Тенис

Тенис, волейбол, баскетбол, формула 1 и други
Потребителски аватар
iLDiavolo
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1105
Регистриран: 04 юни 2018, 17:33
Has thanked: 120 times
Been thanked: 186 times

Re: Тенис

Мнение от iLDiavolo » 07 яну 2022, 00:20

Изображение
#weareacmilan

dadino
Фен на Милан
Мнения: 803
Регистриран: 24 сеп 2018, 00:39
Has thanked: 102 times
Been thanked: 98 times

Re: Тенис

Мнение от dadino » 07 яну 2022, 01:26

cuorerossonero написа:
07 яну 2022, 00:05
Мда, ваксините са опасни и са явно средство за манипулация, контрол и унищожаване. Най-вече на градивната част от човечеството, която генерира 90% от материалните блага. rolleyes
Сега като уморят населението на западна и централна Европа, Америка и почти цяла Азия, на Земята ще остане най-прозорливата, градивна и природно интелигентна част от вида хомо сапиенс - българи, румънци, руснаци, жители на бивша Югославия във всичките им разновидности и цяла Африка. И ще настане Благодат. rolleyes
Пичове, човек има два варианта - или да повярва в науката, или да повярва в конспирацията. Трети вариант няма.
А вариантът, в който искам свободно да се придвижвам, защото съм на 22 години и не обичам да ме задължават да се ваксинирам или каквото и да било? Не мисля, че е правилно да ми ограничават свободата, аз не мисля, че ваксината е вредна, но не могат насила Да ме карат да правя каквото и да било. Затова има протести в цяла Западна Европа, такива ограничения е нямало от Хитлер насам.

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7319
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Тенис

Мнение от drzzd » 07 яну 2022, 01:40

Аз имам само един въпрос. Някой задължи ли те да се ваксинираш? Помисли добре преди да отговориш.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

dadino
Фен на Милан
Мнения: 803
Регистриран: 24 сеп 2018, 00:39
Has thanked: 102 times
Been thanked: 98 times

Re: Тенис

Мнение от dadino » 07 яну 2022, 02:03

drzzd написа:
07 яну 2022, 01:40
Аз имам само един въпрос. Някой задължи ли те да се ваксинираш? Помисли добре преди да отговориш.
Достатъчно е да не мога да отида някъде, където и да било, само защото не съм ваксиниран. Поне аз така се чувствам, ограничен.

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Мнения: 7196
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 485 times
Been thanked: 2527 times

Re: Тенис

Мнение от cuorerossonero » 07 яну 2022, 02:18

dadino написа:
07 яну 2022, 01:26
А вариантът, в който искам свободно да се придвижвам, защото съм на 22 години и не обичам да ме задължават да се ваксинирам или каквото и да било? Не мисля, че е правилно да ми ограничават свободата, аз не мисля, че ваксината е вредна, но не могат насила Да ме карат да правя каквото и да било. Затова има протести в цяла Западна Европа, такива ограничения е нямало от Хитлер насам.
Не знам дали си даваш сметка, че тия приказки за ограничаването на свободата, нарушаването на конституционните права, нараненото усещане за човешко достойнство и тем подобните им производни простотии, вървят като мантра само в бившите соц държави. Само ние сме толкова сензитивни на тема свобода. rolleyes
Има заболяване, разпространено в цял свят, което нанася щети във всякакъв аспект, включително човешкия фактор. За момента поне, единственият начин за противодействие са ваксините, друг няма. Бих разбрал контраповедението и съпротивата, ако антиваксърството предлагаше някаква алтернатива. Само че не предлага никаква, а всичкото приказване е на голо дупе. Все едно всичко е една голяма върла конспирация, на която е достатъчно да вдигнем глави и да се противопоставим, за да я унищожим. Само дето нещата хич не стоят така.
Това е същото като да премахнем правилата за движение по пътищата - те също ограничават свободата ни да пътуваме по начина, по който искаме. Защо не го правим ли? Ами защото общественият интерес е приоритетен и сме го приели. Може би е време да преосмислим приоритетите си и в настоящата ситуация. Говоря за нашия кръг държави, в останалия цивилизован свят 80-90 % от хората вече го направиха.
PIOLI VATTENE!!!

