Тенис

Тенис, волейбол, баскетбол, формула 1 и други
Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 284 times
Been thanked: 405 times

Тенис

Мнение от R. GULLIT » 02 юни 2018, 21:59

Всичко най-интересно от света на тениса.
c700x420.jpg

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator
Регистриран: 04 юни 2018, 15:23
Has thanked: 224 times
Been thanked: 1569 times

Re: Тенис

Мнение от cuorerossonero » 10 юни 2018, 19:05

Hala Nadal! rap
"Quando indossiamo questa maglietta rappresentiamo noi ma anche milioni di tifosi in tutto il mondo. E' fondamentale per noi dare il massimo".

Davide Calabria.

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin
Регистриран: 02 юни 2018, 13:02
Has thanked: 874 times
Been thanked: 636 times

Мнение от Capolavoro » 10 юни 2018, 19:55

Това като Хала Мадрид, бе Радо. Новината не деня е друга, Федерер сменя Найк с Уникло. 300 млн. за 10 години.
Изображение
FLYKAYO TOMORI

Потребителски аватар
Il Professore
Фен на Милан
Регистриран: 04 юни 2018, 21:30
Has thanked: 402 times
Been thanked: 151 times

Мнение от Il Professore » 10 юни 2018, 22:01

Двете старчета бяха ги пенсионирани почти, а в последните 6 турнира никой не може да им вземе ръка. :D

Потребителски аватар
iLDiavolo
Фен на Милан
Регистриран: 04 юни 2018, 17:33
Has thanked: 55 times
Been thanked: 108 times

Мнение от iLDiavolo » 11 юни 2018, 09:22

Il Professore написа:
10 юни 2018, 22:01
Двете старчета бяха ги пенсионирани почти, а в последните 6 турнира никой не може да им вземе ръка. :D
Вчера това си мислех, че има някаква странна тенденция в редица спортове едни и същи да доминират дълги години и то чупейки рекорд след рекорд.

В тениса, естествено, става въпрос за Федерер и Надал, които спечелиха повече от всички преди тях. И със сигурност ще ги наблюдаваме да вдигат още трофеи. Сампрас, Агаси, Борг, Макенроу - все имена в този спорт, далеч не са били толкова успешни откъм бройка титли. Поправете ме за последното, но поне за Федерер съм сигурен.

Във футбола - Меси и Роналдо, които имат по толкова златни топки, колкото никой преди тях не е имал, а вероятно ще продължат да прибавят към колекциите си. Само като се замислим, че легенди като Зидан, Роналдо, Кака и др. имат едва по един брой... ми разликата им с гореспоменатите двама не е толкова голяма, да не кажа, че при сравненията с някои от тях дори я няма.

Формула 1 - Хамилтън и Фетел са с по 4 титли и както са тръгнали, не бих се изненадал, един от тях да стигне Шумахер или поне да се доближи до неговите 7. И после слушаме за Прост, Сена, Лауда и други, които са с по 2-3 титли за цялата си кариера и са легенди на този спорт.

И това са само 3 спорта, които наблюдавам по-отблизо, предполагам има подобни явления и на други места (снукъра ми изскача веднага). Интересно на какво се дължи това явление?! Ясно е, че технологиите все повече навлизат и улесняват постигането на по-високи резултати, отделно самите тренировки, подготовки са доста по-оптимизирани спрямо миналото, но това важи за всички, не само за отделни единици, които доминират световния спорт категорично. Постоянството със сигурност ще е най-точната дума, но защо подобно постоянство почти не е било възможно преди години, а днес е явление, срещано при най-големите в почти всеки спорт.
#weareacmilan

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator

Мнение от cuorerossonero » 11 юни 2018, 09:53

Всъщност отговорът на този въпрос е доста прост - технологиите както навлязоха в спорта, така навлязоха и в химията и в ендокринологията, а последното дава пряко и естествено отражение и върху спортните резултати. Или казано доста по-семпло - викат му модифициран зоб. Или само Зоб! :D
"Quando indossiamo questa maglietta rappresentiamo noi ma anche milioni di tifosi in tutto il mondo. E' fondamentale per noi dare il massimo".

Davide Calabria.

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin

Мнение от Capolavoro » 11 юни 2018, 09:58

Не мисля, че е въпрос само на т.н. зоб. Има можещи и неможещи. Какъв зоб трябва да приеме Григор, за да пречупи характера си и да стане перде, което да му позволи да изгради постоянство? Освен по 1-2 големи ракии преди мач аз за друго не се сещам.

Някой наскоро бе казал, че Надал и Федерер печелят голяма част от мачовете си още преди да са започнали. Тяхното самочувствие и увереност са на такова ниво, че могат да излязат от всяка трудна ситуация, нещо, което не е присъщо на никой от младата вълна. Донякъде адашът ми има тези качества, неслучайно е по-успешен от Роджър на тези години, ама дали ще устиска на напрежението, което ще се покачва все повече с очакванията, ще видим скоро.

