по-рано, въпреки огромния технически арсенал, с който без съмнение разполага.
Просто и Джокович, и Надал, са по-големи кучета от швейцареца, а това обикновено прави разликата. Във всеки спорт.
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
Il Professore
Фен на Милан
Мнения: 935
Регистриран: 04 юни 2018, 21:30
Has thanked: 571 times
Been thanked: 225 times

Re: Тенис

Мнение от Il Professore » 16 юли 2019, 12:17

cuorerossonero написа:
16 юли 2019, 10:51
Редно е да споменем обаче, че Джокович не игра най-добрия си тенис. Ако беше го направил, Федерер щеше да загуби доста по-рано, въпреки огромния технически арсенал, с който без съмнение разполага.
Просто и Джокович, и Надал, са по-големи кучета от швейцареца, а това обикновено прави разликата. Във всеки спорт.
Това никой не го е оспорил. Те нещата са свързани, Федерер бе по-добър и защото Джокович не изигра най-добрия си мач.
Изображение

Потребителски аватар
Top Gun Maverick
Фен на Калчото
Мнения: 390
Регистриран: 04 юни 2018, 21:08
Has thanked: 15 times
Been thanked: 54 times

Re: Тенис

Мнение от Top Gun Maverick » 16 юли 2019, 23:28

Ако има къде, пусни си пак тайбреците и намери моменти в които Федерер губи мача заради няколко тъпи грешки. Аз явно друго съм гледал, понеже точно в тия тайбреци видях как Джокович натисна в някои ключови моменти и това направи разликата. Федерер направи някои тъпи грешки в мача, но пък Джокович във всеки сет имаше доволно тъпи грешки, особено когато беше пробил и просто трябваше да си спечели подаванията за да приключи мача, много преди да се стигне до шампионските топки на Федерер. А за повечето точки, какво да ги коментираш след като във втория сет Джокович тотално беше отписал всичко там и чакаше третия, просто си лумкаше наляво и надясно за да пробва разни неща. Само тая разлика е достатъчна з ада въведе в заблуждение, че Федерер е направил много повече точки. То реално ако махнеш точ сет разликата в общите точки ще я няма. Това е почти като това да броиш колко удара по посока на вратата е имал даден отбор, а сругия с по-малко е победил с гол разлика. В смисъл, подвеждащо е. Съгласен съм за асовете, там дойде разликата и както казах шанса мача да не приключи много по-рано. Просто Федерер беше феноменален при изпълнението на началните удари, а Джокович слаб и с бая двойни грешки.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Тенис

Мнение от R. GULLIT » 17 юли 2019, 16:51

От всичко дотук правим извода, че Биньо не харесва Федерер и че Федерер сам си прецака финала :D

Потребителски аватар
zahari_acmilan
Тартор на Курва Суд
Мнения: 3295
Регистриран: 04 юни 2018, 16:25
Has thanked: 44 times
Been thanked: 539 times

Re: Тенис

Мнение от zahari_acmilan » 01 сеп 2019, 22:16

Браво Гриша :)) 1/4 финал на US Open и гарантирани $ 500 000 долара от наградния фонд..... Пък нека ти е слаба психиката....
Гришо - Федерер 1/4 US Open.
https://www.facebook.com/groups/41241447693/ forza forza forza
https://www.instagram.com/bulgariarossonera/ beer beer beer

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Тенис

Мнение от cuorerossonero » 01 сеп 2019, 22:52

Време е за първа победа на Бейби Фед над Фед. :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Тенис

Мнение от vik rossonero 96 » 01 сеп 2019, 22:58

Досега не е бил кой знае какво име, имаше късмет Чорич да се откаже, а Де Минор да изхвърли Нишикори, но е факт, че последната година срещу такива средняци си правеше звучно харакири още 1-ви/2-ри кръг. Засега е супер, а последните два мача дори сет не загуби. Да опухва Фед викам аз :D
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Тенис

Мнение от cuorerossonero » 01 сеп 2019, 23:02

vik rossonero 96 написа:
01 сеп 2019, 22:58
Досега не е бил кой знае какво име, имаше късмет Чорич да се откаже, а Де Минор да изхвърли Нишикори, но е факт, че последната година срещу такива средняци си правеше звучно харакири още 1-ви/2-ри кръг. Засега е супер, а последните два мача дори сет не загуби. Да опухва Фед викам аз :D
Така де, и аз. :D Дето се вика - няма за кога да го чака, колко години минаха... :D
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Мнения: 8901
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 1053 times
Been thanked: 1633 times

Re: Тенис

Мнение от Ne13sta » 01 сеп 2019, 23:22

Не знам дали има по-лек съперник за Роджър от Григор. Може би само Гаске.
IO SONO MILANISTA DA QUANDO SONO NATO NON SOLO QUANDO MI STA BENE IL RISULTATO!!!

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Тенис

Мнение от cuorerossonero » 01 сеп 2019, 23:31

Именно, време е Григор да прекъсне черната серия. :D
PIOLI VATTENE!!!

Отговори