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7319
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Тенис

Мнение от drzzd » 07 яну 2022, 03:33

Проблемът е, че като нация си обичаме и ценим свободийката, а не свободата.

Ако ни беше толкова грижа за свободата, площадите щяха да са пълни с протестиращи, когато тиквата и каскета най-публично екзекутираха правовата ни свобода.

Ние протестираме само тогава, когато ни секнат кранчето за нещо фън. Например като вдигнат цените на бензина и нафтата, или пък когато затворят моловете и дискотеките. Направо не знам какво ще стане, ако спрат кабеларките...

Затова е и супер цинично, когато разни националистчета се емнаха на протести по моловете с трибагрениците и ликовете на Ботев и Левски. Едните са се борили за свобода, а другите за свободия.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Cafu
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1629
Регистриран: 04 юни 2018, 14:49
Has thanked: 117 times
Been thanked: 219 times

Re: Тенис

Мнение от Cafu » 07 яну 2022, 06:45

Пичове, живея в Сиан, град я Китай и сме в локдаун тук от един месец. Мога да ви кажа , че от 13 млн. град няма нито един, бил той чужденец или китаец, който да си мисли, че свободата му е ограничена. Дават ни безплатна храна, колкото да оцелеем, всеки ден ни тестват и всички спазваме закона за да можем в края на месеца да сме свободни, както бяхме от Април 2020 до сега. А под локдаун разбирайте истински локдаун, какъвто при вас никога е нямало. Всичко е затворено и никой не може да излиза от апартамента, освен за ковид тест.
Колкото до ваксината и аз не разбирам защо ваксинираните са с привилегии да се движат, след като и те са приносители на заразата. Ваксиниран+вирус =мутация. Тук в Китай няма привилегии за ваксинирани, има карантина за контактни лица, пристигащи от чужбина и локдауни на квартали или цели градове. Това са адекватните мерки, това е единствената страна , справяща се положението, единственото място, където живота си е по старо му.
До 22-годишния колега: може да си здрав и млад, но да те питам сигурен ли си , че като ходиш на всякъде и правиш каквото си искаш няма да заразиш и убиеш някой по-възрастен от теб, не ти ли пука за околните. Има още стотици хиляди егоисти като тебе, затова се махнах от Западния свят. Живял съм и в Америка, в Канада, в Европа, наистина се учудвам от егоистичното мислене на много хора. България беше по-различна и бяхме общество 90те години, но поамериканчването наистина ни погуби като ценностите. Сигурно си свикнал да получаваш всичко което искаш от мама и то тате и изведнъж нещо като не може да стане, ограничават ми свободата.

dadino
Фен на Милан
Мнения: 803
Регистриран: 24 сеп 2018, 00:39
Has thanked: 102 times
Been thanked: 98 times

Re: Тенис

Мнение от dadino » 07 яну 2022, 08:43

Аз не съм антиваксър. Просто начинът,по който се налагат ваксините, за мен е абсурден. Всичко, което се случва ме навежда на мисълта, че целта не е да сме здрави, а ваксинирани. Самата кампания за ваксинация е странна. Не се дава право на хора с различно мнение да се изразят, отделно хора като мен са считани за убийци, отделно има хора, на които здравното състояние не им позволява да се ваксинират, но това не се казва. Освен това вече се слагат 3-та, дори 4-та доза, което също е странно. Човек очаква да си сложи ваксина и да няма проблеми, не да ходи През 6 месеца.
Не ме разбирайте погрешно, не казвам на никого да не се ваксинира, всеки да прави, каквото сметне за правилно.
Аз самият бях болен, имах температура, нямах вкус, а, бе 4,5 дена си бях доста неадекватен, но все пак мисля, че медиите преекспонират и плашат всички, най - вече възрастните хора, което също води до проблеми със здравето.
Не искам да се карам с никого, всеки си има мнение. Очаквах да ме нападнете, както често се случва, когато стане въпрос за Ковид.