Ето вчера например Тийм загуби мача в съблекалнята според мен, а не на корта. Доминик има всички тенис аргументи да се справи с Надал, ама напрежението го скапа до такава степен, че не успя да разкрие играта си, въпреки че Рафа не бе на чудовищно ниво.
Изображение
FLYKAYO TOMORI

Потребителски аватар
cuorerossonero
Forum moderator

Мнение от cuorerossonero » 11 юни 2018, 10:11

Саше, естествено, че на първо място е човешкият фактор. Разликата между наш Григор и такива като Надал и Федерер е като между небето и земята. Ти видя как вчера Надал бе на път да се разплаче под аплодисментите на публиката с 11-тия трофей на Ролан Гарос в ръцете си, видя и приятелката му на трибуните, с която се водят от ученическите години.
Масто за сравнение с нашия няма, нашият се чуди коя дърта полирана кошница да изхлопа, колко фасона да направи на съдиите, как ще изглежда на снимките след печеливш бекхенд уинър с една ръка и какъв майтап с очарователна усмивка да пусне на пресконференцията. Той и затова няма да помирише такава Купа в живота си - щото ще му падне батерията от селфита още в съблекалнята и няма да има смисъл изобщо да излиза за мача. Има шампиони по природа, има и таланти, които обаче никога не стават шампиони, просто защото по природа са стойкаджии. За наше съжаление - Гришо е от вторите.
Мисълта ми беше, че човешкото тяло има естествен физически предел, който отдавна е достигнат. Всичко над него не се дължи на еволюцията на вида Хомо сапиенс, а на други - доста по тривиални неща.

Davide Calabria.

PerfStranger
Фен на Калчото
Регистриран: 04 юни 2018, 16:48
Has thanked: 37 times
Been thanked: 36 times

Мнение от PerfStranger » 11 юни 2018, 11:25

"Дърта полирана кошница да изхлопа" :D :D :D :D Пръскам се. Хахахха. Иначе разликата между Надал и Федерер и останалите е просто огромна. Те наистина печелят мачовете си, защото си вярват, дори и когато нещата не вървят така добре. Най - вероятно в следващите 2 години ще продължат да печелят големите трофеи с разни епизодични прекъсвания. Хора като тях, Меси, Роналдо не спират да работят и да се усъвършенстват и са гладни за успехи, докато други просто търсят пари, слава, полирани кошници и т.н. Лошото е, че като Надал и Федерер спрат да играят, аз сигурно ще спра да гледам тенис. От новите момчета всички са крайно антипатични, никаква харизма..

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin

Мнение от Capolavoro » 12 юни 2018, 13:06

Федерер има доста коварна програма в Щутгарт тази седмица:
1/8 финал - Зверев
1/4 финал - Шаповалов
1/2 финал - Кирьос

Дано са оправили тревата, че миналата година беше нива още на втория ден, което мисля, че е причината Григор да откаже участие сега.
Изображение
FLYKAYO TOMORI

Потребителски аватар
Il Professore
Фен на Милан
Регистриран: 04 юни 2018, 21:30
Has thanked: 402 times
Been thanked: 151 times

Мнение от Il Professore » 17 юни 2018, 15:52

Capolavoro написа:
12 юни 2018, 13:06
Федерер има доста коварна програма в Щутгарт тази седмица:
1/8 финал - Зверев
1/4 финал - Шаповалов
1/2 финал - Кирьос

Дано са оправили тревата, че миналата година беше нива още на втория ден, което мисля, че е причината Григор да откаже участие сега.
Бе коварна, коварна, ама 98-ма титла. :D

Потребителски аватар
Vas
Фен на Калчото
Регистриран: 04 юни 2018, 15:10
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Мнение от Vas » 19 юни 2018, 21:54

Каква мъка за Мъри и Кирьос
Накрая на срещата аз ако бях влезнал на корта щях да ги бия двамата
Очаквам с нетърпение утре Григор срещу Джокович

Потребителски аватар
Capolavoro
Site Admin

Мнение от Capolavoro » 24 юни 2018, 16:19

От тенис не ми остава време за световно, ама Борна Чорич ме изненада приятно колко солиден на трева играч е.
Изображение
FLYKAYO TOMORI

Потребителски аватар
Ne13sta
Тартор на Курва Суд
Регистриран: 04 юни 2018, 18:29
Has thanked: 453 times
Been thanked: 641 times

Мнение от Ne13sta » 24 юни 2018, 18:44

Добър е Чорич, да. Но на Уимбълдън Роджър ще го сгази като товарен влак. :)
Изображение

Потребителски аватар
R. GULLIT
Site Admin
Регистриран: 02 юни 2018, 18:01
Has thanked: 284 times
Been thanked: 405 times

Мнение от R. GULLIT » 25 юни 2018, 09:32

Capolavoro написа:
24 юни 2018, 16:19
От тенис не ми остава време за световно, ама Борна Чорич ме изненада приятно колко солиден на трева играч е.
За СП има лайвскор на телефона :D

Отговори