П.С
Не съм човек, който постоянно ходи по молове и дискотеки, изобщо въпросът не е свързан с тях. Аз имам сертификат и не ми пречи да ходя, но не е там проблемът.

Потребителски аватар
F.Inzaghi_9
Тартор на Курва Суд
Мнения: 1401
Регистриран: 05 юни 2018, 18:08
Has thanked: 116 times
Been thanked: 179 times

Re: Тенис

Мнение от F.Inzaghi_9 » 07 яну 2022, 14:10

cuorerossonero написа:
07 яну 2022, 00:05
...
Пичове, човек има два варианта - или да повярва в науката, или да повярва в конспирацията. Трети вариант няма.
Последната година с това "повярвайте в НаУкАтА, вярвайте на УчЕнИтЕ" е може би най-силният аргумент за ваксиниране. Не ти ли се струва странно, че толкова много специалисти са в спор дали наистина тези ваксини работят. Говоря за хора, които за вирусолози, микробиолози и т.н. Ако гледаш масмедиите излиза, че УчЕнИтЕ са на едно мнение, ама не баш.

Последната година много коспирации взеха да стават реалност. Не мислиш ли?

Пак ще се повторя: "it never has been about your health, it always has been about control, freedom, rights"

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Тенис

Мнение от R. GULLIT » 07 яну 2022, 15:35

Пичове, давате ли си сметка, че Ковид 19 е поредният ковид изобщо??? Прочели ли сте, че това ИЗОБЩО НЕ Е първият ковид грип? Доколкото аз четох, а и са ми казвали лекари - май е 7 ми вариант за Европа изобщо последните около 50 години.
А знаете ли, че ковид 19 е вид грипен вирус, свързан с респираторните пътища на всеки жив многоклетъчен индивид, не само хората? И така преносител е дори котката ви (доказано), както на този, така и на други грипни вируси и тя също боледува...

Повечето ваксини за всички познати грипни епидемии (в такива сме 2 пъти годишно, обикновено есен и пролет, римембър дат!), винаги са сезонни и издържат от 3 до макс 6 месеца. Имат около 60-65% ефективност. На следващия грипен сезон, както казват докторите, ако желаеш се бодеш отново, за да боледуваш безсимптомно или много леко. Пак си преносител, няма как да не си. Това са стандартните грипни ваксини. Ваксинираш се ПО ЖЕЛАНИЕ!!!

А сега каква е разликата с този грип? Бил по-заразен и т.н., но условията за ваксиниране, преболедуване и прочее е същата. От епидемия, вече се говори за пандемия, защото бил много по-заразен и устойчив. Хубаво.

И сега идва противоречието, насадено в последните, вече стават 2, пълни години. Защо няма сертификати при сходни условия за сезонните епидемии, но има за пандемията. Отговорът е във въпроса - второто е по-заразно. Изборът остава дали искаш или не искаш. Кое е по-вредна ваксина от стандартните и "новите" (кавичките са ясни), е въпрос именно на позиция и мнение на науката.

Напомням, че при чумата, туберкулозата и още по-стари зарази също е имало своеобразни локдауни. Да, така е било. Но тогава не е имало толкова развити технологии, за да слушаме множеството мнения. И страховете не са били толкова явни, имало е само незнание и смърт. Количествено - в пъти повече! История се казва всичко това. Сега пишем нашата и решаваме доколко и кой е прав в един много по-еманципиран и свободен свят.

И мен не ме кефи фактът, че сме ограничени. Независимо, че имам сертификат и мога да правя каквото искам, спрямо рестрикциите. Докато не се реши някъде там, някога, че това ще свършва, ще си решаваме дали да се бодем и сертифицираме или да чакаме да се реши. Някъде там, някога.

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Тенис

Мнение от vik rossonero 96 » 07 яну 2022, 16:05

То хубаво да вярваме на науката, ама то и учените спорят един срещу друг. Това е най-лошото. На тези по телевизията ли да вярвам, като ми казват да се ваксинирам, а следващата новина след тях е, че в Западна Европа с 80+ процента ваксинирани пак са пълни локдауни, болниците са напълнени до максимум и пак е криза или например на личната ми лекарка, която е твърдо против да се ваксинира и три нейни колежки, които са се ваксинирали са образували тромби?

И от сега да кажа - не съм антиваксър. Имам всички задължителни ваксини и съм "за" това децата да се ваксинират, както и който желае да си слага сезонните ваксини наесен за грипа. Но по какъв начин ми се доказва, че ваксините подобряват ситуацията? Ваксинацията вече е активна в целия свят вече повече от година. Нещо да се е променило? Не при нас, хайде да кажем, че сме овце и защото не сме се ваксинирали масово, затова не ни е добре. А Израел? А скандинавските страни? А САЩ? Всичко си остана по същия начин - карантини, локдауни, процентът на починали не е намалял, а ваксинираните в някои държави са близо до 95%. Кое по-точно да ме накара да се ваксинирам освен умишлените ограничения на правата, които не доктори въвеждат, a политици без грам лекарско образование.

И като стана дума за наука - науката е доказала едно - по-силно от човешката имунна система няма. Децата се ваксинират, именно, за да изградят безпрепятствано този имунитет и да преодолеят началните си години без усложнения при заболявания. Но след това имунната им система поема нещата. Човешкият организъм има две клетки памет на имунната система - А и В. А клетките са активните клетки, които са готови да се борят с вируса, щом попадне в организма. Това са т.нар. антитела. Всички ваксини на набиват с по над 500 бау единици А клетки. Но тези клетки са с живот до 4/5 месеца. След това умират. Когато не си ваксиниран, имунната ти система ако не се е сблъсквала преди това с това заболяване, започва да го бори както може - вдигане на температура и т.н. Щом го пребори, изграждаш В клетки, които са генератори на А клетки, които да се борят с ново срещане с вируса. Тези В клетки са активни до 10 години.. И това ако приемем, че не се срещнеш пак със заразата. Ако стане - отново се обновяват и държат 10 години от последното заболяване. Ваксинираните нямат изградени В клетки. Те са нашити с активни антитела, които ако се заразиш, уж ще го пребориш леко и до следващия път, за който пак трябва да си се боднал, защото няма кой да ти създаде нови освен ако не са ти вкрани изкуствено в тялото. Затова и казват, че тези ваксини за ковид ще се бият всяка година.

Кажете ми каква е логиката от тези сертификати за ваксинирани и преболедували? Уж доказателство, че не си болен, което е пълен абсурд. Единственото доказателство, че не си болен, когато влизаш някъде е бърз антигенен тест. НИЩО ДРУГО. Дори PCR-ът, който се прави е 24 часа преди някое заминаване или посещение на събитие, а ти може 5 минути след като си излязъл от лабораторията да го лепнеш и пак да заразиш 100/1000 човека на другия ден. Историята е показала, че такива епидемии се борят единствено със стаден имунитет. Нищо друго. Не можеш да пребориш нещо, което масово заразява хора като ги държиш отдалечени. Просто не действа. Да, ще има жертви, да ще има трагедии, но това е естественият път на природата. И нито един зелен сертификат или карантина не може да го промени.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

PerfStranger
Фен на Милан
Мнения: 743
Регистриран: 04 юни 2018, 16:48
Has thanked: 81 times
Been thanked: 62 times

Re: Тенис

Мнение от PerfStranger » 07 яну 2022, 16:23

vik rossonero 96 написа:
07 яну 2022, 16:05
То хубаво да вярваме на науката, ама то и учените спорят един срещу друг. Това е най-лошото. На тези по телевизията ли да вярвам, като ми казват да се ваксинирам, а следващата новина след тях е, че в Западна Европа с 80+ процента ваксинирани пак са пълни локдауни, болниците са напълнени до максимум и пак е криза или например на личната ми лекарка, която е твърдо против да се ваксинира и три нейни колежки, които са се ваксинирали са образували тромби?

И от сега да кажа - не съм антиваксър. Имам всички задължителни ваксини и съм "за" това децата да се ваксинират, както и който желае да си слага сезонните ваксини наесен за грипа. Но по какъв начин ми се доказва, че ваксините подобряват ситуацията? Ваксинацията вече е активна в целия свят вече повече от година. Нещо да се е променило? Не при нас, хайде да кажем, че сме овце и защото не сме се ваксинирали масово, затова не ни е добре. А Израел? А скандинавските страни? А САЩ? Всичко си остана по същия начин - карантини, локдауни, процентът на починали не е намалял, а ваксинираните в някои държави са близо до 95%. Кое по-точно да ме накара да се ваксинирам освен умишлените ограничения на правата, които не доктори въвеждат, a политици без грам лекарско образование.

И като стана дума за наука - науката е доказала едно - по-силно от човешката имунна система няма. Децата се ваксинират, именно, за да изградят безпрепятствано този имунитет и да преодолеят началните си години без усложнения при заболявания. Но след това имунната им система поема нещата. Човешкият организъм има две клетки памет на имунната система - А и В. А клетките са активните клетки, които са готови да се борят с вируса, щом попадне в организма. Това са т.нар. антитела. Всички ваксини на набиват с по над 500 бау единици А клетки. Но тези клетки са с живот до 4/5 месеца. След това умират. Когато не си ваксиниран, имунната ти система ако не се е сблъсквала преди това с това заболяване, започва да го бори както може - вдигане на температура и т.н. Щом го пребори, изграждаш В клетки, които са генератори на А клетки, които да се борят с ново срещане с вируса. Тези В клетки са активни до 10 години.. И това ако приемем, че не се срещнеш пак със заразата. Ако стане - отново се обновяват и държат 10 години от последното заболяване. Ваксинираните нямат изградени В клетки. Те са нашити с активни антитела, които ако се заразиш, уж ще го пребориш леко и до следващия път, за който пак трябва да си се боднал, защото няма кой да ти създаде нови освен ако не са ти вкрани изкуствено в тялото. Затова и казват, че тези ваксини за ковид ще се бият всяка година.

Кажете ми каква е логиката от тези сертификати за ваксинирани и преболедували? Уж доказателство, че не си болен, което е пълен абсурд. Единственото доказателство, че не си болен, когато влизаш някъде е бърз антигенен тест. НИЩО ДРУГО. Дори PCR-ът, който се прави е 24 часа преди някое заминаване или посещение на събитие, а ти може 5 минути след като си излязъл от лабораторията да го лепнеш и пак да заразиш 100/1000 човека на другия ден. Историята е показала, че такива епидемии се борят единствено със стаден имунитет. Нищо друго. Не можеш да пребориш нещо, което масово заразява хора като ги държиш отдалечени. Просто не действа. Да, ще има жертви, да ще има трагедии, но това е естественият път на природата. И нито един зелен сертификат или карантина не може да го промени.
Опитваш се нещо научно да обясниш, ама това за B клетките е пълна тъпотия. Ваксинирани имат B клетки, ама не се изследват, защото изследването е 200 кинта. Как според теб се получава това, че ваксинираните се заразяват да кажем както "нормалните" хора, но не мрат като мухи?

Сертификатите се налагат, за да накарат колебаещите се да се ваксинират, дори и такива, които се чудят. Промотират се по всякакви лъжовни начини, за да се вдигне процентът и да се намали смъртността. Колко е честен тоя подход, еми... в този живот справедливост няма. Това е ситуацията в България. В Европа смъртността е доста ниска, изглежда заради ваксините. Затова се залага на тях. Разбираемо е политиците да не искат стаден имунитет по естествен път..

Потребителски аватар
vik rossonero 96
Тартор на Курва Суд
Мнения: 11139
Регистриран: 04 юни 2018, 16:11
Has thanked: 729 times
Been thanked: 2295 times

Re: Тенис

Мнение от vik rossonero 96 » 07 яну 2022, 16:33

PerfStranger написа:
07 яну 2022, 16:23
vik rossonero 96 написа:
07 яну 2022, 16:05
То хубаво да вярваме на науката, ама то и учените спорят един срещу друг. Това е най-лошото. На тези по телевизията ли да вярвам, като ми казват да се ваксинирам, а следващата новина след тях е, че в Западна Европа с 80+ процента ваксинирани пак са пълни локдауни, болниците са напълнени до максимум и пак е криза или например на личната ми лекарка, която е твърдо против да се ваксинира и три нейни колежки, които са се ваксинирали са образували тромби?

И от сега да кажа - не съм антиваксър. Имам всички задължителни ваксини и съм "за" това децата да се ваксинират, както и който желае да си слага сезонните ваксини наесен за грипа. Но по какъв начин ми се доказва, че ваксините подобряват ситуацията? Ваксинацията вече е активна в целия свят вече повече от година. Нещо да се е променило? Не при нас, хайде да кажем, че сме овце и защото не сме се ваксинирали масово, затова не ни е добре. А Израел? А скандинавските страни? А САЩ? Всичко си остана по същия начин - карантини, локдауни, процентът на починали не е намалял, а ваксинираните в някои държави са близо до 95%. Кое по-точно да ме накара да се ваксинирам освен умишлените ограничения на правата, които не доктори въвеждат, a политици без грам лекарско образование.

И като стана дума за наука - науката е доказала едно - по-силно от човешката имунна система няма. Децата се ваксинират, именно, за да изградят безпрепятствано този имунитет и да преодолеят началните си години без усложнения при заболявания. Но след това имунната им система поема нещата. Човешкият организъм има две клетки памет на имунната система - А и В. А клетките са активните клетки, които са готови да се борят с вируса, щом попадне в организма. Това са т.нар. антитела. Всички ваксини на набиват с по над 500 бау единици А клетки. Но тези клетки са с живот до 4/5 месеца. След това умират. Когато не си ваксиниран, имунната ти система ако не се е сблъсквала преди това с това заболяване, започва да го бори както може - вдигане на температура и т.н. Щом го пребори, изграждаш В клетки, които са генератори на А клетки, които да се борят с ново срещане с вируса. Тези В клетки са активни до 10 години.. И това ако приемем, че не се срещнеш пак със заразата. Ако стане - отново се обновяват и държат 10 години от последното заболяване. Ваксинираните нямат изградени В клетки. Те са нашити с активни антитела, които ако се заразиш, уж ще го пребориш леко и до следващия път, за който пак трябва да си се боднал, защото няма кой да ти създаде нови освен ако не са ти вкрани изкуствено в тялото. Затова и казват, че тези ваксини за ковид ще се бият всяка година.

Кажете ми каква е логиката от тези сертификати за ваксинирани и преболедували? Уж доказателство, че не си болен, което е пълен абсурд. Единственото доказателство, че не си болен, когато влизаш някъде е бърз антигенен тест. НИЩО ДРУГО. Дори PCR-ът, който се прави е 24 часа преди някое заминаване или посещение на събитие, а ти може 5 минути след като си излязъл от лабораторията да го лепнеш и пак да заразиш 100/1000 човека на другия ден. Историята е показала, че такива епидемии се борят единствено със стаден имунитет. Нищо друго. Не можеш да пребориш нещо, което масово заразява хора като ги държиш отдалечени. Просто не действа. Да, ще има жертви, да ще има трагедии, но това е естественият път на природата. И нито един зелен сертификат или карантина не може да го промени.
Опитваш се нещо научно да обясниш, ама това за B клетките е пълна тъпотия. Ваксинирани имат B клетки, ама не се изследват, защото изследването е 200 кинта. Как според теб се получава това, че ваксинираните се заразяват да кажем както "нормалните" хора, но не мрат като мухи?

Сертификатите се налагат, за да накарат колебаещите се да се ваксинират, дори и такива, които се чудят. Промотират се по всякакви лъжовни начини, за да се вдигне процентът и да се намали смъртността. Колко е честен тоя подход, еми... в този живот справедливост няма. Това е ситуацията в България. В Европа смъртността е доста ниска, изглежда заради ваксините. Затова се залага на тях. Разбираемо е политиците да не искат стаден имунитет по естествен път..
В Европа смъртността е ниска колкото аз съм космонавт. През декември 2021г. са били 29 000 починали средно на ден. В най-тежките вълни на заразата в началото на миналата година са били 37 000/38 000 и то при пълен локдаун. Реално последните 4/5 месеца цифрите са същите като при първите месеци на пандемията - тогава, когато не само, че нямаше ваксини, а лекарите се учеха в движение как се лекува този вирус, болниците пак бяха препълнени и ситуацията беше апокалиптична. Две години по-късно промяна в статистиката просто няма.
gggg.png
Пак казвам, че аз нямам нищо против ваксинирането - който иска нека си слага. Но никой да не ми го налага и да не ме ограничава, след като и ваксинирани и неваксинирани са преносители на заразата. :) Единствените ограничения трябва да бъдат за хора, които нито имат ваксина, нито са преболедували вируса, защото за тях има шанс да го изкарат по-тежко.
"Messi is top-level, Kaka has impressed, Zinedine Zidane was brilliant but without a doubt, Paolo Maldini has been my favourite. He went through the entire 90 minutes without tackling. That's art." Sir Alex Ferguson
Изображение
Siamo i diavoli

Потребителски аватар
drzzd
Тартор на Курва Суд
Мнения: 7319
Регистриран: 02 юли 2018, 16:20
Has thanked: 1328 times
Been thanked: 1550 times

Re: Тенис

Мнение от drzzd » 07 яну 2022, 17:49

За да обобщя целия спор, че май става ту мъч, ще напиша следното във възможно най-кратък формат, надявам се всички да се съгласите с него.
Хора "портив" и "за" ваксините винаги ще има. Както и такива, които вярват сляпо на учените и такива, които сляпо следват конспиративни теории и най-вече такива, които са някъде там посредата и нищо не ги е*е.
В края на деня обаче, всеки един от тези типове хора трябва да си ляга с мисълта, че носи отговорност, както за себе си, така и за околните. Не само по време на пандемия и независимо в какво вярва и какво отрича.

В отговорността се крие и разковничето, до не малка степен, що сме на тоя хал. Ежедневно.
IT'S EASY TO SUPPORT A TEAM WHEN IN GLORY BUT TO SUPPORT A TEAM WHEN IN STRUGGLE IT SHOWS YOUR CHARACTER.

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Мнения: 5819
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 729 times
Been thanked: 1167 times

Re: Тенис

Мнение от R. GULLIT » 07 яну 2022, 21:06

Точно, че липсва ефект от цялата щуротия с ваксините е проблемът. А и СЗО оня ден започнаха с плловин уста да плямпат, че за омикрон ваксинирането пречи за изграждане на имунитета.

Сертификатите дори не заслужават коментар, защото са следствие от много мислене, но резултатът започва да изглежда спорен.

И накрая - политиците и хората зад тях (има ги) прекалено много се опитват да държат юздите. Вредата от прекаленото удължаване на агонията вече е на границата да бъде изпусната неконтролируемо. Странно е да имаш данни и те да сочат минимална ефективност. Полотизира се излишно и започва да се вижда. А можеше да е много просто и лесно, ако всичко бе само внръцете на лекари и специалисти.

Но пък има и друго, макар и по-далеч от смисъла на казаното - на всеки 10-15 г се измисля кризичка, която да държи голямото човешко стадо под контрол. Вече и чрез здравето, не само парите. Кризата с петрола началото на 80-те, после една финансова 90-те, онази имотна, която повечето помним 2008-2010 и сега двугодишната сага. Време е да свършва тази и да тръгваме към следващата.


По темата - бравУ Григор!

Отговори